מפרט לגרפיקה ואודיו -מקצועי בלבד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לגרפיקה ואודיו -מקצועי בלבד

34N1A1N79

Recommended Posts

היי,

אני צריכה עזרה בבחירת מפרט מקצועי לגרפיקה

תוכנות גרפיקה: פוטושופ , אילוסטרייטור, אינדזיין גרסאות מתקדמות 5CS ומעלה (עבודה יומיומית כל היום)

תוכנה נוספת.: אפטראפקט(מידי פעם) ,

תוכנות אודיו: קיובייס

תוכנות וידאו:סוני וגאס

שימוש יומי אינטנסיבי בתוכנות , שמירת קבצים כבדים, עבודה עם קבצי גרפיקה ואודיו כבדים (לפעמים 1 ג'יגה ויותר)

עבודה עם תוכנות אדובי במקביל (3 תוכנות פעילות בו זמנית)

תקציב: 3000 ש"ח

חריגה: 1500 ש"ח

זו הההצעה שקיבלתי ב3900 ש"ח לא כולל התקנה של ווינדווס והעברת קבצים ממחשב ישן (שגם חשוב מאוד)

מעבד:

Core i5 4690 3.5GHz Quad Core 6MB

מאוורר:

Low Noise (PWM) CPU Cooler

זכרון:

8GB DDR3 1600

כרטיס מסך

nVIDIA GTX750 2GB GDDR5 3x Monitors 80GB/sec 512CC

מערך שבבים ותוספות הרחבה:

Intel B85 Express Chipset:

- Up To 4x USB3

- Up To 8x USB2

- 1x PCIeX16, 1x PCIeX4, 2x PCI

- Gigabit LAN 10/100/1000 RJ45

דיסק קשיח:

500GB SATA-III 32MB Cache 7200rpm

דיסק מדיה להאצת מהירות

1TB SATA-III 64MB Cache 7200rpm (אופציונלי)

צורב דיסקים

SATA DVD±RW CD x48, DVD x24

מארז שקט:

Antec VSK

- עד 3 דיסקים קשיחים ועד 3 צורבים

- קירור 120mm אחורי שקט

- 2 חיבורי USB3 קדמיים

ספק כח

Antec NeoECO 450W

לוח אם:

לא ידוע

אם רוצים אופטימזציה וווינדווס 64 ביט צריך תוספת של 600 ש"ח.(ז"א המחיר עולה ל4500 ש"ח)

מה יש לי כרגע שאולי אפשר להשתמש בו כבר:

יש לי מארז שקט של אנטק :

AC230V

דיסק קשיח נוכחי

: SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000GB

כרטיס מסך נוכחי

NVIDIA 9500 GT

צורב:

PHILIPS DVDR16LS

אין צורך במסך יש לי עדכני.

מה חשוב:

מחשב שירוץ מהר עם התוכנות אדובי במקביל (3 תוכנות פתוחות) , במקביל לעבודה באינטרנט, הספק מהיר,

התקנה ווינדווס 7 ומעלה ואופטימיזציה במחיר נמוך יותר מ600 ש"ח אם יש,

העברת קבצים מהדיסק הקשיח הנוכחי אם בכלל צריך להעביר (אולי יש אפשרות להשתמש בדיסק הנוכחי)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. מה התקציב המקסימאלי?

3000- ש"ח

חריגה 1500 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לנסות לחסוך אבל העיקר שיהיה הכי אופטימלי ויעיל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

1500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

עריכה גרפית

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

תוכנות גרפיקה: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדזיין עבודה בהן במקביל - אופן שימוש פרנסה

