השמאל הישן חי ובועט: מנהלת בי"ס הודיעה כי תמנע הנחות מהורים שבחרו בליכוד - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמאל הישן חי ובועט: מנהלת בי"ס הודיעה כי תמנע הנחות מהורים שבחרו בליכוד

vic07

Recommended Posts

נכון, עכשיו בדקתי ומסתבר שזו אכן היתה לשון אחת ההודעות. עמדתי נותרת בעינה - אז מה? גם אם מדובר בהתבטאות "לא קורקטית" ואפילו אם מדובר בשקר (ששני הצדדים סיפרו מספיק מהם בבחירות הללו), מה בין זה ובין נושא הדיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל, דין בנימין נתניהו אינו כדין יצחק הרצוג. נתניהו הוא ראש הממשלה, כך שיש לו אחריות רבה יותר לגבי מה שיוצא לו מהפה. קצת יותר ממלכתיות ואיזון הם משהו שרוב האזרחים מצפים מראש הממשלה. אין ספק שגם השמאל שיקר במהלך הבחירות. אבל אני חושב שלא מעט אנשים נעלבו מהשקר המסויים הזה. שוב, לא ראוי שראש הממשלה יגיד דברים כאלה.

בכל מקרה, ציינתי את זה רק כי דיברתם על זה וחשבתי שראוי לדייק בעניין. אין קשר לנושא הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אניח את זה כאן

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/295065

אני מעריך אותו על שהתנצל - למרות שאני לא יכול להתחמק מההרגשה שההתנצלות הזו מעושה. ושוב כפי שכבר אמרתי ועוד נאמר - הוא ראש ממשלה - של כולם - אין הוא יכול להרשות לעצמו להגיד דברים כאלו בשום קונסטלציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם ראשונה שאני רואה את הסרטון "המקורי" של הדברים שלו. אני חייב לציין שרואים משפת הגוף שלו בסרטון שהוא עצמו נגעל ממה שאומר. הוא אמר את זה במודעות מלאה למה שיוצא לו מהפה.

כן. גם אני מעריך את ההתנצלות. אבל כל הסצינה שם נראית די מבויימת. עדיף מכלום, אני מניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאפו, גבריאל, שהצלחת "לגנוב" את הדיון הזה לכיוון המאוס של התבטאויות כאלה או אחרות בתקופת הבחירות, ולהשכיח את הנושא המקורי שלשמו נפתח. קבל בונוס מיוחד על זה שאפילו ויק בלע את הפתיון. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שאתה מתעקש, גבריאל. האם נתניהו פעל, נניח, לשלול קצבאות מאותם ערבים על שהעזו להצביע? לא? האם אותם אנשים שלגביהם פתחתי את הדיון קראו לתקן את מה שהם רואים בתור הבעיה ע"י עידוד תומכי השמאל לצאת ולהצביע בשביל להוות משקל נגד למצביעי הימין? אה, גם לא?

ואני שמח שנתניהו פתאום נהיה "ראש ממשלה של כולם", ולא "זבל שצריך להוריד". ראש ממשלה או לא, האם אתה באמת יוצא מנקודת הנחה לפיה על הצד הפוליטי שנמצא בשלטון אסור להתבטא נגד הצד האחר, לא משנה מה אומר אותו הצד האחר? האם זו "גזענות", למשל, לומר שיש בעיה בכך שרוב הציבור הערבי מצביע לתנועה האיסלאמית, לטיבי ולזועבי? באם היתה קמה בישראל מפלגת ניאו-נאצים, האם אסור היה לא רק להתבטא נגדם ונגד תומכיהם, אלא אפילו לקרוא לציבור ללכת ולהצביע כדי להבטיח שלאותם ניאו-נאצים לא תהיה נציגות מעבר לכוחם האלקטורלי?

