מפרט לגרפיקה ואודיו -מקצועי בלבד - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לגרפיקה ואודיו -מקצועי בלבד

34N1A1N79

Recommended Posts

לאט לאט, לא צריך להתעצבן. בכללי, אין ברירה אלא לחרוג מהתקציב במקרה הזה כי לא ממש ריאלי ביחס למה שהיא מבקשת. אומנם בתקציב שלה היא תקבל מחשב מהיר משמעותית מהיר יותר מזה שיש לה כרגע, אך בתוספת כספית מסויימת היא תקבל מפרט אופטימאלי שיתן תמורה טובה יותר לכסף. בקשר למפרט ששמת - כיום יש את i7-4790 אשר נמכר במחיר דומה ל-i7-4770 שמעט מהיר יותר. כונן ה-SSD פחות מומלץ כי הוא איטי יותר. הסמסונג איבו מהיר הרבה יותר, שלא נדבר במצב ראפיד. לגבי כרטיס המסך, יש הבדל בין מעבדי קודה בכרטיסי אנוידיה למעבדי סטרים בכרטיסי . מדובר על 2 ארכיטקטורות שונות לחלוטין. רוב התוכנות שהיא תעבוד איתן מקבלת האצה ממעבדי קודה, כלומר עדיף לשים כרטיס מסך של , כאשר רוחב פס רחב יותר וכמות גבוהה יותר על גבי הכרטיס יקלו על עריכות ברזולוציות גבוהות. אם אתה חושב שאין הבדל בהאצות, כמו שרשמתי למעלה, עשיתי מדריך ובו בדיקה בנוגע לסוגיה - אכן יש הבדל, והבדל משמעותי. בקשר לזכרון ראם - 8 ג'יגה זה לא מספיק. התוכנות הללו א-ו-ה-ב-ו-ת ראם. אצלי למשל יש 8 ג'יגה, וכאשר אני פותח פרוייקט בפוטושופ ובאפטר אפקטס, הניצול כבר מגיע למקסימום. איך אתה יכול לקבוע לאילו טמפרטורות הרכיבים יגיעו? הסילברסטון הזה הוא מארז ביתי בסיסי, ללא שום יכולות טובות עם זרימת אויר נמוכה. אין טעם בקירור משופר למעבד ולכרטיס מסך אם המארז לא מספיק לסלק את האויר החם, ואז גם יהיה רעש בגלל הנסיון לשמור הכל על טמפרטורות שפויות. דבר נוסף, זה שהמאמץ בזמן רינדור הוא כבד משמעותית מאשר בגיימינג (כלומר המעבד על 100 ואם הכרטיס מסך גם מנוצל - גם הוא על 100 אחוז, כאשר בגיימינג העומס נמוך יותר ואינו קבוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחי אני לא מתעצבן,מצטער אם יצא ככה לפי טון הכתיבה.

ניסיתי להתאים מפרט לפי התקציב המבוקש. אומנם כתבתי שאני לא מבין גדול אבל בסהכ אני די מבין (עובד בתחום המחשבים), קיבלתי רושם שהיא לא עומדת להפעיל רינדור של כמה שעות. לגבי הסמסונג לא בדקתי בבנאץ מארק, כנראה שאתה צודק, אני בספק עד כמה ההבדל מורגש. הרי תכלס הרבה פעמים ההבדלים האלה הם בלתי מורגשים לחלוטין אלא רק בכיס. כמו למשל הרצון להוריד 5 מעלות ולהשקיע עוד הון תועפות בתמורה....

בכל אופן אני יורד מהדיון..

