דיווח מעניין- כל סדרת 3XX מחודשת, הכרטיס מבוסס HBM אינו 390X - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיווח מעניין- כל סדרת 3XX מחודשת, הכרטיס מבוסס HBM אינו 390X

omertgm

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בואו נתפלל בינתיים שAMD לא תקרוס ,להזכירכם גם עמדה לקרוס בתחילת המילניום והיום היא אולי החברה הריווחית ביותר בעולם ,מה שכן נראה שAMD צריכים דחוף רענון בחטיבות ההנדסה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעשות צעדי תינוק בין כל דור בכל מה שקשור בחוויית משתמש המחשב האישי

זה אכן בולט ומציק כבר..

אבל מה היה יחס השינוי במעבדים הקטנים (אני עדיין מדבר על דסקטופ) בין 4-5 הסדרות האחרונות, נניח בין i3 עדכני למקבילים לו מסדרות קודמות? האם גם שם שיפור הביצועים קיבל יחס באותו סדר גודל כמו באחים הגדולים בסדרה (5-10% בין דור לדור) או ששם כן הייתה קפיצה?

שואל ברצינות כי אני לא ממש יודע מה קורה בפלח השוק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדברים על מעבד דוגמת i3 4160 לעומת משהו כמו i3 3220 אז זה יוצא באיזור 10%. בפועל ההבדלים הרבה יותר קטנים במגוון מטלות, אז קשה להגיד שהשיפור משמעותי.

אותו דבר במעבדי פנטיום.

האיזור היחיד שיש שיפור בולט בגישה של זה ה-5820K שהביא ביצועים דומים למעבדים במחיר כפול, אבל יחד איתו תושבת יקרה וזיכרונות יקרים להחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתקדמות של מעבדי אינטל בכל הסדרות היא איטית וביחסים שווים- אחרת די מהר i3 היה עוקף i5

לא ברור למה הם מתעקשים להוציא רק כרטיס חדש אחד כל סדרה ואם זה לא נעשה מבחירה זה ממש לא טוב.

נדמה שהם מנסים למקסם רווחים ע"י מינימום שבמינימום של פיתוח, לוקחים ישן ומעדכנים קצת. אבל כשעושים את זה יותר מדי זה מעיד על בעיה עקרונית.

נראה שהם נדפקו חזק מאוד מאי-המעבר ל 20nm ובנו עליו הרבה יותר מנוידיאה והכל התמוטט להם.

אבל משהו ממש חורק שם אם כל מה שהם יכולים להוציא אחרי 22 חודשים זה רק כרטיס חדש אחד.

לנוידיאה יש מספיק שומנים כדי "להילחם" ע"י תמחור אגרסיבי לכל מה ש תוציא בזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדברים על מעבד דוגמת i3 4160 לעומת משהו כמו i3 3220 אז זה יוצא באיזור 10%. בפועל ההבדלים הרבה יותר קטנים במגוון מטלות, אז קשה להגיד שהשיפור משמעותי. אותו דבר במעבדי פנטיום. האיזור היחיד שיש שיפור בולט בגישה של זה ה-5820K שהביא ביצועים דומים למעבדים במחיר כפול, אבל יחד איתו תושבת יקרה וזיכרונות יקרים להחריד.

תודה על המידע :)

ההתקדמות של מעבדי בכל הסדרות היא איטית וביחסים שווים- אחרת די מהר i3 היה עוקף i5

לא חשבתי על זה :silly:

האמת שאני מתאפק כבר הרבה זמן עם קנייה של שילוש חדש, אין לי ממש צורך אולי רק בקרי הסאטה המתקדמים יותר ויו אס בי 3 לחזית המארז וגם אודיו טוב יותר (שלא בטוח שאשים לב לגבי האחרון) אבל זה עדיין מרגיש לי פספוס לקנות כרגע כי השיפור ממש לא יהיה משהו שיפיל אותי אחורה וזה בעצם מה שאני רוצה אם אני מוציא כבר 3K +-, שילוש עם מעבד מתומן\משושה כן יפיל אותי אבל המחיר לפחות כרגע עדיין גבוה בשבילי.

נשאר לי להמשיך להתאפק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=28091665#post28091665

אני מאמין שיש סיבה לכך שהמבצע של Nvidia + Witcher 3 נגמר בערך כשכרטיסי המסך של יוצאים..

ומשום מה אני חושב ש-HBM לא יהיה על ה-390X (בעיקר בגלל הפרסום של ASUS).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מופתע שאנשים מופתעים מ-...

חבל, רק בגלל החוסר שיווצר בקונטרה לחברות עם יותר פוטנציאל כמו נבידיה...(אני מריח את פסקל מתרחק יותר ויותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר האחרון שמעניין זה איך הוא נראה. אסתטיקה לא משנה ביצועים ותכונות בגרוש. מי שזה שיקול גבוה אצלו- ילדותי.

הרבה יותר מעניין\מטריד זה 2*8PIN לחשמל. אחד מהתכונות של HBM הוא ירידה בצריכת חשמל. וגם אחרי זה הם שוברים שיאים של חוסר יעילות טרמלית שמחייבת מים (כמובן תלוי ביצועים אבל זה לא נראה טוב...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...