המלצה לשילוש למטרת גיימינג - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לשילוש למטרת גיימינג

spider272

Recommended Posts

אהלן לכולם הגיע הזמן להחליף את השילוש המזדקן שלי למשהו רציני יותר אשמח לעצות

צריך זיכרונות לוח ומעבד עד 3K

תוכלו לראות במפרט שלי שיש לי תGTX660 שאני ישאיר אותו לבינתיים

צריך 5-6 חיבורי SATA בלוח(4 הארדיסקים +SSD בעתיד)

ל באטלפילד וכו..

אפשרי למטרת OC לא קריטי

תודהה:hat::kiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה לא לקחת כבר עכשיו SSD?

אמנם חרגתי מהתקציב ב134/72ש"ח אבל זאת אפשרות

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel i7-4790K Quad core CPU - LGA1150 - 4.0 GHz - 8MB cache

כמות: 1 - מחיר: ₪1692

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

כמות: 1 - מחיר: ₪210

לוח אם:

MSI Z87-G41 PC Mate

כמות: 1 - מחיר: ₪427

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Corsair 8Gb CMV8GX3M1A1600C11 CL11

כמות: 1 - מחיר: ₪319

קשיח למחשב שולחני:

Crucial SSD 250G BX100 MLC SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪486

סה"כ: ₪3134

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3072 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/bpg9u8k5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מתכנן המהרה, הייתי ממליץ על לוח בעל לפחות 8 שלבי ייצוב מתח למעבד (בלוח Z87-G41 PC Mate של MSI יש רק שישה).

2. אם אתה מעוניין לחסוך ומוכן לוותר על יכולת ההמהרה, אפשר בהחלט לבחור במעבד i5 שאינו מיועד להמהרה ובקירור יותר זול למעבד - זה יחסוך כמה מאות שקלים. במקרה כזה אני דווקא הייתי משאיר את הלוח Z87-G41 Mate פשוט כי הוא משתלם (עדיף לבחור בו מאשר לוח זהה המבוסס על ערכת השבבים H87 מכיוון שההפרש במחיר הוא דיי קטן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר העדכון שלך אצל TMS זה יוצא בתקציב והמשלוח עם שליח חינם מ2500ש"ח ומעלה ועדיין השארתי את הSSD.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel i7-4790K Quad core CPU - LGA1150 - 4.0 GHz - 8MB cache

כמות: 1 - מחיר: ₪1692

לוח אם:

מבצע פסח - בקניית מחשב חדש בלבד MSI Z87-G55 LGA1150

כמות: 1 - מחיר: ₪519

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Corsair 8Gb CMV8GX3M1A1600C11 CL11

כמות: 1 - מחיר: ₪319

קשיח למחשב שולחני:

Crucial SSD 250G BX100 MLC SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪486

סה"כ: ₪3016

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2956 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/3ev9tw5j

ואצל KSP תיהיה חריגה בגלל לוח האם(אין Z87).

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z97X-SLI LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב Transcend 1x8GB DDR3 1600Mhz CL11 JM1600KLH-8G 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 3260 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם KSP היא בעיקר עם המבחר והמחירים של לוחות האם - לוח אם טוב להמהרה עולה שם החל מ-800 ש"ח, מה שאומר שביחד עם מעבד Core i7-4790K וזיכרון של 8GB במודול בודד המחיר הוא כבר בערך 2900 ש"ח, כלומר ללא כונן SSD וללא קירור למעבד. המפרט שהייתי בוחר למטרות המהרה מ KSP במסגרת התקציב הוא:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z97X-UD3H LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 3xPCI-E,VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 2895 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

שוב - אם אתה מוכן לוותר על יכולת ההמהרה, אפשר לקחת את המעבד i7-4790, שהוא זול יותר ב-200 ש"ח או מעבד כמו ה i5-4590, שהוא זול יותר בכ-750 ש"ח (ההפרשים במחיר מתייחסים למחירים של KSP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להבין למה בדיוק אתם ממליצים לו על מעבד i7 ? הוא הרי רשם שהוא צריך חומרה למטרת גיימינג , ו-OC אפשרי אך לא קריטי .