סוף שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאט לאט, לא צריך להתעצבן. בכללי, אין ברירה אלא לחרוג מהתקציב במקרה הזה כי לא ממש ריאלי ביחס למה שהיא מבקשת. אומנם בתקציב שלה היא תקבל מחשב מהיר משמעותית מהיר יותר מזה שיש לה כרגע, אך בתוספת כספית מסויימת היא תקבל מפרט אופטימאלי שיתן תמורה טובה יותר לכסף. בקשר למפרט ששמת - כיום יש את i7-4790 אשר נמכר במחיר דומה ל-i7-4770 שמעט מהיר יותר. כונן ה-SSD פחות מומלץ כי הוא איטי יותר. הסמסונג איבו מהיר הרבה יותר, שלא נדבר במצב ראפיד. לגבי כרטיס המסך, יש הבדל בין מעבדי קודה בכרטיסי אנוידיה למעבדי סטרים בכרטיסי . מדובר על 2 ארכיטקטורות שונות לחלוטין. רוב התוכנות שהיא תעבוד איתן מקבלת האצה ממעבדי קודה, כלומר עדיף לשים כרטיס מסך של , כאשר רוחב פס רחב יותר וכמות גבוהה יותר על גבי הכרטיס יקלו על עריכות ברזולוציות גבוהות. אם אתה חושב שאין הבדל בהאצות, כמו שרשמתי למעלה, עשיתי מדריך ובו בדיקה בנוגע לסוגיה - אכן יש הבדל, והבדל משמעותי. בקשר לזכרון ראם - 8 ג'יגה זה לא מספיק. התוכנות הללו א-ו-ה-ב-ו-ת ראם. אצלי למשל יש 8 ג'יגה, וכאשר אני פותח פרוייקט בפוטושופ ובאפטר אפקטס, הניצול כבר מגיע למקסימום. איך אתה יכול לקבוע לאילו טמפרטורות הרכיבים יגיעו? הסילברסטון הזה הוא מארז ביתי בסיסי, ללא שום יכולות קירור טובות עם זרימת אויר נמוכה. אין טעם בקירור משופר למעבד ולכרטיס מסך אם המארז לא מספיק לסלק את האויר החם, ואז גם יהיה רעש בגלל הנסיון לשמור הכל על טמפרטורות שפויות. דבר נוסף, זה שהמאמץ בזמן רינדור הוא כבד משמעותית מאשר בגיימינג (כלומר המעבד על 100 ואם הכרטיס מסך גם מנוצל - גם הוא על 100 אחוז, כאשר בגיימינג העומס נמוך יותר ואינו קבוע).

היי, לא נראה לי שהוא התעצבן....סתם רצה לעזור

כתגובה אלייך (לגיימר?) אני לא חושבת שהמפרט רלוונטי, אני לא אשקיע בכרטיס לוח אם קטן ו8 ג'יגה במחיר כזה שקיבלתי כבר הצעות לדעתי יותר רלוונטיות לגרפיקה

יש הבדל בין גיימינג לגרפיקה ממה שהבנתי מבחינת החומרה שכדאי לרכוש,

לגבי המעבד, בדקתי אותו שאני פותחת מספר תוכנות, בגלל שיש לי 2 ג'יגה, בזמן שפתחתי את התוכנות המעבד קפץ ל60 אחוז וירד אחרי שנפתחו ל30 אחוז ופחות, אבל הזכרון של 2 ג'יגה עלה ל90 אחוז ואח"כ התייצב ל70 אחוז בערך, ז"א שההשפעה שלהן הייתה בעיקר על הזכרון אז 8 ג'יגה בכלל לא רלוונטי ואם כבר משדרגים עדיף ל16 ג'יגה בהשוואה למחירים שהוזכרו. למען הסר הספק לא בדקתי את זה בזמן שאני עובדת על קבצי גרפיקה כי פחדתי שהמחשב כבר יקרוס מהחום (כמו שקרה לי כבר השבוע)

תחשוב על זה שיש לי מעבד ישן אבל הוא עדיין חזק, אז אני משערת שלמעבד חדש יותר זה לא ידגדג את היכולת.

