הגדרות ביוס לפני התקנת אובונטו 64 bit - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרות ביוס לפני התקנת אובונטו 64 bit

ronshor

Recommended Posts

קניתי מחשב DESKTOP שעליו מותקנת מחערכת הפעלה 11.10

היות וגירסה זו כבר אינה נתמכת אני מעוניין לעשות upgrade לגירסה 14.04.2

ובהמשך להתקין גם את הקובונטו

הורדתי וצרבתי לדיסק את את גירסת 64 ביט

בעמוד ההתקנה של היה הסבר ארוך לגבי גירסת 64 ביט והגדרות הביוס

legacy mode ו UEFI mode

היות וכרגע מותקנת לי אחת על המחשב הבנתי שאני יכול לבחור באיזו הגדרת ביוס שאני רוצה וזה לא משנה (במידה ואני מתקין מחדש ולא עושה upgrade )

בדקתי את הגדרות הביוס והן מכוונות ל LEGACY mode

(וכנראה גירסת ה 11.10 שהותקנה, הותקנה עם ההגדרות האלה)

השאלה שלי היא

איזו הגדרת ביוס עדיפה ? ומה ההבדל בינהן ?

אם המחשב חדש לא עדיף לכוון אותו ל UEFI mode ולעשות התקנה מחדש וזהו ?

או שזה לא משנה...נשאיר את ההגדרות הישנות ונעשה upgrade וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אין לך כוונה להתקין חלונות על המחשב הזה אז זה לא ממש משנה.

אם אתה רוצה להחליף את ממשק ל KDE יש מקום להתקין מחדש את קובונטו מדיסק התקנה שלה ישירות.

אם אתה רק רוצה להוסיף את KDE בנוסף ליוניטי לא צריך להתקין מחדש. פשוט תריץ שדרוג דרך מנהל החבילות ולאחר מכן תוסיף את KDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האובונטו-קובונטו נראה לי שעדיך שיהיה לי את שתי המערכות, לפחות בהתחלה עד שאחליט מה מתאים לי יותר.

זה לא גורם לאיזו שהיא בעיה במערכת נכון ?

לגבי הגדרות הביוס

אז אני מבין שזה לא נוגע ללינוקס בכלל

ההבדל בין LEGACY ל UEFI הוא רק לווינדוס ?

אפשר הסבר קצר מה זה עושה בעצם ?

יכול להיות שבעתיד אני אתקין 7 בדול בוט אז האם זה משנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הגדול של UEFI הוא להוסיף "מרחב תוכנתי" בין החומרה ומערכת ההפעלה - מקום לפיצ'רים שירוצו "ברמת החומרה" - תמיכה ברשת לפניי עלית מערכת ההפעלה וכדומה. לזה הוסיפו כמה עדכונים שפותרים מגבלות ישנות של - הגבלה ל 4 מחיצות ראשיות בדיסק וכדומה

ניתן להתקין מערכות לינוקס חדשות גם על UEFI, מה שכן, כל ההתעסקות שלי אם UEFI עד עכשו היתה פתרון הבעיות המטומטמות שלו והעברה בחזרה ל legacy כשנשבר לי ממנו - אז לשיקולך

הדבר שצריך להיזהר ממנו ב UEFI הוא secure boot. הפיצ'ר הזה מוודא את "תקינות" מערכת ההפעלה לפניי שהוא מפעיל אותה, לפי כלל פשוט - אם מערכת ההפעלה מוכרת ל UEFI (כלומר, אחת ממערכות ההפעלה שאת הזיהוי שלהן כתבו לו בזמן הייצור) היא בסדר, אם היא "לא מוכרת" - היא לא בסדר. התוצאה שמתקבלת בדרך כלל היא "וינדוס - בסדר" ו "לינוקס - לא בסדר". ספציפית דאגו לזה שאובונטו תוכל לעלות אם secure boot, אבל כשהוא מאופשר הוא יכול להחליט שהוא לא רוצה לעלות את מערכת ההפעלה שיש לך ואין לך הרבה מה לעשות אם זה......

