די לשנאה! בעקבות אשכולות החרדים-חילונים שנפתחו פה לאחרונה. - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

די לשנאה! בעקבות אשכולות החרדים-חילונים שנפתחו פה לאחרונה.

motiman

Recommended Posts

מבלי להיכנס לדיון עצמו - שני פרטים:

א. חלק גדול(אם כי לא הרוב) מהרבנות מתנהל על ידי הציונות הדתית מכיוון שהיא הוקמה על ידה - הרב קוק הקים אותה ועד לפני 20 שנה הרבנים הראשיים עצמם היו מראשי הציונות הדתית.(הרב קוק עצמו, הרב הרצוג(סבא של בוז'י), הרב גורן והרב שפירא) מאז חלה השתלטות איטית של החרדים על הממסד הזה, במטרה לקעקע אותו ולהמאיס אותו לשם מטרה סופית - לבטל אותו.(הם אומרים את זה בפירוש ולמרבה ההפתעה החרדים התנגדו ומתנגדים מאוד לרעיון של רבנות ראשית שתחליט על הלכה אחת לכולם) לכן למשל הם דאגו ש'הרב' מצגר ייבחר לרב על אף שכולם ידעו שהוא לא ממש ראוי לתפקיד - לא מבחינת גדלות בתורה ולא מבחינת אישיות גדולה.

ב. הצורך במערכת כשרות לא נוצר על ידי החרדים, (שכן הם דואגים לעצמם ולא אכפת להם כל כך מה יקרה בכשרות הזאת ולכן כל ההפקרות שלהם בנושא המשגיחים).

כי אם על ידי הדתיים והמסורתיים שלפי מרשם האוכלוסין האחרון הם רוב באוכלוסייה.

מה שכן זה בהחלט לא מוצדק שחרדים מתפקדים כמשגיחים במערכת כשרות אותה הם לא מחשיבים ככשרה כלל ומכך נוצרת ההפקרות בנושא, הסיבה לכך שדתיים לא נמשכים לעבדוה הזו היא שמשגיח זו עבודה לא מתגמלת במיוחד,(למרות כל השחיתויות - מדובר בממוצע בפחות מ8000 שקל בחודש) ולדתיים לא כל כך קורץ התפקיד אל מול עבודה רווחית יותר במשק שגם נחשבת בעיני החברה כפרודוקטיבית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא דיברתי על הקצבאות לאברכים עצמם, דיברתי על התקצוב לכוללים.

אז אולי זה על שכירות המקום או על הריהוט, באמת שאין לי מושג מעולם לא הייתי אברך כולל וודאי שלא ניהלתי כולל.

גם אין שום הגבלה שקובעת ש"הבימה" יכול להעסיק רק חילונים. כמה חרדים אתה מכיר שעובדים שם?

אז אתה אומר שהקשר של דתי-לאומי לרבנות היא בערך כמו של חרדי להבימה, יפה. לא חשבתי על זה.

בכל אופן מבחינה עובדתית יש לא מעט דיינים ורבנים דת"ל.

אחרית הימים - חרדי מדבר על דמוקרטיה! אבל לא מפתיע, שכן ההקשר שגוי: מכירת שירותים לציבור שאת הצורך עבורם יצרת בעצמך אינו קשור לדמוקרטיה או להעדרה, אלא לשרלטנות.

חרדי גולש באינטרנט, חרדי שלומד באקדמיה, ועכשו גם חרדי מדבר על דמוקרטיה, מפתיע, לא? איזה יופי.

לגופו של ענין, אני מתייחס לאותם שכן רוצים בשירותי הדת (חרדים, דתיים ומסורתיים) בהערכה גסה מדובר בלפחות 40% מהאוכלוסייה היהודית, יש הבדל בין 10% ל-40%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שלא הבנתי נכון את כוונת דבריך, או שהם משוללי כל הגיון: הרי כל הנקודה שלי היתה שבעוד שכל מגזר מספק שירותים מסויימים באופן פנימי לעצמו, כגון חינוך, את כל השירותים האחרים למגזר מישהו צריך עדיין לספק. אם מגזר כלשהו מספק שירותים פנימיים לעצמו, לא מספק שום שירותים כלפי חוץ אך גם לא צורך שום שירותים מבחוץ, הרי שהמצב מאוזן - אבל אם רק חלק קטן יחסית מהמגזר עובד וגם מאותם עובדים הרבה מועסקים בשירותים פנימיים, הרי שהמצב רחוק מלהיות מאוזן.

