הגדרות ביוס לפני התקנת אובונטו 64 bit - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרות ביוס לפני התקנת אובונטו 64 bit

ronshor

Recommended Posts

טוב, נגיב אחד אחד

1. לגבי התיקייה המוזרה של 3.2. ג'יגה ש 1.4 ג'יגה מתוכה בשימוש (אגב, תיקייה שלא מופיעה בכלל במערכת ההפעלה כאשר לינוקס עובדת וראיתי שהיא קיימת רק בדיסק ההתקנה ) אני אשאל בפורום של . יש להם באתר פורום די פעיל, נראה מה הם יענו...

אולי זאת תיקייה ת boot loader שמקשרת את תיקיית UTILITIES לביוס ? מה ש"מומחה לאלקטרוניקה וחשמל" כתב .... ? מצד שני 1.4 ג'יגה בשביל קישור לביוס נראה קצת מוזר...נראה מה יגידו על זה

2. נראה לי שאת ה UTILITIES אני יכול להפעיל גם מדיסק שמורידים מהאתר של DELL. אני אברר שם ואם זה ככה, אז אין לי מה להיות מוטרד מהתיקייה הזאת יותר מידי.

3. "אחד שמבין" מה הכוונה לא להתקין מכונות וירטואליות בתיקיית מערכת ההפעלה ...?

איפה מתקינים תוכנות אם לא בתיקיית מערכת ההפעלה ?

ממה שאני יודע מווינדוס, לא מומלץ להתקין תוכנות במחיצה נפרדת ממחיצת מערכת ההפעלה ... למה עם מכונה וירטואלית זה שונה ?

4. אני מתקין את גירסת 64 ביט

והזכרון שלי כרגע הוא 4 גיגה כאשר במחשב זה ישנה אופציה להרחיב בעתיד עד ל 8 ג'יגה

מצד שני אני עם כרטיס מסך משולב של שלוקח מהזיכרון

אני לא משתמש במצבי שינה למחשב בכלל

אובונטו נותן לי הודעות מפחידות בזמן ההתקנה שאני חייב SWAP ואם לא יהיו לי בעיות ...

אגב, איך אני יוצר את ה SWAP ...? עם GPARTED מה LIVE DISK או מהאובונטו עצמו ?

5. למה אתם קוראים למחיצת הקבצים HOME

אם אני יוצר שתי מחיצות, אחת למערכת ההפעלה ושניה לקבצים

אני נותן שם חדש לתיקיות במחיצת הקבצים ותיקיית HOME נשארת במחיצת מערכת ההפעלה לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאלות 1,2:

אם אתה מתכוון לעבוד במחשב באופן בלעדי על לינוקס, אתה יכול להסיר את המחיצות של דל, מנסיון של שנתיים עם לפטופ של דל, אין בהן שימוש.

שאלה 3:

מנהלי החבילות בלינוקס מתקינים תוכנות במחיצת מערכת ההפעלה. לך כמשתמש אין אפשרות להחליט איפה זה יותקן. לפיכך, התוכנות שמריצות מכונות וירטואליות יהיו מותקנות כמו כל השאר. קבצי הנתונים של אותן תוכנות הן מערכות ההפעלה הוירטואלייות עצמן (למשל לחלונות, או גירסת לינוקס אחרת וכו') אלה מערכת הפעלה בפני עצמן, מתנפחות וגדלות מהר (בחלונות) ומומלץ שהקבצים שמייצגים דיסק קשיח וירטואלי, שלא יהיו עם המחיצה הראשית אלא במחיצת נתונים אחרת (הדיפולט בhome אבל תוכל להתקין במקום אחר אם תרצה)

שאלה 4:

אם אתה מתקין מחדש את מע' ההפעלה, תוכנית ההתקנה תדאג למחיצת SWAP באופן אוטומטי. אל תיצור ידנית שום דבר, תוכנת ההתקנה תעשה זאת ותתן לך אפשרות לשנות אם תרצה.

