הצעה ודיון| שיטה חדשה לסידור וחלוקת הקבצים על הדיסק הקשיח HDD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעה ודיון| שיטה חדשה לסידור וחלוקת הקבצים על הדיסק הקשיח HDD

a04

Recommended Posts

בבלוג של דניאל כץ מתוארת בעייה מסויימת בשימוש בכונני SSD, והוא מציע פיתרון מקורי לבעייה:

http://www.danielkatz.net/post/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9D-%D7%A7%D7%91%D7%A6%D7%99-%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9-%D7%91Windows-7.aspx

אחר שתקראו את המאמר... (חובה לקרוא בכדי להבין)

האם הפיתרון ההוא שהוא מציע בבלוג שלו ישים גם כן בכונן ה-HDD עצמו? כלומר: נחלק את כונן ה-HDD ל-2 מחיצות, ונחיל את כל הפרוצדורה שהוא מסביר שם על מחיצות C ו-D, כך שמערכת ההפעלה תהיה ב-C וכל הקבצים האישיים יהיו ב-D.

לכאורה, יש פה פיתרון אולטמטיבי לכל הקשור לתחזוקה וביצועים. האמנם? האם הפיתרון הזה נכון וכדאי? האם זה תורם/פוגע בביצועים? יתרונות/חסרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חסר טעם לחלוטין.

העברת תיקיות משתמשים ותוכנות מהSSD להרדיסק רק תאיט את המערכת הפעלה.

בשביל מה קונים אם לא בשביל להאיץ אותה?

אולי זה נחוץ אם אתה רוצה לשנות יעוד בSSD קטן מאוד שאינו מיועד לשמש ככונן קבצים, אלה ככונן CACHE להרדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסר טעם לחלוטין.

מעניין... אתה בעצם אומר שהפיתרון שלו לניצול נכון של מקום ב-, הוא לא פיתרון נכון.

לענייננו, אם ניישם את השיטה שלו (שיטת הקיצורי דרך) ב-HDD, האם יש כאן חיסרון או יתרון מה על פני השיטות המקובלות. מבחינות:

ביצועים? [טוב, כנראה שאין הבדל משמעותי...]

תחזוקה?

אבטחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שהכתבה הזאת קישקוש גמור ואפשר חופשי להתעלם ממנה.

הPROGRAMDATA שלי תופס 400MB אחרי חודשים רבים של עבודה.

תיקיית הUSERS שלי תופסת 6GB, ומלאה בדברים שהייתי רוצה שיגיבו מהר, ולא שירוצו על הרדיסק איטי.

לסרס את ביצועי הוינדוס סתם כך ללא שום צורך, חסר הגיון לחלוטין.

מי שכתב את הכתבה הוא קמצן בן קמצן שחושב שSSD צריך לקצוב בקמצנות בת קמצנות, שחושב שצריך להוציא את כל מה שטוב שירוץ על הSSD ולהעביר להרדיסק כדי שהSSD יחיה 10 שנים במקום 8 שנים.

שמתבסס על כתבות שנוצרו לפני שנתיים שמתבססות על כתבות שנכתבו לפני 5 שנים, שנכתבו במקור על דור 1 איטי ובעל חיים קצרים, שנמכרו בנפחים של צפיצות בת צפיפות, שהולידה קמצנות בת קמצנות.

אתה יכול לקחת את כל הכתבה שלו ולנגב איתה את החומוס.

כשיהיה לך צורך אמיתי להעביר דברים מתיקיית הUSERS להרדיסק(כמו למשל הורדות) אז תעשה את זה, ואת זה בלבד.

כשיהיה לך בMY DOCUMENTS מסמכים במשקל עשרות גיגה שעם רובם המוחלט אתה כבר לא ממש עובד, אז תעביר אותם להרדיסק.

כל השאר חרטא איבן חרטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייך, גרמת לי לצחוק... :roflmao2:

אבל לאט לך.

אני נתקלתי בבעייה דומה לשל דניאל כץ:

אני בעבר כשהתקנתי , נתתי לכונן C נפח של 200GB (מתוך 450GB).

בדיעבד, מסתבר שזה לא הספיק.

למה?

זה כנראה לא מתאים להרגלי השימוש שלי.

