די לשנאה! בעקבות אשכולות החרדים-חילונים שנפתחו פה לאחרונה. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

די לשנאה! בעקבות אשכולות החרדים-חילונים שנפתחו פה לאחרונה.

motiman

Recommended Posts

אם אתם באמת רוצים לקרוא את האמת לגבי החרדים אתם מוזמנים לקרוא. אם קשה לכם לעבור על טקסט של יותר משתי שורות אתם מוזמנים לחזור להסתמך על כותרות מסיתות וטוקבקים מתלהמים.

רוב החילוניים אותם אני שומע בתקופה האחרונה דנים בנושאים האלה, פשוט לא יודעים את המציאות, ואני לא מאשים אותכם, התקשורת מסתירה ממכם את העובדות הפשוטות ומפמפמת בעיתונים ברדיו ובטלויזיה נון סטופ במשך שנים כתבות מוקצנות עם חלקי אמיתויות ולפעמים שקריות לחלוטין.

מסתירים דברים חיוביים אשר נוגעים לרוב הציבור החרדי ומעלים על נס כל עבירה שעבר חרדי בודד עם הדגשה בכותרת על כך ש'חרדי נתפס בכך וכך' וע"י זה יוצרים דה לגיטימציה מתמשכת ובניית תדמית שלילית על ציבור שלם.

הרי ברור שהדיון על גיוס תלמידי ישיבות היה נראה אחרת לחלוטין ללא הטענות הנוספות של "אתם חיים על חשבונינו. אתם לא משלמים מיסים. אתם מחביאים מתחת לטליתות את כל העברות שאתם עושים בסתר, הנה תפסו רב פלוני בלקיחת שוחד וכו' וכו' האברכים חיים מקצבאות שלנו והישיבות על חשבונינו. החרדים לא עובדים וממוטטים את הכלכלה הישראלית "

אם ננטרל לרגע את הויכוח העקרוני בשאלת הגיוס - אז ככה, טענת "החרדים לא עובדים" ממש לא מדויקת:

עובדה מס' 1.

אחוז החרדיות העובדות נמוך באחוזים בודדים בלבד מהנשים החילוניות.

עובדה מס' 2.

רוב החרדים עובדים.

YNET:סקר: רוב הגברים החרדים דווקא עובדים

הארץ: ישראל 2010: 42% מהיהודים חילונים, 52% מהחרדים עובדים

עובדה מס' 3.

מכון שמואל נאמן:החרדים יוצאים לעבוד: זינוק של 28% בשיעור ההשתתפות בשוק העבודהבעוד שבציבור החילוני היה גידול של 3% בלבד בהשתתפות בכוח העבודה. מה שאמור להרגיע 'מודאגים' למיניהם בקשר לעתיד בעוד 30 שנה..עובדה מס' 4.משפחה חרדית מוכנה לשלם את המחיר, להצטמצם ולהסתפק במועט.

גלובס: רמת ההכנסה הממוצעת למשק בית חרדי עומדת על כ-6,100 שקל בחודש והיא נמוכה במחצית מההכנסה החודשית הממוצעת למשק בית שאיננו חרדי העומדת על כ-12,000 שקל.

עובדה מס 5.

"סקר שערך מכון עמדות הציבור עבור הרשות השנייה קובע, כי החדשות בערוצים 2 ו-10 מציגות באור שלילי את החרדים, המתנחלים, עולי אתיופיה והערבים | בסקר השתתפו 737 אזרחים בני 17+ | ברשות השניה הגיבו לתוצאות הסקר: “נפעל לשיפור המצב”.

עובדה מס 6.

החרדים הרבה פחות פושעים. נקודה. יושבים פחות בבתי כלא. וחוסכים למדינה מאות מיליוני שקלים הוצאות משפט, משטרה, שב"ס וכו' וכו'.(ולא, אני לא מחשיב את חובשי הכיפות שלאחר מעשה באגפים התורניים של בתי הכלא כחרדים).בבני ברק לדוגמא, העיר העשירית בגודל אוכלוסייתה בישראל, אין תחנת משטרה אחת….כדאי לציין כי אחוז ההוצאה על הסדר הציבורי עומד בשנים האחרונות על כ5% מתוך כלל תקציב המדינה!(מקור: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה)

עובדה מס 7.

