האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים? - עמוד 8 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים?

ag43

Recommended Posts

מזל שלא הכנסת לי מילים לפה:

1) אני לא טוען ש-MS לא יוצלחים, אני טוען שבמקרה המסוים הזה של חוויית המשתמש ב- 8 הם לדעת רבים טעו בכך שניסו לשלב בכוח ממשקים משני דפוסי שימוש שונים.

2) לא אמרתי שאין שום מחשבה וקו מנחה, הטלתי ספק בקיומם בגרסת המערכת הזאת. בייחוד לאור העדר של הסבר כלשהו שמתייחס בדיוק לנקודה הזאת, מהו הקו המנחה מאחורי השינויים והאופן שבו הם הוטמעו?

3) אני לא הנקודה פה, אני רק מייצג עמדה (שמטבע הדברים אני מסכים עם חלקה). לא ברור לי למה בכל התגובות שלך אתה מוריד את הדיון לרמה אישית. בטח כשמתייחסים לדעה שלך ואליך בכבוד.

4) לא ציפיתי לשום דבר מ- 8. בכלל, אף אחד לא טוען פה שהמערכת עצמה גרועה, רק מעלים תהיות ותלונות מסוימות בקשר לממשק, להטמעתו ולקו השיווקי הדי מזלזל באינטליגנציה שמציגה MS (שזה באמת לא אמור להפתיע או לעניין, כי ככה עובד עולם השיווק). אבל למרות זאת, כל מי שמגיב "בעד" השינוי לא מתייחס כל כך לטענות הענייניות שהועלו רק מדבר בסיסמאות ואומר שמי שלא מתאים לו שלא ישתמש.

5) אפשר להחזיר את הפונקציונליות. אבל זאת לא הנקודה. כשחלק גדול מהמשתמשים נאלצים לפנות לתוכנות צד-שלישי כדי להחזיר פונקציונליות שמבחינתם היא הכרחית, אז יש כאן בעיה.

6) נכון, ההבדלים לא גדולים, אבל עובדה שהם מספיק גדולים כדי שאנשים יאבדו אוריינטציה בסיסית. יש הרבה משתמשים מרוצים? כמובן. אך זה לא משנה את העובדה שיש גם כאלה שהם פחות מרוצים ולא מבטל את תוקף הטיעונים של אלה שפחות מתלהבים מצורת ההטמעה של הממשק.

1.אכן "לא יוצלחים" היה ניסוח שלי, אבל זה מה שכתבת בצורה קצת פחות מפורשת

2.לא אמרת שאין מחשבה, רק הטלת ספק בכך שיש מחשבה? שוב, אתה כתבת ואני שיכתבתי בצורה מפורשת.

יפה שאתה מצפה לקבל ממיקרוסופט הסבר לקווי הקווים שהנחו אותם, הם הרי מוציאים עם כל מערכת הפעלה הסבר כזה.

מה, הם לא? זה באמת לא בסדר שהם לא נותנים לך דין וחשבון מפורט למה הם בחרו עיצוב X ולא עיצוב Y

אבל אם זה לא מספיק ברור - זה הכיוון של כל מערכות ההפעלה היום

איחוד של פלטפורמות :

המטרה שעוד כמה שנים - אותה מערכת תרוץ במחשבים, בטלפונים ובטאבלטים

אפל הולכים בכיוון, מיקרוסופט הולכים בכיוון ואפילו הולכת בכיוון.

יכול להיות שבשלב הראשון זה לא לטעמך, וזה לגיטימי. אבל העתיד יגיע אם תרצה או אם לא...

3.אין לי מושג על מה אתה מדבר, ציינתי שההודעה שלך יהירה כי היא היתה כזאת

יכולתי גם לקרוא לה קשקוש בלבוש ודמגוגיה צרופה אבל בחרתי שלא לעשות את זה...

4.בתור מישהו שמשתמש בה מהבטא, אני טוען ששינויי הפונקציונליות בינה לבין 7 קטנים ביותר

יש אומנם תוספות כמו "מטרו" (או איך שהם לא קראו לזה) - אבל אף אחד לא מכריח אותך להשתמש בהם.

5.שוב אתה זורק סטטיסטיקות? אולי זה לא כזה חלק גדול כמו שכמה "רעשנים" מנסים לצייר?

