השמאל הישן חי ובועט: מנהלת בי"ס הודיעה כי תמנע הנחות מהורים שבחרו בליכוד - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמאל הישן חי ובועט: מנהלת בי"ס הודיעה כי תמנע הנחות מהורים שבחרו בליכוד

vic07

Recommended Posts

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אם הייתי עשיר הייתי מצביע רק לביבי.

איזה אינטרס יש לעשירים להצביע למרצ או למפלגות שמאלניות אחרות? לשלם יותר מיסים? להוריד את ערך הנכסים שלהם?

תלוי על איזה סוג של עשיר אתה מדבר. עשיר "מודרני" שעשה את כספו בהייטק, בורסה או על ידי הצטיינות במקצועו או עשיר "כסף ישן" שפשוט נהנה מהכנסים שהצטברו במשפחתו במשך 3-4 דורות בארץ. רוב תומכי השמאל משתייכים לקטגורית "כסף ישן". השמאל שלח את ההורים האשכנזים שלהם לגור בתל אביב, גבעתיים ורמת גן. מזרחים נזרקו להירקב בעיירות בדרום/צפון. השמאל הכניס את ההורים שלהם לכל מיני תפקידים ממשלתיים עם קביעות ופנסיה תקציבית. השמאל חילק אדמות לקיבוצים בלי שום פרופורציה. השמאל יצר את העיוותים בתשלום הארנונה בפריפריה ככה שכל מיני מועצות מקומיות זעירות (תומכות שמאל, כמובן) מקבלות את רוב כספי הארנונה שמשלמים מפעלים בדרום בזמן שעיירות כמו דימונה, ערד, ירוחם לא מקבלות כלום. אפשר להמשיך עד מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אמירה אומללה.

אני חושב שצריך כאן שיחת שימוע או לפחות שתתנצל.

תלוי. אם מדובר באמירה בלבד שבאמת נאמרה בלהט הרוחות ובחדר המורים (כלומר, לא בפני התלמידים), אז כן. אם יסתבר שהמנהלת אכן פעלה לקידום עמדתה זו, או אם "דעות" בסגנון הזה השתרבבו לה בתכנים שעוברים לתלמידים, אזי "התנצלות" ממש לא תספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא עם זה אין לי בעיה מיוחדת. כלומר, ברור שצר לי מאוד שיש אנשים שזו דעתם, אבל אני לא רואה פסול בעצם הבעת הדעה כפי שהיא הובעה כאן. כל ה"איחולים" הללו, מבחינתה של הכותבת, הן תוצאה של המדיניות שהעם בחר בה. אין כאן קריאה לפסול את תוצאת הבחירות, אין כאן קריאה למנוע מאנשים שאינם מסכימים עם דעתה להצביע או לשלול את אזרחותם, והכי חשוב, ובהבדל מאותה מנהלת שבגללה פתחתי את הדיון, אין פה רמיזה לניצול פסול של המערכת בשביל לקדם מדיניות "פרטית".

גם אני מאחל לשמאלנים איחולים מעין אלו שיבואו כתוצאה מהמדיניות שהם מנסים לקדם, אז מה?

הדבר היחיד שחשוב לציין כאן הוא בעוד שימנים שיביעו את דעתם בצורה דומה נתפסים כפשיסטים צמאי דם (אהמ...), הכותבת עדיין רואה עצמה שייכת למחנה ה"נאור".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מצחיק שהיא אומרת "הנפש של נחרכה, היא כבר לא יפה" כאילו שלשמאלנים יש אוטומטית נפש יפה. היא היתה רקובה מלחתחילה.

אגב, אם אתם לא זוכרים כבר מזמן אמרתי שהשמאלנים הם האויב הכי גדול של העם היהודי. יותר מהמוסלמים ויותר מהנאצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה להסכים. לא כי אני חושב שהם "רעים" יותר מטבעם (הם ממש לא - בכל זאת, קצת פרופורציות), אלא כי באוייב חיצוני, "רע" ככל שיהיה, ניתן להלחם. אוייב מבפנים הוא בעיה קשה ומסוכנת בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב מאוד שאתה רואה בישראלי אחר - אויב.

רק בגלל שהוא חושב אחרת ממך

זה לא בדיוק "רק בגלל שהוא חושב אחרת ממך". חלק מהאנשים האלה נוקטים פעולות אמיתיות שמסייעות לאויבי , בין אם במשרין, ובין עם בעקיפין (ע"י עידוד חרמות על , פרסום דברים, לרוב שקריים, שפוגעים בתדמית של בעולם, ושאר דברים שנועדו להקשות את החיים של אזרחי , על מנת שיופעל לחץ על ממשלת ישראל לפעול בכיוונים מסוימים).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבריאל, אתה נתפס למילה "אויב", וחבל. השתמשתי במילה הזו בהעדר מילה כללית אחרת, אבל "אויב" במובן הכללי הוא לא בהכרח מישהו שמחפש לקחת בידיים ולהרוג אותך. "אויב" הוא כל גורם המחפש לשלול את הדרך בה אני מעדיף לחיות את חיי - הוא אולי לא אויב "שלי" באופן אישי, אבל הוא בהחלט אויב של השקפת עולמי ורק כפועל יוצא מכך אויב שלי - וכמובן שזה עובד לשני הכיוונים, כפי שאלו שבגללם פתחתי את הדיון מדגימים יפה: מבחינתם, אני הוא "אויב" שלהם כי אני לא שמאלני ואנשים כמוני מפריעים להם לקדם את תפיסת עולמם. ההשקפה שלי על אותם אנשים, גבריאל, היא ראקטיבית: הם רואים בי אויב שיש לשלול את זכות הצבעתו או אף את אזרחותו רק בגלל שאני חושב אחרת מהם ומעז להשתמש בזכות זו במסגרת הדמוקרטית המקובלת בארצנו. מעניין שזה לא עצוב לך, אלא רק העובדה שאני בוחר להחזיר באותו מטבע.