תוכנות אודיו: קיוביס - אופן שימוש כבד

תוכנות נוספות אפטר אפקט וסוני וגאס- שימוש מזדמן

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

לא מיועד לגיימינג

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

רזולוציה 1920 פיקסל רוחב הכי גבוהה

רזולוציה אפשרית כרגע בגלל הכרטיס 1680 פיקסל

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

הגדרות גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

אין צורך במסך וציוד היקפי,

יכול להיות שניתן להשתמש בדיסק הקשיח הנוכחי

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא ידוע לי מה זה,

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

כן, רצוי שתהה התקנה ואופטימזציה אך לא הכרחי ,

גירסה של WIN 64 ביט אפשר 7 או 8 מה שהכי מומלץ ויעבוד טוב עם התוכנות הגרפיות

יש צורך גם להעביר את כל החומרים מהדיסק הקשיח ולסדר את החלקים

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אייבורי או קיי איס פי

עדיפות לאייבורי

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

דחוף

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון

FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

לא ידוע לי שתהיה אפשרות רק לחבר כרטיס קול מקצועי בהמשך,

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

עדיף שכן, מחשב שיחזיק הרבה זמן ולא רק שנתיים שלוש

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מה יש לי כרגע שאולי אפשר להשתמש בו כבר:

יש לי מארז שקט של אנטק :

AC230V

דיסק קשיח נוכחי

: SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000GB

כרטיס מסך נוכחי

NVIDIA 9500 GT

צורב:

PHILIPS DVDR16LS

אין צורך במסך יש לי עדכני.

מה חשוב:

מחשב שירוץ מהר עם התוכנות אדובי במקביל (3 תוכנות פתוחות) , במקביל לעבודה באינטרנט, הספק מהיר,

התקנה ווינדווס 7 ומעלה ואופטימיזציה במחיר נמוך יותר מ600 ש"ח אם יש,

העברת קבצים מהדיסק הקשיח הנוכחי אם בכלל צריך להעביר (אולי יש אפשרות להשתמש בדיסק הנוכחי)

תודה

- - - תגובה אוחדה: - - -

תעני על השאלון.

והמומחים יבנו לך מפרט שיענה על כל הצרכים.

מה שהציעו לך לא נותן תמורה לכסף.

עניתי אשמח לעזרה תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מהיכן קיבלת את המפרט אבל נראה כאילו הציע אותו איזה טכנאי מחשבים חאפר.

המפרט לא טוב, באותו תקציב ניתן לכלול מעבד i7 שיתן תמורה גדולה יותר בחלק מהתוכנות, לא ברור איזה קירור נכלל שם(מאמין שמשהו לא יעיל ולא שקט במיוחד), כמות הזכרון עלולה להגביל בחלק מהעריכות, כרטיס מסך נחמד, לוח אם לא משתלם במיוחד, לא ברורות לי הבחירות של הדיסקים הקשיחים והכי מצחיק שרשמו דיסק מדיה להאצת מהירות(איזה חירטוט), המארז הזה לא שקט, ספק כח אחלה, אופטימזיציה 64 ביט בתוספת של 600 ש"ח? אני גם יכול לרשום איזו מילה כמו בילבולציה או חירטוטציה ולדרוש כ600 שקלים.

בכל אופן לא ברור איזה מארז יש לך? רשמת ערך שקשור למתח שמקבל ספק הכח, אם לא ידוע לך הדגם המדוייק תוכלי להעלות תמונה של המארז. כמו כן הייתי מעוניין לדעת מה דגם הספק כדי שאולי יהיה אפשרי להשתמש בו ולחסוך כסף, אותו אפשר להשקיע ברכיבים אחרים, תוכלי לפתוח את המארז ולרשום את הדגם שרשום על המדבקה של הספק או אפילו לצלם את המדבקה ולהעלות פה לפורום.

אני ממליץ לך להיות פתוחה להצעות גם מחנויות אחרות, בKSP או באייבורי פחות תוכלי לקבל תמורה טובה לכסף, בתקציב של 4500 שקלים בחנות אחרת ניתן להרכיב מפרט חזק בהרבה מזה שקיבלת, אפילו עם מארז מבודד רעשים, מעבד i7 ומערכת הפעלה.

