רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

מצד אחד אתה אומר שזה בסדר שהעולים מרוסיה שולחים את הילדים שלהם לגן רוסי ומלמדים אותם רוסית, ומדברים איתם רוסית ובמשפט הבא אתה אומר שזה יוצר תרבות בתוך תרבות ואתה מתנגד לזה.

לא,

שישלחו את הילדים לגנים רוסיים, שיספגו את השפה הרוסית, זה טוב לדעת עוד שפה.

אבל, שיתנו לילדים להתערות בחברה הישראלית, נגיד

שישהיו בגנים רוסיים, אבל שאח"כ לא ימשיכו בבית ספר רוסי שמדברים בו רק רוסית.

ומה הקטע החנויות הרוסיות?! מה זה חנות רוסית? חנות שמוכרת בין השאר מוצרים לא כשרים? שמיבאים מוצרים מרוסיה? שכולם שם רוסים? בחנויות "רוסיות" יש מוצרים שאנחנו -הרוסים- אוהבים.

אנחנו בשמפחה שלי קונים בטיב טעם(שעכשיו יש יותר אופי של חנות אמריקנית מאשר חנות רוסית) בגלל ששם יש מבחר של מוצרים לא כשרים שאנחנו אוהבים (נקניקים, יינות, בשר, דגים...) ובכלל החנות היא על רמה של ארצות הברית\אירופה בכל מה שקשור לגודל, עיצוב ומבחר- ולא בגלל שזה חנות "רוסית" כביכול...

אני לא יודע איפה אתה גר,

אבל בכפר-סבא יש מספיק חנויות רוסיות שברגע שאני נכנס אליהם זה כאילו שהגעתי למוסקווה, המוכרים לא יודעים עברית (אפילו לא מילה),

ורק רוסים קונים שם,

בגלל שרק רוסים קונים שם, והם רק מדברים רוסית, הם לא לומדים עברית, וזה סוגר את החברה ויוצר גטו "רוסי", שיכול להתפס כסוג של "מאפיה".

מה הבעיה שלך? אתה רוצה שכולם יהיו אותו הדבר?

חס ושלום.

רגע, אז לפ מה כן נימדדת תרבות? לפי איפה יודעים לצעוק יותר חזק? איפה שמתחצפים יותר? איפה שמקללים בצורה יותר מקורית?

כרגע הפגנת את בורותך.

למשל, לאבוריג'ינים יש תרבות מפותחת,

האדם המערבי רואה אותה כנחשלת. (וזה ד"א סוג של גזענות, כי הוא לא מבין את התרבות שלהם)

זאת סתם דוגמא.

אני לא משווה את ה"ישראליות" ל"נייטיב אוסטריליאן", אבל רק כדי לתת לך מושג.

תרבות, זה לא דבר חד משמעי בכלל.

יש תרבויות מאופקות ויש תרבויות "משוחררות", כמו כל תרבויות הים תיכוניות.

באמת שקשה להשוות תרבויות כאלה שונות.

מי שבא באירופה לפה, אומר "מה זה, שירגעו קצת, איזה ברברים"

אבל אם מישהו בא מהים תיכוניות, לאירופה, זה נראה כאילו הם באבל.

התרבות הישראלית יותר דומה לאיטלקית מאשר לאירופאית הקלאסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תרבויות יש שונות ומשונות, מאופקות ופחות כמו שאתה אומר אבל יש כללי טאקט אחידים שנשמרים בכל

תרבות מערבית כמעט, זה אפילו לא עניין של תרבות זה מתקבל בכל הארצות האירופאיות של מה בכך.

כבוד לאחר, כיבוד כללי מקום, סבלנות- אלה ערכים, שמה לעשות אני בטוח אפילו אצל האבוריג'נים באוסטרליה

קיימים בצורה כזאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין את המטרה של הוויכוח האינפנטילי הזה, על איזה תרבות "טובה" יותר.

כמו שכבר אמרתי: what the f*** is your point?

מה אתם מנסים להוכיח (שני הצדדים)?

לעולים ושות': אוקי, התרבות (אני לא אוהב להשתמש במילה תרבות, כי לא על זה אנחנו מדברים פה, אבל בכל זאת) שלכם יותר טובה.

לצברים ושות': אוקי, התרבות שלכם יותר טובה.

זהו? הבנו? יוווופי....

עכשיו מספיק עם זה - זה הרי ויכוח שלא יגמר לעולם.

תחזרו לנושא המקורי של הת'רד או שתעזבו אותו.

מוסכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפרו לנו פעם בבית ספר על פערי תרבות.

נתנו לנו לדוגמה צרפתים ובדואים.

כשאתה בא לבקר חברים צרפתים שלך, מקובל שאתה תיתן ותקבל נשיקה על הלחי, מחברך ובת זוגתו.

כשאתה אוכל אצל חברים שלך הבדואים ותוקע גרעפס בסיום הארוחה זה מראה שאכלת ארוחה טעימה

ודשנה ושאתה שבעה וטוב לך.

מה יקרה אם אתה תתקע גרעפס אחרי בראנץ' אל הצרפתים? שומו שמיים.

