** גולן מציעה תחליף לחיבור קווי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** גולן מציעה תחליף לחיבור קווי

Cheif

Recommended Posts

החל מהיום מאפשרת גולן טלקום ללקוחותיה בעלי מכשירים תוכמים, גלישה בסלולר בדור 4 (כלומר LTE) ומי שמנוי על חבילת ה-99 שקל שלה מקבל נפח גלישה חודשי של 20GB.

חבילה בנפח כזה יכולה להוות תחליף לא רע לחיבור קווי, זאת בתנאי שהיקף הגלישה הצפוי אינו גדול מדי.

יתר על כן, מי שיש לו מכשיר תומך אף אינו צריך לרכוש מודם סלולרי שתומך ב-4G ויכול להשתמש בו כנקודת גישה אלחוטית.

מצ"ב צילום מסך מהמכשיר לי (NEXUS 5) עם לוגו ה- לצד עוצמת הקליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כותרת פשוט מטומטמת. מה הקשר בין מה שגולן הציעו ל"תחליף לחיבור קווי" ?

ה-20 ג'יגה זה רק בחבילת ה-99 שקל. זה כבר עולה כמו חיבור קווי - כך שכסף במילא לא חוסכים פה, והמגבלה על 20 ג'יגה היא קיצונית ביותר מול החיבור הקווי הבילתי מוגבל.

אז איזה יתרון יש להם? מהירות upload גבוהה יותר? זה נכון, אבל זה נשאר אך ורק על תקן ה"אבסורד". זה לא באמת שימושי, כי כאמור - יש מגבלה של 20 ג'יגה - במונחים של חיבור קווי (בטח ובטח לדברים שעבורם יש מה לעשות עם תוספת המהירות), זה פשוט כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כותרת פשוט מטומטמת. מה הקשר בין מה שגולן הציעו ל"תחליף לחיבור קווי" ?

ה-20 ג'יגה זה רק בחבילת ה-99 שקל. זה כבר עולה כמו חיבור קווי - כך שכסף במילא לא חוסכים פה, והמגבלה על 20 ג'יגה היא קיצונית ביותר מול החיבור הקווי הבילתי מוגבל.

אז איזה יתרון יש להם? מהירות upload גבוהה יותר? זה נכון, אבל זה נשאר אך ורק על תקן ה"אבסורד". זה לא באמת שימושי, כי כאמור - יש מגבלה של 20 ג'יגה - במונחים של חיבור קווי (בטח ובטח לדברים שעבורם יש מה לעשות עם תוספת המהירות), זה פשוט כלום.

זה עדיין תחליף.

חוץ מזה שאת ה-99 שקלים אתה משלם בכל מקרה בשביל שיחות. מחיר של תשתית/ספק זה בנוסף, לא במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משלם 99 ש"ח רק בשביל לעשות שיחות אתה פשוט פראייר.

יש תוכניות בשלושים וקצת ש"ח.

זה נשאר אך ורק על תקן ה"אבסורד". זה לא באמת שימושי, כי כאמור - יש מגבלה של 20 ג'יגה - במונחים של חיבור קווי (בטח ובטח לדברים שעבורם יש מה לעשות עם תוספת המהירות), זה פשוט כלום.

בדיוק!.

המהירות ניכרת בעיקר בהעלאת קבצים רבים וגדולים. כמו למשל משחק שלם או סדרה בפולHD (,לאף אחד לא משנה אם דבר שלוקח שניה ייקח שתי שניות אלא רק אם דבר שלוקח שעתיים ייקח ארבע (או יומיים..) )

אם תרצה למשל להוריד משחק כבד עם ה'תחליף' הזה תוריד 90 אחוז ממנו במהירות שיא ואז תחכה 29.9 ימים כדי 'לקבל' שוב את המהירות הזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהעובדה שהגבלות הנפח המקובלות בחבילות הסלולר בישראל הם מגוכחות ואינן מותאמות לצרכי המשתמשים,

גם המודל בו חברות עובדות אינו אידיאלי למשתמש, דבר המעיד על נתק בין חברות הסלולר לבין המציאות.

קודם היינו צריכים לעבור מחבילות בהן משלמים קנסות על חריגות.

(בכלל עברנו או שזה עדיין קיים?)

ועכשיו אאל"ט לפחות בחלק מהחברות אחרי הגבלת הנפח המהירות פשוט תרד, אך התקשורת תמשיך ותאפשר שימוש מינימליסטי.

המודל האידיאלי(חוץ מללא הגבלה כמובן) יהיה מערכת איזונים המאפשרים ללקוח גמישות בשימוש.

אפשר לעשות זאת ע"י מיטיגציה של ירידת מהירות הגלישה על פי מכלול של BUFFERS המודדים שימוש תקופתי.

הגבלת נפח יומית, הגבלת נפח שבועית, הגבלת נפח חודשית.

אם המשתמש עבר את הגבלת הנפח היומית, המהירות תרד ב20%.