שאלה 5:

באשר ל HOME קרא כאן באופן כללי על מבנה התיקיות והיררכית הקבצים בלינוקס:

http://www.thegeekstuff.com/2010/09/linux-file-system-structure/

שם מותקנים כל קבצי הנתונים של המשתמשים השונים (חוץ מאשר root). זה די דומה למה שמוגדר בחלונות Documents and Settings אבל בלינוקס מומלץ להקצות מחיצה נפרדת לhome (אפשר בלי מחיצה נפרדת אבל יותר נוח ויותר גמיש להפריד בין המערכת עצמה ובין קבצי המשתמשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

אתה יכול לתת לנו תמונת מצב ברורה יותר על ידי התשובה שאתה מקבל על הפקודות :

sudo bash
(כדיי להיות root, סיסמה...)

cfdisk
מה אתה רואה שם

mount
אם קיבלת תשובה שמכילה קודים של UUID אז גם:
ls -al /dev/disk/by-uuid

2

אין מצב ש boot loader לוקח 1.4G - יש שם משהוא אחר

3

התוכנות להרצת מהכונה הוירטואלית הן תוכנות, אבל קבצי ה image של המחשבים הוירטואליים שלך הם קבצי משתמש כמו כל קובץ משתמש אחר לכן הגיוני יותר שיהיו בתיקיה הפרטית שלך, וגם גדולים ולכן רצוי לשים אותם במחיצה שבה יש הרבה מקום

בלינוקס בדרך כלל גם אין לך בחירה לאיפה להתקין תוכנות - הן מותקנות אוטומטית לתיקיות המערכת

4

המגבלה על 4 גיגה רלוונטית לוינדוס בלבד, אין כל בעיה להפעיל יותר מ 4 גיגה על לינוקס 32 ביט. אם המחשב תומך ב 64 ביט תתקין כמובן 64 ביט - זה צפוי לתת לך ביצועים גבוהים יותר בהתאמה במשימות "מתמטיקה" שונות כמו המרת קודקים לסרטים

כמה כבר יכול לקחת כרטיס מסך מובנה ? בטוח לא 4GB ?... לא חושב שאתה צריך לדאוג מזה

מחיצת swap נדרשת כדיי שתוכל לחרוג מנפח ה ram שלך (כמו שיש pagefile בוינדוס בשביל זה) וכדיי שתוכל לעשות suspend to disk (כמו שיש hibernate בוינדוס ששומר קובץ בדיסק). אתה יוצר אותה כשאתה מחלק מחיצות - תיצור מחיצה, תשנה את הסוג שלה ל 82 swap/solaris (מברירת המחדל שהיא 83 linux), ותבחר אותה כ swap כשאתה בוחר איזה מחיצה לנצל בשביל מה (mountpoints)

גודל נורמלי למחיצת swap הוא כגודל ה שיש במחשב

אם אתה מתקין מ 0 אכן תשאיר למערכת ליצור אותה בשבילך

אם אתה יודע שלא תצתרך אף אחד מאלה (כלומר שיש לך מספיק לכל השימושים המתוכננים ואתה לא הולך לעשות suspend to disk) אתה יכול להסתדר בכיף בלי swap, ממש כמו שאני מסתדר על המחשב שממנו אני כותב עכשו.....

5

בלינוקס הגישה היא שהמשתמש צריך לשמור קבצים על הדסקטופ, בתיקיית המשתמש ובכל המקומות "שלו" שנוצרו על ידי מערכת ההפעלה - ולא לחשוב על מחיצות

