השמאל הישן חי ובועט: מנהלת בי"ס הודיעה כי תמנע הנחות מהורים שבחרו בליכוד - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמאל הישן חי ובועט: מנהלת בי"ס הודיעה כי תמנע הנחות מהורים שבחרו בליכוד

vic07

Recommended Posts

אין לי לינק לספק לכם, אבל בידיעות אחרונות של היום הופיעה כתבה על מנהלת בית ספר יסודי בדרום ת"א, שבמהלך דיון סוער בחדר המורים הודיע שתמצא דרך לבדוק מי מהורי התלמידים בבית ספרה הצביעו לליכוד ותשלול מהם את ההנחות בתשלומי ההורים המגיעות להם על פי חוק. מורים שהיו עדים להתבטאות הזו אמרו בהמשך שאיש לא פצה פה להתנגד עקב חשש למקום עבודתו. חזרנו, מסתבר, לימי מפא"י העליזים, בהם למי שלא היה פנקס מפלגה לא היה סיכוי למצוא עבודה סבירה או בי"ס לילדיו. מעניין מאוד גם לראות איך מישהי מהשמאל (והרשו לי להניח שלשם משתייכת המנהלת), המרבה לזעוק על סתימת פיות ועל רדיפה, ועל כך שהימין דופק את החלשים, ששה לשלול הנחות שאותם חלשים דווקא קיבלו תחת שלטון הליכוד על שהצביעו לליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תפתח עיתון ותראה. עמוד 10.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לכך מצטרפת ההודעה של איזה פרופסור בשם אמיר חצרוני: "חבל שלא סיננו את העולים לארץ עם קום המדינה. לא רק את בני עדות המזרח אלא גם רוסים, למשל, כדי למנוע מהם כעבור דור להצביע לליכוד ולשלוט במדינה. היה עדיף אם לא היינו פותחים את הרגליים ללא סלקציה לכל מיני יהודים, וספק יהודים, וחצי יהודים ממדינות ליגה ג', שהגורם המאחד אותם הוא לנשק קמעות, לאכול חומוס, לשתות בורשט ולקחת קצבאות".*מסתבר שמדנת לא צריכה להיות מדינתו של העם היהודי, אלא רק של תומכי השמאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צרי המחשבה והעין האלה מביישים אותי כשמאלן וכישראלי

אני תמיד משתדל לכבד את דעתו של האחר במיוחד אם היא שונה משלי - בושה - בושה שהגענו כעם למקום הזה. הפילוג והפלגנות הם אלה שיהרסו אותנו

אני ממליץ לכל אותם מפלגים - גם מימין וגם משמאל לבצע לעצמם בדק בית

והנה אני אצית מלחמת תגובות - החל מראש הממשלה שיצא כנגד הצבעת הערבים אזרחי המדינה - זה היה רגע מביך בדיוק באותה מידה שהנאום האומלל של גרבוז היה.

ההבדל הוא שכאן מדובר בראש הממשלה - להזכיר לכם - ראש הממשלה של כולנו. גם של הערבים. גם של אלה שלא בחרו בו. וגם של אלה שיצאו כנגדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה אני אצית מלחמת תגובות - החל מראש הממשלה שיצא כנגד הצבעת הערבים אזרחי המדינה - זה היה רגע מביך בדיוק באותה מידה שהנאום האומלל של גרבוז היה.

ההבדל הוא שכאן מדובר בראש הממשלה - להזכיר לכם - ראש הממשלה של כולנו. גם של הערבים. גם של אלה שלא בחרו בו. וגם של אלה שיצאו כנגדו.

הוא לא יצא נגד ההצבעה של הערבים, הוא יצא נגד הסקטור שלו שלא יוצא להצביע, סוג של קריאה לצאת להצביע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה לי הרגשה שזה יגיע...

"שלטון הימין בסכנה - מצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי - עמותות השמאל מביאות אותם באוטובוסים"

אני מקווה שאני לא חוטא בציטוט לא נכון - אבל עם דברים כאלה תרשה לי לחלוק עליך.

ואני שוב מדגיש - במערכת הבחירות האחרונה - גם השמאל וגם הימין חצו הרבה מאוד קווים אדומים ושחטו הרבה פרות (גם קדושות) - רצוי להזכיר לכולנו שמעל הכל אנחנו מדינה דמוקרטית. ודברים כאלה מכרסמים תחת הדמוקרטיה.

רק כדי להיות ברור אני גם מאוד לא אהבתי את ההתערבות של גורמים חיצוניים בנעשה בבחירות בישראל - אבל אני חושב שאנחנו צריכים להיתמם כי אנחנו עושים את אותו דבר שאנחנו תומכים במועמד כזה או אחר ממדינות חברות. ע"ע התמיכה של נתניהו במיט רומני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הבחירות המכוערות האלה התחילו בהחלטה של כמה אנשים שחושבים שאם הם גרים בתל אביב, ויש להם המון כסף ורכב עם נפח מנוע גדול הם מבינים יותר טוב מכולם, והדם שלהם אדום יותר מאנשים שגרים בכל הארץ, שצריך להחליף את ביבי וכל הדרכים כשרות. ואז קוראים לעם מנשקי מזוזות וקמעות, וזה בסדר לקלל ראש ממשלה בישראל ולקרוא לו אגו מניאק, ועוד דברים שאני מתבייש לכתוב.. ואחרכך מתפלאים למה הימין מגיב. אחרי המהפך של בגין אחד מנבחרי הציבור אמר "צריך להחליף את העם" וזה תמצית כל הסיפור. אנשים שחושבים שהם טובים יותר מכל מי שהיה, כל מי שהווה, בשביל עצמם ומי שיהיה

- - - תגובה אוחדה: - - -

חוץ מלכתוב בעיתון "כל העם מטומטם" ולתת למי שגר בגוש דן קול ששקול לשני קולות או יותר הם עשו הכל. צעקו ובכו בכל האולפנים.. ראו ערך אווירת הנכאים באולפן ערוץ2 אחרי פרסום המדגם, ותוצאות האמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי עשיר הייתי מצביע רק לביבי.

