יאיר לפיד: "נחליש את השקל, הוא חזק מדי. לא אגלה כיצד" - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יאיר לפיד: "נחליש את השקל, הוא חזק מדי. לא אגלה כיצד"

Art Tatum

Recommended Posts

• תגובות 244
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא הבנתי את השאלה...

מה שאני לא מבין זה מדוע הרווח משוק ההון אשר מגיע מהשקעות בקרן של ביטוחי החובה נכנס גם הוא תחת סעיף ביטוח החובה. (או מכל תחום אחר לצורך העניין)

לא יותר נכון להפריד אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, היא לא מעצמת יצור ויצוא.

הרי כל הזמן אומרים לנו שאנחנו מדינת היטק.

לכן החלשת השקל לא תועיל למדינה כמו שהיא תזיק לה.

המשכורות לא יעלו כשהשקל יחלש.

מחירי המוצרים יעלו כי הם מושפעים מיבוא פי 100 ממה שהם מושפעים מהיצור המקומי, ועלות כל מוצר מחו"ל תגדל כשהשקל יתחלש.

אנשים יוכלו לקנות פחות באותה המשכורת.

החסכונות והפנסיות יאבדו ערך.

תקנו אותי אם אני טועה.

מה זה אומר היי טק?

האם אתה חושב שהי טק זה לא מוצר ליבוא\יצוא?

רוב החברות היי טק עושת את הכסף שלהם מחול ולא מהארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה כמותית ועלות ייצור אנחנו לעולם לא נוכל להתחרות במדינות עם כוח עבודה זול משמעותית, ללא פגיעה קשה באזרחי והורדת איכות החיים.

בגלל שאנחנו מוכרים בעיקר בקטגוריות איכות, התחזקות השקל לא ממש תזיק בחלקם הגדול של הענפים.

אלה אם כן אתה רוצה לומר שהתחזקות השקל משמעותה תשלום גדול יותר למשכורות ע"י חברה המקבלת את הכנסותיה מחו"ל.

ואז אתה רק מוכיח את מה שאני אומר, שהחלשת השקל היא פשוט דרך עקיפה להורדת משכורות.

התחזקות השקל היא תוצאה טבעית של התחזקות כלכלת .

יש לנו יותר ערך בעייני העולם ולכן אנחנו שווים יותר.

ובמקום שאזרחי מדינת יקצרו את פירות ההצלחה, באים מהנדסי האומללות ומורידים באופן מלאכותי את כוח השקל ושומרים על משכורות נמוכות, ומנתבים את כל פירות ההצלחה למעלה לבעלי הממון ומנהלי החברות.

אלו לא מפסידים מהחלשת השקל, כי הם נמצאים בראש פירמידת השירותים והורדה רב מערכתית רק מגדילה את כוחם על השוק המקומי באופן יחסי.

אין כזה דבר שוק חופשי, ופירות הכלכלה.

ברמת המקרו, הכל מהונדס באורך פלא כדי לשאוב כספים למעלה.

על כל מהלך לטובת כלל האזרחים, יש שני מהלכים עקיפים כנגד.

ולכן מצד אחד יש תחזיות אופטימיות של שיפור, ומצד שני יש מציאות התרכזות מגמתית הולכת וגוברת של הכסף בשכבות העליונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין הביטוח, כאשר העם קונה ביטוחים הוא מזרים כספים לחברות הביטוח, כל עוד לא קרה נזק הביטוח כביכול מקבל כסף "נקי". אבל בפועל כאשר יש נזק הביטוח מחזיר כסף בד"כ בכמות גבוהה יותר מזו שהוא קיבל. אז איך לעזאזל הם חיים?

הדבר פשוט, עם הכסף שהזרמתם מכניסים לקרן השקעות כלשהי, הקרן הזאת למעשה אמורה להניב רווח מסויים, ואז למעשה יש את הרווח לחברת הביטוח. והוא לא קשור לחלוטין לרווח שבין העלות ביטוח להחזרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר ומציע את מה שכבר הצעתי פה בעבר, מחנות עבודה בכפייה! תראו כמה זה עזר לכלכלת גרמניה, האזרחים פה סתם יושבים ומאוננים כל היום בזמן שהם יכולים לשרת את המדינה 24/7!

אני אציע את זה ליאיר לפיד, נראה לי הוא מבין עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו בלי להיות מבין גדול בכלכלה (ואני לא), אי-אפשר שלא לשים לב שמדובר בבולשיט מארץ הבולשיטים.
זה נכון פחות או יותר לכל דבר שכתוב בבלוג ההוא...

בלי לסנגר על הבלוג - אין לי שום זיקה אליו; אתם מפריחים ססמאות סתמיות באוויר. אם אינכם מסכימים עם הכתוב, מה, אם כן, עמדתכם המנומקת בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...