קצבאות הילדים עומדות על 140 ש"ח לילד בלבד

עובדה מס 8.

שכר כולל לאברך ממשרד הדתות עומד כיום על 279 ש"חאחרי שקוצצה מ720 ש"ח

באמת נראה לכם שהמשפחות החרדיות חיות מהמילגות הזעומות האלה?

עובדה מס 9.

כל תקציב הישיבות בארץ, כולל הדתי לאומי, עומד לאחר הקיצוץ האחרון על 465 מיליון ש"ח מתוך כ400 מיליארד ש"ח. משמע 1% בלבד מתקציב המדינה.הרבה פחות מתקציבי התרבות החילוניים. למשל תיאטרון 'הבימה' בלבד עולה למשלם המיסים מעל למאה מיליון ש"ח בשנה...

עובדה מס 10.

משרד החינוך מתקצב בית ספר לילד חרדי בכ-50% מבית ספר יסודי לילד חילוני.

ואפשר להמשיך עוד ועוד עובדות פשוטות, נכונות, ולא ידועות למרבית הטוקבקיסטים בארץ.אבל אין לי זמן להמשיך כרגע.

אל תשכחו שחרדי משלם על אמונתו ואורח חייו את המחיר הכבד בעצמו.

לרוב המשפחות החרדיות אין רכב. הם לא טסים לחופשות בחו"ל.הם כמעט לא אוכלים במסעדות ובתי קפה. הם לא קונים לילד בן השלוש, ואייפון לבת העשר.ועוד ועוד.

מהכסף המועט שהם צוברים ביזע ועמל רב רובם חיים מהיד לפה ועוזרים לילדים בחתונה (צנועה) ודירה.

אגב, דירה באיזורים חרדיים עולה להם מאות אלפי ש"ח יותר מדירה באיזור חילוני, ואתם יכולים לברר בכל שכונה חילונית שמתחילה ל'התחרד'. ולא, המדינה לא עוזרת להם בשקל לקנות אותה, למרות הסטריאוטיפ.

נקודה נוספת: הם גם לא נהנים מעבודות 'מועדפות' למיניהם במשרדי הממשלה חברת חשמל, הנמלים, (כולל הרוב העובד) וכל החברות השמנות החולבות את תקציבי המדינה כפי שמתפרסם מפעם לפעם. כמעט לא תראו אותם שם, אין להם את הקשרים להתקבל לשם וגם לא את האפליה המתקנת ממנה נהנית האוכלוסיה הערבית.

ישנו ויכוח בינינו כמה משמעותי וחיוני לעם ולארץ שלנו לימוד התורה.אך אל תשכחו כי את את המדינה הזו הקמנו אך ורק כעם יהודי, ובלי התורה אין לנו שום בעלות על חלקת הארץ הזו.

הרי יכולנו לעבור (כמו שלא מתביישים היום צעירים רבים) לאוגנדה ללונדון סידני או ברלין ולחיות בנחת בלי כל הצבא-גיוס-חובה הזה ובלי לבזבז חצי מהמשכורת שלנו על מיסים שהולכים ברובם לתקציב הביטחון.

אבל בחרנו לעלות דווקא לפה למרות כל הקשיים, ולחיות דווקא פה, כי זו ארץ ואנחנו יהודים.יש לזה משמעות ויש לזה מחיר.

בקיצור:די לשנאה! אנחנו אחים.

ותפתחו את העיניים, אל תלכו שבי אחרי מובילי דעה המוזנים מאינטרסים ושנאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שטויות במיץ קוקוס.

השינאה נובעת מההתבדלות, מההתנשאות, מההכפשה, מהזילזול, מההשפלה, מהבוז.

השינאה נובעת מהרבנים הדרשות והחינוך התורני.

השינאה נובעת מהכפיה בבית, במשפחה, בשכונה, בעיר, במדינה.

מי שלא מבין את הצד השני זה החרדים, לא החילונים.

מי שלא מוכן לתת לאחרים לחיות כרצונם זה החרדים, לא החילונים.

מי שרוצח באכזריות את נפשם של אחרים ומשתין על חייהם הם החרדים, לא החילונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם באמת רוצים לקרוא את האמת לגבי החרדים אתם מוזמנים לקרוא. אם קשה לכם לעבור על טקסט של יותר משתי שורות אתם מוזמנים לחזור להסתמך על כותרות מסיתות וטוקבקים מתלהמים.

