לאן הגענו? תלמידים מפגינים נגד פיטורי מורה שטען בפני תלמידיו ש"ישראל שייכת לפלסטינים" - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאן הגענו? תלמידים מפגינים נגד פיטורי מורה שטען בפני תלמידיו ש"ישראל שייכת לפלסטינים"

vic07

Recommended Posts

אוקי אז אני א

תפלפל כמה שבא לי ,יש נימה קצת של חוסר כבוד וזלזול אבל ניחה זה אני אולי שמפרש את הדברים ככאלה.אני פשוט לא יודע על איזה דברים אתה מסתמך בדיוק על התקשורת או על זה שהיית שם או על זה שהבן שלך או של חבר שלך היה בכיתה?

אני רואה את זה בצורה פשוטה מאוד מבלי להכנס לספקולציות של מה היה בכיתה. המורה אמר את מה שאמר היה הד ציבורי הגורמים הרלוונטיים דנו במקרה של המורה ומה כביכול הוא אמר וזה נסגר בזה שהוא לא מפוטר והוא שב ללמד בבית הספר. מכאן והלאה זה כבר ספקולציות ודעות אישיות של מה הוא אמר והאם זה בסדר או לא ולזה אני לא נכנס.

עם זה אתה פשוט לא יכול להתווכח אלא אם אתה לא מכיר בגורמים שבדקו את המקרה של המורה שגם לזה אני לא נכנס.

אני לא בא לוויכוח הזה כלצאת צודק ולהשתיק אף אחד. אני מסכם את המקרה כפי שהיה בצורה הכי פשוטה.

אתה אולי מנסה להעביר איזה מסר אידאולוגי כלשהו אחר אני לא נכנס לזה בכלל.

זה עד כדי כך פשוט כל תגובה שאתה תגיד אני פשוט יחזור לסיכום הדברים שקרו בפועל שהם ידועים לנו ומבלי להכנס לספקולציות של מה הוא כביכול אמר בכתה אני פשוט לא מבין על מה נשאר לך להתווכח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בוודאי שיש פה נימה של חוסר כבוד. אם אתה רוצה שאני אכבד אותך, אתה מוזמן להפסיק לדבר שטויות. תן לי לנחש, אתה גם אחד מאלה שמסרבים להאמין שהערבים רוצים בהשמדתה של כי שמעת את דבריהם רק בתרגום לעברית ע"י גורמים ישראלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסכם מבחינתי דבר אחד שהוא הכי חשוב לדיון הזה:

אני אומר: בוא נסתכל על הדברים שאנחנו יודעים בוודאות על מנת שנוכל לקיים דיון ראוי וזה מסתכם בזה שאנחנו יודעים שהמורה אמר משהו שיצר הד ציבורי הועבר לגורמים הנדרשים לבדיקה ומצאו כי הכל היה תקין והמורה שב ללמד.

אתה אומר: בוא נסתכל על איך שהתקשורת מציגה את הדברים ונדון על מה כביכול הוא אמר בכיתה וכמה זה לא בסדר וצריך לפטר. אתה בוחר את צד התקשורת ואת מה שהיא מציגה לך.

אי אפשר לקיים דיון רציני על פי הדרך שלך כשאתה עוסק בדברים שהם לא ידועים לא לי ולא לך בוודאות.

אולי השטות היחידה שלי הייתה היא להיכנס אתך לדיון ואולי בזה אתה צודק כי השיטה שלך היא לא דיון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען ברצינות שאתרים כמו YNET יעדיפו גרסה שקרית של תלמידה ימנית על פני גרסה אמיתית של מורה שמאלני, לו כך היה הדבר?

ושוב אני אומר - גם חברי הכנסת שצידדו במורה, לא טענו שהדברים לא נאמרו אלא שהיתה לו הזכות לומר אותם. זו התופעה נגדה אני יוצא, גם אם במקרה יתברר שבמקרה הספציפי הזה הדברים סולפו.

בעצם, הייתי צריך להפסיק את הדיון איתך ברגע שהנחת שבגלל שאני יוצא ברה"מ אז וודאי שעשיתי שירות עורפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח ממש לא זאת הייתה ההנחה שלי vic07 , בתור אחד שיצא גם הוא מברית המועצות אני פשוט יודע שזאת הדעה של הרבה מאוד מהאנשים שהגיעו מברית המועצות אל תשחק אותה על קלף גזעני עכשיו, כמעט ולא היה לי ספק שאתה מברה"מ רק רציתי לדעת מאיזה חלק אתה מאלה שעשו כלוחמים או כאלה ששירותי בתפקיד עורפי.

