תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 37 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

צורת המימון היא לא העניין פה. בכל מקרה זאת היה רק דוגמה, אני הייתי מעדיף שחברות ישראליות יבנו (שבפועל מעסיקות סינים :) ) - הבעיה היא שהם מעדיפים להרוויח על בית אחד חצי מליון ש"ח מלבנות חמש ולהרוויח על כל אחד מאה אש"ח. מספיק שיכניסו להם קצת תחרות מבחוץ ואולי הלחץ יתחיל להשפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העניין הוא האם המדינה יכולה לעמוד בזה בטווח הארוך. אוליי בתור כיבוי שרפות לתת לסינים לבנות עיר זה ייעזור, אבל אם נדבוק בזה בסוף נכנס לחובות כמו ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שניכנס לחובות כמו ארה"ב?

למה אתה חושב שהחובות של ארה"ב הם בגלל הנדל"ן?

אם נתייחס להצעה הסינית שעומרי שלף מדובר ב3 מיליארד $. זה גרושים. ממש לא משהו שמפיל מדינה או מכניס אותה לחובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, הסינים הם רק דוגמה, דוגמה לכך שאפשר לבנות ומהר.

את הכסף לפרוייקטים אפשר לגייס בשוק ההון הישראלי או מגופים מוסדיים, מדובר על הלוואות עם מח"מ קצר ובטחונות גבוהים כך שהוצאות המימון לא אמורות להיות גבוהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sargon יש המון פתרונות. חלקם הם טיפול אקמול, חלקם פתרונות לטווח ארוך.

הבעיה שלא נעשה כלום ביזרה הזו.

אני מסכים שיש שלל גורמים למשבר, ואני מסכים שהממשלה לא אשמה בכל הגורמים האלה. מה שכן הממשלה אשמה בכך שלא עשתה/הצליחה לעשות שום דבר כדי לבלום/להאט את המגמה בשתי קדנציות שונות של אותו ראש ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מצחיקים אותי אלו שמתעקשים להאשים את ביבי (או שרי ממשלתו) בכל דבר אפשרי. בנוגע למחירי הדיור, את ביבי לכל היותר ניתן להאשים בחוסר יכולת לשנות את המגמה שהשתרשה בשוק עוד לפני הקנדנציה שלו, שכן העליות התלולות החלו ב2007 והוא נבחר ב2009. מחירו של משהו שמצד אחד מהווה "מוצר צריכה" ומצד שני אפיק השקעה לעולם אינו "יציב" ולעולם אינו נוהג לפי הכללים של הצע וביקוש כפשוטם, שכן אלו מתייחסים למוצרי צריכה בלבד. עבור מוצר צריכה, הפידבק הוא שלילי: המחיר עלה > יש פחות קונים > רוצים למשוך קונים > המחיר ירד. עבור אפיק השקעה, הפידבק הוא חיובי: המחיר עלה > האפיק נראה יותר אטרקטיבי > יותר אנשים מעוניינים להשקיע > המחיר עלה עוד יותר. בשביל שמערכת דינאמית כלשהי תהיה יציבה, הפידבק חייב להיות שלילי. יתרה מכך, שימו לב שהנחת היסוד לפיה מדובר באפיק שימשיך להיות אטרקטיבי היא נבואה המגשימה את עצמה - כל עוד יש הרבה אנשים המאמינים בכך, זה יהיה נכון, גם אם ללא אמונתם של אותם האנשים זה לא היה. איך בדיוק פותרים דבר כזה ברמה הממשלתית?

אתם שוכחים שיצירת בעיה עשוי להיות תהליך פשוט בהרבה מפתרונה. לא סתם קיים הפתגם "טיפש שזרק אבן לבאר, 100 חכמים לא יוציאוה".

את אותו ההגיון אפשר להחיל, במידה מסויימת, גם על התחום הבטחוני - ביבי, או כל ראש ממשלה אחר שיהיה בישראל, נאלץ לתפקד במגבלות השיח הפוליטי שהשתרש כי הרגילו את השכנים ואת העולם שזה המצב, לפיו:

1. לערבים מגיעה מדינה ביו"ש ועזה, לפחות בנסיבות כלשהן.

2. אסור לכסח את הערבים יותר מדי כי זה לא הומאני.

3. על לבצע ויתורים "עבור השלום".

ועכשיו הוא אשם בכך שהוא נאלץ לפעול בעולם שמתבסס על אלו כהנחות יסוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק, בדרך כלל אני מסכים איתך אבל הפעם יש בעיה אמיתית, גם לי קשה עם הביקורת הלא הוגנת והלא ענינית על ראש הממשלה נתניהו, אבל הפעם הביקורת נכונה. בתור ראש ממשלה בשש השנים האחרונות בטח שזה היה חלק מתפקידו לפתור את הבעיה. הוא לא פתר והבעיה החמירה. אין טעם להיות דוגמטי כשהעובדות לרעתך, אנחנו לא שמאל שמדמיין נתונים. בימין אתה אמור בדיוק כמוני להסתכל על המציאות. הוא עשה דברים טובים יותר וטובים פחות, בנושא הדיור הוא נכשל. לא אישית כי הוא לא היה שר האוצר או השיכון אבל הוא שלח את אלה שנכשלו ובתור ראש הממשלה אישר את המדיניות שלהם.