רוב החילוניים אותם אני שומע בתקופה האחרונה דנים בנושאים האלה, פשוט לא יודעים את המציאות, ואני לא מאשים אותכם, התקשורת מסתירה ממכם את העובדות הפשוטות ומפמפמת בעיתונים ברדיו ובטלויזיה נון סטופ במשך שנים כתבות מוקצנות עם חלקי אמיתויות ולפעמים שקריות לחלוטין.

מסתירים דברים חיוביים אשר נוגעים לרוב הציבור החרדי ומעלים על נס כל עבירה שעבר חרדי בודד עם הדגשה בכותרת על כך ש'חרדי נתפס בכך וכך' וע"י זה יוצרים דה לגיטימציה מתמשכת ובניית תדמית שלילית על ציבור שלם.

הרי ברור שהדיון על גיוס תלמידי ישיבות היה נראה אחרת לחלוטין ללא הטענות הנוספות של "אתם חיים על חשבונינו. אתם לא משלמים מיסים. אתם מחביאים מתחת לטליתות את כל העברות שאתם עושים בסתר, הנה תפסו רב פלוני בלקיחת שוחד וכו' וכו' האברכים חיים מקצבאות שלנו והישיבות על חשבונינו. החרדים לא עובדים וממוטטים את הכלכלה הישראלית "

אם ננטרל לרגע את הויכוח העקרוני בשאלת הגיוס - אז ככה, טענת "החרדים לא עובדים" ממש לא מדויקת:

עובדה מס' 1.

אחוז החרדיות העובדות נמוך באחוזים בודדים בלבד מהנשים החילוניות.

שקר המבוסס על שימוש יצירתי מאוד בסטטיסטיקה. לא השוות לאחוז הנשים החילוניות העובדות, אלא לאחוז הכללי:

http://www.mako.co.il/women-magazine/finances/Article-7a7b12a45956431006.htm

55% מהנשים החרדיות עובדות, לעומת 63% מכלל הנשים, כאשר הכלל כולל בתוכו את החרדיות, הדתיות, החילוניות והערביות. החרדיות והערביות מהוות יחדיו כ30% מכלל הנשים, ושיעור התעסוקה שלהן (יחדיו) הוא כ33% בהתחשב בפילוג בינהן. מכאן ששיעור התעסוקה של שאר הנשים גבוה בהרבה מ63%.

עובדה מס' 2.

רוב החרדים עובדים.

YNET:סקר: רוב הגברים החרדים דווקא עובדים

הארץ: ישראל 2010: 42% מהיהודים חילונים, 52% מהחרדים עובדים

"סקרים" אינם נתוני הלמ"ס. גם אם נניח שאיש לא שיקר בסקר הזה, לא ברור איזה אחוז מהעובדים הללו מועסקים רשמית וחייבים במס. חוץ מזה, לפי מה שבהאת, שליש מהעובדים מועסקים במשרה חלקית - מעניין מה הנתון בקרב חילונים. עוד חוץ מזה, הרי שגם בהתעלם ממה שאמרתי, אחוז התעסוקה של גברים חרדים נמוך בעשרות אחוזים מזה של החילונים, וזה עוד בלי לדבר על תחומי העיסוק של חלק לא קטן מהם, שאולי מוגדר כ"עבודה" אך ממש לא תורם לאף אחד אלא רק מזיק - משגיחי כשרות, למשל.

עובדה מס' 3.

מכון שמואל נאמן:החרדים יוצאים לעבוד: זינוק של 28% בשיעור ההשתתפות בשוק העבודהבעוד שבציבור החילוני היה גידול של 3% בלבד בהשתתפות בכוח העבודה. מה שאמור להרגיע 'מודאגים' למיניהם בקשר לעתיד בעוד 30 שנה.. ברור שקל יותר להגדיל אחוז נמוך מאשר אחוז גבוה. תסתכל על זה הפוך - תבחן את אחוז אלו שלא עבדו קודם ויצאו לעבוד, כאשר אתה דואג להסיר מקבוצת הבסיס את אלו שאינם יכולים לעבוד - נכים קשים, למשל, או חלק מהסטודנטים.

עובדה מס' 4.משפחה חרדית מוכנה לשלם את המחיר, להצטמצם ולהסתפק במועט.