קודם כל, אני משתמש באופן חופשי על השולחן עבודה. למשל: נוח לי שתיקיית ה-SETUP שמכילה את כל ההתקנות של התוכנות, יושבת אצלי על השולחן עבודה.

עוד דבר שמשמעותי מאוד: אני משתמש ב- VirtualBOX. וכידוע, הקבצים של המכונות הוירטואליות וגם הסנפשוט נשמרים כברירת מחדל גם כן ב-C. עם הזמן, גודלם של הקבצים הללו, מספרם של הסנפשוט וכן מספרם של המכונות הוירטאוליות גדל...

אז מתישהו הגעתי למצב שנתקעתי עם הנפח של כונן C באמצע החיים, ואז להתחיל ולהעביר קבצים מתיקיות מסודרות ב-C למחיצות אחרות וכדו' ולארגן מחדש הכל - ממש ממש לא נוח.

בבואי כעת להתקין את מחדש ולחלק את הכונן למחיצות, אני מנסה להימנע מהמצב הנ"ל. דניאל כץ כבר הזכיר את השיטה הראשונה:

כמובן, ניתן להעביר חלק מתיקיות המשתמשים ע"י לחיצה עם עכבר ימני > מאפיינים > העברה. אבל לדרך זו יש חסרונות גדולים: ראשית, אתם תצטרכו לבצע את הפעולה עבור כל אחת מהתיקיות וכל אחד מהמשתמשים בנפרד. שנית, עדיין יישארו תיקיות שאינן בשליטתכם במיקום הישן. ושלישית, הדבר יכול לגרום להתנהגות לא צפויה מצד תוכנות שמצפות (בניגוד לנדרש) מהתיקיות להיות במקומן המקורי דווקא.

לכן הוא הציע את השיטה השנייה:

• משתמשים בSystem Recovery Tool שבתקליטור ההתקנה של כדי להעביר קבצים שבדרך כלל לא ייתן להעביר.
  • לאחר ההעברה, יוצרים junction point, הפועל כמו מצביע, בין התיקייה User על הSSD לבין התקייה Users שהעברנו לHDD. כתוצאה, גם מי שיחפש את התיקייה במקום הישן שלה עדיין ימצא אותה.

אני הוספתי והצעתי שאולי ניתן ליישם את השיטה השנייה שלו לא רק כשמדובר על שני כוננים ו-HHD כבמקרה שלו, אלא גם כשמדובר על 2 מחיצות בכונן HHD פיזי אחד כבמקרה שלי.

והשאלה הנשאלת כעת היא אפוא:

כשמדובר על 2 מחיצות בכונן HHD פיזי אחד:

מה עדיף מבחינת ביצועים/אבטחה/תחזוקה? השיטה הראשונה או השיטה השנייה? יתרונות/חסרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שומר פיזית את כל ההתקנות בתיקיה ממשית בתוך תיקיית הDESKTOP אתה צריך לעבור גמילה מאירגון קלוקל.

קודם כל אפשר לעשות קיצור דרך על הDESKTOP לתיקיית התקנות בכונן אחר, וזה יהיה לצורך השימוש בדיוק אותו דבר.

דבר שני בוינדוס 7 המציאו את LIBRARIES שהם הדבר הכי נוח שקיים לאירגון חכם.

אתה יוצר LIBRARY בשם "קבצי התקנה" ולה אתה מוסיף את התיקיה "מה שמה" שנמצאת בכונן "מה שמו", ואם בא לך אתה יכול להוסיף עוד כמה "מה שמם", וכולם יופיעו לך בספריה "קבצי התקנה".

מעבר לכך, ספריית "קבצי התקנה" תופיע לך בעץ התיקיות/ספריות שאליהם אתה יכול לגשת/לשמור קבצים בסייר הקבצים של הוינדוס, או בחלון הקבצים שפותחות תוכנות וינדוס בכדי לבחור/לשמור/לטעון.

מה צריך יותר מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שומר פיזית את כל ההתקנות בתיקיה ממשית בתוך תיקיית הDESKTOP אתה צריך לעבור גמילה מאירגון קלוקל.

למה בעיניך זה נחשב לארגון קלוקל? הדבר נבע מנוחות. תראה, חלק מההורדות שיש לי אני העדפתי להוריד אותם ישירות על השולחן עבודה, לטפל בהם על השולחן עבודה, ואחרי שסיימתי איתם לאחסן אותם. אז אם התיקייה לאחסון כבר נמצאת על השולחן עבודה זה היה מקל עליי.