למחיצות דואג מנהל המערכת (במקרה הנוכחי זה אתה, אבל רק בזמן שאתה בתפקיד ה root) - למשל בזמן ההתקנה. אם המנהל יוצר מחיצה נפרדת ל home ומגדיר למערכת ההפעלה ש home=המחיצה הנ"ל, מערכת ההפעלה תנתב אוטומטית למחיצה את כל מה שהמשתמשים שומרים ב home, תקרא מהמחיצה בכל פעם שהם פותחים את תיקיית ה home (ותראה את זה בטבעיות כיאלו שהוא שמור בתיקיה). חוויית המשתמש "אטומה" לחלוטין ואם הוא לא בודק ספציפית הוא לעולם לא יידע שמערכת ההפעלה מנתבת את זה למחיצה אחרת

פעולת ההגדרה הזאת נקראת mounting. ואם למשל תיקיית home היא התיקיה שמוגדרת להציג את המחיצה sda2, אומרים ש sda2 היא mounted ב home וש home היא mountpoint של sda2. ניתן להגדיר מראש mountים תמידים שיופעלו אוטומטית בכל עלייד של המערכת על ידי כתיבתם לקובץ מערכת שנקרא fstab, וניתן לעשות mountים ידנית למקרים "חד פעמיים" שאתה רוצה "רק לעכשו"

לכן בלינוקס גם אין כוננים אם אותיות, אלא מערכת קבצים אחת ראשית שמתחילה מ / והכול נמצא בה. (גם כוננים נשלפים כמו USBים "מתחברים" לתיקיות מתאימות במערכת הקבצים הגדולה באותה צורה כשאתה מחבר אותם)

אם לעומת זאת תעלה מ live cd כדיי לבדוק מה קורה בזמן שמערכת ההפעלה כבויה, תמצא תיקיה ריקה home במחיצת מערכת ההפעלה, ואת כל התוכן במחיצה השניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התיקייה המוזרה של , למרות שזה לא ממש חשוב שאלתי בפורום של . בינתיים הם מעבירים אותי שם מפורום לפורום (דסקטופ ללטופ ללינוקס וכו' ) ועדיין לא יודעים את התשובה.

הרצתי את הפקודה cfdisk בטרמינל

וקיבלתי פירוט של המחיצות

3 מחיצות לוגיות (pri/log) עם כמות מזערית של זיכרון שכתוב עליהם free space

ו 3 מחיצות primary בפירוט הבא

sda1

312 מגה UTILITY

vfat

sda2

3224 מגה OS (לא ברור לי מה זה אומר ...)

vfat

sda3

496561 מגה boot

ext4

בפקודה השניה שרשמת לא ממש הבנתי מה אני אמור לכתוב ומתי בטרמינל

לגבי תיקיית home

יש משהו שאני עדיין לא מבין

אם אני פותח מחיצה חדשה ולא משייך את תיקיית ה home לשם

פשוט פותח שם תיקייה בשם איקס (כמו שהייתי עושה בווינדוס ) עדיין תשייך לי אותה לhome ?

אם כן, זה בעייתי

מה קורה במקרה שבו אני רוצה לפרמט את תיקיית מערכת ההפעלה עם ה home ? זה ימחק לי גם את הקבצים במחיצה השניה ?

בווינדוס תמיד הייתי מתנתק מה documents and settings ופותח תיקייה חדשה לקבצים, כך במיקרה שמערכת ההפעלה היתה נופלת המידע שלי היה נשמר

אני בדרך כלל אוהב לאחסן את הקבצים שלי בתיקייה שאינה קשורה למערכת ההפעלה. אי אפשר לעשות את זה בלינוקס ?

אגב, לגבי מה שאמרת על ה KDE וההפצות האחרות

אם אני מתקין הפצה שאינה קובונטו עם kde אני מקבל שולחן עבודה עם כל התפריטים והאפשרויות שיש בקובונטו כך שהמערכת תראה ממש כמו הקובונטו ? (לא בהכרח בגרפיקה ובצבעים כמובן אלא ברמת התפריטים, הסרגלים ואפשריות ההגדרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מפרמט תיקייה אתה מפרמט מחיצה.