חבל שביבי התנצל. חבל לי גם שאותו מסרון לא היה מפורש יותר, משהו בסגנון "צאו להצביע בהמוניכם, או שתקבלו ממשלה המורכבת ממיטב הדגנרטים של השמאל הקיצוני, אולי בשיתוף הרשימה הערבית לחיסול ישראל". מבחינתך זה הרי לא משנה - כל קריאה להצביע לימין כדי למנוע אפשרות של שלטון שמאל תהיה בזוייה מבחינתך, למרות שכך עובדות בחירות. רוצה דוגמאות, ממש לא מהצד הימני?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4333049,00.html

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1909211

להגיד לך איך לא עובדות בחירות במדינה דמוקרטית? ע"י הטלת סנקציות מטעם המדינה או מוסדותיה על בוחרים שלא הצביעו "נכון". אתה יודע, כמו שעשו או לפחות קראו לעשות אותם אנשי שמאל שהזכרתי, ושאליהם אתה משווה התבטאות דמוקרטית לחלוטין, גם אם מכלילה בהנחותיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לחלוטין לא "כוונה רעה". לאף שמאלני אין כוונה רעה כשמעמתים אותו עם מידת חלאותם של כמה מהשותפים להשקפתו הפוליטית והוא בתגובה זועק "למי אכפת? ביבי הפליץ, בואו נדון בזה במקום".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי עשיר הייתי מצביע רק לביבי.

איזה אינטרס יש לעשירים להצביע למרצ או למפלגות שמאלניות אחרות? לשלם יותר מיסים? להוריד את ערך הנכסים שלהם?

ממש לא נכון. מפלגת העבודה דאגה תמיד בעיקר לאלטיסטים והליכוד לחלשים. לא סתם אחוזי ההצבעה אליה בתא גבוהים ובפריפריה פח. יש אנשים בפריפריה שלא מוכנים לשמוע על מפלגת העבודה, אחרי שזרקו אותם במעברות זה כמו השטן בשבילם, וכך גם הילדים חונכו. מה שבגין עשה בשנות ה70 עדיין נותן לליכוד קרדיט עצום בנושא הזה.

המצב השתנה כשהליכוד הפך למושחט בימי מרכז הליכוד העליזים, והמשיך במדיניות כלכלית קפיטליסטית ברורה לאורך שנות ה2000.

להגיד שמפלגת העבודה, מגנת הוועדים החזקים תדאג לעניים ולא לאליטה זה להתבסס על הצהרות של לפני בחירות לא מעבר.

לגבי המנהלת, מטומטמת צאיכה לשלם מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שבמחשבה שנייה לגבי המנהלת אין באמת הרבה לומר.

שמאלנית חצופה ומטומטמת? כן. יש עשרות אלפים כאלה אם לא מאות אלפים.

אם הדברים נאמרו בלהט הרגע (כמו שכנראה קרה) - לא הייתי עושה יותר מידי חוץ מלסובב אצבע ליד הרקה. אם זה נאמר באיזשהו דיון אפילו חצי-רשמי - זה מצדיק חקירה והעברה מתפקיד. כמובן, דבר מזה לא ייעשה כי לאף אחד לא אכפת. זה גם לא באמת גרם נזק לאיש. כמו שאומרים - הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

לגבי ביבי - ובכן, האמרה שלו הייתה לגיטימית לחלוטין. כל מי שחושב אחרת פשוט לא מבין מה זה דמוקרטיה ומה זה גזענות (והרבה אנשים באמת לא מבינים, במיוחד בשמאל). אם זאת, ללא ספק היה מדובר באמרה בוטה וצורמת, ולכן - טוב שהתנצל. הוא התנצל בדיוק באופן שהיה צריך. הוא לא אמר שהאמרה הייתה פסולה (כי היא לא), הוא לא אמר שלא היה צריך לומר את זה (כי הוא כן היה צריך, וזה כנראה השיג בשבילו בדיוק את מה שזה היה אמור להשיג), אלא רק שהוא מבין שהיא פגעה ברבים ועל כך הוא מתנצל.