אם ניתן להגדיר את הרעיון המשותף לרובנו במילים "לחיות כאזרחים במדינת הלאום של העם היהודי", הרי שלרעיון הזה יש אויבים רבים גם בקרב עמנו. בניגוד למה שQTTP כתב, אני לא מגביל את ההגדרה הזו רק לאנשים ש"נוקטים פעולות אמיתיות". גם תעמולה היא פעולה, וגם אדם שבסה"כ מביע את דעתו בשיחות יכול להיות אויב. שוב, לא אויב שפועל ישירות על מנת להביא למותי, אך בהחלט אויב של דרך חיי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני לפי הגדרתכם אויב - אני מאמין באפשרות שאפשר לחיות פה אחרת. שדרך המלחמה,מה לעשות, די לא הוכיחה את עצמה.

אז אני שאחזתי נשק והגנתי בגופי על גבולות המדינה (וגם מעבר לגבולות - 2 קווים של 4 חודשים על אדמת לבנון הארורה), אני שראיתי דם נשפך מ-2 הצדדים לחינם פשוט כהגדרתכם אויב

רק בגלל שאני מעדיף בכל יום את חלום השלום על פני המציאות האיומה של מלחמה. רק בגלל שאני מאמין שגם בצד השני יש הורים שאוהבים את הילדים שלהם ולא מעדיפים לשפוך דם ולראות הילדים שלהם נהרגים.

רק בשביל לסבר את האוזן - מעולם לא החרמתי מוצר מהתנחלויות אחרי הכל גם המתנחלים הנם אזרחי המדינה. מעולם לא קראתי על חרם על . מעולם (בכל שירותי כלוחם בסדיר ובמילואים) לא ראיתי עדויות ממשיות לעוולה של כוחות צה"ל מול הפלסטינאים - אדרבה - חלק לא מבוטל מהפלסטינאים חווים את חייהם לחיילי צה"ל. אבל כן ובהחלט אני עושה למען הדו קיום כאן והשלום עם שכננו - ואני מקווה שנפרד לשלום.

אז תחשבו טיפה אחרת לפני שאתם מגדירים כאויב.

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חושב שכולנו נמצאים מספיק זמן בפורום, שהוא אמצעי תקשורת הכולל בעיקר שפה כתובה, כדי ללמוד לקרוא. בעוד שאני אכן אדם מהיר חימה, גס רוח ובעל דעות נחרצות מאוד בתחומים רבים, אני נזהר מאוד במילותי כשאני בא לתאר את דעתי ועמדתי. בשום שלב שהוא, לא בדיון הזה ולא בדיונים אחרים, לא טענתי ש"אויב" הוא בהכרח גורם המודע ל"אויבותו". אין לי ספק שרוב רובם של השמאלנים (לפחות "פשוטי העם" מקרבם, בקשר להנהגה יש לי דווקא לא מעט ספק) אינם שואפים להזיק - לפחות לא לפי הבנתם. אתה, גבריאל, ודאי שלא מחפש להזיק, לא לי אישית ואפילו לא לרעיונות כמו "מדינה יהודית" שחלק מהשמאלנים דווקא כן מחפשים להזיק להם (כמו J-STREET שהוזכרו פה). הטענה שלי היא ש"נזק", בהקשר הזה, אינו חייב להיות מכוון, וגם אם "מטרת העל" שלך אינה שונה משלי (ועל פניו, היא לא), מספיק שבמעשיך להערכתי אתה מזיק לאותם רעיונות בשביל שתוגדר על ידי כסוג של "אויב".

אם ניקח דוגמה קיצונית, ולמען הסר הספק אני לא מדבר עליך אישית, הרי שאדם המסייע לאויב (וכאן כוונתי ל"אויב" במובן המקובל ולא המוכלל) בזמן מלחמה מתוך אמונה אמיתית שנצחונו של אותו אויב דווקא יטיב עם עמו עדיין יחשב לבוגד - אלא אם ההסטוריה תוכיח שהוא צדק. כך אני רואה חלק מפעולות השמאל בישראל, שהרי השמאל שואף לתת השגים לאויב (גם אם לא לסייע לו "לנצח במלחמה" באופן מוחלט) מתוך אמונה שהדבר יעזור לנו בעקיפין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...