אם התיקייה home נמצאת באותה מחיצה של מע' ההפעלה ( = "אותה מערכת קבצים") אז כן, המידע בhome ימחק בפירמוט

אם התיקייה home נמצאת בפועל בדיסק אחר, אז פירמוט מחיצה של מערכת ההפעלה לא יגע בקבצים האישיים שנמצאים במחיצה שממופה (mounted) ל-home

אם יש לך מחיצה חדשה (נניח הוספת דיסק) תפרמט אותה למערכת הקבצים שתעדיף (ext4 למשל) משתמשים לא יוכלו לראות אותה אלא אם יתבצע מה שנקרא mount.. נותנת למחיצה החדשה אות אבל בלינוקס (וביוניקס באופן כללי) אין את המושג הזה של drive letter ואתה צריך למפות את המחיצה תחת העץ הראשי.

לדוגמה, נניח הוספתי מחיצה גדולה למכונות וירטואליות. נניח שמע' ההפעלה אחרי פירמוט מזהה את המחיצה כ "/dev/sdc1/" ואתה רוצה למפות את ההתקן (=device = מחיצה) לתיקייה בשם /VirtualMachines/ אז:

mkdir /VirtualMachines

mount /dev/sdc1 /VirtualMachines

עכשיו ה-PATH של הדיסק החדש יהיה תחת /VirtualMachines/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני מתחיל להבין כמה דברים שהיו קצת מוזרים בסייר הקבצים אבל עדיין לא הכל ברור ...

כמה דוגמאות

הכנסתי עכשיו דיסק און קיי ואני רואה אותו ואת הקבצים שלו מחוץ לתיקיית ה home (מה שכן שאני עושה קליק ימני על הכונן אני רואה שרשום שם mounted אז כנראה זה נעשה באופן אוטומטי להתקנים חיצונים ....ולא לפנימיים ?...)

יש לי את המחיצה של של ה UTILITY שנמצאת מחוץ ל home ואני רואה אותה כמחיצה נפרדת ושום תיקייה שלה לא קיימת בתיקיית home. אותו דבר היה במחשב הישן שעליו היה לי עוד דיסק והייתי יכול לראות את כל הקבצים שלו מחוץ לתיקיית home

זה מתאפשר כאשר משנים את התצוגה ב sidebar מ tree k ל places

VIEW-sidebar- places

ואז זה די דומה לווינדוס , ה mount נעשה באופן אוטומטי

אבל קצת מעצבן לעבוד עם סייר הקבצים ככה

אבל בכל מקרה נראה שזה אפשרי לעבוד עם תיקייה נפרדת שאינה משוייכת לתיקיית home

בכל אופן, אם רוצים לשייך מחיצה ל home זה תמיד נעשה עם פקודות ?

אין דרך גראפית פשוטה לעשות את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשייך מחיצה אקראית לhome

מחיצת home היא מחיצה שבה תיקיות הבית של כל המשתמשים נמצאת והיא מוגדרת בהתקנת המחשב ולא משתנה במהלך הזמן.

---

אני משער שאתה מתכוון home במסך הפתיחה של "סייר הקבצים" במקרה הזה כל סייר והתכונות שלו. ב-KDE מנהל הקבצים נקרא dolphin ואת ההתקנים הזמניים אפשר לראות בפנל צדדי (בהנחה שאיפשרת בהגדרות שיראו אותו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה להבין את העניין בצורה הפשוטה והפרקטית שלו כמשתמש מתחיל :

1. אם נניח אני מתקין היום ובעוד חודשיים מוסיף כונן חדש בכדי לשמור עליו קבצים

מה למעשה קורה במחשב ?

הכונן הזה משוייך ישירות ל home בצורה אוטומטית ?

אם אני נכנס לכונן ופותח שם תיקייה ושומר שם קבצים, הם יהיו שייכים ל home בלי שהגדרתי את זה בכלל ?

זאת השאלה העיקרית שלי.