עכשיו נסה לנשק את חבר שלך הבדואי ואת אישתו כשאתה מברכם לשלום... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפרו לנו פעם בבית ספר על פערי תרבות.

נתנו לנו לדוגמה צרפתים ובדואים.

כשאתה בא לבקר חברים צרפתים שלך, מקובל שאתה תיתן ותקבל נשיקה על הלחי, מחברך ובת זוגתו.

כשאתה אוכל אצל חברים שלך הבדואים ותוקע גרעפס בסיום הארוחה זה מראה שאכלת ארוחה טעימה

ודשנה ושאתה שבעה וטוב לך.

מה יקרה אם אתה תתקע גרעפס אחרי בראנץ' אל הצרפתים? שומו שמיים.

עכשיו נסה לנשק את חבר שלך הבדואי ואת אישתו כשאתה מברכם לשלום... ;D

בידיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית נראה אחרי קריאת 15 עמודים, שהדיון נפתח על ידי אדם משועמם שסתם רצה לעורר ויכוח, ולהקפיץ את מס' הודעותיו, דבריו היו פשוט אטומים בצורה שלא תאמן. למרות שנאמרו כאן מס' דברים חשובים והיה לפעמים גם דו שיח בריא לפי דעתי האישית הדיון לא התרומם לרמה גבוהה ולא היה עמוק מספיק ואף שטחי ברובו, אך אחרי קריאת 15 עמודים אני מוטש ונאמרו פה כל כך הרבה דברים מקוממים שרציתי להגיב עליהם פשוט כוחותי אפסו בכתיבת התגובה והיא יצאה כל כך ארוכה אחרי מענה לחלק מהדברים שפשוט החלטתי שאני פשוט מעדיף לשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית נראה אחרי קריאת 15 עמודים, שהדיון נפתח על ידי אדם משועמם שסתם רצה לעורר ויכוח, ולהקפיץ את מס' הודעותיו, דבריו היו פשוט אטומים בצורה שלא תאמן.

זה נראה לי תמוה וזאת מפני אין ספירת הודעות בפורום הזה. זה קצת מפריך את הטענה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני בא להגיד פה, שממש לא אכפת לי שהעולים מרוסיה שולחים את הילדים שלהם לגנים רוסיים, או מלמדים אותם רוסית, להפך, אם אני הייתי הורה גם אני הייתי עושה זאת לילדי, בכל זאת, עוד שפה = עוד ידע.

מה שכן אכפת לי, זה יצירת תרבות בתוך תרבות, יש כאלה (לא כולם, אבל עדיין זה מאוד בולט), שחיים בתןך גטו,

מדברים רק רוסית, קונים רק בחנויות רוסית, וכו'.

זה מקומם כי אם כך, לשם מה הם עלו מרוסיה לפה?, כדי לקחת סל קליטה?

ואני לא מדבר על אלה שעושים את מירב המאמצים, אני מדבר על אלה שאפילו לא הלכו ללמוד עברית.

אלה שכביכול, כמו שאתה אומר, חיים בתוך גטו, הם עולים בני 40 פלוס שעלו לארץ בגיל 30 פלוס,ו כפי שכבר נאמר פה, מאד קשה להם ללמוד את השפה. רובם משתלבים בשוק העבודה ובחברה, אך חלקם מעדיפים להיות פחות הרפתקנים ולהשאר במעגל החברתי שלהם שאיתו עלו מרוסיה. אתה יכול לראות בזה דבר שלילי, אבל זה כבר לא משנה, כי זו תופעה שתחלוף עם הדור הזה. כי אותם מבוגרים בני 40 פלוס שולחים את הילדים שלהם לבית ספר רגיל כמו כל ההורים. אז אני לא רואה פה מה בדיוק הבעיה הגדולה..

אבל אם קיים דבר כזה, גני ילדים ובתי ספר (שזה מאד לא סביר) שבהם מלמדים רק רוסית בלי עברית כלל, ויש הורים ששולחים אותם למקומות האלה - אז זה דבר פסול מאד מבחינה חברתית. להגיד את האמת כשחושבים על זה, אז זה פשוט לא אפשרי כי זה לא חוקי, עברית היא חלק מתכנית הלימודים (מן הסתם) אז אני לא מאמין שיש אחוז של עולים ששולח את ילדיו לגן שלא מדברים בו עברית.

בקיצור - התופעה שדיברת עליה קיימת, היא לא קיצונית כמו שאתה מתאר אותה ("גטו"), והיא תופעה חולפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם קיים דבר כזה, גני ילדים ובתי ספר (שזה מאד לא סביר) שבהם מלמדים רק רוסית בלי עברית כלל, ויש הורים ששולחים אותם למקומות האלה - אז זה דבר פסול מאד מבחינה חברתית. להגיד את האמת כשחושבים על זה, אז זה פשוט לא אפשרי כי זה לא חוקי, עברית היא חלק מתכנית הלימודים (מן הסתם) אז אני לא מאמין שיש אחוז של עולים ששולח את ילדיו לגן שלא מדברים בו עברית.

כל גן ילדים "רוסי" מלמד גם עברית בנוסף, אך השפה השולטת שם היא רוסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...