התקנת לינוקס על מחשב נייד - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת לינוקס על מחשב נייד

sgeva2001

Recommended Posts

ברשותי מחשב נייד בן 3 שנים עם מערכת הפעלה WIN7 וזכרון RAM 2G.

עיקר הפעילות (מלבד כמובן גלישה וקריאת דואר) היא עבודה ב- , פתיחת מספר גליונות EXCEL.

אולם זה איטי למדי.

שוקל להתקין לינוקס לשם שיפור מהירות התגובה ואין לי בו נסיון.

1. לאור התנאים שלי איזה לינוקס עדיף? (מהיר ויחד עם זאת קרוב ככל האפשר לחלונות)

2. תוכנת ה- ובמיוחד EXCEL תואמת ברובה ל- של וניתן להעביר ביניהם קבצים שיהיו קריאים?

3. האם ניתן להתקין לינוקסית ללא צורך להסיר את החלונות המותקן?

בתודה

שאול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר שאתה עובד על MS- אני מציע לך לבדוק תאימות לחלופות שזמינות בחלונות ובלינוקס.

תתקין LibreOffice ופתח באמצעותו את מסמכי האופיס שאתה רגיל לעבוד בהם. אם הוא עובד שוטף ואתה יכול לעבוד כמו באופיס של MS אז לא תהיה בעיה לעבוד עם אותם קבצים גם בלינוקס. אתה תמיד יכול להמיר אותם לפורמט של Libre/Open . ייתכן שתצטרך ללמוד איך עושים דברים בתוכנות הנ"ל כי לא מחייב שאופן העבודה זהה לאופיס של MS

יש אפשרות להתקין חלונות ולינוקס זה לצד זה. זה יחייב גיבוי מלא של מה שקיים עכשיו, הקטנת מחיצת חלונות והתקנת לינוקס בשטח שהתפנה. זאת פעולה די מתקדמת וכמתחיל לא הייתי מציע לך לבצע אותה.

לפני שאתה פונה לפתרונות דרסטיים, אני מציע לך בטרם תדרוס את חלונות:

- להסיר כל תוכנה, כל תוסף כל עזר שלא הכרחי לך

- להוסיף 2-4 ג"ב של . 2GB הם כנראה מעט מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו סתם הרפתקה מיותרת. לינוקס לא תהיה יותר מהירה. אין שום סיבה שמחשב בן 3 שנים ירגיש איטי בפעולות שציינת, אלא אם כן יש בו , נוזקות או סתם התקנות דפוקות של תוכנות דפוקות.

אבל, כן - הייתי משדרג ל4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה לעניין והמפורטת.

בבדיקה נוספת ראיתי שגודל זכרון RAM הוא 4G.

יש לי נסיון עם תחליפי שהוזכרו -- והם בסדר גמור מבחינתי.

ניסיתי להתקין קובץ ISO של אובונטו שהורדתי מהאינטרנט.

אולם נראה לי שאני לא פועל נכון.

במקום ישר לפעול אזי הקובץ נפתח ופורק לחלקיו.

ולכן שאלתי מהי הדרך הנכונה להתקנה ?

זה כנראה חייב להיות בהתקן חיצוני שיהיה לו יכולת לעלות עם הדלקת המחשב -- לפני שמערכת ההפעלה עולה?

איך מכינים ב- DOK יכולת BOOT ויכולת התקנת אובנטו מתוך ISO?

אין לי במחשב הנייד DRIVE של CD/DVD אלא רק כניסות USB.

דרך אגב --- לא קבלתי הודעות בדואר שקיימות תשובות -- למרות שסימנתי זאת בשאלת הפתיחה.

בתודה

מאחר שאתה עובד על MS- אני מציע לך לבדוק תאימות לחלופות שזמינות בחלונות ובלינוקס.

תתקין LibreOffice ופתח באמצעותו את מסמכי האופיס שאתה רגיל לעבוד בהם. אם הוא עובד שוטף ואתה יכול לעבוד כמו באופיס של MS אז לא תהיה בעיה לעבוד עם אותם קבצים גם בלינוקס. אתה תמיד יכול להמיר אותם לפורמט של Libre/Open . ייתכן שתצטרך ללמוד איך עושים דברים בתוכנות הנ"ל כי לא מחייב שאופן העבודה זהה לאופיס של MS

יש אפשרות להתקין חלונות ולינוקס זה לצד זה. זה יחייב גיבוי מלא של מה שקיים עכשיו, הקטנת מחיצת חלונות והתקנת לינוקס בשטח שהתפנה. זאת פעולה די מתקדמת וכמתחיל לא הייתי מציע לך לבצע אותה.