גלובס: רמת ההכנסה הממוצעת למשק בית חרדי עומדת על כ-6,100 שקל בחודש והיא נמוכה במחצית מההכנסה החודשית הממוצעת למשק בית שאיננו חרדי העומדת על כ-12,000 שקל.

אבל למה שזה יעניין מישהו? תסתפקו בכמה שבא לכם.

עובדה מס 5.

"סקר שערך מכון עמדות הציבור עבור הרשות השנייה קובע, כי החדשות בערוצים 2 ו-10 מציגות באור שלילי את החרדים, המתנחלים, עולי אתיופיה והערבים | בסקר השתתפו 737 אזרחים בני 17+ | ברשות השניה הגיבו לתוצאות הסקר: “נפעל לשיפור המצב”.

לזה אני דווקא מאמין, אבל זה לא משנה את שאר הדברים שציינתי.

עובדה מס 6.

החרדים הרבה פחות פושעים. נקודה. יושבים פחות בבתי כלא. וחוסכים למדינה מאות מיליוני שקלים הוצאות משפט, משטרה, שב"ס וכו' וכו'.(ולא, אני לא מחשיב את חובשי הכיפות שלאחר מעשה באגפים התורניים של בתי הכלא כחרדים).בבני ברק לדוגמא, העיר העשירית בגודל אוכלוסייתה בישראל, אין תחנת משטרה אחת….כדאי לציין כי אחוז ההוצאה על הסדר הציבורי עומד בשנים האחרונות על כ5% מתוך כלל תקציב המדינה!(מקור: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה)

סטטיסטיקת הפשיעה מתייחסת אך ורק לפשעים שהתגלו, ושבגינם נעצרו ונשפטו חשודים. אני מוכן לקבל את זה שבחברה החרדית יש פחות רצח, כפי שאפשר לצפות מחברה סגורה למדי בה הסיכויים להתפס גבוהים יותר, אבל מה עם מעילות? מרמה? התעללות בקטינים? חוץ מזה, נראה לי שההשוואה שלך סובלת מאותה הבעיה שהזכרתי הסעיף הראשון.

עובדה מס 7.

.. לילד הראשון. תפסיק לשקר.

עובדה מס 8.

שכר כולל לאברך ממשרד הדתות עומד כיום על 279 ש"חאחרי שקוצצה מ720 ש"ח

ואלו 279 שקלים יותר מדי, מה גם שלא מעט "משכורות" כאלה משולמות לתלמידים פיקטיביים.

באמת נראה לכם שהמשפחות החרדיות חיות מהמילגות הזעומות האלה?

והרגע סתרת את מה שטענת בסעיפים 1-4.

עובדה מס 9.

כל תקציב הישיבות בארץ, כולל הדתי לאומי, עומד לאחר הקיצוץ האחרון על 465 מיליון ש"ח מתוך כ400 מיליארד ש"ח. משמע 1% בלבד מתקציב המדינה.הרבה פחות מתקציבי התרבות החילוניים. למשל תיאטרון 'הבימה' בלבד עולה למשלם המיסים מעל למאה מיליון ש"ח בשנה...

ומה עם בט"ל? מה עם שאר מקורות ההכנסה שלא מעבודה? חוץ מזה, הגיוני שהתקציב הספציפי לחרדים קטן יותר במספרים מוחלטים מהתקציב הספציפי לחילונים - יש יותר חילונים...

עובדה מס 10.

משרד החינוך מתקצב בית ספר לילד חרדי בכ-50% מבית ספר יסודי לילד חילוני.

מקור, בבקשה. חוץ מזה, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - נניח וזה אכן המצב. רוצים תקציב מלא? תתיישרו עם דרישות משרד החינוך.

ואפשר להמשיך עוד ועוד עובדות פשוטות, נכונות (נכונות כמו כל האוסף לעיל?), ולא ידועות למרבית הטוקבקיסטים בארץ.אבל אין לי זמן להמשיך כרגע.

אל תשכחו שחרדי משלם על אמונתו ואורח חייו את המחיר הכבד בעצמו.

כל עוד הוא לא מבקש משכנו החילוני לשלם מחיר גם כן, רק חבל שזה לא המצב. גם אני, כמו כל אזרח ישראלי, משלם את מחיר אמונתו.

