התקנת לינוקס על מחשב נייד - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת לינוקס על מחשב נייד

sgeva2001

Recommended Posts

יש ללינוקס הרבה יתרונות על Windows, אבל צריך להשקיע זמן כדי ללמוד את המערכת לעומק ובאמת להנות מהם. פשטות השימוש וצריכת משאבים הם דברים מנוגדים במובן כלשהו, כי אם הפצה מוגדרת פשוטה היא צריכה לכלול תמיכה במגוון רחב של אפשרויות, אפילו אם הן לא נחוצות לחלק מהמשתמשים, כדי שבמקרה הצורך המשתמש לא יהיה חייב להתעסק בהתקנה ידנית של אותם דברים (מדפסות, wi-fi, עדכונים, סאונד...).

למרות שאני שונא את אובונטו יותר ויותר בזמן האחרון מכמה סיבות, אם אתה רוצה להתנסות בלינוקס אני אאלץ להמליץ דווקא עליה. יש שם כלי מצויין להתקנת תוכנות שנקרא Software Center, ועוד כמה אפשרויות גראפיות שמקלות על משתמשים חדשים. בנוסף, יש לה גרסאות עם שני ממשקים קלים. הראשונה עדיפה על השנייה אבל כבדה יותר:

http://xubuntu.org/

http://www.lubuntu.net/

תצרוב live cd ותעלה ממנו. זה לא עולה כסף ולא נוגע לך בהארד דיסק, אז אין סיבה לא לנסות. נסה גם את פדורה שהציעו קודם, אבל היא טיפה פחות ידידותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמפריע כאן זה ה excel - התחליפים שיש תחת לינוקס לא מסתדרים כמו שצריך אם כל הדברים היותר מסובכים שיכולים להיות בגליון excel, אתה יכול להריץ excel תחת wine אבל יהיו לך יותר צרות מיתרונות מסידור כזה. פשוט תפרמט ותתקין התקנה נקיה של וינדוס בלי דברים מיותרים, ואתה יכול להתקין XP - מערכת הרבה יותר מהירה מ 7 (לדעתי לפחות)

מערכות לינוקס שונות אחת מהשניה, ביעדים שלהן, במה שהן נותנות למשתמש וגם בביצועים

היתרון שאני רואה בלינוקס הוא שהמערכת היא כלי פשוט שעובד כמו שאני רוצה, אם דיוק מקס', בלי להישבר סתם ככה בלי סיבה (ואני עוד אומר את זה כמשתמש Arch שהיא מערכת שכן נשברת לפעמים), ומהירה גם על המחשבים הישנים שיש לי

יש מערכות לינוקס שיועד יותר לכיוון העסקי - suse ו redhat. אלה מערכות בתשלום, הגרסאות החינמיות שלהן הן opensuse ו fedora בהתאמה - הגרסאות החינמיות הן גרסאות מלאות, באותה רמה, אותה איכות ואותה יכולות, הן פשוט לא מגיעות אם תמיכה רשמית מהחברה. לדעתי הן המלצה טובה לרוב המשתמשים הפשוטים שאין להם בבית שרת אירגוני שהעבודה של החברה תלויה בו

יש מערכות שיועדו ל "human beings" - אובונטו. הרעיון שלהם הוא לבנות מערכת שהמשתש לא צריך להבין כלום כדיי לתפעל אותה. הם התלבשו על רעיון ישן יותר שכבר היה קיים בעולם הלינוקס הרבה לפניהם ומסתכם ל "less is more" - לפשט את הממשק עד כמה שניתן כדיי שיתאים למשתמש הפשוט והצרכים הפשוטים והבסיסיים שלו. אובונטו גם כן נוטים לכיוון הזה, יש להם בבירור העדפה לתוכנות מהסוג הזה ולדעתי הם הלכו הרבה יותר מידי רחוק לשם. כשהצצתי לבדוק מה קורה באובונטו המסקנות שלי תמיד היו "wtf זה לילדים קטנים או משהוא". הדבר הזה לא מייצג את לינוקס, ואני לא אמליץ עליו למשתמשים שבאו מוינדוס (כי לדעתי גם הם יחשבו שהוא מערכת מפושטת מידי, מה שלא נכון להרבה מערכות לינוקס אחרות). אם זאת, אובונטו היא מערכת שיש הרבה משתמשים שכן מסתדרים איתה, ולא לוקח יותר מידי מאמץ להתקין בה את כל מה שצריך - בשורה התחתונה יש לה את אותן יכולות כמו כל מערכת לינוקס אחרת

ולסיכום, מערכות לינוקס קלות (למחשב, לא למשתמש) ומתקדמות יותר כן נותנות יכולות מלאות וביצועים מהירים ביותר - הפנטיום 4 שממנו אני כותב עכשו מהיר יותר מכמה מחשבי dual הרבה יותר חדשים שמריצים גרסאות שונות של וינדוס, למרות שהוא מריץ KDE שהוא דסקטופ ברמה גבוהה ונחשב לכבד ביותר שיש בלינוקס. תחת מעולם לא קיבלתי ביצועים כאלה. אלא מה, כדיי להתקין/לנהל מערכות קלות ומתקדמות צריך להכיר טוב יותר את כולל שורת פקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמובן, הינה השנאה והסכינים. ברוך הבאה לעולם הנפלא של לינוקס!

במידה ויהיו לך שאלות על אובונטו או על הפצות בת שלה, אני מציע לפנות ישירות לאתר של אובונטו ישראל

http://ubuntu-il.org/.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...