ויק מצטער שביבי לא היה בוטה יותר. לא בטוח שמסר בוטה יותר היה משיג את המטרה (בלי לדבר אפילו על זה שמסר בוטה יותר כנראה באמת היה לא לגיטימי ואולי אף לא חוקי). אולי לויק יותר חשוב להגיד לחלאות שמאלנים שהם חלאות שמאלנים מאשר שביבי יהיה ראש ממשלה. עם זאת, נראה שלביבי עצמו סדר עדיפויות אחר. ממלכתיות, כבר אמרנו? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא נכון. מפלגת העבודה דאגה תמיד בעיקר לאלטיסטים והליכוד לחלשים. לא סתם אחוזי ההצבעה אליה בתא גבוהים ובפריפריה פח. יש אנשים בפריפריה שלא מוכנים לשמוע על מפלגת העבודה, אחרי שזרקו אותם במעברות זה כמו השטן בשבילם, וכך גם הילדים חונכו. מה שבגין עשה בשנות ה70 עדיין נותן לליכוד קרדיט עצום בנושא הזה.

המצב השתנה כשהליכוד הפך למושחט בימי מרכז הליכוד העליזים, והמשיך במדיניות כלכלית קפיטליסטית ברורה לאורך שנות ה2000.

להגיד שמפלגת העבודה, מגנת הוועדים החזקים תדאג לעניים ולא לאליטה זה להתבסס על הצהרות של לפני בחירות לא מעבר.

תודה על השיעור היסטוריה אבל לא הגבת למה שכתבתי;)

ללא קשר לדיעות פוליטיות - הימין הציע בבחירות: שמירה על המצב הקיים ומדיניות כלכלית זהירה בזמן שהשמאל (מרצ והעבודה) הציעו יותר מיסים (ובמיוחד לעשירים) שיזרמו לשכבות החלשות יותר וכל מני הרפתקאות שעלולות "לדפוק" בעלי נכסים וקרקעות.

זה נכון שמפלגת העבודה דואגת לוועדים החזקים, אבל היא לא מציעה לעשירים את מה שמפלגת הליכוד מציעה - ראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת שאם היית עשיר היית מצביע ליכוד. אני רק העמדתי אותך על טעותך.

הצהרות לפני בחירות הן דבר אחד והמציאות היא דבר אחר. הצבעתי עבודה תוך התעלמות מכל ההבטחות, כי אני יודע מה הבטחות לפני בחירות שוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק מצטער שביבי לא היה בוטה יותר. לא בטוח שמסר בוטה יותר היה משיג את המטרה (בלי לדבר אפילו על זה שמסר בוטה יותר כנראה באמת היה לא לגיטימי ואולי אף לא חוקי). אולי לויק יותר חשוב להגיד לחלאות שמאלנים שהם חלאות שמאלנים מאשר שביבי יהיה ראש ממשלה. עם זאת, נראה שלביבי עצמו סדר עדיפויות אחר. ממלכתיות, כבר אמרנו? :)

חשוב להגיד את האמת. השקפת הימין על השמאל היא אמנם רק השקפה ולא ניתן לדון בה במונחים של "אמת", אך מה שהניע בוחרי ימין לקלפיות הוא בדיוק, אבל בדיוק מה שאמרתי - ממילא המסרון רמז זאת, אז למה לא להגיד דברים כפשוטם? בנוסח שלי לפחות אין חשד ל"גזענות" - הבעיה היא לא בעצם העובדה שהערבים מצביעים (או קיימים), אלא באפשרות שנציגיהם בכנסת יהפכו לחלק מהממשלה, בגלל דעותיהם ועמדתם של אותם נציגים ולא בהכרח דתם או מוצאם (ובפעם האחרונה שבדקתי, דוב חנין יהודי. האם גם אותו אני מתעב בגלל "גזענות"?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...