אשמח לחוות דעת אמיתית וכנה על הצעות מחיר שקיבלתי למחשב - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אשמח לחוות דעת אמיתית וכנה על הצעות מחיר שקיבלתי למחשב

shirahhhh

Recommended Posts

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא ברור לי לאיזה מפרט שלך התכוונת, ממה שראיתי זה ממש לא יוצא אותו סכום, אולי פספסתי משהו.

בכל אופן ערכתי את המפרט הקודם שלי כדי לא להעמיס פה במפרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיא טכנאי-מחשב מהסוג שאת מתארת.

קניה באחת החנויות המומלצות היא ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך (IQPC, זיגזג, RSM ויש עוד כמה בדיון שציינתי - תקראי).

המפרט של עידן מצויין - רק כמה הערות:

* המסך אמנם זול משמעותית אבל לדעתי פחות מומלץ בסכומים האלה בגלל הרזולוציה/פורמט (1920X1080 על 23 אינטש לעומת 1920X1200 על 24 אינטש) ובעיקר הפאנל שמומלץ יותר למי שעוסק בגרפיקה. יש לי את שניהם ולדעתי הפרש המחיר הממש לא גדול מצדיק את עצמו מאוד במקרה הזה.

* באנדל מארז/ספק לא רע בכלל אבל יקר בהשוואה למה שאפשר להשיג. סונטה3 עם ספק סיסוניק S12II יעלו כ~600 ש"ח ויתנו איכות ורמת שקט מצויינות.

* בחירת כרטיס המסך היא קריטית פה כי מדובר במחירים גבוהים מאוד - לא יודע לומר אם יש הצדקה ל-770 או אפעלו ל-8760 ועד כמה 4G עדיף על 2G.

כפי שציינתי - להתייעץ בפורום "גרפיקה" שלנו ולחזור עם תשובה.

* לגבי הלוח - מעדיף לוח עם יציאת אודיו אופטית. שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המארז אני צריכה במידות מסוימות והן: אורך 44 ס"מ / רוחב 21.5 ס"מ / גובה 45 ס"מ. יש לך המלצות?

מידות מארז SONATA:

425mm (H) x 206mm (W) x 463mm (D)

מעט "עמוק" יותר ממה שביקשת ב-2 ס"מ אבל מבחינת גובה/רוחב הוא קטן יותר.

ה-P100 וה-NANOXIA גדולים מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מידות קצת בעיתיות למארז מבודד רעשים, יש את הבאנדל עם ה-Define mini אבל האורך שלו יותר ארוך, אלו המידות שלו

• Case size (WxHxD): 210 x 395 x 490mm

מבחינת אוטוקד יש חשיבות גדולה יותר למעבד חזק יותר:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/AutoDesk-AutoCAD-2014-Professional-GPU-Acceleration-504/

מבחינת שאר התוכנות בקשר לכרטיס המסך ונפח הזיכרון שהוא כולל, זה מאוד תלוי איך פותחת הדיון עובדת, אם מדובר על פרוייקטים גדולים עם הרבה טקסטורות ורזולוציות

גבוהות, עדיף לקחת כרטיס הכולל 4 גיגה זיכרון.

בקשר למסך מחזק בקשר למסך שהמליץ עליו גונן, במיוחד לעריכה.

אם מארז כמו הדיפיין מיני מתאים לך האורך שלו הוא 490, מפרט אפשרי יהיה:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7-4790 LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1444

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪135

לוח אם:

Gigabyte GA-H87M-D3H for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪465

מארז:

באנדל - Define Mini + Seasonic 550W RT 80+GOLD - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪699

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2 - מחיר: ₪319

כרטיס מסך:

MSI GTX770 4G DDR5 Twin Frozr - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪1799

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 250GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪738

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪415

כונן אופטי:

Lite-On Phillips DVD-RW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪95

מסך:

Dell 24" LED U2414H HUB USB3.0 Pivot 16:9

כמות: 1 - מחיר: ₪1280

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪345

תוכנות:

Microsoft OFFICE 2010 HOME AND STUDENT ENGLISH - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪450

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪8503

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 8333 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/5rbjnd1c

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן - למה אתה מתעקש לא לשים לה את הסונטה שגם קטן יותר וגם שקט יותר.

