מבקש מפרט מחשב לעריכת תלת מימד תקציב 4-5K כולל ציוד היקפי - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט מחשב לעריכת תלת מימד תקציב 4-5K כולל ציוד היקפי

emmp

Recommended Posts

מה עם המעבדים מתומני הליבה של AMD?

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-9590+Eight-Core&id=2014

המחיר שלהם לא גבוה ביחס לביצועים שמוצגים באתרי הבנצ'מארק.

ומנסיוני בעולם תלת המימד, הפקטור העיקרי הוא הגדה נכונה של רכיבים בקובץ כך שחישובי התאורה והטקסטורות יהיו מינימליים ביחס לזמן הרינדור. הגדרה נכונה יכולה לקצר את הרינדור בעשרות אחוזים.

והכל פקטור של מהירות נחוצה. הרי רינדודים נעשו כבר על מעבדים בודדי ליבה (אני התחלתי עם 3000 ז"ל) ואז זמן הרינדור ארך שעות לסצנה.

אם אתה צריך הכל כאן ועכשיו, תשלם על זה. אם אתה מפרגן למחשב שלך 10 דקות לסצנה כבדה - קיבלת הנחה מטורפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא אמור להיות הבדל בדרישות המערכת אם משווים עריכת אנימציה תלת מימד לעומת תלת מימד בAutoCAD?

קיים הבדל, מן הסתם... אוטוקאד דורש הרבה פחות מבחינת עיבוד גרפי - והרבה יותר מבחינת מעבד. בכל מקרה עד שפותח הדיון לא יגיב כאן שוב, אין כל כך לאן להתקדם =\

לשאלה לגבי - מכיוון שרוב המפתחים עובדים עם אינטל התוכנות יהיו לרוב מותאמות יותר לשם, מה גם שקיימות תכונות שפשוט אין בAMD, נכון שאם עוד קצת זמן ברינדור לא מפריע לך, המתומני ליבה יכולים להוות פתרון טוב

בתחום הגיימינג נטו שדורש מהירות מעבד גבוהה כדי להוריד צווארי בקבוק, לצד העובדה שלא מסובך לבצע עליהם אוברקלוק, לרוב, מבחינת עלות תועלת - הם יהיו עדיפים.

מבחינת כרטיסי מסך - לאינווידיה יש יתרון ענק שנקרא שמקבל המון המון חיזוקים ופיתוח נון סטופ אחרי שהבינו את הפוטנציאל שלו לעומת הOPENCL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין בהבדלים בין המעבדים.

מה שאני כן יכול להגיד זה ש

הקטע של הרינדור לא מפריע לי.. אני יעשה בזה שימוש אבל זה ממש לא השימוש העיקרי כך שאין לי בעייה לוותר שם.

מה שכן חשוב לי זה שבזמן שאני עובד על יצירה ועריכת צורות התלת מימד (שזה הולך להיות צורות כבדות ומורכבות) ששם הביצועים יהיו גבוהים ולא יהיה לי איטיות בזמן העבודה.

והתוכנות העיקריות הן Revit ו-Rhino פחות AutoCAD

אני עדיין מתלבט לגבי התקציב..

מה אתם ממליצים? :huh:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה קח I7 כי הביצועים שלו בתוכנות מבית AutoDesk עדיפות, מאמין שגם בריינו, אבל לא יודע בוודאות.

הרבה זיכרון - 16 מינימום ולוח בעל אופציה שדרוג ל32 במידת הצורך.

SSD מהיר עם נפח מספק (GB200+??)

כרטיס מסך מבית אינווידה עם כמה שיותר זכרון גרפי ומעבדי שנכנס בתקציב - ישפר לך רינדורים באופן משמעותי - אבל קריטי רק ל3DMAX... בכל מקרה - כמה שיותר על הכרטיס מסך!

המפרט שזורו הציע בהתחלה נראה לי מעולה. היו פה כמה תגובות נגד שלא הצלחתי להבין את הטיעון שלהן =\

אם שקט פחות מפריע לך אפשר לחסוך על מארז קצת שקלים, מנסיון - לאורך עבודה ממושכת בלי ברקע (או אוזניות), גם רעש יתר על המידע של מאוורר יכול להציק, אז פחות ממליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, זה עוזר לי הרבה.

אני מניח שבסוף לא יהיה לי ברירה ואני יחרוג מהתקציב..

אני חוזר אז למפרט הראשון.

מארז אני יקח אחד חסכוני שבמחיר באיזור 300₪ (אם למשהו יש איזה המלצה..)

SSD אני עדיין מתלבט אבל אני כבר יחליט לבד.

רק מה שנשאר זה הכרטיס מסך והלוח אם:

יש כרטיס מסך אם יותר מ 2GB שעומד בתקציב?

סתם שאלה מה אתם חושבים על הכרטיס הזה, הוא משתלם? (הוא רק מייקר את התקציב.. אבל סתם בשביל לדעת)

http://www.tms.co.il/product/12909

ולא הבנתי מה החשיבות של הלוח אם.