לרוב המשפחות החרדיות אין רכב. הם לא טסים לחופשות בחו"ל.הם כמעט לא אוכלים במסעדות ובתי קפה. הם לא קונים לילד בן השלוש, ואייפון לבת העשר.ועוד ועוד.

מהכסף המועט שהם צוברים ביזע ועמל רב רובם חיים מהיד לפה ועוזרים לילדים בחתונה (צנועה) ודירה.

אגב, דירה באיזורים חרדיים עולה להם מאות אלפי ש"ח יותר מדירה באיזור חילוני, ואתם יכולים לברר בכל שכונה חילונית שמתחילה ל'התחרד'. ולא, המדינה לא עוזרת להם בשקל לקנות אותה, למרות הסטריאוטיפ.

ושוב, סתירה מול הטענות להכנסה נמוכה. איך משפחה גדולה, החיה מ6000 שקל בחודש (ואף פחות מזה, שכן זה רק הממוצע!) קונה דירה במליונים?

נקודה נוספת: הם גם לא נהנים מעבודות 'מועדפות' למיניהם במשרדי הממשלה חברת חשמל, הנמלים, (כולל הרוב העובד) וכל החברות השמנות החולבות את תקציבי המדינה כפי שמתפרסם מפעם לפעם. כמעט לא תראו אותם שם, אין להם את הקשרים להתקבל לשם וגם לא את האפליה המתקנת ממנה נהנית האוכלוסיה הערבית.

למושחתים החילונים יש את הנמלים. למושחתים החרדים יש את הרבנות.

ישנו ויכוח בינינו כמה משמעותי וחיוני לעם ולארץ שלנו לימוד התורה.אך אל תשכחו כי את את המדינה הזו הקמנו אך ורק כעם יהודי, ובלי התורה אין לנו שום בעלות על חלקת הארץ הזו.

טיעון שאינו מקובל על הלא-דתיים. לעם יש הסטוריה בארץ , לא רק דת שקשורה אליה.

הרי יכולנו לעבור (כמו שלא מתביישים היום צעירים רבים) לאוגנדה ללונדון סידני או ברלין ולחיות בנחת בלי כל הצבא-גיוס-חובה הזה ובלי לבזבז חצי מהמשכורת שלנו על מיסים שהולכים ברובם לתקציב הביטחון.

אבל בחרנו לעלות דווקא לפה למרות כל הקשיים, ולחיות דווקא פה, כי זו ארץ ואנחנו יהודים.יש לזה משמעות ויש לזה מחיר.

לא, לא יכולתם. שם הייתם נאלצים לעבוד, כולם, במשרה מלאה, ולא יכולתם להפעיל סחיטה פוליטית ולדרוש מהשלטונות דבר.

בקיצור:די לשנאה! אנחנו אחים.

ותפתחו את העיניים, אל תלכו שבי אחרי מובילי דעה המוזנים מאינטרסים ושנאה.

אנחנו אחים? מתי לאחרונה קראת את שלל הפנינים בעיתונות החרדית כשהם באים לתאר את החילונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון: באמת חשבת שהדיון הזה לא יהפוך לעוד דיון של שנאת חרדים? אתה מבזבז את זמנך ומחריף את המצב.

אם אתה רוצה, אתה יכול לציין את העובדות הנכונות כל פעם שעולה טענה לא נכונה בדיון קיים, למשל:

.. לילד הראשון. תפסיק לשקר.

לא, לכל ילד (שנולד מ2003 והלאה). ככה זה מאז שאדון לפיד שינה את הכללים. נא לבדוק את העובדות לפני שמאשימים מישהו בשקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נניח בצד גם את העובדה שמדירים אקטיבית חילונים מ"איזורים חרדיים" ושמפלגות חרדיות ודתיות פועלות ללא הרף לפגוע בתרבות ואורח החיים החילוני ושהחרדים בעלי זכויות יתר במדינה ואז אולי באמת אפשר להתחיל לעשות שלום בית, עד אז אתה שקרן בדיוק כמו כל אמצעי התקשורת, כדי לעשות שלום בית המינימום הדרוש הוא כנות וזיהוי נקודות המוצא... אפילו את זה לא עשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

motiman, אני ממש לא שונא את החרדים, ואף השתתפתי בפאנלים מסוימים בנושא. אתה וגם אלה שהגיבו לך מפספסים את הבעיה העיקרית, לדעתי.