אם המשתמש עבר את הגבלת הנפח השבועית, אז אחרי שהמשתמש עבר את הגבלת הנפח היומית המהירות תרד ב50%.

אם המשתמש עבר את הגבלת הנפח החודשית, אז אחרי שהמתמש עבר את הגבלת הנפח היומית המהירות תרד 100% או 200%.

ככה גם אחרי שעוברים את הגבלות הנפח השבועיות/חודשיות, יהיה אפשר להינות ממהירות גבוהה בכל יום ויום עד החריגה היומית(אחריה תהיה ירידת מהירות בהתאם לחריגות הגדולות), ובכך לאפשר ללקוחות חוויה יותר מאוזנת ופחות מענישה.

דבר נוסף שאפשר לעשות כדי לשפר את החוויה ללקוחות, זה לצבור חיסכון בשימוש מועט, שיתקזז מול חריגות עתידיות.

אם אדם עשה שימוש מועט שבוע אחד, ושימוש חורג בשבוע השני, הרי שגם אם עבר באותו שבוע שני את החריגה השבועית, יהיה נכון לקזז זאת מול השבוע הקודם בו כמעט ולא נעשה באינטרנט שימוש.

מערכת איזונים שתוודא שהלקוחות יוכלו למצוא בעצמם את האיזון, מבלי לפגוע בחווית השימוש באופן מוחלט וחסר התחשבות.

מבלי חשבונות לא ברורים, ותשלומי חריגות וקנסות.

שתגן גם על חברת הסלולר, וגם על הלקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לעשות משהו מיוחד (יש איפשהו מפה שאפשר לראות איפה זה עובד)? הפעלתי , אני ב 99 ש"ח, אבל למעלה רשום 3G :( רשום בחבילה ש ב 3G אני יכול להשתמש ב 6 GB וב ב 20GB, איך אני יכול לדעת בדיוק כמה אני מוריד על כל אחד לפי איזור הקליטה שלהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לעשות משהו מיוחד (יש איפשהו מפה שאפשר לראות איפה זה עובד)? הפעלתי , אני ב 99 ש"ח, אבל למעלה רשום 3G :( רשום בחבילה ש ב 3G אני יכול להשתמש ב 6 GB וב ב 20GB, איך אני יכול לדעת בדיוק כמה אני מוריד על כל אחד לפי איזור הקליטה שלהם ?

תוריד\תעדכן הגדרות חיבור לרשת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין תחליף.

חוץ מזה שאת ה-99 שקלים אתה משלם בכל מקרה בשביל שיחות. מחיר של תשתית/ספק זה בנוסף, לא במקום.

מה אתה מדבר!!

שיחות וסמס בלי הגבלה + 3 ג'יגה ("בכל מקרה") עולה 37.

אם אתה מסתפק בסמס בלי הגבלה, 100 דקות שיחה ו-100 מגה גלישה, אפילו 9 שקל יספיקו לך.

ושוב, גם בלי קשר למחיר - זה לא מחליף כלום. אין מה לעשות עם 20 ג'יגה באינטרנט ביתי (ואחרי שאתה גומר אותו על המחשב בבית, אתה תקוע בלי נורמלי בטלפון...).

זה מצויין כהוטספוט במקרי חירום, לשימושים מזדמנים (מילואים??) וכו'. בזה אין ספק.

אבל הכותרת "גולן מציעה תחליף לחיבור קווי" - היא הטעיה מטופשת ושיקרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

art tatum

יש את המודל של T-Mobile בארה"ב שלדעתי הוא מתכון מנצח:

גלישה ללא הגבלה (גם דור רביעי) לסמארטפון, ו5GB לנקודה חמה.

החברה מזהה אם אתה גולש באתר רגיל ולא במובייל וזה מוגבל לחמש ג'יגה.

אתה יכול לגלוש במחשב, לשתף ולהוריד בטורנט, להוריד משחק בסטים, הכל עד 5GB בחודש.

דרך המכשיר אתה לא מוגבל.

(מה שגיסי עשה (מכיוון שהאינטרנט במהירות 50 מגה במכשיר שלו (נקסוס 5)) הוא פשוט עשה נקודה חמה לכל המכשירים הניידים של החברים שלו, הווי אומר וסמארטפונים והם גלשו וצפו במשך חודש ככה. אחרי חודש, הוא בדק ומצא, שבאותו חודש הוא השתמש ב225GB דרך המכשיר שלו!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה לשמוע משהו נחמד?

אתה יודע מה זה voice?

אז החודש הראשון בT-Mobile עולה 20 דולר. אתה מפנה את מספר הגוגל וויס שלך למספר של טי מובייל, אחרי חודש זורק את הסים וקונה תוכנית חדשה בעוד 20 דולר.

ככה הוא עושה כבר שנה וחצי. ממילא המספר שלו הוא וויס, אז מה זה משנה לאיפה זה מופנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...