בשילוב עם ה-S12II מקבלים באנדל זול יותר (610 ש"ח) איכותי ושקט יותר ובמימדים שעומדים טוב יותר בדרישות שלה.

אם TMS לא עובדים עם - תן לה מפרט מחנות אחרת.

גם ה-EVO יקר יחסית למחירו בחנויות אחרות.

אם רוצים לחסוך אפשר לקחת מעט זול יותר - הפרש הביצועים ביניהם באמת לא תהומי בשימוש אמיתי יומיומי.

לא יודע אם שמת לב - אבל ירדת למעבד I5 משום מה כשלמיטב ידיעתי תוכנות עריכה ן-3D עושות שימוש בריבוי הנימים של ה-I7 מה שנותן לו יתרון לא מבוטל על ה-I5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה סונטה אתה מתכוון? אם לזה:

http://store.antec.com/Product/enclosure-sonata_family/sonata-iii-500/0-761345-15137-5.aspx

אז הוא עדיין לא עומד במידות שפותחת הדיון ביקשה מבחינת עומק.

אם אני משווה אותו למארז כמו הדיפיין מיני הזה:

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-mini

http://www.techpowerup.com/reviews/Fractal_Design/Define_Mini/6.html

http://www.anandtech.com/show/6909/fractal-design-define-mini-case-review/5

הדיפיין עדכני וחדש יותר, בעל מראה טוב יותר, הפנים שלו שחור ולא כסוף, הספק בו יושב בתחתית המארז ולא בחלק העליון כמו בסונטה המיושן, מה שאומר שהספק בסונטה יספוג את כל החום העולה מעלה במיוחד עם הטמפרטורות החמות בארצנו.

הדיפיין מותאם להכיל כרטיסים גדולים יותר על ידי הוצאת כלוב קשיחים אמצעי, הוא גם בעל חומרים מבודדי רעשים והוא ככל הנראה גם מבודד רעשים טוב יותר. בסונטה אין אפשרות לסידור כבלים, כמו כן הרבה פחות אפשרויות אכסון לעומת הדיפיין.

אין פה מקום להשוואה בכלל בין מארז ישן מאיזור 2007 לבין מארז עדכני משנת 2011.

ה-S12 עם כל הכבוד הוא לא ספק שקט, במשך הזמן הוא אפילו הופך לרועש מדיווחים של משתמשים, הוא בהחלט לא עומד מול רמת השקט של ספקים כמו סדרת ה-RT, S12G או G.

בקשר ל-, במיוחד לדרישות שלה לא הייתי לוקח פחות מה-EVO שמכיל את אפשרות הראפיד, זה שב-TMS הוא עולה כמה שקלים יותר מאשר ב-IQPC לא אומר שהוא יקר יש דברים אחרים שהם זולים בהם, אם תשים לב לשאר החלקים תמצא ש-IQPC לא ממש אטרקטיביים מבחינת מחירים.

אתה צודק בקשר למעבד, פיספוס שלי יתוקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק עליך גם לגבי הספק (יש לי 4 כאלה כמה שנים טובות) וגם לגבי הסונטה שעדיין אחד מהשקטים שיש - ודאי למחירו.

כל היתרונות של ה-define-mini כמעט חסרי משמעות במקרה שלה כמו גם לשנתון הייצור של המארז.

אני בטוח שאפשר למצוא אותו בעוד חנויות.

מה שנשאר פתוח ועם סימן שאלה גדול זה כרטיס המסך שמהווה אחוז נכבד מהעלות פה.

ביררת בפורום "גרפיקה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות שלי:

- גונן - הסונטה הוא לא מארז משתלם, הוא מארז "תקוע". הוא שקט בעיקר כי הוא מארז "סגור" וכי כולל מאוורר בודד מסוג טריקול. המארז שקט רק אם המאוורר נמצא על מצב Low ובמצב זה זרימת האויר היא כמעט אפסית ואני יודע כי יש לי 5 מאווררים בדיוק כאלה. אם אתה רוצה מארז שקט (ואף שקט יותר) עם מאוורר בודד + חומר מבודד רעשים, יש לך את סילברסטון PS09 החדש שעולה פחות מ-200 ש"ח. הוספה של מאוורר נוסף שקט אך עם זרימת אויר סבירה למארז וקפיצה את מחיר המארז בכ-50-70 ש"ח - במצב זה עדיף כבר לקחת את P100. למערכת שכזו צריך סירקולציית אויר טובה, בעיקר כשכרטיס המסך אינו כולל מפוח.