אני לא רואה סיבה כלשהיא לעבור מ legacy mode ל UEFI

תריץ שדרוג מתוך האובונטו - אין כל צורך שתתקין מחדש, אלא אם אתה רוצה ספציפית להתקין מחדש בגלל סיבה אחרת כלשהיא

אתה לא צריך להתקין קובונטו. תתקין kubuntu-desktop דרך מנהל ההתקנות שיש לך באובונטו, והמערכת תכיל את כל מה שיש ב kubuntu. הבחירה בין "2 המערכות" תהיה במסך הלוגין. תחפש שם תפריט של session או desktop ותבחר בו kde

יותר מזה, תוכל לעשות switch user ולהיכנס לדסקטופ השני אם אותו יוזר, ולעבור ביניהם מיידית אם שילוב מקשים פשוט (בדרך כלל alt ctrl F7 ו alt ctrl F8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי.

נראה שה UEFI הזה עדיין לא בשל לעבודה שוטפת וגם לא ממש נחוץ כרגע.

תודה רבה על ההסבר המקיף !!!

אני אשדרג מחר את האובונטו מדיסק (השרתים של כבר לא מאפשרים לשדרג מהגירסה שלי 11.10 היא ישנה מידי)

ואז אתקין את הקובונטו מתוכו.

אני מקווה שהקובונטו יעמוד בציפיות שלי כי זאת המערכת שאני שואף אליה ( ב LIVE DISK היא נראת מדהים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין סמנטי "קובונטו" זה לא משהו שונה מאובונטו ולא ממש הפצה נפרדת. זוהי אובונטו הרגילה עם ממשק משתמש מבוסס KDE.

אחרי שתתקין את אובונטו תוכל להריץ apt-get install kubuntu-desktop וזה יוריד ויתקין את כל מה שנחוץ לך.

לא יווצרו בעיות - אתה תוכל להחליט איזה מהסביבות אתה מעלה, תוכל לבחור זאת במסך הלוגין.

אין שום בעיה להריץ תוכניות GUI של סביבה אחת על סביבה אחרת. כלומר, תוכל להריץ תכניות של GNOME על KDE וההיפך.

אני מציע לך לעקוב אחרי המדריך הזה:

http://www.howtoforge.com/the-perfect-desktop-ubuntu-13.04-raring-ringtail

לגבי ביוס - מה שעובד עכשיו יעבוד גם עם המערכת החדשה, בשלב ראשון אל תתעסק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בשל מספיק כדיי לעבוד איתו (הפיתוח עצמו לא חדש - הוא היה קיים יותר מ 10 שנים בצורה כזאת או אחרת), רק שצריך לעשות התאמות סביבו.... ואז אחריי יצירת מחיצה נוספת, כתיבה מחדש של קובץ הגדרות ל grub וכמה ריסטים כדיי לתקן טעויות טיפשיות המחשב עולה אם UEFI מהדור החדש, ומה זה נותן לנו ?

יכול להיות שתהיה לך אפשות לשדג מ 11 ל LTS ואז מ LTS לגרסה האחונה

קובונטו מבוססת על הדסקטופ KDE - זה הדסקטופ שגם אני משתמש בו והטוב ביותר מבחינתי

עכשו, יש סיבה למה קובונטו ? יש מערכות לינוקס טובות אחרות (גם כן אם KDE), אם אתה מתקין מחדש תרגיש חופשי לנסות דברים כמו opensuse / fedora / chakra ואחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין התקנת קובונטו להתקנת אובונטו+KDE היא ההתייחסות של רכיבים שאינם מבוססים על KDE (הדפדפנים חוץ מקונקי לדוגמא) וההתאמה הכללית שלהם לתמה הגרפית.

בלי להיכנס למלחמת הפצות (או דסקטופים) לדעתי אין ממש הבדל גדול למשתמש בין ההפצות הגדולות. כדאי שישקיעו את הזמן בדברים יותר מעניינים מאשר התקנת הפצות.

ולפותח השרשור - אם היא אופציה קרובה כדאי להתקין אותה עכשיו. התקנת בשלב מאוחר יותר - משמעותה בדרך כלל פירמוט כל הדיסק והתקנה מחדש כולל התעסקות בביוס\UEFI והתקנה של כל המערכות מחדש.

