התלבטות לגבי מדעי המחשב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי מדעי המחשב

tamir70s

Recommended Posts

שלום,

שמי תמיר, אני מתכנן להתחיל ללמוד בקרוב.

מה שהכי מושך אותי הוא תחום היי טק והמחשבים.

אציין שאין לי ידע קודם במדעי המחשב חוץ מאהבה למחשבים מגיל צעיר והתעניינות רבה.

אני לא יודע אם התחום של מדעי המחשב יתאים לי? האם יש למישהו המלצה או עזרה האם התחום הזה יתאים לי? ראיתי קצת סרטונים באתר של הטכניון של מבוא למדעי המחשב ודי התעניינתי.

בנוסף, לפי המון פרסומים ברשת ושאלות ששאלתי כמה מכרים, הסבירו לי שבתחום ההי טק, בגיל 35-40 סיכוי גבוה למצוא את עצמך בלי עבודה כי "הדור החדש" והצעיר מתחיל לעבוד בהיי טק ואין מקום יותר לעבודה שלי בתור "מבוגר".

אז קודם כל האם זה נכון?

דבר נוסף, האם יש אפשרות לשלב עם מדעי המחשב גם מנהל עסקים?

מה הקריטריונים להתקבל למדעי המחשב?

אני כרגע עם ממוצע בגרות 101 כולל בונוסים.

תודה מראש,

תמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן כמה אתה היום?

"היי טק והמחשבים" זה הסבר כל כך כללי שהוא לא אומר כלום.

כתבת ש"אין לי ידע קודם במדעי המחשב חוץ מאהבה למחשבים מגיל צעיר". מה עשית עד היום שקירב אותך לתחום באופן מקצועי? היום כמעט כל דבר קשור איכשהו לשימוש במחשב. אפילו את ההודעה הזאת כתבת ממחשב.

אני לא בטוח שאתה מבין מה זה מדעי המחשב באמת ובשביל מה זה נלמד...

בנוסף, לפי המון פרסומים ברשת ושאלות ששאלתי כמה מכרים, הסבירו לי שבתחום ההי טק, בגיל 35-40 סיכוי גבוה למצוא את עצמך בלי עבודה כי "הדור החדש" והצעיר מתחיל לעבוד בהיי טק ואין מקום יותר לעבודה שלי בתור "מבוגר".

אז קודם כל האם זה נכון?

אלו לא חדשות. התחום הזה היה נראה ככה גם לפני שלושים שנה.

זה לא אומר שלשאנים אחרי גיל 35 אין מה לעשות באחד התחומים האלו (ויש רבים) בגלל שהם בונים את הפרפיל המקצועי שלהם ע"י נסיון וקשרים שהם רוכשים במשך השנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אז קודם כל האם זה נכון?

דבר נוסף, האם יש אפשרות לשלב עם מדעי המחשב גם מנהל עסקים?

מה הקריטריונים להתקבל למדעי המחשב?

אני כרגע עם ממוצע בגרות 101 כולל בונוסים.

תודה מראש,

תמיר

אתה צריך לשאוף להתקדם למשרה ניהולית

אתה יכול להתקדם גם למכירות או לתפקידים אחרים בתוך הארגון הכל תלוי ביכולות שלך ובכישורים שלך

לא יודע, אתה צריך לבדוק עם האוניברסיטאות

אתה יכול ללמוד מדעי המחשב ולקחת מנהל עסקים בנפרד אבל מדעי המחשב זה מקצועה קשה מהבחינה שדוחפים לך המון חומר בזמן מאוד קצר (החומר עצמו לא קשה) לא נראה לי שתוכל לשלב כשתי מקצעות בנפרד אלה אם כן כמובן זה משהו שמוסד הלימודים מציעה תחת תוכנית אחת

בכל אתר של מכללה, אוניברסיטה יש לך מחשבון לחישוב הממוצע שלך ורשימת הפקולטות עם דרישות קבלה

פשוט צריך להכנס ולבדוק איפו אתה יכול להתקבל ומה אתה צריך לשפר

שיהיה לך בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שאנשים בני 40 היום למדו מדעי המחשב לפני כמעט 20 שנה. לא היו יותר מדי כאלה.

אם בתחום אתה ממשיך ללמוד דברים חדשים, הרי שהניסיון הרב הוא רק יתרון. אם אתה תקוע במקום עבודה שעובד עם טכנולוגיות ישנות, אתה צפוי להישאר מאחור. אבל זה נכון גם לבני 30.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב זה תואר מאוד כללי, אתה יכול לקחת אותו לכל כך הרבה מקומות.

