ת'רד בחירות 2015 - עמוד 68 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד בחירות 2015

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סתם רעיונות בקשר לממשלת אחדות שעולים לי, בהתבסס על מספר המנדטים המינימלי מהסקרים מכל הערוצים:

הליכוד - 27, המחנה הציוני - 27, יש עתיד -11, כולנו - 10, ביתנו - 5.

בלי קשר ליציבות, הנה האפשרויות שאני רואה:

ממשלה של 3 מפלגות - אולי לא הכי יציב, אבל כנראה הכי פחות סחטני.

א. הליכוד + המחנה הציוני + יש עתיד: 27+27+11 = 65.

ב. הליכוד + המחנה הציוני + כולנ:ו 27+27+10= 64.

הבעיה - לכל מפלגה יש יותר מדי כח, כולל למפלגה הקטנה יותר (יש עתיד/כולנו).

ממשלה של 4 מפלגות:

ג. הליכוד + המחנה הציוני + יש עתיד + כולנו: 27+27+11+10 = 75.

זה דיי מבטל את את יכולת הסחטנות של המפלגה הקטנה יותר, שכן גם בלעדיה הממשלה לא תיפול. קחו בחשבון שיתכן שהתנועה (לבני) תתפלג מהמחנה הציוני (בהסתמך על ההיסטוריה), כך שהיכולת לעצור את יכולת הסחיטה של מפלגות קטנות חשובה אף יותר.

ממשלה של 5 מפלגות:

ד. הליכוד + המחנה הציוני + יש עתיד + כולנו + ביתנו: 27+27+11+10+5 = 80.

כמו ג', רק שעכשו יש אפשרות לשנות חוקי יסוד (צריך 2/3 מהכנסת, שהם בדיוק 80 מתוך 120).

זה יכול לעבוד כי המפלגות לא בדיוק מתאימות ל"זרמים" (ימין, שמאל, מרכז) כפי שהן הציגו את עצמן:

הליכוד הוא אמנם ימין, אך אני חושד שבלי הבית היהודי ובלי החרדים הם יתגלו כימין-מרכז.

המחנה הציוני הוא יותר מרכז-שמאל מאשר שמאל (אחרת הם היו מתאחדים עם מרצ).

יש עתיד - לדעתי מדובר במפלגת מרכז-ימין, למרות שאישית לפיד לא אוהב את נתניהו.

כולנו, למרות שהציגה את עצמה כמפלגת ימין ("הליכוד האמיתי" או מה שזה לא היה בתשדירי הבחירות), אני מאמין שהמפלגה הזו היא מרכז-ימין, אולי אפילו מרכז לגמרי.

ישראל ביתנו, למרות הרוח המיליטנטית שהציגה, אני דיי בטוח שהיא מפלגת מרכז-ימין, או כמו כולנו - אולי אפילו מרכז לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוצים 1 ו 10 עדכנו את תוצאות המדגם לפי תוצאות אמת שהגיעו. ובהם אלי ישי עובר את אחוז החסימה על חשבון מנדט פחות לבנט, הרצוג, לפיד וכחלון.

ומעניין מה יקרה עם קולות החיילים השווים 3 מנדטים ונוטים ימינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגיד שקולות החיילים נוטים ימינה, הריי פרס תומך בהרצוג אז הם בטח יצביעו למה שפרס חושב. ואם לא קולות החיילים אז יש את הקולות מבתי הסוהר... להרצוג יש עוד סיכוי!! xD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר קל לראות את תוצאות האמת כאן:

http://www.votes20.gov.il/nationalresults

אני חייב לציין שזה דיי חבל שמנהלי האתר של הבחירות לא מאפשרים להוריד את התוצאות הארציות כקובץ Excel.ושלא מצויין איזה אחוז מכלל הקלפיות נספר.

טוב, בהתבסס על התוצאות האלו, לפי חישוב שלי, מספר המנדטים המינימלי (לא כולל הסכמי עודפים) למפלגות הוא:

ליכוד - 31, המחנה הציוני - 23, יש עתיד - 10, כולנו - 9, הבת היהודי - 8, ביתנו - 8, הרשימה המשותפת - 7, ש"ס - 7, מרצ - 5, יהדות התורה - 4, יחד - 4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל לראות איזה אחוז נספר (בערך) - מחלקים את סך הקולות ב(סך בעלי זכות הבחירהXאחוז ההצבעה).