תבדקי בבקשה את עניין המארז והספק ונוכל להמשיך, יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מהיכן קיבלת את המפרט אבל נראה כאילו הציע אותו איזה טכנאי מחשבים חאפר.

המפרט לא טוב, באותו תקציב ניתן לכלול מעבד i7 שיתן תמורה גדולה יותר בחלק מהתוכנות, לא ברור איזה קירור נכלל שם(מאמין שמשהו לא יעיל ולא שקט במיוחד), כמות הזכרון עלולה להגביל בחלק מהעריכות, כרטיס מסך נחמד, לוח אם לא משתלם במיוחד, לא ברורות לי הבחירות של הדיסקים הקשיחים והכי מצחיק שרשמו דיסק מדיה להאצת מהירות(איזה חירטוט), המארז הזה לא שקט, ספק כח אחלה, אופטימזיציה 64 ביט בתוספת של 600 ש"ח? אני גם יכול לרשום איזו מילה כמו בילבולציה או חירטוטציה ולדרוש כ600 שקלים.

הפתעת אותי כי דווקא זה משהו מקצועי שקיבלתי המלצה עליו, אגב חיפשתי את חלק מהחלקים באינטרנט אבל זה חצאי שמות ולא מצאתי בדיוק את הדגמים של רוב הדברים...אז אין לי הערכה למה שהוא נתן ,

להלן תמונות:

dfwtjjiuyooz.jpg

3jgeymj1gtjn.jpg

zn5dkjtkzymy.jpg

rh5znlymmjft.jpg

fjtyx2kjzmen.jpg

yhydz3eycwtj.jpg

- - - תגובה אוחדה: - - -

זה היה צילום המארז והספק

להלן שאר המפרט:

<< System Summary >>>

> Mainboard : 975X Bad Axe 2

> Chipset : 975X

> Processor : Intel 2 Quad Q6600 @ 2400MHz

> Physical Memory : 2048MB (2 x 1024 -SDRAM )

> Video Card : NVIDIA 9500 GT

> Hard Disk : HD103SJ ATA Device (1000GB)

> -Rom Drive : DVDR16LS

> Monitor Type : Computer U2412M - 24 inches

> Network Card : PRO/1000 PL Network Connection

> Operating System : 7 Ultimate Professional Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 (32-bit)

> : Version 11.00

> Performance Index : 4.6 on 7.9

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאני רואה צריך להחליף הכל, המארז מאיזור שנת 2004 ומדגם slk2650 bqe ולא יספק את רמת השקט אליה את מכוונת, כמו כן שאר מפרט המחשב והחיבורים(ATA) על גבי הלוח מיושנים.

מאיפה את בארץ והאם את פתוחה להצעות מחנויות אחרות? שכמו שאמרתי תוכלי לקבל בהן תמורה גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאני רואה צריך להחליף הכל, המארז מאיזור שנת 2004 ומדגם slk2650 bqe ולא יספק את רמת השקט אליה את מכוונת, כמו כן שאר מפרט המחשב והחיבורים(ATA) על גבי הלוח מיושנים.

מאיפה את בארץ והאם את פתוחה להצעות מחנויות אחרות? שכמו שאמרתי תוכלי לקבל בהן תמורה גדולה יותר.

אני מהרצליה, אני מעדיפה משהו באזור הזה,

בנוסף אני לא רוצה לקנות מחנות שאין לה ותק, אני צריכה חנות שיש לה שם וחבל סתם להעביר לי שמות של חנויות שאני לא מכירה אז תודה.

