תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 38 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ויק, שוב. ראש הממשלה נתניהו לא עשה את הפעולות שהובילו כי לא היה שר אוצר או שיכון או רווחה אבל בתור ראש הממשלה יש לו אחריות לנושא שהיה קיים גם לפני שמונה ותשע שנים ולא רק שש. אני חושב שזה בסדר שהוא לוקח את האחריות לדברים הטובים שקרו פה בזמן כהונתו ואני מבין שבתור פוליטיקאי הוא מנסה להסיט את האחריות ממנו לדברים הפחות מוצלחים. אבל בתור מי שרואים את המציאות צריך להבין שזאת אחריות שלו.

כולנו בוגרים פה, זה לא עיתון הארץ או ידיעות שאם תהיה רעידת אדמה שתחריב את האמפיתיאטרון בקיסריה ידרשו את ראשו של נתניהו. אין פה שחור ולבן, יש דברים שבאחריותו ויש דברים שלא, למשל, אסון הכרמל, התקשורת דרשה את ראשו אבל ברור שמערך הכבאות הוזנח בתת-תיקצוב רציני עד מימי בן- גוריון, ובמקרה, הראשון שהצליח להשיג הגדלה בתקציב היה אלי ישי בדיוק לפני האסון ככה שהכספים אפילו לא התחילו להשפיע. ככה שכולם מודעים לזה שמה שמופיע בתקשורת קשור בצורה רופפת למציאות. הנקודה שבנגוד לטיעון שלך, זה נושא שהיה אמור להיות מטופל ולא טופל במשמרת של נתניהו.

ובלי קשר, למה כולם קוראים לו ביבי? עשיתם איתו טירונות? מסלול? מכירים אותו בדרך אחר חוץ התקשורת? קצת כבוד בסיסי למי שנהיג את המדינה נראה ללא מוגזם. לא חייבים להסכים איתו בשביל זה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ארט טאטום. לא הבנתי את הנקודה שלך.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ויק, אתה נותן יותר מידי קרדיט ליאיר לפיד. המחירים לא הועלו בכוונה, כדי שזה יקרה הוא צריך לדעת מה הוא עושה. אין שום דבר שהוא עשה שגרם לי לחשוד בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משעשע שחיפשת טקסט שיתאים לתמונה שמצאת ברשת.

מעניין כמה זמן חיכית להזדמנות להשחיל את התמונה הזאת :)

אם זה כל כך מעניין אותך...

חשבתי על כך ששיטות בכלכלה הם כמו סוג של טפיל שאי אפשר להסירו מבלי להזיק לנשא.

והדבר שעלה לי לראש זה החייזר מהסרט ALIEN בשלב ההטלה שהוא קופץ ומתמקם על הפנים.

כי אם מנסים להסירו בכוח הוא מתהדק והורג את הנשא, ואם מנסים להסירו ע"י חתך אז החומצה תהרוג את הנשא.

וזאת התמונה שהתכוונתי לחפש ולא מצאתי.

מה שכן עלה בתוצאות זה החייזר עם הטורף משחקים שחמט.

אז עליתי מדרגה בדימוי.

אני לא מוצא ואז מחפש מה לעשות איתם.

יש לי דימוי בראש ואני מחפש תמונה וטקסט כדי להעבירו באופן קצת יותר ציורי.

הדימוי עם השחמט גם עושה לכך שבעלי הממון יודעים היטב איך לנצל את הכלכלה באופן שאי אפשר יהיה להזיק להם מבלי להזיק למעמד הביניים ולשכבות החלשות.

וכך לא משנה מה נעשה כדי לשפר את מצב הציבור, תמיד החלאות למעלה ירוויחו מזה גם, ולכן הפער ימשיך לגדול.

אין מדינות מערביות קפיטליסטיות שמסוגלות לעצור את תהליך הקצנת הפערים.

לכל היותר יש כאלו בהם הסימפטומים פחות חריפים, יש חסמים יותר טובים שמאזנים קצת, והתהליך יותר איטי.

משהו לא בסדר בכלכלה המודרנית.

חד וחלק.

והעובדה שבעלי ההון משתמשים בכוחם להשפיע על השלטון מחריפה את הבעיה.

יותר קל להרוס מלתקן.

יותר קל ליצור פערים ולצמצמם.

זאת מלחמה בה הציבור מפסיד.

על כל ניצחון של מעמד הביניים והשכבות החלשות, יש 2-3 הפסדים בהם בעלי ההון שילטון דופקים אותם.

הלוואי וזה היה 2-3 מול 1.

זה יותר כמו 1 מול 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שזה לא קשור לדיון הישיר שמתנהל כאן, אבל אני פשוט לא מבין את ההתעקשות להצביע למפלגות גדולות. הן ממילא יהיו "גדולות". יותר חשוב להצביע למפלגה קטנה שאתם מסכימים עם האג׳נדה שלה, על מנת שאשכרה תגדילו את הסיכוי שלה להיכנס לכנסת ולהילחם על הרעיונות שלהם. כמו למשל.. עלה ירוק :rolleyes:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלה ירוק דרך אגב זאת המפלגה היחידה שנציגיה ומתפקדיה אשכרה לוקחים את הזמן לשבת(לעשן גראס) ולחשוב על דברים בנחת(בהיי).

לכן זאת המפלגה היחידה שיש לה מצע(מצע כל שהוא בכלל), ועוד כזה מפורט ומנומק בגובה העיניים.