6.אתה צודק, צריכה לפתח מערכת נוספת לאנשים שמפחדים משינויים (גם אם הם יכולים להחזיר את הגלגל אחורה בקלות)

היא גם צריכה לשווק גירסה בלי WALPAPER של חיות כי יש אנשים שמפחדים מחיות (וזה לא מספיק שלא ישתמשו בו, חשוב שלא יהיה בכלל במערכת!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה כולם אומרים לשנמך למערכת פחות טובה ופחות חדישה תישאר עם WIN7הניכה

אני לא מבין למה אתם אומרים שהממשק של WIN7 יותר טוב גם ב WIN8 יש את ממשק הדסקטופ כמו ב WIN7

אבל יותר משופר ויש לכם עוד ממשק הארכים חלון רגיל לעבודה וחלון הארכים למולטימדיה מה יותר טוב מזה אין אני לא מבין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה ביקורת על הוינדוס 8, אבל היא בעיקר על START MENU של המטרו שנכפה על אנשים, ועל הגישה המסורבלת לSHUTDOWN.

ואולי על כמה מטרו שמורגדות כברירת מחדל לפעול עם פעולות DESKTOP(מציג התמונות למשל), שאפשר לשנות תוך שניות למציג המובנה שהיה ב7 וקיים עדיין גם ב8.

חוץ מזה אין כמעט דברים שאפשר להתלונן עליהם.

הוינדוס 8 מביא איתו כמה וכמה שיפורים רצויים.

לכן אנשים שיכולים לבחור בינו לבין ה7 בכל זאת בוחרים בו.

האמת שאין ממש ברירה.

משתמשי וינדוס יזרמו עם מה שמיקרוסופט עושים בין אם הם רוצים או לא.

את הרע נקבל עם הטוב, או נוותר על הטוב עם הרע.

וגם אם נוותר על הטוב עם הרע, בסופו של דבר נאלץ לעבור לגרסה חדשה יותר כי אי אפשר להישאר מאחור יותר מדי זמן.

עדיף כבר לקבל את הטוב עם הרע, ולשנוא את הרע מקרוב.

ככה יקבלו את מה שמגיע להם, לקוחות לא מרוצים שמתלוננים כאילו שהם מתכוונים לזה.

זה כמו הבדיחה עם הפולניה שמסתכלת במראה ואומרת בכעס "מגיע לו!!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי בתחילת-תחילת הדיון, היא לויתן גדול שידרוס את המשתמשים שלו כשהוא מתקדם בכיוון הרצוי לו, והמשתמשים בסוף מתרגלים לזה כי זהו טבעו של השוק שמיקרוסופט הנחילה לנו. בסוף נצטרך לקבל את המטרו הזה, אם נרצה או לא, כי לשם חותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מערכת (לאו דווקא מערכת הפעלה) ברמת מורכבות כזו יש חסרונות. בסופו של דבר, אם הפתרון הזה היה לא טוב, לא היו משתמשים בו. הוא טוב. לא מושלם, אבל טוב. אפילו טוב מאוד.

הטענה היתה שמייקרוסופט יכולה לדחוף מה שבא לה ויאכלו את זה. הוכחתי שזה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אכן "לא יוצלחים" היה ניסוח שלי, אבל זה מה שכתבת בצורה קצת פחות מפורשת

2.לא אמרת שאין מחשבה, רק הטלת ספק בכך שיש מחשבה? שוב, אתה כתבת ואני שיכתבתי בצורה מפורשת.

יפה שאתה מצפה לקבל ממיקרוסופט הסבר לקווי הקווים שהנחו אותם, הם הרי מוציאים עם כל מערכת הפעלה הסבר כזה.

מה, הם לא? זה באמת לא בסדר שהם לא נותנים לך דין וחשבון מפורט למה הם בחרו עיצוב X ולא עיצוב Y

אבל אם זה לא מספיק ברור - זה הכיוון של כל מערכות ההפעלה היום

איחוד של פלטפורמות :

המטרה שעוד כמה שנים - אותה מערכת תרוץ במחשבים, בטלפונים ובטאבלטים

אפל הולכים בכיוון, מיקרוסופט הולכים בכיוון ואפילו אובונטו הולכת בכיוון.

יכול להיות שבשלב הראשון זה לא לטעמך, וזה לגיטימי. אבל העתיד יגיע אם תרצה או אם לא...