איזה אינטרס יש לעשירים להצביע למרצ או למפלגות שמאלניות אחרות? לשלם יותר מיסים? להוריד את ערך הנכסים שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שזה נשמע מצחיק, כסף זה לא הכל בסיפור הזה.. קנאה, כבוד.. רצון להיות ככל האומות, להיות אמריקה של המזרח התיכון. ואם נעשה הסכם שלום וכולם יאהבו אותנו אז נעשה את זה. קשקוש מוחלט. הם מזלזלים בנו על הטעויות שלו.. מה פוטין עשה בקרים שנה שעברה? מה סיסי עושה במצרים? מה ארצות הברית עושה ועשתה במדניות החוץ שלה בעולם? מה היה קורה אם היה נופל גראד אחד במנהטן או ניו יורק? מנהלים סכסוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RDvD

איזה אינטרס יש ליהודים להצביע למרצ? הם דואגים לחלשים ולעניים אבל המוסלמים לא היהודים.

יש מה שנקרא גאו פוליטיקה. שזה פוליטיקה בהיקף עולמי.

למשל שהרבה מדינות מנסות להתחנפן למדינות ערב רק בגלל דבר אחד, הנפט.

הם מוכנות להקריב מדינות ועמים(כגון ישראל\סרביה) בשביל לספק את תאוותם של המוסלמים לאדמה ולנתינים שיחיו באושר תחת השלטון המוסלמי הרחום.

בסרביה אמורים להעביר צינורות נפט, גם אירופה, רוסיה וארה"ב נלחמים על האיזור הזה כי כולם רוצים להעביר שם צינורות נפט למזרח התיכון. (מה שנקרא proxy wars)

בגלל זה הסרבים מסכנים כי יקריבו אותם למען תאוות האיסלאם.

אני לא מבין בזה עד הסוף, אבל יש פוליטיקה שמסתכלת על פרק זמן והיקף הרבה יותר גדול מהמיידי שאנחנו רואים ויכול להיות שהיא גם הכי משפיעה.

לאזרח הפשוט האירועים לא מובנים ולא ברור למה מדינות נוהגות כך, אבל כנראה שמדינות מתנהלות לפי פרקי זמן הרבה יותר ארוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"שלטון הימין בסכנה - מצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי - עמותות השמאל מביאות אותם באוטובוסים"

אני מקווה שאני לא חוטא בציטוט לא נכון - אבל עם דברים כאלה תרשה לי לחלוק עליך.

הציטוט כמעט נכון (לא זכור לי שום אזכור של "עמותות שמאל" בהודעה ההיא). אז מה? היכן בדיוק יש כאן "גזענות"? האם יש משהו גזעני בלומר לבוחריך "תומכי המחנה האחר מצביעים בהמוניהם, לכו גם אתם להצביע!"? אה, נכון, הגזענות היא להניח שבגלל שהם ערבים אז הם תומכים ברשימה המאוחדת\בשמאל ולכן צריך לסתור את הקולות שלהם. רגע, האם הם לא תומכים ברשימה המאוחדת\בשמאל? האם עכשיו הנחות אמת הן "גזענות" במחוזותינו? בעצם שכחתי, אתם השמאל, אצלכם הכל גזענות.

אבל אתה יודע מה - כל זה אפילו לא קשור לנושא הדיון. ביבי אמר "לא רוצים את הערבים בממשלה? הצביעו ימין", והשמאל אמר "לא רוצים חרדים בממשלה? הצביעו שמאל", ושני הצדדים אמרו דברים מכוערים מאוד זה על זה על מנת להניע את בוחריהם לממש את זכותם הדמוקרטית לטובת הצד שלהם (או לפחות נגד הצד השני) - אבל האם עיוור אתה מכדי להבחין בתהום הפעורה בין התבטאויות שכאלו לבין קריאה (ובמקרה של אותה מנהלת, ייתכן שגם מעשים בפועל או לפחות בתכנון) להטיל סנקציות ממסדיות על אנשים בגין בחירתם, או גרוע מכך, טענה לפיה מצביעי הימין לא היו צריכים להיות אזרחים בעלי זכות בחירה מלכתחילה ושיש לברור מבקשי אזרחות בישראל מכוח חוק השבות לפי שיוכם הפוליטי הצפוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם ישרלאים נוטים לשאול אנשים "נו! למי הצבעת?" ורבים גם עונים. אבל אחד העקרונות בדמוקרטייה היא שההצבעה שלך היא חשאית ולאף אחד אין זכות לדעת למי הצבעת מלבד עצמך.

כמו תמיד, הדמוקרטייה מוצאת חן בעיניי השמאל רק כשהיא פועלת לטובתם או מאפשרת להם לחתור כנגד הממשלה. כשמשהו לא מתאים להם אז ה"מצפן המוסרי" משתלט עליהם ומאפשר להם לצפצף על חוקי המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...