זה נכון שעדיף לחרוג אבל בקטע של לשדרג לאט זה גם אפשרי, נגיד להוריד כמו שהוא אמר את הדיסק הקשיח זה יחסוך לי גם את הפרמוט ולהתחיל להתקין את התוכנות מהתחלה שאין לי מושג איך אני אשיג אותן עכשיו כי זה גם כאב ראש, הייתי מעדיפה לחסוך את הדבר הזה מעצמי...סה"כ כמו שאמרתי כבר ובזה הוא צודק- הדיסק הקשיח לא ישן ויש לו בסה"כ שלוש שנים , האמת שהוא כבר מלא בחצי ....אבל אם אני כבר ארכוש אולי עדיף לי לרכוש כרטיס עם נפח יותר גדול בהמשך (אני לא יודעת אם יש יותר מ1 טרה כרגע ומה המחיר אבל זה כנראה כבר לא ישתלם לי)

ליאיר, אשמח לדעת איזה מפרט כרגע יש לך (אני מבינה שאתה גרפיקאי)?!) ועל איזה מהתוכנות אתה עובד, האם רכשת אותן?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ronen009 - מצטער שנשמעתי תוקפני (אני מניח שזו הבעיה בפורומים - אתה לא יודע מה טמפרטורת הבנאדם באותו רגע). כמובן שבפורום תמיד יש העדפה לבנות לא רק מפרט שהוא במסגרת התקציב הניתן, אלא לחסוך כמה שיותר ולהציע מספר אלטרנטיבות אפשריות. מנסיוני בתחום, אם זה היה תלוי בי - הייתי משקיע אפילו יותר מ-5 אלף כדי לא לקבל פתאום צווארי-בקבוק לא רצויים.

34N1A1N79 - אני בעיקר מתעסק בתוכנות בשביל עצמי, אוהב בכללי את התחום. הבעיה העיקרית במחשב הנוכחי שלך הוא ללא ספק זכרון הראם, וגם להסתכל על גודל השימוש בו בזמן התעסקות בתוכנות הנ"ל יכול להטעות. במידה והמערכת רואה שאת קרובה לניצול זכרון הראם (כלומר זה יכול להיות גם 10 אחוז פחות מהמקסימום), היא משתמשת בכונן הקשיח בתור מחליף - בגלל שהוא איטי משמעותית מזכרון הראם, התוכנות לפעמים מקרטעות לך ולוקח זמן מסויים עד שהכל נפתח או מתרנדר. אצלי למשל עד לא מזמן היה 4 ג'יגה ראם בלבד (ראי מפרט בצד), כאשר לא הייתי בטוח שהייתי צריך בכלל שכן המערכת הראתה לי שהשימוש המקסימאלי עמד על 3.7 ג'יגה בערך. אבל לאחר השדרוג ל-8, השינוי היה בלתי נתפס - התוכנות נפתחו לי בשליש מהזמן ורצף העבודה שלי עם קבצים מרובים היה חלק להפליא - ועוד יש לי מעבד וכונן קשיח ישנים. יכול מאוד להיות שתוספת של זכרון ראם במחשב הנוכחי שלך תעשה פלאים לביצועים, אבל הוא יקר אז אני בספק כמה זה משתלם.

לקנות מחשב משתלם ולשדרג אותו זו האופציה הכי טובה שיש. במקרה שלך, למרות שאנשים רואים שחרגנו מהתקציב בצורה משמעותית, את אכן מקבלת מחשב שכזה - מחשב בעל בסיס חזק, אך אחד שלא יגביל אותך על ההתחלה - כי בכל זאת, מדובר על מחשב חדש ואת רוצה לקבל ביצועים טובים לאורך זמן מסויים גם ללא שדרוג.