לא אכנס לויכוח על הסטטיסטיקה, כי ראיתי שכבר תיקנו אותך בחלק מהדברים. וזה גם לא העיקר.

כרקע, השנאה לחרדים נובעת בעיקר מהדברים הבאים: דחייה ופטורים מגיוס לצה"ל, תלמידי ישיבה מקבלים כסף בעוד שסטודנטים צריכים לשלם כסף, דיור מוזל בשכונות חרדיות שמוקמות אך למען החרדים (בית שמש, למשל), כפייה דתית (תחבורה ציבורית), הדרת נשים, הרבנות המסואבת שמעיקה על כל מי שרוצה להתחתן, להתגרש או להיקבר ועוד נושאים דומים. החילונים שונאים את החרדים בגין הדברים האלה, משום שהם מרגישים שהם "פראיירים", והחינוך המעוות הישראלי הוא נגד היות האדם פראייר.

כאמור, לדעתי זו אינה הבעיה העיקרית. הבעיה העיקרית מצריכה מבט קדימה לטווח הרחוק ולשרידותה הכלכלית של המדינה, והיא מתחלקת לשניים:

1. נשיאה בנטל המס: המגזר החרדי כמעט ואינו משתתף בנטל המס, משלוש סיבות עיקריות: שיעור עבודה נמוך, שכר נמוך והעלמת מס. כלומר, גם אלה שעובדים או שמרוויחים יחסית מעט או שמעלימים מסים (עובדים ב"שחור"). אני לא ארחיב כאן על תיאוריות כלכליות, מוצרים ציבוריים וכו', אלא רק אומר בקצרה: המצב הזה, אם יימשך, יביא בעשורים הבאים לחורבן כלכלי של המדינה. אם מגזר שלא משתתף בנטל המס גדל לעומת המגזר שכן משתתף, בסופו של דבר המדינה לא תוכל לממן את ההוצאות הנחוצות לחיים במדינה: ביטחון, תשתיות, רפואה, רווחה וכדומה.

אני לא כותב זה מתוך תרעומת "למה אני משלם ואחרים לא", אלא מתוך ראייה כלכלית גרידא: אני לא רוצה להגיע למצב של קריסה כלכלית, ולצערי, לשם אנו הולכים.

2. התעקשות המגזר החרדי להישאר עני ורעב. דוגמה מייצגת: עסקני המגזר החרדי נלחמים כמו אריות והודפים כל ניסיון להכניס לימודי לבתי הספר החרדים. כתוצאה מכך, בוגרי בתי הספר האלה יוצאים משם כשהם נטולי כל ידע וכישורים הנחוצים על מנת להצליח בסביבה היצרנית הטכנולוגית של ימינו. כלומר, גם אלה שרוצים לעבוד אינם מסוגלים לעבוד במקצועות חופשיים ונאלצים למצוא תעסוקה במקצועות של צווארון כחול. התוצאה היא משכורות נמוכות, יצרנות נמוכה ותרומה נמוכה או שלילית לתוצר הגולמי לנפש (תל"ג).

כלומר, המדיניות של מנהיגי המגזר החרדי דנה מראש את החרדים לחיי עוני ורעב. במקום להוות קטר אינטלקטואלי, החרדים אינם יצרניים, אינם משלמים מסים (משכורות נמוכות + עבודה ב"שחור" = שיעור מס נמוך או אפסי), ועוד נזקקים לעזרה מהמדינה ומנדבנים שונים.

על המגזר החרדי להפנים שעל מנת להמשיך לחיות כאן, עליו להיות חלק מהמדינה. עליו להצטרף למאה ה-21, עליו לשאת בנטל המס, עליו לדחוף קדימה את הכלכלה. אחרת, בעוד 20 שנה המדינה תפשוט את הרגל. יש למגזר החרדי פוטנציאל ענק וכולו הולך לכיוונים שלא רק שלא מקדמים, אלא אף מעכבים ופוגעים במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה מס 9.

*0.1%...

- - - תגובה אוחדה: - - -

motiman

תלמידי ישיבה מקבלים כסף בעוד שסטודנטים צריכים לשלם כסף.

זה שקר גס!

מבלבלים פה בין תקצוב שהמוסד מקבל לבין מלגה שבחור ישיבה מקבל, כביכול.