- עידן - למה שמת את ה-U2414H? עדיף לקחת את U2412M ביחס 16:10 שנותן שטח עבודה נוסף. בכל מקרה אני אישית לא הייתי מוסיף כמעט פי 1.5 ממחיר של 23" עבור 24" עם מעט יותר שטח עבודה (וגם לא כונן של 250 ג'יגה וגם לא כונן 2 טרה) כשיש פה חריגה די גדולה מהתקציב.

- לגבי כרטיס המסך - זה ממש מחרפן שאנשים לא מפרטים מספיק. זה כמו שאנשים מבקשים ייעוץ לגבי קניית ואומרים "יש לי תקציב X והשימושים שלי ברכב זה...לנסוע בו".

אוטוקד 2009-2014, סקצאפ 8 פרו, וירי, בגדול המחשב זו העבודה של

מה יהיה השימוש באוטוקאד בדיוק? אילו רזולוציות? מה גודל הפרוייקטים? מתי ובאיזו תדירות יהיה שימוש ב-v-ray? באיזו תוכנה תתבצע רוב העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית יאיר - לא שמתי לב לתקציב של 7000 ש"ח ואתה צודק לגבי המפרטים מהבחינה הזו.

מניסיוני עם הסונטה, 2 מאווררי 120 מ"מ מספקים די והותר קירור למפרט כזה וברמת שקט מצויינת.

ה-P100 גדול מדי.

את ה-PS09 אני לא מכיר.

מפרט בתקציב עם כמה פשרות שאפשר בהחלט לחיות איתן:

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 24" U2412M - IPS PANEL ₪1222

מעבד:

[..] INTEL 4790 : HASWELL, CORE I7, S1150, 3.6Ghz - BOX ₪1459

לוח אם:

[..] ASROCK H87M PRO4 - זמין במלאי ₪447

זיכרון:

[..] KINGSTON 8GB DDR3 1600 CL11 ₪358

כרטיס מסך:

[..] GAINWARD GTX760 2GB GDDR5 ₪1207

צורב DVD:

[..] ASUS DVDRW DRW-24F1ST X24 BLACK SATA ₪99

מארז:

[..] FRACTAL DESIGN CORE 1000 USB3 ₪224

מערכות הפעלה:

[..] WINDOWS 8 - 64 BIT - ENG - OEM - זמין במלאי ₪453

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 520W - BULK ₪298

קרור למארז:

[..] GLACIALTECH 120mm SILENT BLADE III - GT12025-HDLA1 ₪44

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG SSD 840 EVO 120GB - לרוכשי מחשב חדש ! ₪399

דיסק קשיח 2:

SEAGATE 7200.14 1TB SATA3 - שלוש שנות אחריות ! - זמין במלאי ₪273

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,500 ש"ח ₪56

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪6580

* שמתי 8B זיכרון - זה הספיק לך עד היום? קל מאוד להוסיף 8G נוספים בהמשך אם יהיה צורך.

זו הפשרה היחידה שבאמת עלולה להיות בעייתית אבל קל מאוד לטפל בזה אם יהיה צורך.

* השארתי תקציב לאופיס.

* השארתי את הקירור המקורי של אינטל כדי לחסוך עוד 150 ש"ח. יהיה מעט רועש יותר אבל ללא OC אין בעיה של ממש.

* מארז טוב וקומפקטי אבל גם כאן יש פשרת מה ברמת השקט של המפרט. סה"כ שני מאווררים שקטים שיספיקו בהחלט.

* כרטיס מסך חזק מאוד אבל עם 2G כי יותר מזה לא נכנס בתקציב. גם פשרת מה ברמת הרעש תחת עומס.

* קירור כרטיס מסך מסוג "מפוח" שזורק את האוויר החם החוצה מהמארז מהווה יתרון כאן.

* מהיר אבל הנפח הזה (120G) צריך לשים לב לא להתקין עליו זבל אלא רק מה שצריך שיעלה מהר (כלומר פותחים וסוגרים הרבה פעמים ביום). את השאר להתקין על הדיסק הגדול.