ואם אין שיוך אוטומטי, אז אני אוכל לראות את הכונן/מחיצה ולעבוד איתם ?

2. מצב שני - התקנתי במחשב שכבר יש בו מחיצות וכוננים נוספים

מה יקרה במצב כזה ? כל המחיצות והכוננים ישוייכו ל home ?

כלומר , שאני אפתח תיקייה חדשה בכונן אחר (כמו בדוגמא הקודמת) היא תשוייך אוטומטית ל home ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך יכולת מדהימה - אתה יכול לפתוח פורטל למקומות שונים על דלתות שונות בבית. והפורטל הזה עובד בצורה מושלמת וריאליסטית לחלוטין - לא רואים שיש פורטל כלשהוא.....

אתה מתחיל מבית רגיל. אתה יכול לעבור בין החדרים שלו וזהו בערך, להיכנס ולצאת.....

הפכת את הדלת של חדר השינה לפורטל לחדר במלון פלאזה בעיר וירידיאן. כעת, אתה עומד במסדרון של הבית שלך, מסתכל לתוך הדלת ורואה חדר מפואר (כולל הנוף, לא כולל שירות חדרים). אתה יכול לעבור לשם ובחזרה בצורה רציפה לחלוטין. אתה הולך פנימה. נכנסת מהמסדרון לדלת של החדר, אתה עכשו בתוך החדר. אתה מסתכל אחורה לכיוון הדלת. במקום לראות בחוץ מסדרון של מלון, אתה רואה את המסדרון של הבית שלך ואת הדלת של חדר האמבטיה ממול....

רק מה, אין לך גישה לחדר הרגיל שלך (אם המחשב וכל הבגדים והבלאגן שלך) כל זמן שהפורטל קיים, כי איך שלא תנסה לעבור שם אתה תיכנס לחדר של המלון ולא לחדר שלך.....

אתה יכול להפוך גם את דלת היציאה לגינה האחורית לפורטל למאדים. אתה מסתכל מהסלון החוצה ורואה אדמה של המאדים.... אתה יכול לצאת, אתה מסתכל אחורה ורואה את החללית אם דלת פתוחה, רק שבפנים יש את הסלון שלך בתקום חדר פנימי של חללית.... אתה יכול ללכת אחורה ולהיות שוב בסלון

רק מה, אין לך גישה לגינה האחורית כל זמן שהפורטל קיים.....

ברגע שחיברת דיסק קשיח חדש או יצרת עליו מחיצות, המחשב מזהה התקנים חדשים, והם יופיעו בתור קבצי התקנים ב devfs (סוג של "מנהל ההתקנים" רק שהוא מוצג כמו קבצים בתיקיה /dev). הקבצים ב devfs אינם שמישים - אתה לא יכול "להיכנס למחיצה" על ידי הקלקה עליהם

הדרך היחידה להיכנס למחיצה היא על ידי "פורטל" אליה. את הפורטל אתה פותח על תיקיה כלשהיא במחשב. רצוי שהתיקיה בעצמה (בזמן שאין םורטל) תהיה ריקה, בצורה כזאת אתה לא מאבד גישה לדברים בזמן שהפורטל פתוח

ביום שבו נכנסת לבית ולפניי שהתחלת למלא את החדרים וכדומה, פתחת את הפורטל מהחדר שלך (חדר ריק אם קירות לבנים) לחדר של המלון. עכשו, קומבינטור קטן, אתה מזמין טכנאי של בזק/YES שיעביר לך תשתית לאינטרנט וטלויזיה בבית, כולל החדר. הטכנאי קודח ומתקין את התעלות ומעביר את החוטים, ומחבר את התשתית..... עכשו אתה מרכיב את עמדת המחשב שלך בחדר של המלון, מחבר אותו לשקע שהותקן, וגם מכניס את כל הבגדים שלך לארונות בחדר של המלון... זהו, זה החדר שלך, במקום שבו במצב רגיל נמצא החדר שלך - אותה דלת במסדרון