כשהיה לי 200GB בכונן C לא ייחסתי לכך כל חשיבות שיש לי תיקיות שמכילות 5 עד 15 GB על השולחן עבודה. רק ברבות הימים שהצטמטם המקום נדרשתי להתייחס לכך, ויש מקום לטענתך..

קודם כל אפשר לעשות קיצור דרך על הDESKTOP לתיקיית התקנות בכונן אחר, וזה יהיה לצורך השימוש בדיוק אותו דבר.

הפיתרון שלך מעולה. במקום התיקייה הממשית ב-DESKTOP, נעשה קיצור דרך, ונקבל את אותו אפקט. יפה.:yelclap:

אבל....... :nono: יש לי גם תיקיית מוסיקה. וגם תיקיית מסמכים. וגם תיקיית . וגם תיקיית VMs...... אז לכולם נעשה קיצור דרך?

נו נו, זאת השאלה שאנחנו עומדים עליה בפוסט הזה? לא עדיף ליישם את השיטה של דניאל כץ על כונן HDD? יתרונות/חסרונות?

---

לגבי ה- LIBRARIES, לדעתי קצת פיספסת:

1) מה הפריע לך לשים תיקייה מעין זו ב-Favorites שבחלון הניווט.

2) הרעיון של ה-LIBRARIES הוא לקבץ כמה תיקיות שנמצאות במיקומים שונים תחת תיקייה אחת. אני משתמש בו לצרכים אלו.

3) להזכירך, גם Favorites נמצא בחלון הניווט של האקספלורר.

תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס כן!,

אין שום סיבה להחזיק תיקיות שהם לא קיצורים על השולחן עבודה,

למעט איזה תייקה עם קיצורים למשחקים וכולי שלא שוקלת כלום,

תעבוד מסודר ולא תתצטרך שום פתרון הזוי אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה להחזיק תיקיות שהם לא קיצורים על השולחן עבודה,

שולחן העבודה עצמו הוא בעצם תיקייה אחת מתיקיות ה-USER.

מה לי שולחן העבודה מה לי תיקייה אחרת מתיקיות ה-USER.

למה ראית לנכון שבשולחן העבודה יהיו רק קיצורי דרך, ואילו בשאר תיקיות ה-USER (מסמכים, מוסיקה, , Virtual Machines) שגם כן נמצאות ב-C, אתה לא אומר כן.

הפיתרון הוא אולי הזוי, אבל לא עמדת על החיסרון שבו.

(היתרון הוא די ברור, אתה יכול ליצור ולעשות מכאן ואילך כל מה שאתה רוצה כמו שאתה רגיל. כונן ה-C נשאר מערכת ההפעלה, וכל שאר החומר האישי כולל שולחן העבודה נשמר ב-D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת נכון יותר לשים את כל הקבצים האישיים (מסמכים, קבצי setup, מוזיקה, סרטים) בתיקיות מחוץ לכונן C, כך שאם תרצה לפרמט ולהתקין את מחדש, לא יקרה להם כלום.

אגב, בשביל זה לא חייבים להשתמש דווקא בתיקיות הדיפולטיות של . אפשר פשוט ליצור תיקיות כאלה על D ולשים בהם מה שבא לך, בלי להעביר דווקא את התיקיות שמשוייכות ליוזר. באותה הזדמנות, אני אישית גם החלטתי על חלוקה שונה בין תיקיות. אני לא רואה היגיון בלהפריד קבצים לפי הפורמט שלהם (תמונות, מסמכים, סרטונים). לדוגמא, אני מעדיף תיקייה אחת עם שם הטיול שכוללת את כל המסמכים, התמונות והסרטונים שהיו בטיול.

אם לא אכפת לך שווינדוס ממשיך להפנות לתיקיות הדיפולטיות שאינן בשימוש (לי, למשל, לא אכפת), זה מספיק טוב.

לגבי ה-Desktop, אני גם תומך בקיצורי דרך בלבד לכל מה שאתה צריך. לדעתי האישית, Desktop צריך להיות נקי.