לקחת את ה-B85 אן את ה-H97 (הפיצ'רים פחות חשובים לי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את המארז הזה שהוא טוב, אבל אין לו בידוד אקוסטי נגד רעש:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=FD-CA-ARC-MINI-BL

לוח אם, אתה יכול לוותר על הפטליטי. לדעתי תבחר אחד משני אלו עם צ'יפסט H97:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=H97-Pro4

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GA-H97-HD3

ואם אתה חייב לחסוך עוד, זה גם בסדר:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=B85-Pro4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון: שים לב שהתקציב שלך ביחס למה שאתה מבקש לא עומד במבחן המציאות.

לצורך פרנסה ושימוש כבד ביותר עם כל הצרכים שלך לתלת מימד ואולי אפילו עם יותר ממסך אחד הייתי ממליץ לך לעבור הלאה. דהיינו לדור החדש של מעבדי עם 6 ליבות (יש גם 8) אבל זה דורש השקעה יותר רצינית.

שתבין את הסדרי גודל, אנשים מבקשים לפעמים להרכיב להם מפרטים לעריכה גרפית שהיא לא תלת מימד בתקציב שהוא יותר ב 2.5K לפעמים וזה בלי מסך או ציוד היקפי כל שהוא. אתה ביקשת ב 5K גם מסך, גם מקלדת, גם עכבר ( שדורש דיוק ונוחות לצורך הפרנסה) וגם רמקולים לא משנה כמה פשוטים זה מינימום 100 ש"ח. אני לא יודע איפה אתה חי אבל זה לא גרמניה פה ולא . פה הכל יקר יותר באחוזים רבים מחו''ל והבקשות שלך מנוגדות למציאות. מן הסתם אתה לא יכול להתפשר על התלת מימד (שזה באופן מיידי גם מייקר את המסך בעשרות אחוזים, שלא נדבר על כרטיס גרפי ומעבד) כי זאת הפרנסה שלך. תגדיל את התקציב לאחד כזה שיחזיר השקעה תוך כמה זמן ותהנה לשנים ארוכות.

רק תבקש ואני אבנה לך מפרט נורמאלי.

שורה תחתונה: הגדלת תקציב בכמה אלפים או שתפסיק לשגע אנשים (שרק רוצים לעזור) עם מפרטים הזויים בתקציב עוד יותר הזוי

תודה ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להכליל את התוכנות של אוטודסק ולהגיד שהם מנצלות i7, מכיוון שגם יש הרבה תוכנות וגם רובם תוכנות שהם קנו ולא פיתחו, אוטוקאד דו מימד למשל לפחות עד 2012 לא ניצל יותר מליבה אחת, לדעתי זה לא השתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mMmSaK,

א. קודם כל אמרתי כבר מקודם שאני מבין שאני יצטרך לחרוג מהתקציב.

ב. לא ציינתי זאת אבל המחשב הזה מחליף מחשב שקניתי לפני כ5 שנים וחצי אשר קניתי אז בתקציב של כ3.5K.

כמובן שהמחשב הנל ממש לא סיפק את העבודה אבל בכל מקרה הסתדרתי איתו עד עכשיו.

עכשיו נכון שאני קונה מחשב בשביל הפרנסה והייתי רוצה מחשב מקצועי מאד אבל אני לא יכול לחלום ואני לא יכול להשתגע עם המחיר.

תמיד אפשר לרצות יותר טוב ויותר טוב, אבל אני מאמין שגם אם אני יתפשר זה בהחלט יספק לי את העבודה.

אני לא מצפה שיעשו לי נס ויוציאו לי פתאום מחשב מצויין במחיר ממש זול.

אני פשוט מחפש איפה אני כן יכול להתפשר ואיפה זה יותר יורגש ואיפה פחות.

כמו שציינתי בהתחלה, יש לפעמים למשל עם סמרטפונים שבהתחלה הם עולים 3,500₪ ואחרי כמה חודשים פתאום הם עולים 2,000 שקל פחות. אני יודע שבמחשבים זה שונה אבל עדיין אני בא לומר שלפעמים כשאתה לא באמת צריך את ההכי טוב אז שווה להתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כגרפיקאי (ואישתי תלתיסטית) במשך שנים יש כמה דברים שמאוד מאוד נדרשים. כמעט חובה.

1.מעבד i7. (בפרט ברינדורים אבל בכלל לא רק). ובתדר סביר (ה4790 מעולה)

2.זיכרון לא פחות מ16 GB ולהשאיר מקום עד 32GB.

3.כרטיס מסך עם 4GB (ולעולם לא פחות מ3GB)

4.מסך עם פנל איכותי (לדוגמא דל למיניהם).

5.SSD 250GB

מערכת כזו לא אמורה לעלות פחות מ 6500 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז מילאתי את השאלון - עכשיו עם התקציב החדש

(אני לא יודע איך עורכים את הנושא)

1. מה התקציב המקסימאלי?

6,000₪ (עכשיו לא כולל מסך וציוד היקפי)

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

אי אפשר לחרוג - שלא יעבור את ה-6,000₪

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

המחשב מיועד לעסק, בעיקר לעבודה עם תוכנות של עריכת תלת מימד.