* דיסק איחסון 1TB פחות משתלם כי אפשר לקבל נפח כפול (2TB=2000GB) ב~100 ש"ח יותר. עניין של מסגרת תקציב.

אפשר "לגלח" עוד 100-200 ש"ח פה ושם אבל כבר לא מומלץ.

תוספת של ~500 ש"ח לתקציב תאפשר "ליישר" את רוב הפשרות כאן.

את חייבת לברר לגבי כרטיס המסך כי הוא לוקח נתח נכבד מהתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתעקשות שלך על IQPC מיותרת לחלוטין, זה נחמד שיש לך יחסים ונסיון טוב איתם (ואני גם כן מכיר את החבר'ה שם - אנשים באמת זהב אחד אחד) אבל אין סיבה שבגלל זה היא תשלם שם 400 ש"ח יותר מאשר מפרטים זהים בפלונטר או TMS (וזה מבלי להתחשב בבאנדלים שיש שם), זאת גם הסיבה שלמשל אין הרבה המלצות מזיגזאג שהיא גם חנות מעולה.

GTX760 הוא כרטיס חזק למה? כרטיסי קפלר גרועים בצורה משמעותית לעריכה גראפית תלת-מימדית מאשר פרמי, אני לא אתפלא אם ה-GTX480 שלי בפועל נושק אליו (זה למה אני עם הכרטיס הזה עדיין). היא צריכה לענות על מה ששאלתי - עד אז זה מיותר. בכלל השיקול פה הוא בין GTX660/TI שעולים באיזור ה-900 ש"ח ל-GTX770 4GB - כל הכרטיסים באמצע לרוב מיותרים.

עם התפשרות בגודל המסך וטיפה שטח עבודה (24"->23") אפשר בפחות מ-7 אלף לדחוס גם GTX770 4GB ו-4490 ביחד עם 16 ג'יגה ראם. אבל עד שלא תפרט יותר שום מפרט שיוצא פה לא יהיה רלוונטי.

אגב הערה קטנה - win8 לשים רק 8.1 - השדרוג הוא חפירה מהגיהנום ויכולים להתלוות אליו בעיות שונות לאחר העדכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* אין כל התעקשות (אפילו משתדל למחוק branding בפוסטים שלי לעומת כל מי שמפרסם מ-TMS שאפילו משאיר את הסיסמאות השיווקיות שלהם).

פשוט לא ראיתי מפרט זהה שזול ב-400 ש"ח בכל חנות אחרת. אם יש - לבריאות!

לא יזיק לראות כאן בפורום מפרטים מחנויות מלבד TMS והכי טוב, ללא branding בכלל - בשביל זה יש ת'רד "המלצת חנויות".

* לגבי הכרטיס - אין לי מושג כפי שציינתי שוב ושוב. זה רק "PLACE HOLDER" אבל אני מניח שזה סכום סביר.

* לדעתי ה-23 אינטש גם הרבה פחות נוח ושימושי מבחינת גודל/רזולוציה (יש לי את שניהם) וגם פאנל ה- שלו פחות מוצלח.

שווה 200-250 ש"ח לדעתי כי הוא מהווה חלק נכבד מאוד מחוויית השימוש.

לי אישית השדרוג עבר בקלות - אם יש 8.1 בזול - שתלך על זה, ללא ספק.

עריכה - בדקתי וב-TMS אכן יוצא ב-350 ש"ח פחות למפרט זהה פחות או יותר מה שמאפשר הוספה של 8GB .

בהצלחה! תודה על ההארות יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק עליך גם לגבי הספק (יש לי 4 כאלה כמה שנים טובות) וגם לגבי הסונטה שעדיין אחד מהשקטים שיש - ודאי למחירו.

כל היתרונות של ה-define-mini כמעט חסרי משמעות במקרה שלה כמו גם לשנתון הייצור של המארז.

גונן, זכותך המלאה לחלוק עלי, חברות המארזים הגדילו לעשות בשנים האחרונות ולקחו את נושא המארזים כמה צעדים קדימה, מאז ימי הסונטה

אי שם בשנת 2007 עברו המון מים בנהר. נוספו חומרים אקוסטיים מבודדי רעשים למארזים, כך שזה כבר לא פח פשוט כמו שמארזים משנים קודמות.

