מה מקבל 12V במחשב? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה מקבל 12V במחשב?

Falcon4g3

Recommended Posts

כפי שאתם רואים בתמונה, מה שאמור לקבל 12V במחשב, מקבל קצת פחות , והוא גם לא מקבל את זה בצורה יציבה כל כך הייתי אומר...

מה מקבל 12V במחשב ומה אני יכול לעשות כדי לסדר את זה שיהיה יציב?

פרטים:

אני עובד עם 2 ספקים משורשרים, חלשים, אני חושב 300W כל אחד. וזאת משום שיש לי 7 התקנים הדורשים מתח.

תודה לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אז בגלל שאני לא משתמש בכוננים האופטיים, ובגלל שאין לי שום מאווררים חוץ מהמאוורר של גוף הקירור שעל המעבד והמאוורר שעל הצ'יפסט שעל הלוח, אני מאמין שההארדיסקים (המרובים...) גורמים לאי-היציבות הזו. מה אני יכול לעשות בנידון חוץ מלנתק כמה מהם?

וסתם לידע כללי:

מה מקבל 3.3V , מה מקבל 5V, מה זה Vcore (באדום) , מה זה DDRV (בירוק) , ומה זה המינוס 12V ולמה אצלי הוא באפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.3v הולך לחריצי ההרחבה (פאקי ואג'אפ) השונים.

5v ללוח ומשמש גם את המערכת במצב Stand By.

DDRV - וולטאז' לחריצי ההרחבה של הזכרונות.

VCore - וולטאז' למעבדש'ך.

*יכול להיות שאני טועה, אם לא.. זכית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכוננים האופטים והדיסקים הקשיחים משתמשים גם ב-5V וגם ב-12V

הלוח משתמש גם ב-12V גם ב-5V וגם ב-3.3V (ומתחים נוספים כמו 12V-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכוננים האופטים והדיסקים הקשיחים משתמשים גם ב-5V וגם ב-12V

הלוח משתמש גם ב-12V גם ב-5V וגם ב-3.3V (ומתחים נוספים כמו 12V-)

אז למה אצלי המינוס 12V באפור?

ואיך אני יודע אם המתח הלא יציב שרואים בתמונה הנ"ל, נגרם מהכוננים הקשיחים או מהכוננים האופטיים? או אולי מהלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה לא מסוגלת לקרוא את המינוס 12V, פשוט כי יש המון לוחות שלא מאפשרים לך לקרוא את המתח הזה, זה לא אומר שום דבר על תקינות או אי תקינות הספק/לוח אם.

ממה שאני רואה המתח בתוכנה כן יציב, ב-12V מותרת סטייה של עד 10% לכל כיוון וב-5% מותרת סטייה של כ-5% לכל כיוון, בכל מקרה התוכנות האלה לא מדויקות יותר מידי ורק נותנות מדד כללי על המתחים שנותן הספק ולא על העומס או כל דבר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח למעבד עובר דרך יחידה שנקרת VRM - Voltage Regulator Module. הדגמים החדשים של לוחות האם (בהתאמה לדרישות המעבדים לכוח) משתמשים ב-12 וולט ל-VRM ולא ב-5 בכדי להפחית ממנו עומס. מכאן בא גם חיבור ה-ATX12V (שני חוטים של 12 וולט ושניים Ground), שנועד להפחית את העומס מכבל ה-12 וולט שבחיבור ה-ATX הרגיל (צריכה גדולה מידי דרך כבל דק אחד בלבד יכולה להסתיים בהתחממות עצבנית).

מתח שלילי לא נמצא בשימוש במחשבים של ימינו, הוא נועד לדבר אחד - תאימות עם רכיבים ישנים, מאוד. בעיקר עם רכיבי ISA ישנים שבחרו להשתמש במתח השלילי (מינוס 5 וולט), מעגלים עתיקים שונים שהשתמשו במינוס 12 וולט (חלק בכוננים חלק במעגלים לוגיים שונים. נדיר לראות חומרה שמשתמשת במתח שלילי בימינו.

5 וולט משמש גם ל-SIMMs, עוד שהקיץ עליה הקץ, אבל עוד ניתן לראות אותה בכל מיני מחשבי שעוד מתפקדים. ב-DIMMs כבר משתמשים ב-3.3 וולט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...