בקשר לקשיח שלך - אני לא יודע אם הבנת זאת, אבל את חייבת להתקין את מערכת ההפעלה על כונן ה-, וכן כל התוכנות שאיתן את עובדת - אחרת אין טעם בו. כך או כך אי אפשר פשוט להעביר כונן קשיח עם מערכת הפעלה למחשב חדש - יכולים להיות המון בעיות, בעיקר בגלל תאימות בשל הדרייברים והקונפיגורציות שכבר מוגדרות עליו. שילוב של כונן עם נפח גבוה יגרום להאצה משמעותית בתוכנות הנ"ל - החל מפתיחה שלהם ועד לטעינת הקבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוריד כמו שהוא אמר את הדיסק הקשיח זה יחסוך לי גם את הפרמוט ולהתחיל להתקין את התוכנות מהתחלה שאין לי מושג איך אני אשיג אותן עכשיו כי זה גם כאב ראש, הייתי מעדיפה לחסוך את הדבר הזה מעצמי...

תודה

אם את קונה מחשב חדש אין לך דרך להתחמק מהדברים האלה-

להתקין את המערכת הפעלה מחדש, את כל התוכנות, וכו',

כמובן שגם רצוי יהיה למחוק את המערכת הפעלה (כולל התוכנות והכל) מהכונן הישן.

את תצטרכי לעשות את כל זה בין אם את או בין אם מישהו אחר בשבילך...

אם את לא יודעת איך לעשות את הדברים האלו, ואת לא מכירה מישהו שיכול לעשות את זה בשבילך, ולא בא לך ללמוד איך (זה לא תורה משמים אבל עדיין צריך לדעת דבר או שניים)-

אני ממליץ לך לברר מהחנות שאת קונה אצלם את המחשב אם הם יהיו מוכנים לתת לך את השירות הזה (כולל התקנת תוכנות שלך, וטיפול בקשיח שאת מביאה) וכמה התענוג יעלה. רק קחי את זה בחשבון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם את קונה מחשב חדש אין לך דרך להתחמק מהדברים האלה-

להתקין את המערכת הפעלה מחדש, את כל התוכנות, וכו',

כמובן שגם רצוי יהיה למחוק את המערכת הפעלה (כולל התוכנות והכל) מהכונן הישן.

את תצטרכי לעשות את כל זה בין אם את או בין אם מישהו אחר בשבילך...

אם את לא יודעת איך לעשות את הדברים האלו, ואת לא מכירה מישהו שיכול לעשות את זה בשבילך, ולא בא לך ללמוד איך (זה לא תורה משמים אבל עדיין צריך לדעת דבר או שניים)-

אני ממליץ לך לברר מהחנות שאת קונה אצלם את המחשב אם הם יהיו מוכנים לתת לך את השירות הזה (כולל התקנת תוכנות שלך, וטיפול בקשיח שאת מביאה) וכמה התענוג יעלה. רק קחי את זה בחשבון..

כן, כנראה שאי אפשר להתחמק מזה, אני עצמי התקנתי את מערכת ההפעלה וגם פרמטתי את המחשב שלי והתקנתי הרבה מהחומרה, אבל זה לקח לי הרבה זמן ודרך הנחיות של מישהו אחר, התוכנות שיש לי כרגע כולל מערכת ההפעלה-לא יתאפשר לי להעביר אותן אם אתם מבינים למה הכוונה,

אלא אם כן מישהו כן יודע איך לעשות את זה...ולא נראה לי שאפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שוב

האם יש לכם גם המלצה על עכבר ארגונומי, בגלל העבודה המרובה עם העכבר יש לי כאבים ממושכים במפרק כף היד ואני שוקלת גם להוסיף את זה, אם מישהו מבין בזה אשמח לעזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד היום עם עכבר רגיל של מייקרוסופט wireless mouse 1000 גודל כף יד רגיל,ממוצע

יצא לי לעבוד על עכבר קטן, אבל זה לא היה לי נוח, יש לי אבל התגובה לא מהירה כמו עם העכבר...לא התנסתי בעוד עכברים

כן עשיתי בזאפ וגם באנגלית, מצאתי אבל יש כל כך הרבה במחירים מאוד גבוהים

גם מעדיפה לשמוע מהתנסות של אנשים שעובדים עם המחשב הרבה...