- - - תגובה אוחדה: - - -

ופרט לזה, הנתונים בקלפיות שנספרו בינתיים לחלוטין אינם מהווים מדגם מייצג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מתמטיקה:

בהתבסס על התוצאות שבאתר הבחירות המרכזית (קישור), נכון ל 07:34 היום:

1. סכמתי את כל הקולות, חישבתי את האחוז היחסי של כל מפלגה והורדתי את המפלגות שלא קיבלו לפחות 3.25%.

2. חישבתי את סכום הקולות של המפלגות שכן עברו את אחוז החסימה.

3. חישבתי את החלק היחסי של כל מפלגה מתוך סכום הקולות שב-2.

4. הכפלתי ב-120 כדי לקבל את מספר המושבים (מנדטים).

אני רואה שהליכוד מקבל 29.2, המחנה הציוני - 23.5, הרשימה המשותפת 13.8, יש עתיד 11. כולנו - 9.3, הבית היהודי - 8, ש"ס - 7.3, ביתנו - 6.5, יהדות התורה - 6.5, מרצ - 4.9.

לא ברור לי למה ערוץ 2 מדווח עם 30 לליכוד, ולמה כל הערוצים מדווחים על 10 לכולנו ו-4 למרצ. אני מניח שבערוצים הם לא מכניסים לחישוב את הסכמי העודפים, אז למישהו יש הסבר לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעניין טיפה אחר - מצב השמאל בישראל עגום עוד יותר כשמסתכלים על תוצאות הבחירות בערים הערביות:

נצרת - 3% ל"מחנה הציוני", 2% למרצ.

רהט - 4% למרצ, 2% ל"מחנה הציוני".

אום אל פאחם - 2% מהקולות למרצ, וכ0.4% ל"מחנה הציוני".

שפרעם - 5% ל"מחנה הציוני", 3% למרצ (ואיכשהו, 14% לליברמן!).

טייבה - 2% למרצ, 1% ל"מחנה הציוני".

טמרה - 1% למרצ ול"מחנה הציוני" כל אחת.

סחנין - 1.5% ל"מחנה הציוני", 1% למרצ.

באקה אל גרבייה - 2.5% ל"מחנה הציוני" ולמרצ כל אחת.

טירה - 3% מרצ, 1% "המחנה הציוני".

כפר קאסם - 17% למרצ (!!!), 1% ל"מחנה הציוני".

קלנסווה - 1% למרצ ול"מחנה הציוני" כל אחת.

השכונות הערביות בלוד (כלומר שכונות בהן יש רוב מוחץ לרשימה הערבית, לא שכונות מעורבות) - 2% ל"מחנה הציוני, 1% למרצ.

השכונות הערביות ברמלה - דומה ללוד.

שכונת עג'מי ביפו - 17% ל"מחנה הציוני" (!!!), 8% למרצ (!!!).

השכונות הערביות בחיפה (השכונות בהן מעל 75% הצביעו לרשימה הערבית ואין נוכחות מדידה של מפלגות ימניות) - 10% ל"מחנה הציוני", 4% למרצ.

השכונות הערביות בירושלים - קשה לומר במדוייק כי אין שכונות ערביות ללא נוכחות יהודית (בשכונות שבהן בכלל נערכת הצבעה, כלומר ללא השכונות ה"מסופחות"), אך גם שם למרצ ול"מחנה הציוני" נוכחות מרשימה יחסית.

במילים אחרות, אם מסתכלים רק על הבוחר הישראלי-יהודי, הרי שמרצ כנראה היתה נמחקת אל מתחת לאחוז החסימה ו"המחנה הציוני" היה מאבד כמה מנדטים. לא סתם צבעה של מרצ ירוק כמעט כמו צבע הרשימה הערבית ודגלי החמאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מישהו היה טורח לטפל אפילו קצת בזיופים במגזר הערבי יחד היתה נכנסת והיתה אפשרות לממשלת ימין שבה אף שותפה בודדת לא יכולה להפיל את הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...