אם היה להם סיכוי לעבור את אחוז החסימה אולי הייתי מצביע להם.

אלו אנשים שאם יבחרו יעשו הרבה עבודה תקשורתית נחוצה לשינוי התודעה הישראלית(pun unintended, but still a very good one).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אם היה להם סיכוי לעבור, אולי הייתי מצביע להם"

הבעיה במשפט הזה, היא שאשכרה יש המון אנשים שאומרים אותו. מספיק אנשים כדי שיעברו ובגדול. אנשים שמסכימים עם המצע ואומרים, "אני לא רוצה לבזבז את הקול שלי". כשאתה מצביע למפלגה עם 10+ מנדטים, -זה- לבזבז את הקול שלך. כי אם יהיו לה 10 או 12 מנדטים, זה לא באמת משנה. הקול שלך חשוב הרבה יותר במפלגות קטנות, כי יש לו סבירות יותר גבוהה להיות 'הקול המכריע' בין שהמפלגה תעבור או לא תעבור את אחוז החסימה. בבחירות הקודמות הם כמעט עברו אותו, והמפלגה גדלה מיום ליום. לכן גם אם הם לא יעברו את אחוז החסימה כשאני אצביע להם - מבחינתי אני את שלי עשיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיות גדולות יותר לפתור, אבל הם תהליך ארוך.

בנתיים צריך גם להשיג מטרות ריאליות שאפשר להשיג בטווח הקצר.

תנו לאנשים להרגע קצת מדי פעם עם איזה ג'וינט.

תקבעו שאדם שמעשן קנאביס אינו עבריין ופושע.

גידול שאינו לשימוש עצמי יהיה מחוייב ברשיון ופיקוח.

מכירה ללא רשיון תהיה אסורה בחוק.

מי שרוצה לקנות מהמגדלים המורשים יוכל להשיג יחסית בקלות רשיון, באופן שיאפשר מידתיות ובקרה של גורמי הרפואה.

בעזרת הרשיון אנשים יוכלו לקנות כמות מסויימת של קנאביס איכותי במחירים סבירים מהתאחדות המגדלים המורשים.

הכנסה נוספת למדינה.

החלשת גופים עבריינים וגורמי פשע.

מניעת כספים מאירגוני טרור שמבריחים לישראל.

חיסול מסחר בגידולי פרא לא איכותיים שמרססים ברעלים אחרי הקטיפה במטרה לתת להם תחושת היי חזקה יותר(דבר שעלול לגרום לנזקים בריאותיים בלתי הפיכים).

וזהו.

בלי להגזים לכאן או לכאן.

על פי האתר של עלה ירוק, 10% מסך המצביעים מעשנים קנאביס לפחות 2-3 פעמים בשבוע.

ואני מעריך שיש עוד 20-30% שמעשנים מדי פעם בתדירות נמוכה יותר כשיש להם הזדמנות.

זאת אומרת ש30-40% מהאוכלוסיה הבוגרת בישראל רוצה לעשן מדי פעם ג'וינט, וגם עושה זאת.

איך אפשר להפוך את כולם לפושעים ועבריינים?

זה לא נורמלי.

בושה וחרפה שכך מדינה עושה לאזרחיה.

אנחנו חיים במצב שמאוד דומה לתקופת היובש בארה"ב.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%AA_%D7%94%D7%99%D7%95%D7%91%D7%A9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור איך הגעת מ-10% (נתון שגם הוא לא ממש מוכח) לפאקינג 40% (!) .. אתה קצת הוזה.

יש בישראל בקושי 20% מעשני סיגריות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4524919,00.html

סיגריות.

פחות מ-20%.

אז בוא תסביר לי איך הגעת ל-40% שמעשנים סמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 10% שמעשנים 2-3 פעמים ומעלה בשבוע.

אבל כמעט חצי מהאוכלוסיה מעשנים לעיתים רחוקות או עישנו פעם קנאביס.

מאוד הגיוני להניח שיש 20-30% שמעשנים לעיתים רחוקות.

זה לא רחוק מהמציאות.

ואני מכיר את המציאות.

זה שיש ירידה בעישון טבק!!! זה משהו אחר.

יש הרבה שהם מעשני סיגריות לשעבר.

שמעשנים מדי פעם ג'וינט כשמזדמן להם.

זה לא סותר.

יש גם אנשים שלא שותים אלכוהול בדרך קבע, אבל כשהם יוצאים או נמצאים במקום שיש אלכוהול הם ישתו קצת לפעמים(אם הם לא צריכים לנהוג).

האם הם שתיינים?

ברור שלא.

אני לדוגמה לא מעשן סיגריות.

הפסקתי כבר לפני שנים רבות.

אבל מדי פעם אני לוקח הפסקה מאי-העישון שלי(כך אני קורא לזה) ומעשן כמה סיגריות.

וזהו, אחר כך חוזר לשבועות, לפעמים חודשים של אי-עישון.

ולא עושה מזה סיפור.

אם תשאל אותי אם אני מעשן? אני אומר לך לא.

וזה יהיה פי 1000 נכון מלאמר כן.

השאלה הגדולה היא בעצם כמה מעשנים לשעבר יש בישראל?

התשובה לזה תתן לך תמונה הרבה יותר הגיונית שממנה אפשר גם להבין את אוכלוסיית מעשני הקנאביס לעיתים רחוקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...