התקצוב לבחור ישיבה נכון להיום עומד על כ-200₪ לחודש ועל זה הישיבה עדיין צריכה לאסוף תרומות ולגבות שכ"ל מההורים (750₪ לחודש בד"כ).

התקציב שהמדינה מעבירה בשביל סטודנט למקרה שתהית הוא הרבה יותר גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמיתי?

רוב הדברים שכתבת כאן הם דמגוגיה בגרוש (הייתי עונה לך במדוייק על כולם אבל אני צריך לעבוד, אני לא מקבל קצבה)

ואני לא מבין מה אתה רוצה ? שחילוני יאהב חרדי?

אחלה

אני אוהב חרדים, יש לי לא מעט חברים שהם חרדים ותקופה ארוכה מאד עבדתי במגזר הזה.

ועדיים יש חלק לא קטן אצלכם שפשוט מסרב להיות חלק מהמדינה הזו,

בכך שהוא מתחמק מתשלום מיסים ומסרב לקחת חלק בנטל הגיוס.

אז מה ?

אני עדיין צריך לאוהב את כל המגזר ? ולא להתעצבן כל פעם שאני מגלה עוד חלק ממנו שמנסה לדפוק אותי?

פעם הבאה שאתה פותח פוסט הטפה תעשה בדק בית אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בס"ד

Mr.Anderson, אני לא מאשים אותך וזאת מפני שאתה חסר בחירה (כמו מרבית היהודים שאינם שומרים תורה ומצוות), התקשורת בוחרת עבורך ואתה הולך שבי אחריה.

משפטים כמו

רוב הדברים שכתבת כאן הם דמגוגיה בגרוש (הייתי עונה לך במדוייק על כולם אבל אני צריך לעבוד, אני לא מקבל קצבה)
מוכיחים זאת.

בדוק את עצמך האם אתה באמת רוצה להבין, או רק לשמש בתור מריונטה של התקשורת, אם אתה מוכן לדיון רציונאלי הגב לדברי ואשמח להאיר את עיניך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הצגתי בתגובה בעמוד הקודם שתי בעיות עקרוניות בהתנהלות החברה החרדית, ללא שנאה וללא התלהמות. הנה לך הזדמנות לדיון רציונלי.

האם אתם (כמייצגי העמדה החרדית) מסוגלים להתמודד עם הביקורת הזו? או שאתם מעדיפים להתווכח לריק ולנהל דיוני סרק על התקשורת ועל עיוותים סטטיסטיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בכלל קראת מה שכתבתי?!

הדגשתי במפורש שאלה הסיבות לשנאה ושהן לא העיקר. זה כלל לא משנה אם זה נכון או לא, משום שהבעיה העיקרית מאיימת הרבה יותר.

אחי, לא מאשים אותך בכלום, אבל מה שכתבת ש"תלמידי ישיבה מקבלים כסף בעוד שסטודנטים צריכים לשלם כסף" זה ממש לא נכון.

שניהם לא מקבלים שקל מהמדינה אלא המוסד שלהם מקבל כסף בשביל לממן את ההוצאות השוטפות שיש לו, התקציב שמקבל סטודנט הוא פי כמה וכמה מאשר בחור ישיבה:

http://www.kooker.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Animor הרי ברור שהוא מתעלם מהבקשה שלך.

כמו רוב החרדים הדמגוגים הוא לא מוכן להתעמת עם השגיאות שלו, אלא רק להאשים את כולם.

כמו שכבר אמרתי לך, אני את המגזר החרדי מכיר טוב מאד ולא דרך התקשורת החילונית.

שלטעמי מציגה את המגזר החרדי באור קצת קיצוני אבל דיי מדוייק.

ואם כבר ציינת שרוב החילונים בם מריונטות של התקשרות החילונית, אתה באמת רוצה שנתחיל לדבר על "משטרת המחשבות" של רוב הרבנים הגדולים?

בקיצור, אני יהיה בוטה, מה הפאונטה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שאתם לא שוכחים את חוסר הנהגה הפוליטית של החרידים, אשר בעזרת כוחה היתה יכולה להשפיעה ולקדם את המדינה ובמקום זה משמשת שלוחה של הרבנים ושימור ה"סטטוס קוו" של ניתוק האנשים והפרדה בין דתיים וחילוניים.

מי שונא את מי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...