היום מעבדי i5 מספיקים בהחלט לגיימינג , גם עתידי , למה לו לקנות סתם מעבד מיותר ויקר כמו ה-i7 לגיימינג כאשר הוא יכול בהחלט להסתפק במעבד כמו i5 4690K , שגם טוב ומספיק לגיימינג עכשיו ובשנים הקרובות , גם ניתן ל-OC וגם זול יותר בכ-500 ש''ח מה-i7 שאתם ממליצים לו .

סתם דוגמה - אני עם מעבד i5 2500K , שכבר בן 4 שנים פלוס-מינוס , ללא OC , נחשו מה ? , כיום משחק במשחק THE WITCHER 3 החדש , כן אומנם לא על הגדרות גרפיות הכי גבוהות אך על בינוניות , וזה עוד על רזולוצייה 2560 על 1440 , אם הייתי משחק על רזולוצייה 1920 על 1080 המצב בכלל היה ניראה יותר טוב , אבל זה כבר יכולות הכרטיס מסך גם .

ובכל מקרה המעבד כמו שלי ''סוחב'' משחקים חדשים אחרי 4 שנים , אז למה סתם לקנות למטרה זו i7 ? , אני לא מבין .

במקום זה , את ה-500 ש''ח הפרש שישקיע במשהו אחר , עם נפח יותר גדול או משהו כזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i7 מנוצל היום בהרבה משחקים תובעניים למעבד למשל bf בעיקר במולטי והמגמה הזאת רק תגדל. למי שיש תקציב עדיף i7 זה שהוא לא משפר באותו יחס של ההפרש מחיר זה סיפור אחר וגם המקרה שלך לא אומר כלום, לי יש i7 930 שעדיין שורד ומבחינתי זאת היתה קנייה מעולה, מה זה אומר שכולם צריכים לקנות i7?

מי שיש לו תקציב וזה לא בא על חשבון כרטיס מסך יהנה מזה, אתה מוזמן לבדוק מפרטים בכל העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך שכיום הרבה משחקים יודעים לנצל מעבדי i7 , אבל מצד שני לא מסכים שזה אכן משתלם כאשר מדובר על מחשב שאמור להיות רק למשחקים , מכיוון שעדיין גם מעבדי ה-i5 יודעים להתמודד יפה מאוד עם כל המשחקים וגם ימשיכו להתמודד עוד כמה שנים , אם משהו פתאום לא ישתנה בייצור של מעבדי ה-i5 או שהם בכלל יוחלפו באחרים .

שוב , אני מבין שתמיד עדיף להשקיע ולקחת משהו שהוא יותר טוב , אני בעצמי כזה , אבל כאשר הפרש המחיר לא גבוה מידי , אם נניח אצלינו ה-i7 היה עולה באיזה 200 ש''ח יותר מאחיו הקטן , בלי לחשוב פעמיים הייתי מוסיף והולך על ה-i7 , אבל מדובר פה לא ב-200 , לא ב-300 אלא בהפרש של חצי אלפייה , 500 ש''ח , ולדעתי אם מדובר על מפרט לגיימינג נטו אז ההפרש הזה במחיר לא שווה קנייה של i7 , כי i5 יעשה את אותה העבודה בשנים הקרובות .

אלא אם כן , לפותח הדיון יש תקציב מיותר והוא מוכן להשקיע במעבד יותר יקר רק בשביל ה-V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה גם יודע לנצל וגם יעשה את אותה עבודה, נכון שהתמורה למחיר בi5 גבוהה יותר מי שיש לו תקציב קונה i7 אין בזה שום דבר לא סביר. לגבי השנים הקרובות סביר שיותר משחקים יהנו מi7 בtw3 מעבד מומלץ זה i7. זה ישירות תלוי תקציב לא סתם מפרטים בסביבות 4 עם i5 כדי שישאר לכרטיס חזק ומפרטים מ6 וצפונה עם i7 ותקציב גבוהה מאוד מחליפים פלטפורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון , לדוגמה ב-TW3 המומלץ הוא i7 , אבל בדרישות המינימום הוא i5 , ועכשיו , מה הפרש הזמן של יציאת המחשק הזה ויציאת המעבד i5 ? , אצלי המעבד הזה כבר 4 שנים פלוס מינוס , אז הוא יצא אפילו קצת יותר מוקדם , ז''א קצת יותר זקן , ובוא נגיד שגם אחרי 4 שני אפילו , כאשר יוצאים משחקים חדשים כמו ה-TW3 , המעבד הזה עדיין בדרישות המינימום קיים , יותר מזה , אני עם המעבד הזה היום מריץ את המשחק הזה .

