די לשנאה! בעקבות אשכולות החרדים-חילונים שנפתחו פה לאחרונה. - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

די לשנאה! בעקבות אשכולות החרדים-חילונים שנפתחו פה לאחרונה.

motiman

Recommended Posts

• תגובות 155
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
'כלכליסט' ו'ישראל היום':

המדינה מממנת 70 אחוז מלימודי תואר ראשון לחרדים.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3581067,00.html

מרתיח לא?

או שאני טועה..

תגידו אתם לא מבינים מה מנסים לעשות? למדינה יש אינטרס (או לפחות חושבת שיש לה אינטרס) לשלב חרדים בחברה, אז נותנים להם מלגות כי אין שום סיכוי שבעולם שהם יצליחו לממן זאת בעצמם. מה זה שונה ממתן הטבות לאברך חרדי? מה זה שונה ממתן הטבות לבעלי רקע סוציאלי נמוך? זה לא. זה פשוט מתן מלגות לפי אינטרס לאומי (שאישית אני לא מסכים שהוא האינטרס) שזה לגיטימי לחלוטין.

להגיד שדבר כזה לא בסדר כשלאורך התראד כולם מדברים על כך שהחרדים צריכים להשתלב בשוק העבודה וללמוד לימודי חול, זה זהה לנסות אכול עוגה ולהשאירה שלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בקלות, נכון אולי לא תוכל לטוס בחופשת סימסטר, ואולי לא תוכל לצאת כל שישי לפאב כמו שישתרש כאן. אבל בהחלט אין שום בעיה לממן לעצמך את הלימודים בשנת עבודה. אל תדאג הם לא "נהנים" כמוך...

כחלק מדיון שפתחתי בעבר (ושלא רציתי להקפיצו - חפשו "כפיה חילונית היש דבר כזה", בו עלו תענות נגד החלטת המדינה להתיר לשחק בכיסוי ראש (כיפה) על אף תקנות פיפ"א ובו אנשים טענו שזה עלול לפגוע בקבוצות ישראליות באירופה ועוד כל מיני שטויות של פחדנים, תראו מה פיפא החליטה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4493846,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו אתם לא מבינים מה מנסים לעשות? למדינה יש אינטרס (או לפחות חושבת שיש לה אינטרס) לשלב חרדים בחברה, אז נותנים להם מלגות כי אין שום סיכוי שבעולם שהם יצליחו לממן זאת בעצמם. מה זה שונה ממתן הטבות לאברך חרדי? מה זה שונה ממתן הטבות לבעלי רקע סוציאלי נמוך? זה לא. זה פשוט מתן מלגות לפי אינטרס לאומי (שאישית אני לא מסכים שהוא האינטרס) שזה לגיטימי לחלוטין.

להגיד שדבר כזה לא בסדר כשלאורך התראד כולם מדברים על כך שהחרדים צריכים להשתלב בשוק העבודה וללמוד לימודי חול, זה זהה לנסות אכול עוגה ולהשאירה שלמה.

70 אחוז???-עובדי מדינה לא מקבלים הטבות כאלו.כמה עולה היום תואר ראשון באונ',25000 אלף?

אינטרס לאומי,איזו תמורה המדינה תקבל מההשקעה הזו??ןאתה בכלל שוכח את החצי השני של המדינה-מילואימנקים ו'אנשים מהשורה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

12 אלף ש"ח לשנת לימודים... כלומר 1000 ש"ח לחודש, אם אתה רוצה להגיד שעל זה אתה מתבכיין כשזה מיועד למטרה שהיא נתפסת כטובה (אני אישית מתנגד למטרה-שילוב חרדים אבל זה סיפור אחר) אז זו ממש בדיחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...