מחשב AIO - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב AIO

sdfyuio

Recommended Posts

כמה דברים,

א- אל תבנה עלי להרכבת מפרט . מצטער.

ב- ראיתי שם גם מארזים עם 3 , ברור שצריך מארז עם 3 קידמי .

ג- אתה רק בוחר את המפרט הטכני , המחשב יורכב בחנות שבה אתה קונה , זה אמור לעלות פחות מ 200 ש"ח ואני חושב שאם תקנה מחשב שלם כולל מסך זה אולי בחינם בחלק מהמקומות .

ד- אני חולק על דעתו של meuser לחלוטין , אם אתה צריך נייד תקנה נייד , אם אתה צריך שולחני, תקנה שולחני כזה או אחר.

אם תקנה נייד, בהנחה שאתה רוצה מקלדת ועכבר אלחוטיים על השולחן , איפה תתקע את הנייד? הוא יותר עדין משולחני גדול שיושב על הרצפה . לא תהיה לך אפשרות להשתמש ביציאות שלו ללא כבל מאריך.מה גם שעל המחיר שלו , צריך עוד מקלדת ועכבר .

ה- תבדוק כמה מקום בכלל יש לך ? שולחני קטן שוכב שנמצא תחת למסך משאיר לך מקום למקלדת ועכבר? יש לך מקום למסך 24" ?

ו- אל תשכח שצריך לשים בשולחני הקטן כרטיס איכותי . אם איני טועה ציינת שאין לך נגישות לכבל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאור חוות דעת של כמה מהחבר'ה פה שבמחיר מחשב AIO הבסיסי אוכל לקבל מחשב שולחני+מסך יותר יעיל ובאותו מחיר, פתחתי דיון שכותרתו מפרט למחשב מידות קטנות ב2300 (כשהכוונה שתיתכן חריגה של כמה מאות שקלים). אשמח שתנסו לעזור לי שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לאחרים אני ממש לא חושב שדסקטופ עדיף בכל המקרים. מרבית החברה פה הם אנשים מנוסים שמטפלים במחשב, יש להם חיווט מיותר, רמקולים ותוספות שהם לא מכניסים כעלות. מי שאין לא דסקטופ ישן בבית יאלץ להוסיף רמקולים, מקלדת, עכבר, חיווט למסך, קורא כרטיסי זכרון אם אין במארז וכד'. אלה דברים קטנים אבל עם עלויות מצטברות למאות שקלים שאף אחד לא מפרט כאן. כמו כן יש לתמחר מערכת הפעלה (שעולה כ-500 ש"ח נוספים). אם מסך גדול מאד אינו פקטור ומדובר במחשב לצרכי גלישה ואופיס בסיסיים אני ממליץ על לפטופ 17 אינץ סביר (הנה דוגמה http://www.pc-online.co.il/item.php?ps=1064). עולה מעט יותר מהרכבה של מחשב שולחני, כולל את כל מה שצריך ומספק את כל צרכי המשתמש הממוצע לשלוש ארבע שנים הקרובות. אה, ונורא קל להזיז אותו ממקום למקום אם צריך, והוא לא נכבה במקרה של הפסקת חשמל (לי הלך דיסק קשיח בסערות האחרונות בדסקטופ - כמובן שלא השקעתי את מאות השקלים ב-UPS)

בכל מקרה, שם לב שמערכת ההפעלה כלולה, אחרת מדובר בעלות נוספת של 500 ש"ח. (ב-AIO שרצית לקנות בלינק הראשון לא כלולה מערכת ההפעלה, כך שהעלות כבר קרובה ל-3,000 ש"ח.

נ.ב. - אם תקנה מחו"ל תקבל באותו מחיר מחשבים הרבה יותר חזקים אבל אם אחריות בארץ חשובה, יש לא מעט אופציות. חפש בזאפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיים, אבל בחייים, לא הייתי קונה AIO של .

יש לי חבר שקנה כזה, הלך בו רכיב, והוא שכב חודשיים (!!!) במעבדה כי היו צריכים להזמין מחו"ל את הרכיב.

וזאת כאשר בקניה שלו כלולה שירות עד בית הלקוח של טכנאי במסגרת האחריות.

הטכנאי הגיע כמה פעמים, החליף כמעט את כל הרכיבים במחשב, אבל בסוף לא היה לו את החלק החסר.

לעולם, בשום פנים ואופן, אני לא קונה AIO של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חודשיים הוא עמד במעבדה והיה כזה סיוט ואתה לא יודע אפילו מה היה הרכיב? אתה לפחות יודע להגיד מה הדגם של הAIO ?

חודשיים הם מעל ומעבר למה שמותר להם ע"פ חוק. עניין של חודשיים היה אמור להיפתר מול שירות לקוחות והחבר היה מקבל מחשב אחר חדש.

חודשיים זאת הפרה ברורה של תנאי האחריות להם הם מחוייבים והם חייבים לפצות אותו ( אלא אם סופק מחשב חליפי ברמה דומה בזמן ההמתנה ושכחת לציין זאת )

אני מכיר את שירות HP מספיק שנים , גם אנשים ש"סבלו" פחות אך עמדו על שלהם קיבלו פיצוי הולם מאוד ואף החלפת המחשב בחדש, לא פעם יותר טוב.