אנשים גם מתבלבלים. מדעי המחשב, הכוונה לא למדעים של המחשב, אלא לעשות מדעים באמצעות מחשב. בגלל זה התואר הזה יכול להיות משולב עם כמעט כל דבר.

לא כתבת מה הפסיכומטרי שלך. בכל מקרה, עם ממוצע בגרות כזה תצטרך פסיכומטרי גבוהה מאוד כדי להתקבל לאונ'.

מצד שני, יש שלל מכללות טובות שהן תובעניות פחות.

בעניין הגיל 35-40. יש לי שני אנשי הייטק במשפחה בני 40~, שניהם עם משכורות של 25 פלוס ומתקדמים לתפקידים ניהוליים כאלו ואחרים כל כמה זמן.

אם אתה נתקע במקום ולא לומד שום דבר חדש, אתה תישאר מאחור, אבל אין לזה קשר להייטק, זה נכון לכל מקצוע.

אם היכולת שלך כמוסכניק אחרי 30 שנה תהיה אותה היכולת בתחילת הדרך, סביר להניח שלא תהיה מצליח במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב זה בעיקר מתמטיקה ולימוד שפות תכנות.

אתה רואה את עצמך יושב מול המחשב 10 שעות ביום או יותר וכותב אלגוריתם או תוכנה?

אם התשובה היא כן , אז מדעי המחשב זה בשבילך.

התחום הזה מאד רחב , ובעיקרון אתה יכול להיות עם תואר במדעי המחשב , ולכתוב לסמארטפון , זה תלוי בך.

אתה יכול לעשות תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים.

או לבחור בתחום אחר כמו הנדסה , תעשייה וניהול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם ממוצע 103 הייתי צריך פסיכומטרי של 719 לאונ' העברית.

ממוצע 102 כאן, 683 עם 146 בכמותי, הביא לי סכם של 693 בבנ"ג (מדעי המחשב דרוש סכם של 670, מדעי המחשב עם הנדסת חשמל 680).

בכל מקרה, פותח הדיון פשוט צריך להכנס לשלל המחשבונים באתרי האונ' השונות ולראות בעצמו מה הולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים.

קודם כל תודה רבה לכולם על התשובות.

אני יכול לעשות תואר ראשון במדעי המחשב, ואחרי כמה שנים בתחום להתחיל מייד תואר שני במנהל עסקים בלי שהיה לי תואר ראשון במנהל עסקים?

יש באתר של הטכניון הרצאות ממש ישנות, של כל מיני מקצועות. יש שם מבוא למדעי המחשב, ראיתי שם כמה שיעורים מההתחלה ודי התעניינתי.

האם יש עוד כמה סרטונים ביו טיוב שבהם אוכל לדעת על עצמי אם המקצוע מדעי המחשב יעניין אותי?

מה ההבדל אם אני לומד באונ' או מכללה, אם אני רוצה להתקבל לחברה גדולה וטובה? האם מוסד הלימודים כל כך קריטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האוניברסיטאות המובילות :

תל אביב , טכניון , עברית ובאר שבע . (והאוניברסיטה הפתוחה )

אחרי כן שאר האוניברסיטאות :

חיפה , בר אילן .

מכללות :

אקדמית ת"א-יפו , HIT , בינתחומי . מכללת הדסה .

שאר המכללות ..

אתה צריך להתקבל למוסד הלימודים הכי טוב , שאתה יכול להתקבל אליו .

יתקנו אותי , אם אני טועה .

בקשר לאוניברסיטה הפתוחה : האמת , אני לא יודע אם לשייך אותה למובילות או לשאר האוניברסיטאות .

אישית , אני חושב שהיא צריכה להיות עם המובילות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק. המון מקומות עבודה בתור דרישה חד משמעית מבקשים מועמדים מאוניברסיטאות מוכרות בלבד.

תוסיף למכללות את מכללת הדסה ולאוניברסיטאות את הפתוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע של מוסדות הלימוד משתנה כל הזמן אבל יש לי 2 דוגמאות קרובות אלי יחסית. אחד שלמד בסמי שמעון וקיבל תעודות הצטיינות במשך כל התואר וגם הצטיינות בסוף התואר אבל בעבודה התחיל לעבוד במשכורת של 13 ועוד מישהו שסיים בבן גוריון, לא הצטיין (אבל כמובן סיים את התואר) והתחיל לעבוד ב 16. 2 הדוגמאות האלה אמורות להראות לך איך מעסיקים רואים את ההבדל במוסדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...