בכל אופן, אם אתה בכל זאת רוצה להעביר את התיקיות הדיפולטיות לכונן אחר (Desktop, Documents, Music וכו'), יש דרכים יותר נורמליות ונתמכות לעשות את זה, בלי להעביר את כל התיקייה Users או את ProgramData. כי חוץ ממסמכים וקבצים אישיים שאין בעיה להעביר, התיקיות האלה כוללות הרבה הגדרות וקונפיגורציה שאין סיבה לשמור בין פרמוטים. אם תנסה לשחזר משם משהו שהוא לא סתם קבצים, במקרה הטוב יתעלם מזה, ייצור תיקיית User חדשה ואת הישנה תוכל לזרוק לפח, ובמקרה הגרוע ינסה להשתמש בזה והקונפליקטים יחגגו.

כלומר, הדברים שהם לא התיקיות המוכרות (Desktop, Documents, Music וכו') הם הרבה יותר "מערכת הפעלה" מאשר "קבצי משתמש", אפילו שהם יושבים בתוך התיקייה Users. לכן הרבה פחות הגיוני להעביר אותם לכונן אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון הוינדוס יוצר תיקיות לשימושים מוגדרים מראש, ואותם תיקיות מופיעות בשולבות בממשק הוינדוס בכמה וכמה מקומות, כמו גם משמשות כברירת מחדל לתוכנות לעשות בהם שימוש.

לכן חבל סתם להתחיל להעביר הכל לכונן אחר.

מה גם שכשיש SSD אתה לא רוצה לשים את אותם דברים על הHDD.

הבעיה היחידה נוצרת כשאתה מפתח הרגלים שמובילים להצטברות נפחים גדולים בתוך תיקיות הUSER.

יש אנשים שעושים שימוש בתיקיית הDOWNLOAD שבתוך הUSER, או שצוברים כמות אדירה של מסמכים בMY DOC.

ואולי כמה חסרי בינה שמקימים ספריות מוזיקה/סרטים/תמונות בMY VIDEO/MY MUSIC/MY PICTURES תחת תיקיית הUSER.

אנשים כמוני דבר ראשון שעושים כשמתקינים תוכנות הורדה ודפדפנים על הוינדוס זה לשנות את יעד ההורדה לתיקיית הורדות יעודית לאותה תוכנה, תחת תיקייה יעודית להורדות בהרדיסק שמשמש כמחסן גדול!.

ברוב התוכנות אפשר להגדיר שיורידו בלי לשאול שאלות ישר למקום המתאים שיצרתי בשבילם, ואני מסמן את האופציה כדי לחסוף זמן ולקצר תהליכים.

וכך נוצר E:\DOWNLOADS ובתוכו XYZTORRENT, FIREFOX, , ואפילו אם זה הופך להיות הרגל בשילוב עם תוסף מתמקצע, תת תיקיה .

כל בעיות ההתנפחות בעקבות הורדה נפתרו לנצח.

כל בעיות האיפה דברים נשמרו נפתרו לנצח.

אפילו לא צריך לומר לתוכנות איפה לשמור כל פעם שמורידים איתם, כי הם כבר יודעות מה אני רוצה מהם.

עכשיו אפשר לקחת את כל התיקיות ולצרף לLIBRARY בשם DOWNLOADS בLIST VIEW.

איזה יופי איזה סדר, תענוג...

אותו דבר עושים עם תמונות, יוצרים תיקיית PICTURES בE (או כל כונן מתאים אחר) ומצרפים אותה לLIBRARY בשם PICTURES(ומעיפים את התיקיות DEFAULT של הוינדוס).

למה LIBRARIES?

כי אפשר לצרף לסיפריה VIDEO גם את תיקיית MOVIES וגם את תיקיית TV SHOWS, וגם את תיקיית MUSIC VIDEOS, וגם את תיקיית , וגם את תיקיית WAITING TO BE WATCHED או כל רעיון אחר שימושי שמתפתח עם הזמן אצלכם בראש ועל ההרדיסק.

וכי הLIBRARIES מופיעים ומשולבים בכל מקום רלוונטי בוינדוס.

וכי אפשר לבחור ICON יפה לLIBRARY.(ויש קולקציות יפות לצורך העניין להורדה באינטרנט)

וכי אפשר לבחור איזה מהתיקיות שבו תהיה הSAVE LOCATION כשבוחרים או גוררים משהו אל הLIBRARY.

וכי אפשר להגדיר בקלות אם הוא יופיע או לא יופיע בNAVIGATION PANEL.

