המדריך להרכבת המחשב שיהרוג את הקונסולה - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדריך להרכבת המחשב שיהרוג את הקונסולה

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סוני ומיקרוסופט לא שקופות עד לפרט האחרון לגבי המפרטים הטכניים המלאים של חלקים, אבל ידוע אילו שבבים הם מכילים. 7850 או 265 ככרטיסי מסך מוקדשים חזקים מXBONE ומשתווים או אפילו חזקים ממה שיש ב-. אמנם, השואה ישירה היא לא הדבר הכי נכון, חשובה החווייה.

לגבי FHD, כשקונסולות ירנדרו מספיק משחקים ב-FHD במקום 720P או 900P מתוח, יהיה אפשר להשוות קצת יותר בהגינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד איזה עניין שלא ראיתי התייחסות אליו. צריך לחשב לא רק את העלות של המחשב מול עלות הקונסוליה, אלא גם מתי תצטרך להשקיע שוב בעתיד.

קונסוליה אתה לא צריך להחליף לאורך כל חיי הקונסוליה. אם אתה קונה כיום , אתה יודע שיצאו משחקים אליו גם עוד 7 שנים ויתאימו אליו בול. כל עוד הקונסוליה נותרת תקינה כמובן.

האם זה המצב במחשב שאתה קונה בעלות הקונסוליה? לא מומחה לנושא, אבל משום מה לא נראה לי שהמחשב הזה יתאים לחלק מכובד מהמשחקים שיצאו עוד 4 שנים, אפילו בהגדרות תצוגה מינמאליות. יהיה צורך לשדרג כרטיס מסך, ואולי אף להחליף את כל המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשוואה היא פשוטה למדי.

קנית חומרה שמסוגלת ל-100%, היא תתן לך 100% עד סוף שארית חיה.

כמובן שבהמשך יצאו משחקים עם תקרת איכות גבוהה יותר, אבל האיכות שאתה תקבל תהיה דומה.

דוגמה לכך תהיה V, שיש לי כאן XBOX360 איתו. לא רק שהוא מרונדר ברזולוציה נמוכה מ720P (אני חושב שזה 1024X600), הוא גם מתקשה לשמור על 30FPS, במקומות רבים זה רץ על הרבה פחות.

לצורך העניין, ככה המשחק יראה ויעבוד על מחשב מקביל לעלות הקונסולה בעת ההשקה, משהו כמו E6420 + HD2600XT. בעבר היה קשה יותר להשוות מחירים, אבל עם התחרות ההיצע, זה אפשרי היום בשוק המחשב האישי.

ראיתי הרבה שמגיבים "אבל צריך לשדרג כרטיס מסך בשביל משחקים". לא. לא צריך, אבל אם אתה רוצה לזנק באיכות התמונה אתה יכול. מחשב שנשאר לאורך זמן הוא כמו קונסולה שנשארת לאורך זמן, הוא מוגבלת לתקרת איכות כלשהי שמתאפשרת בכל משחק בנפרד. אבל, עם מאות השקלים שיחסוך המשתמש על כל המשחקים, היא בודאי יוכל להרשות לעצמו לשדרג את תקרת האיכות עוד קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היחידה שקונסולה מתעלה על מחשב היא האקסקלוסיבים וחווית משחק עם השלט.

את השלט אפשר לפתור בעזרת מתאם למחשב (שמקרה אני מוכר אבל זה לא קשור) ואת האקסקלוסיבים; חלקם מגיעים למחשב בסופו של דבר וחלקם פשוט תמיד יהיו נקודת המכירה של הקונסולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעלה באקסלוסיבים? לא חושב. כמות הכותרים האקסלוסיבים ואיכותם למחשב גבוהה באופן משמעותי מזאת של הקונסולות. אם אתה מדבר לזה שלקונסולות בכלל יש אקסלוסיבים, אז כן. יש להם, בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה לא, אני גם לא מגדיר משחקים כמו משחקי אסטרטגיה/תפקידים מבט מלמעלה ושאר הדוגמאות כמשחקים שם אקסקלוסיבים למחשב. זה בלתי אפשר כמעט לשחק אותם במחשב.

נגיד THE LAST OF US, סדרת (ברובה), ובעיקר משחקים לPLAYSTATION שאשכרה אסקלוסיבים ולא לXBOXONE שיצאו בסוף למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהמשחקים אקסקלוסיבים לקונסולה מסויימת, הרי שזה כבר לא רק "ייתרון של הקונסולות על המחשב" , אלא גם ייתרון של כל קונסולה על השניה. כלומר, ברור שזהו יתרון מלאכותי שנוצר רק כדי שירצו לקנות את הקונסולה, ולא יתרון אמיתי של קונסולות על פני המחשב.

דווקא המשחקים שאתה מעדיף משום מה לא להחשיב (אסטרטגיה, תפקידים) כי "אי אפשר לשחק על הקונסולה", הם הייתרון האמיתי של פני - משום שכאן רואים בבירור שהייתרון הוא מובנה, ולא משהו שהגבילו מלאכותית בכוונה כדי שתוציא יותר כסף (זה מלבד העובדה שיש לא מעט משחקים "רגילים" שגם יוצאים רק או קודם למחשב).

ובאותו הקשר - "מתעלה בחווית משחק עם השלט" - אתה רציני? גם בלי לדבר על אסטרטגיה/תפקידים, אפילו במשחקי FPS הייתרון של מקלדת ועכבר על פני בקר הוא ברור כשמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה יתרון. יש לי מחשב מעולה לFPS והייתה לי קונסולה וזאת חוויה שונה לגמרי עם שלט.

לא הגבילו מלאכותית כי יש משחקי אסטרטגיה/תפקידים לקונסולות אבל אישית לי לא מדובר בחוויה כל כך נוחה.

אני חושב שזה ויכוח מיותר, אין לי שום דרך בעולם לשכנע אותך שלקונסולה יש את השימושים והייתרונות שלה לעומת מחשב ובשבילי זה בערך להשוות כמו עוף לבשר. אני יותר אוהב בשר אבל לגוון עם שניצל זה תמיד נהדר.

לפחות את מסכים איתי שקונסולה יותר נגישה בכל מה שקשור לניידות וקלות של הפעלת משחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...