אם אתה לא מתכוון להריץ משחקים על המחשב כנראה יהיה לך כדאי להתקין את במכונה וירטואלית מעל הלינוקס ואז שוב אין לך מה לדאוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאני מתקין קובונטו היא שהבנתי ממאמרים שונים שהאובונטו היא המערכת הכי מתאימה למתחילים והקובונטו היא מעין שפצור שלה לרמת נוחות של ווינדוס/מק (וממה שראיתי ב LIVE DISK היא באמת נראת מדהים) שמעתי גם דברים טובים על ה מינט קינמון או ה MATE ואולי בעתיד אני אנסהה הפצות שונות לאחר שאשמור IMAGE של המערכת שאתקין. בינתיים אני עוד מנסה למצוא את דרכי עם האובונטו /קובונטו ולמצוא את כל התוכנות שהיו לי בווינדוס בלינוקס.

אני לא הולך לההתקין משחקים אז אולי באמת מכונה וירטואלית תהיה האופציה העדיפה . מה שכן, אולי אני אתחיל ללמוד #C

באיזה שהוא שלב אז לא ברור אם סביבת הפיתוח תעבוד על מכונה וירטואלית...

אני לא מתקין מחדש, בדיסק ההתקנה ישנה אופציה לעשות UPGRADE

עשיתי UPGRADE עם הדיסק וקיבלתי הודעה שעדיין לא בחרתי מחיצת SWAP ומומלץ שאבחר.

קצת מוזר לי שDELL התקינו לי אובונטו ללא מחיצת SWAP

שהלכתי לעמוד ה מחיצות, ראיתי את המחיצות הבאות

מחיצה של 312M מגה ב FAT32 שזה ה UTILITY כליי דיאגנוסטיקה של דל לבדיקת החומרה במחשב מופעל מהביוס

מחיצה של 3.2 ג'יגה ש 1.4 ג'יגה ממנה בשימוש (לא ברור על מה ...?) FAT32 - לא ברור למה המחיצה הזאת - אין עליה שום סימון שהיא מחיצת ה SWAP

ומחיצה עיקרית של 496 ג'יגה EXT4

מה אתם אומרים, לבחור את מחיצת ה 3.2 ג'יגה כמחיצת SWAP ולדרוס את מה שיש שם (למעשה יכול להיות שזאת מחיצת ה SWAP אבל משום מה השדרוג מבקש שאבחר אותה שוב ) אני לא מצליח לחשוב על שום שימוש אחר שיכול להיות למחיצה הזאת ש

יצרו אותה בשבילו.

ע"פ מה שהבנתי מחיצה ל UEFI לא אמורה להיות יותר מ 200M והביוס שלי מכוון ל LEGACY בכלל

כמה אני אמור לשמור למחיצת ה SWAP (יש לי 4 ג'יגה על המחשב ואופציה להגיע ל 8 במקסימום )

ובאיזה מערכת קבצים היא צריכה להיות (גם EXT4 ??)

יש גם איזה סימון שצריך לבחור שם .../ /boot או משהו כזה ...

אני חושב שבעתיד אני אפריד את מערכת ההפעלה מהקבצים במחיצה נפרדת עם GPARTED

כמה ג'גה כדאי להשאיר למערכת ההפעלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס יש כמה דסקטופים אם גישות שונות וכל אחד פונה לקהל היעד שלו. גם אני משתמש בדסקטופ kde (על מערכת arch linux) ומסכים לגמרי שהוא הדסקטופ הטוב ביותר שיש ללינוקס

ההבדלים בין מערכות לינוקס שונות פחות גדולים מההבדלים בין דסקטופים, וכפי שאוליי התחלת לנחש, אכן ניתן להתקין kde כמעט על כל מערכת לינוקס כך שאתה יכול לבחור את המערכת הטובה ביותר אם הדסקטופ הטוב ביותר ולא צריך להתפשר

הרבה אוהבים לאמר שאובונטו הכי מתאימה למתחילים - זה לא נכון. היא לא מערכת הלינוקס הטובה ביותר, ויש כמה אחרות שרצוי שמשתמשים יבדקו לפניי שהם מקבלים את האובונטו שדוחפים להם מכל כיוון