אבל נניח שמכל הבלאגן של מעבר דירה שכחת, והתחלת להשתמש בחדר ה "רגיל". איך אתה יכול לתקן את הטעות ? אתה צריך איכשהוא גישה בו זמנית לחדר שלך ולחדר של המלון כדיי שתוכל להעביר את הדברים מאחד לשני. אז אתה לוקח ומחבר את המלון (חד פעמית) במקום המרפסת, ואז מעביר את כל הדברים מהחדר שלך לחדר של המלון (שנמצא במקום המרפסת). אחריי שסיימת, אתה מנתק את המלון מהמרפסת ומחבר אותו במקום החדר הישן שלך (שעכשו ריק, כך שאין לך יותר מה לחפש בו) והחדר של המלון נשאר קבוע מחובר במקום החדר הישן שלך

מבחינת המערכת home לא תיקיה מיוחדת בכל מה שקשור ל mount. אם לא בחרת לפתוח פורטל מ home, הוא יהיה חדר רגיל לחלוטין. אם החלטת, אז מה שבחרת. כנל כל תיקיה אחרת. מערכת ההפעלה לא תחליט לבד לעשות mount למחיצות "חדשות" (כונן שהוספת) לתיקיה מסויימת במערכת *

מה שכן, אבל זה לא קשור באף צורה ל mount, לתיקיות אם שמות ספציפיים יש תפקידים ספציפיים - home לקבצי משתמשים (כמו documents and settings בוינדוס), etc לקבצי הגדרות (כמו הרגיסטרי בוינדוס) וכדומה. לכן למשל, כשאתה יוצר יוזר במערכת, מערכת ההפעלה אוטומטית שמה את התיקיה שלו ב home - כי זה התפקיד של home. אבל כל מה שקשור ל mount של home - החלטה שלך ולמערכת ההפעלה לא אכפת מזה, והיא גם לא מתערבת בזה ולא משנה על דעת עצמה

כדיי שיהיה mount, אתה יכול או לעשות אותו ידנית - זה טוב למקרה חד פעמי, כמו החיבור של חדר המלון למרפסת, או להגדיר אותו בקובץ מערכת שנקרא fstab ואז הוא יופעל בכל הפעלה של המחשב - זה טוב למקרה כמו חיבר החדר של המלון במקום החדר הריק המקורי של הבית כדיי שיהיה קבוע

אצלי למשל ה home על מחיצה נפרדת כי ככה עשיתי אותו, על ידי כתיבת ה mount שלו בקובץ ה fstab :

# /etc/fstab: static file system information
#
/dev/sda2 / ext3 noatime 0 1
/dev/sda1 /home ext3 noatime 0 0

וההדגמה אם כרטיס הזיכרון מההודעה הקודמת נעשתה כולה אם mountים ידניים חד פעמיים, כי זה רק בשביל ההדגמה

אם לא בחרת מה לעשות אם מחיצה מסויימת, ברירת המחדל היא לא לעשות איתה כלום - המחיצות האחרות שיש יופיעו ב devfs תחת שמות כמו sdb1 וכו, אבל אתה תצתרך לבחור איפה אתה רוצה אותן אם תרצה לקבל אליהן גישה. תוכל "להחליף" תיקיות מערכת קיימות (למשל לשים את home על מחיצה חדשה, ומאותו רגע מערכת ההפעלה תנצל את ה home החדש לדברים כמו תיקיות למשתמשים), או שתוכל ליצור סתם תיקיה צדדית שתשמש אותך כפורטל כניסה "פרטי" למחיצות האלה, בלי שמערכת ההפעלה תדחוף לשם דברים (כמו התיקיה New Folder בהדגמה שלי - מערכת ההפעלה לא נותנת תפקיד מיוחד לתיקיה בשם New Folder, לכן לא תשים בה תיקיות של משתמשים חדשים שנוצרים למשל -כי בשבילהם יש את home, לא תתקין לתוכה תוכנות - כי בשביל זה יש את usr, וכו)