לגבי חיפה אין מצב רחוק לי,

אגב אני מעדיפה בפחות מ4600 ש"ח, זו הייתה חריגה אם ממש חייבים, אבל קראתי את מה שכתבת, נשמע הגיוני

יש הפרש משמעותי מההצעה שקיבלתי.. אין ספק...אשמח לעוד הצעות בקרבת מקום , לגבי מה שכתבת האם זה כולל חדשה? והעברה של כל הקבצים שיש לי מהדיסק הקשיח הישן? או שאולי אני צריכה בעצם לחבר 2 דיסקים ...גם את הישן שלי למערכת,

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mmemorex המפרט נחמד אבל:

שים לב שפותחת הדיון ביקשה רמת שקט 8, שכן לא הקירור הבסיסי של אינטל ולא המארז שהצעת יעניקו לה את זה, הקירור פחות יעיל ושקט במיוחד בזמן מאמץ ובמיוחד בקיץ החם בארצנו, זה שהוא קיים במחשבי מותג שנמצאים במפעלים ובמשרדים גדולים ולא תמיד שקטים זה משהו אחר.

שים לב שלא כללת במפרט כמה רכיבים שהיא צריכה וכמו שכתבתי לא תוכל להשתמש בקיימים שלה כיוון שאלו בעלי חיבור ATA מיושן, אני מדבר על הצורב והדיסק הקשיח.

כמו כן פותחת הדיון בקשה לכלול מערכת הפעלה חוקית במסגרת התקציב.

פותחת הדיון, הייתי ממליץ לך להעלות את התקציב בכ350 שקלים כדי לא להתפשר על חומרה איכותית וחזקה, לא כל יום קונים מחשב לצורך פרנסה וכידוע זמן=כסף, על מערכת לצרכי עבודה לא חוסכים.

אם תעלי את התקציב בכ-350 שקלים, אפשר לשקול את המערכת הבאה שהורכבה בפלונטר(יושבים בתל אביב):

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=4964

כללתי מעבד i7 מסדרת הרענון החדשה של אינטל, לוח אם בעל ערכת השבבים H87, שני סטיקים של זיכרון בסך כולל של 16 גיגה, כרטיס מסך נחמד בעל 2 גיגה של זיכרון גרפי( הכרטיס חסכוני בחשמל), קירור מעבד שקט ויעיל, כונן להאצת פעולת המערכת וקיצור זמני טעינה של תוכנות נבחרות, כונן מכאני בנפח 1 טרה, מארז מבודד ומשתיק רעשים, ספק שקט ואיכותי, מערכת הפעלה 8.1 בתצורת 64 סיביות וצורב סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mmemorex המפרט נחמד אבל:

שים לב שפותחת הדיון ביקשה רמת שקט 8, שכן לא הקירור הבסיסי של אינטל ולא המארז שהצעת יעניקו לה את זה, הקירור פחות יעיל ושקט במיוחד בזמן מאמץ ובמיוחד בקיץ החם בארצנו, זה שהוא קיים במחשבי מותג שנמצאים במפעלים ובמשרדים גדולים ולא תמיד שקטים זה משהו אחר.

שים לב שלא כללת במפרט כמה רכיבים שהיא צריכה וכמו שכתבתי לא תוכל להשתמש בקיימים שלה כיוון שאלו בעלי חיבור ATA מיושן, אני מדבר על הצורב והדיסק הקשיח.

כמו כן פותחת הדיון בקשה לכלול מערכת הפעלה חוקית במסגרת התקציב.

פותחת הדיון, הייתי ממליץ לך להעלות את התקציב בכ350 שקלים כדי לא להתפשר על חומרה איכותית וחזקה, לא כל יום קונים מחשב לצורך פרנסה וכידוע זמן=כסף, על מערכת לצרכי עבודה לא חוסכים.