(הוא ישמש גם לעבודות גרפיקה, תיכנות, עבודה משרדית וגם לצפייה בסרטים ולשימושים ביתיים - אבל זה שולי)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

בעיקר Revit ו- Rhino (גם קצת AutoCAD, אולי 3DSMAX, תוכנות גרפיקה של Adobe אולי עוד תכנות של רינדור..)

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

1080p

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

לא הבנתי מה זה אומר

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

1

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא מתוכנן (אבל יכול להיות אולי)

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

איזור ירושלים (KSP?)

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בימים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

לא זקוק לפיצ'רים מיוחדים, אפשר לחסוך בכל הדברים האלו כמו מארז וכו' (הביצועים זה העיקר) - בקיצור ע"פ כל מה שנאמר בהודעות הקודמות.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא חייבים (אולי אפשרות להוספת ראם)

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

הכל פורט בתגובות הקודמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

plonter_logo.png

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

[table]

[tr][td]CM8064601560722.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Intel[/td]

[td]BX80646I74790[/td]

[td]מעבדים - Socket LGA1150

BX80646I74790 - Intel - i7-4790 Quad core CPU - LGA1150 - 3.6 GHz - 8MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600 at 1200MHz - Haswell Refresh - Box (With Fan)...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪1563/1532[/td]

[/tr]

[tr][td]H97-Pro4.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]ASRock[/td]

[td]H97-Pro4[/td]

[td]לוחות אם - LGA1150

H97-Pro4 - ASRock - Socket LGA1150 CPU - Intel H97 chipset - Dual channel DDR3 up to 1600 MHz memory - Integrated Graphics with VGA, DVI-D, HDMI video outputs - 1 x PCI Express x16 slot - 8-channel audio - Gigabit LAN - ...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪491/481[/td]

[/tr]

[tr][td]AM2U16BC8R2-B-Kit.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]ADATA[/td]

[td]AM2U16BC8R2-B-Kit[/td]

[td]זכרונות - - לנייח

AM2U16BC8R2-B-Kit - ADATA - 16GB (2x8GB) kit DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V - Premier Series...

Lifetime Warranty[/td]

[td]₪708/694[/td]

[/tr]

[tr][td]GV-N770OC-2GD.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Gigabyte[/td]

[td]GV-N770OC-4GD[/td]

[td]כרטיסי מסך - PCIe

GV-N770OC-4GD - Gigabyte - Geforce GTX770 GPU - 4GB GDDR5 256 bit memory - PCI-Express 3.0 interface - 2 Slot Windforce3 cooler - Dual DVI, DisplayPort, HDMI video outputs - GPU/Memory clock 1189/7010 MHz...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪1934/1895[/td]

[/tr]

[tr][td]CT128MX100SSD1.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Crucial[/td]

[td]CT256MX100SSD1[/td]

[td]דיסקים קשיחים ו - - SATA

CT256MX100SSD1 - Crucial - 256GB MX100 Series - SATA3 6Gbps 2.5 inch Internal SSD - 7mm - 550/330 MBps Read/Write...

במלאי - שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪575/564[/td]

[/tr]

[tr][td]ST2000DM001.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Seagate[/td]

[td]ST2000DM001[/td]

[td]דיסקים קשיחים ו - SATA

ST2000DM001 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 - 2 platter - (ST2000DM001)...

שלוש שנים אחריות לפי תקנון יצרן[/td]

[td]₪423/415[/td]

[/tr]

[tr][td]Antec-One.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Antec[/td]

[td]Antec-One[/td]

[td]מארזי מחשב - ATX מארז

Antec-One - Antec - Antec-One Mid-Tower case - 2 120mm fans included - 3 120mm more fans optional - Three 5.25 inch drive bays - Five 3.5 inch drive bays - Two 2.5 inch drive bays - 2 x USB3.0 and Audio front ports - Max...

שנה אחריות[/td]

[td]₪247/242[/td]

[/tr]

[tr][td]SS-450RT.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Seasonic[/td]

[td]SS-550RT[/td]

[td]ספקי כח - ATX

SS-550RT - Seasonic - 550W - 80 PLUS Gold certified - 120mm Super low noise fan - Active PFC - Short circuit, over voltage, over power protection - ATX12V compliant - 8pin CPU connector - 2 6+2pins PCIe connectors - X-ser...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪362/355[/td]

[/tr]

[tr][td]UCACO-FI11001-CSA01.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Arctic[/td]

[td]UCACO-FI11001-CSA01[/td]

[td]פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

שנה אחריות[/td]

[td]₪148/145[/td]

[/tr]

[/table]

6451.00 / 6322

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

המחיר אינו כולל משלוח

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=13852

לגבי הספק והמארז אני לא סגור עליהם יכול להיות שלחברים כאן יש המלצות ליותר טובים

בגדול אלו הרכיבים הממולצים ביותר לדרישות שלך

אם אתה קצר בתקציב תוכל לרדת ל8G תמיד אפשר להוסיף עוד סטיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...