כן, גם אני מכיר סיפורים על לקוחות שקנו נייד חדש והדיסק קרס אחרי חודש ועדין לא היה זמין במלאי של המעבדה והייתה המתנה מרתיחה מזעם בהתחשב בכך שהמחשב הוא בן חודש , בכל המקרים שאני מכיר יש מכנה משותף אחד, חריגה מתנאי האחריות גוררת פיצוי.

מעבר לכך , גם אם המחשב היה מושבת שבועיים זה וודאי בלתי נסבל מבחינת משתמש אבל זה מצב שרלוונטי לכל מחשבי המותג השירות בארץ בעייתי מאוד ברגע שהתקלה סוטה במעט מהמובן מאליו או כשהמוצר טרי מאוד על המדף. כל מה שאתה שומע לגבי ניידים של אסוס או לנובו או HP או דל או טושיבה או לא יודע מי תופס גם לגבי השלוחניים שלהם בהם נכללים ה AIO .

סיפורים פרטניים אפשר גם למצוא כמעט מול כל חנות שקיימת בארץ מה שרלוונטי למחשבים בהרכבה עצמית .

גם לי יש כרגע סיפור מול דל לגבי מחשב עם אחריות אתר לקוח - יום עסקים עוקב . היו אצלי 4( 3 יום אחרי יום ) טכנאים עד שנפתרה הבעיה כאשר לאחרון היה צריך להמתין שבועיים מאחר והחלק לא היה במלאי.

יודע מה ההבדל בינם לבין HP ( ובשנים האחרונות נהגתי להמליץ בחום על ניידי ) בHP הייתי מקבל יחס ופיצוי כלשהו לאחר כל ה*** שאכלתי מהצוות הטכני , מדל אני רק מקבל רטיבות שמגיעה בקשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה המחשב שלי הייתי יודע את כל הפרטים, יש גבול כמה אני יכול להתעניין בצרות של חברים שלי.

לא יודע מה אתה מנסה לומר?

שאתה פחות פראייר? כל הכבוד לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא יודע את כל הפרטים , אולי מה שאתה כן יודע לא מדוייק ? האם יכול להיות שאלו היו 2 שבועות ולא 2 חודשים ?

חודשיים עד שחלק יגיע מחו"ל למחשב באחריות ?! לפעמים צריך לסנן קצת .

יום יום אנשים בפורום הזה באים בטענות לכל מיני מזדמנים שקנו מחשב ושואלים לאחר מעשה אם המפרט שלו טוב או לא.

לאדם יש אחריות אישית לעצמו ולמוצרים שהוא רוכש , מחשב שמושבת חודשיים ובסופם אין שום פיצוי כזה או אחר זה מחשב שהוזנח ע"י הלקוח לא פחות מנותן השירות .

ולא , להסתובב ו"לצעוק זאב" לא משרת שום מטרה , לדאוג לקבל מהם פתרון או פיצוי ואחר כך לבוא ולספר כיצד זה בוצע זה יותר מועיל .

אני מרשה לעצמי להעלות מקרה דומה אצל ספק אחר רק כאשר אני יודע את כל הפרטים ולא, לא מדובר במחשב שלי . כן או לא פראייר? אני לא רלוונטי במשוואה.

ולמרות זאת אני לא רץ להכפיש את אפילו שהכל מתועד ומגובה .

יש לי בזכרון ובספרים מקרים רבים שאני יכול להגיד על כל אחד מנותני השירות בארץ למחשבי מותג , לא כולם מגובים ומתועדים כהלכה אבל אפילו כלפי הטובים ביותר בשוק הזה יש טענות .

אין לו אפשרות לרכוש AIO שאינו מחשב מותג , הוא כבול לשוק הבעייתי הזה כמו כל אדם אחר שרוכש מחשב נייד .

אין שום הבדל בין נייד ל AIO מבחינת השירות.

אם אתה פוסל כל מחשב מותג ( או לצורך העניין סמארטפון של מותג , גם פה לא חסרות תלונות ) שלמישהו איפושהו יש סיפור על זה שהוא התקלקל לו והוא היה צריך לחכות חודשיים לחלק ( או לחלופין שהמחשב הטריד מינית את החתול שלו ) אתה נשאר עם זה שאסור לנו לרכוש אף מחשב מותג - נייד , AIO או שולחני רגיל (או סמרטפון שעלול למות פתאום מבלי שנותן השירות יודה שיש תקלה סדרתית )

ולתכלס, ה AIO הכי זול חוץ מזה הוא לנובו , עולה בערך 20% יותר ונותן השירות הוא CPM שהם היו מאז ומעולם הדובדבן שבקצפת השירות הישראלי המזעזע.

אז מה אתה ממליץ לו ? עלינו ל 3000 ש"ח וקיבלנו . לא חסרות עליהם תלונות בפורום הזה בתחום הניידים .

יש בדרך גם AIO של עם , לגבי השירות , ראה מעלה .

ופותח הדיון כבר התקדם , עזרו לו בפורום להרכיב מחשב mini itx עם מסך 22" .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אם יש את האפשרות, עדיף לא לקנות מחשב שאי אפשר לתקן לבד.

אם היה קונה לפטופ, אז באמת אין תחליף.

אבל למחשב AIO יש אינסוף תחליפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...