* זיהוי הכוננים הנשלפים (USBים וכו) של הדסקטופ נראה כיאלו שהוא מאפשר "לעקוף" את המערכת ולהיכנס "לכונן". הוא לא. כל מה שהוא עושה זה לעקוב אחריי הופעת כוננים נשלפים ב devfs, וכשהוא רואה כונן כזה, הוא פשוט יוצר אוטומטית תיקיה ריקה חדשה ועושה mount, כך שאתה לא צריך לעשות את זה ידנית. התיקיות החדשות נוצרות במקום מוגדר מראש - בדרך כלל /media או /mnt, והמערכת דוגת גם למחוק אותן ארי השימוש. לצורך הבנ בסיסית של המערכת תניח שאין את הפיצ'ר הזה בדסקטופ ושכל mount הוא ידני בלבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו אני מבין את הרעיון באופן התאורתי שלו. תודה על ההסבר המקיף !!!

הפסקה האחרונה שלך לגבי הכוננים הנשלפים ששמה הכל נעשה בצורה אוטומטית מעלה את השאלה למה בדסקטופ זה לא ככה ?

הכל יכול היה להיות יותר פשוט ככה ... לא ?

ושאלה שניה, שוב במובן הפרקטי

הוספתי כונן או שחילקתי למחיצות

מה אני אמור לעשות כרגע על גבי הממשק הגראפי (לא עם שורת הפקודה ) בשביל שאוכל לעבוד עם התיקיות במחיצה/כונן חדש

איך אני פותח את "הפורטל הזה מתוך מערכת ההפעלה ?

על מה אני אמור ללחוץ שם ואיפה בכדי שמערכת ההפעלה תקושר לכונן/מחיצה החדשים ?

ללא שימוש בשורת הפקודה (קודם אני רוצה להבין איך זה נעשה בממשק הגראפי בצורה פשוטה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסך הכול פיצ'ר של הדסקטופ שמתלבש על המערכת הקיימת ועושה בשבילך אוטומטית את הפעולות של יצירת תיקיה ריקה וכו' כדיי לחסוך לך את הצורך לכתוב פקודות ידנית. הוא לא מחליף אותה

כפי שאתה רואה בפאנל של מנהל הקבצים רואים גם את המחיצות של הדיסק הקשיח. אם אתה נכנס אליהם, אם המחיצה כבר ב mount הוא פשוט הולך לתיקיה שבה היא נמצאת, אם מחיצה לא ב mount הוא יוצר תיקיה חדשה ופותח אותה שם

התיקיות שהוא יוצר אוטומטית נמצאות במקום שמיועד בשבילהם - תיקיה צדדית שמיועדת ספציפית ליצירת התיקיות הריקות בתוכה - ולא במקומות כמו home - כדיי שלא יתנגשו אם דברים קיימים. אם אתה נותן לדסקטופ לעשות את זה בשבילך אז הוא זה שיוצר את התיקיה במקום הזה ואין לך בחירה. אם אתה רוצה לשלוט על איפה נעשה ה mount או להגדיר אותו שיהיה קבוע בכל הפעלה של המחשב אז - ידנית. את ה mount עושים מהקונסול, לא מכיר כלי GUI לביצוע mount ידני אבל יכול להיות שיש. את עריכת קובץ ה fstab ניתן לעשות מכל עורך טקסט בדסקטופ. אני לא מכיר תוכנות GUI שיש להן ממש ממשק לשנות דברים בקובץ הזה (שמראה את זה בתור ממשק אם אפשרויות קבועות ולא בתור קובץ טקסט פתוח "תעשה מה שבא לך") - יכול להיות שיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אוקיי, לאחר בירורים שונים שעשיתי באתר של התקנתי את הקובונטו לאחר התקנת אובונטו

אני מקווה שמישהו עוד זוכר את הסיפור

אז ככה, התיקיות המוזרה היתה תיקיית recovery שDELL שמים בכל מחשב שלהם שמאפשרת לשחזר את המערכת במקרה של תקלה ומדריכים אותך ביצירת דיסק איתחול למקרה זה.