לפני שאתה פונה לפתרונות דרסטיים, אני מציע לך בטרם תדרוס את חלונות:

- להסיר כל תוכנה, כל תוסף כל עזר שלא הכרחי לך

- להוסיף 2-4 ג"ב של . 2GB הם כנראה מעט מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצתרף לזה ש lo הוא לא תחליף מושלם ל ms office

בכל מקרה הקובץ שהורדת הוא iso. אם מותקן אצלך winrar וכדומה הקשה על הקובץ תגרום לו להפתח בצורה כזאת. במקום זה אתה אמור לפתוח תוכנת צריבה, לבחור שם burn image ולבחור שם את הקובץ שהורדת

אני ממליץ שתנסה מערכות שונות כמו fedora ו opensuse ובמיוחד דסקטופים שונים כמו gnome ו kde ולא תקפוץ ישר על אובונטו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגמרי בנושא WINRAR.

ניסיתי לפתוח אותו בעזרת תוכנת הצריבה (נראה לי ששייכת ל- WIN7) אולםהוא רוצה לצרוב אותו וכאמור אין לי DVD/CD DRIVE במחשב שלי.

מה החסרון של אובונטו? כבד ואיטי? או מה היתרון העיקרי של הדסקטופים האחרים שהזכרת?

וגם עדיין לא ברור לי תהליך התקנת מערכת ההפעלה.

אני חוזר על שאלותי:

לכן שאלתי מהי הדרך הנכונה להתקנה ?

זה כנראה חייב להיות בהתקן חיצוני שיהיה לו יכולת לעלות עם הדלקת המחשב -- לפני שמערכת ההפעלה עולה?

איך מכינים ב- DOK יכולת BOOT ויכולת התקנת אובנטו מתוך ISO?

אין לי במחשב הנייד DRIVE של CD/DVD אלא רק כניסות .

בתודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שאין כאן סיבה טובה למעבר ללינוקס. אם בכל זאת אתה נחוש לנסות, יש הרבה מדריכי התקנה ברשת.

לדוגמא:

איך מכינים דיסק און קי - http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows

התקנת אובונטו - http://www.ubuntu.com/download/desktop/install-desktop-latest

להפצות אחרות, כמובן, יש מדריכים דומים. הייתי מציע לנסות כמה הפצות מהDOK, ואז להחליט איזה מהן להתקין.

לגבי יתרונות וחסרונות, זה בעקר תלוי בהרגל וההדפה אישית.

...וכן, ההתקנה חייבת להתבצע מהתקן חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

מדובר בכלי עבודה בסיסי (המחשב הניייד) המשמש רק לצרכי עבודה ולא מעבר לכך.

כלומר גלישה בסיסית באינטרנט וכאמור גליונות EXCEL ומסמך פה ושם.

לכן הדגש פה על מציאת הפצה זריזה מבחינת התגובה שלה ולא דורשת זמן לימוד ארוך.

האם יש הפצה מתאימה להגדרה זו יותר מאשר אבונטו , אשר הבנתי שהיא קלה ללימוד אולם אני לא יודע מבחינת זמן תגובה שלה מה המצב.

תודה

- - - תגובה אוחדה: - - -

והערה נוספת: לא הצלחתי להבין מדוע אתם נגד התקנת כגורם שישפר את זמן התגובה.

למיטב ידיעתי זה אחד היתרונות הגדולים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפצה מתאימה להגדרה זו, רק אל תשכח ש"קלה ללימוד" ו"מהירה" הם דברים יחסיים, ולכן, פשוט תנסה ותבחר.

מניסיוני, לא יותר מהירה מW7 שהייתה מותקנת במחשב של קרוב משפחה. חוץ מזה, ללמוד מערכת הפעלה חדשה, גם קלה ללימוד, לוקח מעמץ וזמן. תצטרך לקרוא הרבה, ולהתמודד עם הרבה מידה חדש ולא מובן.

אני בעד התקנת , רק שבמקרה שלך, זה לא נראה נחוץ, ולא בטוח שיעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני סקרן לאחר כל המים הקרים ששפכתם פה עלי....

מה היתרון בלינוקס? מלבד כמובן המחיר ואולי רמת בטחון גדולה יותר.

אני שומע את השיחות של ליאו לאופרד מאמריקה (מומחה מחשבים אשר יש לו אינסוף מאזינים ) והוא כל הזמן ממליץ לאנשים עם מחשבים ישנים שמתלוננים על איטיות המחשב לעבור ללינוקס.

בתודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא יותר נוחה לניהול ותכנות מתקדם - השליטה על כל האלמנטים יותר נוחה, יש לך גישה פשוטה יותר לקוד ולקרביים של המערכת. בשל היותה קוד פתוח, משתמשים מתקדמים יכולים לעשות הכל ולהכניס כל שינוי במערכת. בחלונות, אתה מוגבל למה שמיקרוסופט חושפת עבורך (שזה לא מעט, אבל לא הכל).

בקצרה אפשר לומר - היא מערכת שתוכננה להיות נוחה למשתמשים פשוטים. תוכננה להיות נוחה למפתחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...