וכי אפשר לבחור בקלות אם לצרף את הLIBRARY על כל התוכן שאליו הוא מוביל, בBACKUP.

הLIBRARIES הם הכלי האולטימטיבי להפריד בין מיקום, לאירגון.

ומביא למשתמש את כל מה שהוא צריך בנושא.

עכשיו רק צריך להפעיל את המוח ולעשות קצת סדר ואירגון.

אחרי שעושים סדר ואירגון, הרבה יותר קל לשמור על סדר ואירגון.

הרבה מהבלאגן שמשתמשים יוצרים, בכלל לא נוצר כשיש תבנית ושיטת עבודה.

וכתוצאה מזה יש חיסכון גדול בזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתם הרבה, אבל חוץ ממגיב אחד לא התייחסתם לסיבה מרכזית בשלה מומלץ לשמור את my doc וחבריו בדיסק אחר: הדבר מאפשר לפרמט את c מבלי למחוק בטעות את כל המסמכים/תמונות/הורדות/מוזיקה וכו'. לאחר התקנת מחדש, עושים קליק ימני על הספריות הנ"ל ומשנים את ה-path שלהן למקום המתאים. זה הרבה יותר פשוט כך, ומונע טעויות שאחר כך מצטערים עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של זה כרוך בירידת ביצועים.

חד וחלק מיותר וגרוע.

אם אתה רוצה להגן על המסמכים פשוט תגדיר גיבוי אוטומטי קבוע לאותם תיקיות.

וינדוס 7 וגם בוונדוס 8 יש כלי מאוד פשוט ונוח לגיבוי.

בוינדוס 8 יש בנוסף גם כלי חדש ומעולה בדיוק לדברים האלו, ששומר אחורה גם גרסאות של שינויים לאותם הקבצים שמשתנים(כמו מסמכים למשל).

אם רוצים אפשר להריץ סינכרון לשירות באינטרנט לאותה תיקיית גיבוי, או ישירות לתיקיית המסמכים.

בכל מקרה כל אדם בר דעת יודע שלפני שמפרמטים מגבים את תיקיית הUSERS.

אם כבר לנקוט בפעולה שמונעת מראש מצבים בהם חוסר מקצועיות או מחשבה לקויה מובילה לאסון, באותה קלות אפשר להגדיר גיבוי ולקבל מימד נוסף של הגנה.

ואם בחרת להגדיר תיקיות בכוננים אחרים וליצור אירגון מחדש, לפחות תעשה זאת רק כשיש מאחורי ההחלטה צורך ותועלת ממשית.

ובמקום להתעסק בלהעביר את תיקיות ברירת המחדל של הוינדוס, פשוט תעקוף אותם עם הLIBRARIES ותיצור מערך אירגון טוב יותר.

בשביל זה הLIBRARIES קיימים.

עדיף להשאיר את תיקיות ברירת המחדל היכן שהם, ולהפריד בין השימוש שעושות בהם תוכנות לצורך פנימי שלהם, ובין קבצי המשתמש אותם בוחרים לנהל ולארגן.

אם תוכנות בוחרות לשמור קבצי הגדרות משחקים ושמירות בMY DOCUMENTS(והן עושות זאת בצורה מבולגנת וחסרת אחידות מבנית, לפעמים בMY DOCUMENTS הראשי, לפעמים בתיקיית MY GAMES בתוך MY DOCUMENTS, לפעמים בכלל בSAVED GAMES תחת USER, ולפעמים קבור עמוק בUSER/APPDATA), שיעשו זאת בלי שום קשר לאירגון תיקיית המסמכים של המשתמש.

מבחינתי MY DOCUMENTS היא תיקיית מערכת שתוכנות עושות בה שימוש("מבלגנות"), ולא תיקיית משתמש בה מארגנים את המסמכים האישיים.

לצרכים שלי אני יוצר תיקיית DOCUMENTS נפרדת מכניס רק אותה לLIBRARY שכבר קיים למסמכים בוינדוס 7/8, ומעיף מהLIBRARY את MY DOCUMENTS.

MY DOCUMENTS היא לא תיקיה פרטית, היא תיקיית מערכת לשימוש כללי.

לעשות בה שימוש לאירגון אישי, זה כמו לעשות שימוש בתיבת הדואר(זאת שמחוץ לבית) כדי לארגן חשבוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...