ובגלל שהנושא פה הוא בחירות הגעתי למסקנה שהפעם לא אצביע לליכוד כנראה, לא בגלל נושא הדירות, בגלל פייגלין. אחרי תקופה ארוכה שאני עוקב אחריו, (בעיקר בפייסבוק) החלטתי זה איש ערכי שמתאים להנהיג. לכן אני אצביע לכל מפלגה שהוא יהיה שם. למרות הדמונזציה שהתקשורת עשתה לו אני מאמי שזה אדם עם פתרון אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש ממשלה במשך ששת השנים האחרונות מאשים אחרים ובוכה כמו ילדה קטנה .

מה הוא עשה במשך ששת השנים האחרונות ?.

אולמרט הוא כ"כ חזק , ששום ראש ממשלה שיבוא אחריו לא יכול לסתור את מעשיו ?.

http://youtu.be/x7x7y2r-Des

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעם הביקורת נכונה. בתור ראש ממשלה בשש השנים האחרונות בטח שזה היה חלק מתפקידו לפתור את הבעיה. הוא לא פתר והבעיה החמירה.

כמו שאמרתי, ניתן להאשים אותו באי-פתרון הבעיה (אגב, היא לא באמת החמירה - קצב עליית מחירי הדיור לא עלה בתקופתו של ביבי), אבל כולם מדברים כאילו הוא זה שיצר אותה מלכתחילה, או כאילו ממש קל לפתור את הבעיה הזו והוא פשוט לא רוצה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אולמרט הוא כ"כ חזק , ששום ראש ממשלה שיבוא אחריו לא יכול לסתור את מעשיו ?.

תשמע, ורבין היה ראש הממשלה לפני 20 שנה, ואנחנו עדיין לא מצליחים לסתור את הכרתו ב"עם" ה"פלסטיני" וב"זכותו" למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעוד שאתה יכול אולי להאשים את אולמרט בעליית המחירים בת"א, ואני אומר אולי כי אם לא היה משבר כלכלי ו הריבית לא הייתה אפסית יש מצב שבמהלך שלו היה מצליח.

מה הקשר בין המהלך שלו לזה שדירה בפריפריה עולה כבר מעל מיליון שקל?

כמובן שביבי הוא לא האשם היחידי שיצר את המשבר, אבל הוא נכשל בטיפול במשבר, ולא ציפיתי ממנו לפתור אותו לחלוטין, אבל לפחות לעשות משהו כדי לבלום/להקל איפה שאפשר. גם את זה הוא לא עשה.

ויק אולי מספיק כבר עם הבכיינות הזאת של בכלל ה"שמאל" ביבי אימפוטנט. ביבי אימפוטנט כי הוא פשוט אימפוטנט.

אם לדעתך ביבי שבוי בקונספציה שהשתרשה לפני 20 שנה אתה בעצם אומר הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגין היה ממתנגדי הרעיון של להכיר בזכות של הערבים למדינה. הוא כן תמך ברעיון ה"אוטונומיה" תוך שמירה מלאה של שלטון ישראלי בענייני חוץ ובטחון כפתרון למצב. הוא גם מעולם לא הכיר ב"עם פלסטיני" - לפי הצעתו דאז, לתושבי השטחים תהיה אזרחות ישראלית או ירדנית (בהתאם לשיוכם הלאומי), לא "פלסטינית" כי אין דבר כזה...

- - - תגובה אוחדה: - - -

ובנוגע ל"בכי" על ביבי - עסקים כרגיל: אפס התייחסות עניינית למה שאמרתי. אפס. עגול. אז מה שמחירי הדיור הועלו בכוונה תחילה על ידי שר אוצר מ"קדימה", ובכך יצרו כדור שלג (או "בועה", כפי שאוהבים לכנות זאת) שמתגלגל עד היום מבלי שאיש יכול לעצרו, והסברתי גם למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה תבוסתנית משהו - אי אפשר לעצור את כדור השלג אז למה לנסות...

ממשלת נתניהו "עלתה לאוויר" כמה חודשים אחרי ההחלטה המדוברת של קדימה. מאז עברו מספיק שנים בשביל לנסות לשנות את המצב. אין ספק שיש השפעות אקסוגניות כמו הריבית שהן נתונות, אבל צד ההיצע הוא בהחלט בידי הממשלה.

גם על הביקושים של דירות להשקעה אפשר לשלוט ע"י חקיקה ומיסוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודאי שאפשר להשפיע ולשלוט.

אבל יש השלכות לתנועות מהירות או שינויים קיצוניים.

שוק הנדל"ן (ובכלל הכלכלה המודרנית) כבולים ותלויים בתחזיות.

שנה אותם יותר מדי ותגרום לנזק לאותם ההמונים שבונים על ה"שיטה".

זה מה שעצוב בכלכלה המודרנית.

שאותם המערכות שמזיקות לציבור, מקיימות את הציבור שהופך להיות תלוי בהם.

אתה לא יכול לפגוע בהם מבלי לעשות נזק לעצמך במובן הרחב של החברה.

כמו הALIEN.

הכלכלה שלנו מלאה בALIENS וPREDETORS, שמודעים היטב למשחק השחמט אותו הם משחקים במסגרת הכלכלה.

Alien_Vs_Predator__Chess_by_Xidon.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...