הסונטה היה פשוט אטום עם שני מאווררים ולכן לא השמיע הרבה רעש במהירות סיבוב מאוורר נמוכה, אולם, חברות המארזים חיפשו גם זרימת אוויר טובה, גם בידוד

והשתקת רעשים פנימיים, גם מניעת ויברציות פח כמו במארז האנטק ONE ובקיצור שקט. הסונטה לא שונה היום ואפילו נופל ממארזים הכי פשוטים שקיימים, אנחנו

התקדמנו כבר 7 שנים קדימה, תכונות כמו בידוד רעשים, גומיות לשיכוך ומניעת ויברציות לקשיחים,מסתור כבלים, כלוב קשיחים מתפרק ועוד אין במארזים מיושנים כמו הסונטה, זה כמו להשוות את מארז ה-six hundred antec למארז ה-arc של פרקטל.

הנה כמה לפיצ'רים ותכונות שאין בסונטה:

חומר אקוסטי לבידוד והשתקת רעשים:

3lL9qVi.jpg

ספק בחלקו התחתון של המארז היונק אוויר טרי מחוץ למערכת(כולל פילטר):

ltUlFYj.jpg

אפשרויות איכסון רבות יותר:

E4m3roX.jpg

מודולריות בגזרת הקשיחים, על ידי פירוק כלוב הקשיחים האמצעי, תשתפר גם זרימת האוויר בכניסה למארז וגם תינתן תמיכה לכרטיסים ארוכים מאוד:

KL8WNAV.jpg

בקשר לספק הכח, סדרת ה-S12 היא סדרה זולה ואיכותית, היא אופציה איכותית תקציבית אפשר להגיד, אבל היא לא נחשבת כזו שקטה לעומת ספקים

עם מיסבים ומאווררים איכותיים יותר כמו הסדרות שהזכרתי, אם הסונטה שלך היה מבודד רעשים טוב, תאמין לי שפתאום היית שומע את הספק רועש יותר.

יש לי חבר עם מארז ה-R4 של פרקטל שהוא מבודד רעשים מעולה, כמו כן יש ברשותו את ה-S12 620W והוא טוען שהוא רועש, או יותר נכון הרכיב הכי פחות שקט

במערכת . מעבר לכך הסדרה הזו סובלת מבעיות עם רעש שמתגבר במשך הזמן, יש כאלו שהרעש הגיע אליהם מצד המיסב ויש כאלו שהרעש נבע

מהפלסטיק השקוף הקיים בתוך הספק, הוא(הפלסטיק) אחראי לניתוב האוויר מהמאוורר דרך צלעות הקירור, הפלסטיק כנראה מתחיל לרעוד ומשמיע רעש מציק.

דיון שנפתח לאחרונה, החבר שדיברתי עליו עם ה-R4 וה-S12 620W הוא

SyndromE, שים לב מה הוא רשם בעמוד השני:

http://hwzone.co.il/community/threads/543465-%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%AA-S12-%D7%99%D7%A9-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%AA#.U3dDIPl_vis

ה-S12II-620 שלי התחיל להרעיש לאחרונה. ממש מבאס כשכל המחשב שקט ורק אותו שומעים במאמץ. לא מדובר ב"תקתוקים" עליהם לרוב מתלוננים, אלא פשוט נשמע כמו מאוורר גרוע עם רעש שמתגבר בהתאם לסל"ד. את כל שאר המאווררים שמתי על סל"ד קבוע בכדי לאמת שזה מגיע מהספק במאמץ. יש פילטר בתחתית המארז ואני מנקה אותו כך שאני בספק שמדובר בבעית אבק.

הנה כמה סרטונים:

https://www.youtube.com/watch?v=LDr2n3cBM60

בקשר לאיזו חנות אני מרכיב מפרטים, אני מרכיב מאיפה שהכי זול, כרגע פלונטר ו-TMS הכי זולות, לכל אחת המבצעים שלה

ואני מנסה להשיג לפותח הדיון את הדיל הכי טוב שיש.

שירה מצטער על ההספמה, צריך שתעני על כמה שאלות לפני שנסגרים על מפרט.

1. כמה גדולים הפרוייקטים והרזולוציות עליהם את עובדת?

2. כמה קריטי עניין השקט מ-1 עד 10?

3. האם תתאפשר התפשרות על מארז ארוך ב-5 סנטימטרים?

4. בכמה מאות בערך אפשרי לחרוג מהתקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...