למרות שלא נראה לי שאי פעם אחזור לאובונטו 11.10 השארתי אותה בנתיים (בסה"כ 3 ג'יגה )

התיקייה השניה utility עדיין עובדת מהביוס לאחר התקנת גירסה חדשה של אובונטו. יכול להיות שיש לDELL איזה פטנט שם שמאפשר את זה למרות שמחקתי את המערכת הישנה (מצד שני לא עשיתי פורמט ...)

ועכשיו לעניין

חילקתי את הדיסק למחיצות עם GPARTED לפני ההתקנה

שתי המחיצות הקטנות של שהיו קיימות כבר

מחיצה למערכת ומחיצה גדולה לקבצים (home)

גיביתי את כל הקבצים לפני, כך שלא היה אכפת לי אם הם ימחקו

עכשיו לאחר ההתקנה, במחיצה הגדולה (שאמורים להיות בה קבצים בעתיד ) יש לי תיקיית lost and found

שאני לא יכול להכנס אליה משום מה ....(ולא ברור לי למה ) מצד שני היא כאילו ריקה אבל בבדיקה של תכולת הדיסק נראה שיש שם כמה ג'יגות (כנראה של הקבצים שהיו ולא נמחקו )

לא ממש לחוץ לי לשחזר אותם כי יש לי גיבוי

אבל איך אני נכנס לתיקייה ומוחק או משחזר אותם ?

ודבר נוסף, אני לא יכול לפתוח תיקייה חדשה בכלל במחיצה הזאת כרגע בכדי להוסיף קבצים חדשים

עוד לא עשיתי את ה mount הקבוע הזה לתיקיית home שדיברנו עליו בשרשור הזה אז אולי זה בגלל זה ואולי ה mount נוצר כבר בהתקנה שהרי המחיצה היתה קיימת בזמן ההתקנה ותיקיית lost and found כן משוייכת לתיקיית root ...

תוד מראש לכל מי שיכול להסביר את העניין !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפטנט הקלאסי שיש בשחזורים של וינדוס בכל המחשבים הניידים הוא boot loader מיוחד שלהם שה מעביר לו שלחצת את המקש של השחזור והוא בוחר לפי זה אם לעשות boot מהמחיצה הרגילה או השחזור. אני חושב שגם כאן הם עשו משהוא דומה

התיקיה lost+found נוצרת בכל מחיצה מפורמטת. אתה יכול להיכנס אליה כ root, היא סתם תיקיה ריקה. היא לא מכילה דברים שהיו לפניי הפרמוט. התפקיד שלה הוא, אם היתה קריסה של הדיסק הקשיח ואתה מציל ממנו קבצים על ידיי תוכנות שחזור, הקבצים יועברו לתיקיה הזאת

אם אתה מנסה ליצור תיקיות נוספות, ברוב המקומות של המערכת (כלומר חוץ מבתוך ה home שלך) אין לך הרשאה לזה. תהיה root ואז תוכל ליצור תיקיות. או שתהיה root ותיתן למשתמש הרשאה לתיקיה שבתוכה אתה מנסה ליצור תיקיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איך אני נהיה root ?

זה אפשרי באמצעות הממשק הגראפי או רק ע"י פקודה ?

אגב, לא עשיתי פירמוט אלא רק התקנה חדשה ובבדיקה של תכולת הדיסק יש איזה 7 ג'יגה נוספים שהם כנראה הקבצים האבודים (שגיבתי בכל מקרה)

המחיצה הגדולה משוייכת ל media/

אז אולי אני צריך לעשות שם mount לhome אם אני רוצה לפתוח תיקיות שם ולשים קבצים חדשים ...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...