הגדרות ביוס לפני התקנת אובונטו 64 bit - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרות ביוס לפני התקנת אובונטו 64 bit

ronshor

Recommended Posts

ניתן משורת הפקודה (להפוך ל root בשורת הפקודה) וניתן להריץ דברים כ root - כמו שהיית עושה run as administrator בוינדוס

למשל : פתח run בקובונטו ותכתוב שם

kdesu dolphin

נפתח מנהל קבצים תחת root, ואתה יכול מתוכו ליצור את התיקיות שרצית. כנל ניתן להריץ תוכנות אחרות (לערוך קבצי מערכת מהדסקטופ במקום משורת הפקודה וכו)

תראה לנו מה קורה במחיצות שלך עכשו - צילום מסך מ cfdisk וכן מה אומרת הפקודה df -h

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעניין

הרצתי את מה שאמרת ונכנסתי לתיקיית lost+found ובאמת אין שם כלום (אז איפה אני מוצא את הקבצים האבודים האלה עכשיו ..?)

עכשיו אני גם יכול ליצור תיקיות במחיצה הזאת

אם אני יוצר תיקייה עכשיו

אח"כ אני אוכל ליצור סאב פולדרס בתוכה ע"י משתמש רגיל ולא כ root

המחיצה מקושרת ל media/

כדאי לעבוד איתה ככה או שצריך לשייך אותה לhome ?

ומה יהיה ההבדל בשני האפשרויות

את הפקודה שרצית שאכתוב להריץ בטרמינל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהמקום תפוס על ידי מערכת הקבצים עצמה ולא קבצים אבודים או משהוא. תריץ filelight בדסקטופ (על ידיי kdesuאם אתה רוצה כ root) כדיי לראות מה תופס מקום וכמה

כדיי שהמתשמש יוכל לקרוא תיקיות, להיכנס לתיקיות ולכתוב לתיקיות הוא צריך הרשאות גישה. כשאתה root. תוכל להיכנס למאפיינים של התיקיה שיצרת לולתת לה הרשאות לכתיבה לכולם וכו, או להפוך אותה לתיקי פרטית של המשתמש ואז רק המשתמש ו root יוכלו להיכנס אליה

תריץ את הפקוות cfdisk ו df -h כדיי לראות איך מחולקות המחיצות, מה ה mountים שיש עכשו וכמה מקום פנוי יש במחיצות, ותעלה את התוצאות לכאן. או שתבדוק את אותם דברים אם כלים של הדסקטופ ותיקח צילום מסך. cfdisk מראה את המחיצות כמו כל עורך מחיצות ובמקום הפקודה df -h תפתח kdf מה run

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצת חדש בעסק ולא תמיד מבין את המינוחים

כשאתה כותב לי תריץ filelight בדסקטופ מה הכוונה ? בשורת הפקודה או בטרמינל

כתבתי בשורת הפקודה ולא קרה כלום.

רשמתי גם cfdisk בטרמינל וקיבלת הודעה כזאת

fatal error cannot open disk drive

- - - תגובה אוחדה: - - -

ועוד משהו

עכשיו פתאום אני יכול להכנס לתיקיית lost+found במחיצה הגדולה גם כשאני לא root

אבל כמובן שאני לא יכול לפתוח תיקיה חדשה שזה כבר הבנתי שניתן לעשות רק כ root . למעשה נראה שאני כן צריך לעשות למחיצה mount ל home כי כל עוד היא מקושרת ל media/ אני לא יכול לפתוח תיקיות בתוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדסקטופ = מהתפריט או מה run

לא קרה כלום - יכול להיות שלא מותקן ? הוא חלק מ kdeutils תחפש במנהל התקנות kdeutils או filelight ותתקין

כנראה שלמשתמש אין הרשאה לקרוא את הדיסקים ולכן השגיאה מ cfdisk. תנסה כ root

אני רוצה לראות מה קורה אצלך שם..... אני מבין שיש לך מחיצה שמחוברת ל media שהיית רוצה שתהיה home, וכרגע ה home שלך על המחיצה הראשית. אני רוצה להיות בטוח בזה לפניי שאנחנו נתחיל לעשות משהוא ונהרוס בטעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל

sudo = run as root

sudo cfdisk = run as root cfdisk

בפקודה הבאה אתה שוב משתמש

אם אתה רוצה להיות root בקונסול (בלי sudo לפניי כל פקודה) תריץ sudo bash (כלומר תריץ את שורת הפקודה כ root ואז כל מה שתכתוב בה יהיה root)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילום מסך ראשון

במחיצה הגדולה יש 20 ג'יגה שנעלמו ואינם בתיקייה (או שנמחוק או שנשחזר - יש לי גיבוי )

ובמחיצת ה root יש לי כבר 11 ג'יגה 4 ג'יגה קבצים שלי שזה אומר 7 ג'יגה למערכת זה הגיוני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7G למערכת הפעלה מותקנת הגיוני, אצלי Arch לוקחת משהוא כזה

אתה יכול להקיש על המקום התפוס ב filelight ולראות הלאה מה תופס אותו. תריץ את filelight כ root (ב run תריץ kdesu filelight) כדיי שהוא יוכל לסרוק את כל המחיצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעשות אותם כ root ?

לעשות אותם כ root ?

לעשות אותם כ root ?

lsblk

fdisk

לא ממש הבנתי מה המסך הזה אמור לתת

אגב, 7G למערכת שרק הותקנה זה לא הרבה

הרי כל הדיסק התקנה הוא 700 מגה בערך, אז איך הגעתי שבועיים אחרי התקנה ל 7 ג'יגה ?

שלוחצים ב filelight על ה 20 ג'יגה במחיצה הגדולה מקבלים עיגול עם אפס - כאילו אין קבצים

גם שנכנסתי כ root

זה קבצים שהלכו לאיבוד בהתקנה (שוב, הם מגובים ) והם עדיין שם כי לא עשיתי פורמט לפני

צריך שלחזר או למחוק אותם

ככה הם סתם תופסים מקום מיותר

איך עושים את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון טעות ממקודם

אני לא יכול להכנס לתיקיית lost+found כשאני לא root . זה רק נראה היה כאילו נכנסתי לתיקייה אבל למטה בעמוד היה רשום שאי אפשר.

אני מתחיל עכשיו להבין את מערכת ההרשאות דרך ה properties -permission

פתחתי תיקייה חדשה במחיצה הגדולה כ root ושיניתי את ההרשאות שכל אחד יוכל להכנס ולשנות כל מה שיש שם ועכשיו אני יכול להכנס אליה כיוזר רגיל ולעשות מה שאני רוצה שם.

למעשה אם אני משנה את ההרשאות למצב כזה, למה אני צריך לשנות את ה mount ל home עכשיו ?

המחיצה נמצאת ב mount ב media/ כפי שהמערכת בחרה בהתקנה באופן אוטומטי אבל אני יכול לשנות את ההרשאות ולפתוח תיקיות שהיוזר שלי יוכל לעבוד איתם בצורה חופשית

אז מה ההבדל בעצם ?

למעשה אני יכול לשנות אפילו את ההרשאות של כל תיקיית media/ שהיוזר שלי יוכל לפעול שם בחופשיות ואז תיקיית מדיה היא כמו תיקיית home רגילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...