אז בוא נעשה קצת סדר בדברים, אתה אמרת שלא רק ש-50% לא עובדים אלא גם מתוך אלה שעובדים הרבה לא נחשבים כי הם עובדים בעבודה "פנימית" של המגזר.

על זה אני אומר שכל עוד שמדובר במשרות כמו הרבנות וכדו' שמיועדים לדתיים - על זה יש על מה להתווכח מי צורך אותם, מי מעוניין בהם והאם הם מיותרים, אבל משרות שקיימות בכל מגזר כמו מורים, גננות וכדו' אין שום הבדל אם הבנאדם עובד בתוך המגזר או מחוצה לו, זה שתוציא את החרדי למגזר החילוני ובמקומו תכניס מורה חילוני לא ישנה שום דבר מבחינה כלכלית.

מובן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב פעם דוגמא לכפייה דתית קיצונית:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4492157,00.html

מתחם סינמה סיטי שנפתח בירושלים יהיה סגור בשבת.

למה?

ככה!

אז מה אם חרדים לא רואים בכלל , עדיין נדחוף לכם הכופרים את הדת בכח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד כל ההטבות מכוונות לחרדים. מבחן הכנסה לנפש. מבחן מספר ילדים. ראיתם פעם מבחן שמתאים לחילונים?

מה? אלו מבחנים שמכוונים לשכבות החלשות, בלי שום קשר לחרדים (גם אם בפועל יש הרבה חרדים שנמצאים שם - מבחירה או לא).

באמת רצית שיתנו הטבות דווקא למי שיש לו יותר כסף ופחות משפחה לפרנס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר נכון של 'העדה החרדית' .

לא, דווקא בענין הזה אני בדעת מיעוט. ההתנגדות באה מקרב רוב הקהילה החרדית.

- - - תגובה אוחדה: - - -

'כלכליסט' ו'ישראל היום':

המדינה מממנת 70 אחוז מלימודי תואר ראשון לחרדים.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3581067,00.html

מרתיח לא?

או שאני טועה..

בענין הזה הרעיון והיוזמה דווקא לא מגיעים מהכיוון החרדי אלא יותר מכיוון המדינה.

ואם אני לא טועה אז גם שר האוצר פרסם פעם סטטוס בפייסבוק על העברת תקציבים לטובת שילוב גברים חרדים ונשים ערביות בשוק העבודה, אז אם יש לך טענות אתה מוזמן להפנות אותם אליו.

- - - תגובה אוחדה: - - -

למה שלא יתנו הטבות למי שהיה בצבא ?

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/481/006.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ זה ידוע, שעוזרים לשלב אותם באקדמיה (מה לעשות זה גם כסף)- יש טענות נגד, שהם לא באקדמיה או שוק העבודה -יש גם טענות נגד (פרזיטים וכדו'), בעתיד שהם יקחו נתח גדול באקדמיה .גם שם יתלוננו- לוקחים לנו את המשרות.

אני יודע שבירושלים רוב הבעיות שבאות זה מהעדה החרדית. קניונים וביתי אחרים פתוחים? הבנתי שכל הבעיה זה במתחם ציבורי ולא פרטי.. ושם נכנס נושא הסטטוס קוו. לך זה לא מפריע גם לי.. אבל שיש הסכם כמו סטטוס קוו כנראה שאף צד לא מוותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא יתנו נקודות זכות למי שמראה יכולת השתכרות ?

מה זה "יכולת השתכרות"? מי שיודע לשתות יין?

ברוב המבחנים מהסוג הזה נותנים יותר "נקודות" למי שעובד (ומרוויח שכר מינימום או קרוב לזה) מאשר למי שלא עובד ומקבל קיצבאות. כך זה בהנחה בארנונה, בסיוע בשכר דירה (עמידר), ועוד. כמו כן יש הטבות נוספות שהן בלעדיות למי שעובד (מס הכנסה שלילי, הנחות במעונות מטעם התמ"ת, ועוד).

או שהתכוונת שצריך לתת הטבות דווקא לאלה שמרוויחים יותר, בגלל שהם מרוויחים יותר? הצחקת. מה הקטע? למה לעזור דווקא לאלה שפחות צריכים עזרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...