אם תעלי את התקציב בכ-350 שקלים, אפשר לשקול את המערכת הבאה שהורכבה בפלונטר(יושבים בתל אביב):

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=4964

כללתי מעבד i7 מסדרת הרענון החדשה של אינטל, לוח אם בעל ערכת השבבים H87, שני סטיקים של זיכרון בסך כולל של 16 גיגה, כרטיס מסך נחמד בעל 2 גיגה של זיכרון גרפי( הכרטיס חסכוני בחשמל), קירור מעבד שקט ויעיל, כונן להאצת פעולת המערכת וקיצור זמני טעינה של תוכנות נבחרות, כונן מכאני בנפח 1 טרה, מארז מבודד ומשתיק רעשים, ספק שקט ואיכותי, מערכת הפעלה 8.1 בתצורת 64 סיביות וצורב סטנדרטי.

תודה

כמה שאלות לפני שאני עושה קצת חקירה על הרכיבים...

המחיר הזה כולל את ההרכבה וההתקנה של הכל? כולל אם אביא להם את הדיסק הקשיח שלי?

המחיר הזה רק דרך האתר?

אין לך עוד חנות שקרובה להרצליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר הזה כולל הרכבה ואני כמעט בטוח שגם התקנה של מערכת ההפעלה, כדאי שתבררי עם החנות.

הקשיח שברשותך לא יתאים מבחינת החיבור שלו, הוא מיושן וכולל חיבור ATA לעומת חיבור SATA שקיים היום בלוחות ובכל הכוננים, לכן כללתי גם קשיח.

המחיר הוא גם דרך החנות, כלומר תוכלי לגשת ולהזמין, למרות שעדיף להתקשר ולברר שכל החלקים זמינים במלאי לפני ביצוע ההזמנה,אני מאמין שכמה ימים בודדים תארך ההרכבה של המחשב(תבררי איתם).

יש עוד חנות מומלצת הממוקמת בנתניה, שמה TMS אך מפרט דומה יעלה שם כמה מאות יותר.

הלוח הוא של יצרנית לוחות מהשורה הראשונה ואחת הגדולות והאמינות שיש.

הלוח עדכני ויתאים לשימושים שלך, כולל אקסטרה חיבורים, 4 חריצי לשדרוג עתידי, תמיכה ברייד(מערכי קשיחים) ועוד כמה פיצ'רים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותחת הדיון:

כגרפיקאי מקצועי (שלא עובד עם גדלי קבצים כאלו כמעט אף פעם) הנה דעתי:

אם זה העבודה שלך . אני הייתי משקיע יותר.

אין לך מושג איזה תסכול יכול להיגרם לך כאשר מחשב חדש דנדש שבכל זאת עלה כמה אלפים .בקושי מתמודד ונסחב עם החומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותחת הדיון:

כגרפיקאי מקצועי (שלא עובד עם גדלי קבצים כאלו כמעט אף פעם) הנה דעתי:

אם זה העבודה שלך . אני הייתי משקיע יותר.

אין לך מושג איזה תסכול יכול להיגרם לך כאשר מחשב חדש דנדש שבכל זאת עלה כמה אלפים .בקושי מתמודד ונסחב עם החומר.

אשמח לדעת איזה מפרט אתה מציע במקום,

לגבי המארז לעידן, מה הבדל בין המארז שלי לזה שנתת? האם יש הבדל משמעותי אי אפשר לדעתך להשתמש במארז הנוכחי שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שלך ישן מאוד..

אבל בעיקר פשוט נראה שלא תמצאי חנות נורמלית שתסכים להרכיב מחשב חדש במארז שאת לא קונה מהם...

בקשר להעברת קבצים מכונן קשיח ישן, את יכולה לבקש מהחנות שיעשו לך את השירות הזה אבל קחי בחשבון שיכול להיות שזה יהיה בתוספת תשלום.

גם תצטרכי להגיע לחנות ולתת את הכונן הישן פיסית, ככה שתשארי בלי מחשב יום-יומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתעת אותי כי דווקא זה משהו מקצועי שקיבלתי המלצה עליו

ידוע במי מדובר, אין צורך להזכיר שמות. מומלץ לא להתקרב לשם, ולשקול אפשרויות אחרות אפילו אם זה לא באיזור שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...