למכונה וירטואלית יש לפעמים "יציאות" כמו עכבר שלא מגיב בצורה חלקה זיהוי רק של חומרה שנמצאת בתוך המכונה הוירטואלית וכדומה. חוצמזה, KDE וגם האחרים עושים שימוש בכרטיס מסך בשביל הגרפיקה הרגילה של הדסקטופ/התוכן של החלונות של תוכנות - על זה אתה יכול לאבד ביצועים בצורה דיי מורגשת אם הלינוקס נמצא בתוך המכונה הוירטואלית ולא יכול לנצל משם את הכרטיס מסך

בכל מקרה מכונה וירטואלית לא מפריעה, אתה יכול להחזיק אותה בנוסף ל dual boot

C# היא שפה של מיקרוסופט ולכן אתה יכול לפתח בה על וינדוס, אתה לא צריך מכונה וירטואלית אם לינוקס בשביל זה...

כמה ram יש לך במחשב ? לינוקס עושה שימוש ב swap ב 2 מקרים בלבד והם אם ניצלת את כל ה ram (מה שבוינדוס מנצא ב pagefile בלינוקס נמצא במחיצת ה swap), או כדיי לעשות suspend to disk. אם יש למחשב הרבה זיכרון ואתה לא מנסה לשים אותו ב hibernate אתה אכן יכול להסתדר בלי swap. אני עובד עכשו בלי swap על מחשב ישן שיש לו 2G ram...

מחיצה של swap אמורה להיות ספציפית מסוג 82 linux swap/solaris. אם אתה מוצא רק מחיצות כמו 83 linux או ntfs 07 וכו אז אכן אין לך swap

אכן אין לך צורך במחיצה ל UEFI אם ה על legacy

דבר כזה שכן רצוי לשים לב אליו : כדיי לאפשר את ההפעלה של ה utilities מהמקש בביוס על הדיסק הקשיח אמור להיותצ מותקן boot loader מיוחד מתאים שיודע לקבל את המידע ש "הלחצן היה לחוץ". אם אתה סתם תתקין מחדש לינוקס ה boot loader הזה יוחלף על ידיי grub רגיל וכנראה שלא תוכל יותר להיכנס ל utilities האלה בכלל. לכן יתכן שתרצה לגבות את ה boot loader ואת המחיצה של ה utilities לפני שאתה משנה דברים

מומלץ לעשות מחיצת boot אבל אני בדרך כלל לא עושה ונדיר מאוד שיש בעיה אם זה

למערת ההפעלה - יש לי מערכת arch מלאה על פחות מ 10G, אני חושב ש 20G יהיה מעל ומעבר ואת יתר המקום ניתן לתת לקבצים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי לפטופ דל עם כל מיני מחיצות מוזרות..... מחקתי את כולן והתקנתי התקנת לינוקס סטנדרטית עם שלוש מחיצות. אחת למע' הפעלה, אחת SWAP ואחת home

מכונה וירטואלית תריץ בלי בעיה את כלי הפיתוח של #C ושל כל שפה.

ערך מקובל לSWAP הוא גודל הזיכרון שיש לך. 4G או 8G יספיקו - לSWAP אין מערכת קבצים, הטיפוס שלה הוא -SWAP והמערכת תדע כבר מה לעשות בשטח האיחסון הזה.

מחיצת boot היא לרוב המחיצה שבה מותקנת מע' ההפעלה 50G יהיו די והותר לאינסוף תוכניות. (אל תתקין שם מכונות וירטואליות). יש מי שמפרידים בין מחיצת הboot למחיצת usr. אין בזה צורך

האם אתה מתקין מערכת 64 ביט? אם לא, אז זה מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיצת boot אינה מחיצת ה / של מערכת ההפעלה אלא מחיצה לתיקיית /boot. מקובל לעגן שם מחיצת ext2 קטנה של 100M שתכיל את התוכן של /boot אבל ברוב המקרים זה מיותר

למחיצת / של מערכת ההפעלה מספיק הרבה פחות מ 50G. מצד שני ל home כל כמ שתיתן אף פעם לא יספיק. לא הייתי נותן יותר מ 20G ל / אם זה על חשבון home

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...