אוקי אז אתה יוצא נגד התופעה הזאת שזה חוקי סבבה מה עכשיו? אני אגיד לך מה עכשיו רוץ לכנסת ותתחיל לשנות את החוקים או תבחר מפלגה שמשקפת את רצונותיך ותמתין בכבוד עד לשינוי החוק. היות וזה חוקי זה לא המקום לשנות את חוקי המדינה אז אין פה ויכוח בכלל אלא רק הוצאה של העצבים שלך על אנשים שלא חושבים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4483312,00.html

"אמרתי שצה"ל נוהג לפעמים בצורה לא מוסרית ולא חזרתי בי"

"הם המציאו נוהל שלפיו אסור למורה להביע דעתו בכיתה והם העמידו אותי לשימוע על האבסורד הזה. בסיכום של השימוע שנערך אתמול, אנשי אורט כתבו שמוסכם שבכיתה צריכה לשרור אווירה פלורליסטית, שכל הדעות צריכות להישמע, אבל עדיין הם מתעקשים שמורה לא צריך להביא את האני האישי שלו"

עכשיו תקרא שוב את התקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשימוע שנמשך כשעתיים וחצי השתתפו אנשי אורט שערכו את השימוע הראשון (הסמנכ"לית למשאבי אנוש, מירב עטרי, המפקחת לאה קליינמן ומנהל התיכון, אבי שוורץ), וכן מפקח משרד החינוך, אשר הבהיר כי מותר למורה להביע דעות פוליטיות, ובתנאי שהדבר ייעשה תוך מתן ביטוי לכל הדעות.

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.2231227

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שהבנתי זה שהוא מודה שהוא אמר:

"אמרתי שצה"ל נוהג לפעמים בצורה לא מוסרית, ולא חסרים גנרלים שמאשרים את הדבר הזה"

ואתה טוען זה לא המצב? שצהל הוא מושלם? שאין לו פגמים וטעויות לפעמים? הבדל שמיים וארץ לעומת משפטים כמו: "צהל הוא הצבא הכי לא מוסרי בעולם"

"אל תתגיסו לצהל!" וכו...

זה מגוחך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו בחייאת המפקח הבהיר? מה יש להבהיר? מובא לך החוק שחור על גבי לבן (אפור כי זה הפורום) ואתה רוצה להגיד לי שמותר לו?

החוק קודם למפקח, ואם המפקח לא יודע את חוק חינוך ממלכתי, מוטב (חובה) לבעוט גם אותו. זוהי לא תקנה, זהו חוק אותו רק יכולה הכנסת לשנות. בקיצור אם אתם רוצים להגיד שבגלל שהוא לא אמר את שם הארגון או המפלגה במפורש אז זה תקין, תהנו, אבל כולם יודעים למי התכוון. חוץ מזה שהוא הודה שאכן סיפר לתלמידים על הפגנה במסגרת ארגון מסויים שהוא השתתף בה, זה לבדו מספיק. משרד החינוך הכניס את הזנב בין הרגליים כדי לא לספוג עוד קריאות חסרות שחר מצד חבורה של אנרכיסטים מהשמאל הסהרורי. לצערי זו התרבות, ובמקום להיות קצת יותר תקיפים ולהבהיר את העניין ממשיכים אותו.

סביר שהמפקח לא אמר את זה, או לפחות לא כפי שעיתון הארץ הביא את זה, עם סייגים מאוד ברורים. זה הכל עניין פוליטי ושר החינוך שי פירון לא רוצה להתעסק עם זה, ולכן הוא הכריח את המורה להתנצל ולא פיטר אותו. בדיוק כשם שביבי היה צריך לבעוט את בנט לקבינימט אך אפשר לו "להתנצל". פוליטיקה זה המקרה בפוליטיקה זה יפתר.

בכללי עיתון הארץ בחר צד עם תחילת הפרשה והוא לא יכול לשנותה כעת, כך שמבחינתי יכול להיות כתוב שם 1+1 זה שתיים ואני עדיין לא אאמין לו בהקשר לפרשה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפיד הוא מרכז ימין אבל סך הכל הממשלה היא ימין. אם הם מאכזבים את הבוחרים שלהם אז התלונות של הבוחרים צריכות להיות מופנות אליהם.

לגבי עניין המפקח לדעתי זה הגיוני כשמוגדר הנחייה כללית יבואו הנחיות פרטניות בהתאם לצורך וזה מה שניתן פה.

ואם לדעתך הוא עובר על החוק מוקד 100 תמיד לשירותך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...