אז 4 שנים זה לא מספיק בשביל מעבד ?? , כמה אתה רוצה שהוא יחזיק , 6 שנים , אולי 10 שנים ? , במיוחד שהמגמה היום היא עדיפות להחליף חומרה כל שנתיים שלוש ולא כל 4 שנים או יותר .

ובכלל , לא תמיד הדרישות של המשחקים החדשים 100% נכונות , באותו המשחק המדובר דרישות מינימום לכרטיס מסך של הוא 7870 , אני עם 6970 ומריץ אותו , סתם לידע כללי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@JentuS

1. פותח הדיון ביקש לוח, מעבד וזיכרון עד 3000 ש"ח ובתקציב כזה הוא בהחלט יכול לקבל מעבד i7. אם התקציב שלו היה נמוך יותר היינו מציעים מעבד i5.

2. נכון, רוב המשחקים יעבדו עם מעבדי i5, כולל אלו מהדורות הקודמים, אבל במשחקים החדשים יותר המעבד המומלץ הוא ה i7 ולא ה Core i5.

3. נכון, מעבד Core i5 הוא כנראה משתלם יותר ביחס התדר למחיר, אבל מצד שני מעבד ה נותן את החסינות לעתיד הגדולה ביותר - סביר להניח שהוא "יסחוב" תקופה ארוכה יותר מאשר מעבד Core i5 (מבחינת התוכנות שבשוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שפותח הדיון היה מעדיף את הi5 אם ידע שהתוספת שהi7 יביא לו היא אפסית ולא מורגשת.

אין שום שימוש לi7 בגיימינג.

דוגמאות:

http://www.techspot.com/review/991-gta-5-pc-benchmarks/page6.html

הבדל של 2 פריימים.

וכאן:

http://www.techspot.com/review/734-battlefield-4-benchmarks/page6.html

ההבדל בין הi5 הכי טוב לi7 המדובר הוא פריים בודד.

חשוב להזכיר גם שהמבחנים בוצעו על תדר הבסיס וכידוע צדק הבסיס של הi7 גבוה יותר.

500 שקל בשביל פריים בודד?

לא תודה.

הדרישות של המשחקים הם הבדיחה האחרונה בעולם הגיימינג.

אף אחד לא מתייחס אליהן באמת והן לא אומרות שום דבר.

שידרשו כמה i7 שבא להם, כל עוד אף משחק לא יכול ולא יוכל להשתמש בHT לא צריך להתייחס לדרישות בדמות המעבד.

הi7 ישרוד בדיוק אותו זמן כמו הi5 בשוק כי שוב, היתרון היחיד שיש לi7 הוא הHT ששום משחק לא מנצל וגם לא הולכים לנצל בעיקר בגלל הdx12 החדש.

פותח הדיון לא ביקש מקסימום ב3000 שקל, הוא ביקש שילוש ב3000, ותאמין לי שהוא יעדיף לחסוך אם אין בזה שום יתרון.

הנה מה שאני שונא בחברה שלנו, כל אחד חושב שהוא יותר חכם מהשני, ומרגיש צורך להראות את זה בפומבי, "אני יותר גבר" "לי יש ביצים גדולות יותר",אתם סתם יוצאים מטומטמים יותר.

אם אתם מנסים להגדיל את הe-penis שלכם אז מצטער, לא הצלחתם, רק הקטנתם אותו.

עד שבא בנאדם שיודע על מה הוא מדבר אתם ישר קופצים עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...