יש עכבר צד (במאונך() ויש עכבר כמו ג'וייסטיק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העכבר והמקלדת שבמפרט שלי.

(לא ראיתי אותו בנפרד).

שימי לב שבשונה מרוב החברים את לא גיימרית (גם אני גרפיקאי - ואישתי תלתיסטית.)והצרכים בפירוש שונים.

המקלדת נוחה בטרוף. פשוט ממכרת, (וגם - לפחות לטעמי -נראית לא רע),

והעכבר...

יש הרבה צורות להחזיק עכבר ואין דבר כזה 'עכבר מושלם' אבל זה פשוט מתחבר לי בייד ואחרי 8-10 (..12-16-17..אם אני לוקח פרויקט בפרילנס.. ) שעות רצוף אין שום כאב או עייפות בייד,

לוקח זמן להתרגל לעיצוב אבל אחר כך... תענוג!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העכבר והמקלדת שבמפרט שלי.

(לא ראיתי אותו בנפרד).

שימי לב שבשונה מרוב החברים את לא גיימרית (גם אני גרפיקאי - ואישתי תלתיסטית.)והצרכים בפירוש שונים.

המקלדת נוחה בטרוף. פשוט ממכרת, (וגם - לפחות לטעמי -נראית לא רע),

והעכבר...

יש הרבה צורות להחזיק עכבר ואין דבר כזה 'עכבר מושלם' אבל זה פשוט מתחבר לי בייד ואחרי 8-10 (..12-16-17..אם אני לוקח פרויקט בפרילנס.. ) שעות רצוף אין שום כאב או עייפות בייד,

לוקח זמן להתרגל לעיצוב אבל אחר כך... תענוג!!!!

היי יוסי, לא הבנתי במה הצרכים שונים? שניכם עובדים הרבה עם העכבר... השאלה היא נוחות ומהירות תגובה, וצריך מהירות תגובה טובה, כי זה יכול להטריף אם התגובה מתעכבת, למשל עם הטבלט התגובה איטית יחסית הרבה פעמים, קראתי שזה לא רק אצלי...

ממה שראיתי לא מסתדרת לי המקדלת המפורקת כי אני מזיזה אותה ממקום למקום,

מצאתי את הבאים מסקר באינטרנט :

אלו הסקירות שלי עד כה:

Trackballקנזינגטון-490 ש"ח- הכי טוב מבחינה אורגונומית אבל לא מהיר תגובה- עמיד מאוד- מומלץ

Logitech Wireless Trackball M570 - 36 $= 300 ש"ח בארץ- אורך חיים: שנתיים לערך,חוץ מזה תגובות טובות

Logitech MX 518 gaming mouse- 300 ש"ח - איכות החומר לא טובה, אבל מהיר תגובה ונוח, מומלץ

http://www.dagesh.co.il/product?c0=12876 - יקר מידי מעל 700 ש"ח, בחו"ל יותר זול 100 דולר, אומרים שלא הכי מהיר אבל ממש איכותי מבחינת נווחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך שונים.

גיימר מקיש באלימות גם 10 פעמים בשניה. גרפיקאי לכל היותר מקליד במהירות.

לעומת זאת האגרונומיה פחות חשובה למי שמשתמש תשעים אחוז מהזמן ב10 אחוז מהמקלדת.(גיימר).

עיקוב במהירות הקלדה אינו דבר שקורה במקלדת איכותית. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תלתיסט במסגרת פיתוח משחקים ומצאתי את ה- Ouroboros מושלם לצרכי.

מדוייק בטירוף ואוכל כל משטח.

זמן תגובה 0.

וכמובן מתכוונן...אורך, גובה, גריפים.

מומלץ ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...