3.אין לי מושג על מה אתה מדבר, ציינתי שההודעה שלך יהירה כי היא היתה כזאת

יכולתי גם לקרוא לה קשקוש בלבוש ודמגוגיה צרופה אבל בחרתי שלא לעשות את זה...

4.בתור מישהו שמשתמש בה מהבטא, אני טוען ששינויי הפונקציונליות בינה לבין 7 קטנים ביותר

יש אומנם תוספות כמו אפליקציות "מטרו" (או איך שהם לא קראו לזה) - אבל אף אחד לא מכריח אותך להשתמש בהם.

5.שוב אתה זורק סטטיסטיקות? אולי זה לא כזה חלק גדול כמו שכמה "רעשנים" מנסים לצייר?

6.אתה צודק, מיקרוסופט צריכה לפתח מערכת נוספת לאנשים שמפחדים משינויים (גם אם הם יכולים להחזיר את הגלגל אחורה בקלות)

היא גם צריכה לשווק גירסה בלי WALPAPER של חיות כי יש אנשים שמפחדים מחיות (וזה לא מספיק שלא ישתמשו בו, חשוב שלא יהיה בכלל במערכת!)

1. אז אל תשכתב ואל תפרש בבקשה את המילים שלי מעבר למה שאני כתבתי. תודה רבה אבל אני לא זקוק לפרשנות שלך.

2. שוב, הנטייה שלך לעוות את הנכתב מתחילה לעצבן ולהימאס. לא דרשתי שום דין וחשבון מפורט, דרשתי להבין, אפילו באופן "לא רשמי", מ-MS (בעידן הרשתות החברתיות) או ממשתמשים כמוך שאין להם בעיה עם הממשק מהו ההגיון שמאחורי האופן שבו הוטמעו רכיבי הממשק במערכת הנוכחית.

זה "שהחזון" הוא ליצור מערכת הפעלה אחידה בין כל המכשירים שבמערכת האקולוגית של מפתח התוכנה זה טוב ויפה אבל זה לא מצדיק או הופך כל שינוי להגיוני באופן אוטומטי. יש הבדל בין ליצור סינרגיה בין התוכן בין מכשירים שונים שמריצים את אותה מערכת הפעלה ובין הטמעת ממשק שאינו מתאים לייעוד ולמאפיינים הפיזיים של מכשיר מסוים. עם כל הכבוד לאותו חזון זה לא ישנה את המציאות הנוכחית ובעתיד הקרוב שבה מכשירים שונים הם בעלי מאפיינים פיזיים שונים, האינטראקציה איתם נעשית בצורה שונה.

ולראייה, תראה את כל מה שקורה ברשת, כל ה-Responsive Design, גרסות של מערכות ניהול תוכן ויישומי רשת שמתאימים את עצמם בדיוק להבדלים האלה.

לך אולי כל העניין הזה לא מפריע, לאחרים כן (תתפלא, זה לא מפריע לי רק לי), תתמודד ותפסיק לבטל את הדעות של אחרים תוך התנשאות והפגנת זלזול בוטה רק כי אתה חושב אחרת. תלמד לכבד את הזולת.

בניגוד למה שכל תומכי הממשק החדש מתעקשים משום מה להציג בדיון הזה, אף אחד לא טוען שאי אפשר להשתמש במערכת הנוכחית כמו שהיא או שהיא גרועה. פשוט יש אנשים שחושבים שהיה אפשר לעשות את הדברים בצורה טובה יותר או תוהים לגבי המניעים/הגיון שמאחורי חלק מהשינויים.

4. בסדר, זאת דעתך והיא לגיטימית, אבל זה לא אומר שהיא האמת המוחלטת וזה לא מקנה לך את הזכות להטיח עלבונות באנשים ולפסול דעות של אנשים אחרים רק בגלל שאתה חושב אחרת מהם.

5.

אני מכיר לא מעט אנשים שעברו למערכת (בזכות מבצע שדרוג זול) וכולם מרוצים ממנה מאוד

שוב אתה זורק סטטיסטיקות? אולי זה לא כזה חלק גדול כמו שכמה "רעשנים" מנסים לצייר?

רואה כמה קל לקחת משפט ולהוציא אותו מהקשרו בצורה דמגוגית?

וסתם לצורך רפרנס, Start8 לבדה נמכרה בעשרות אלפי עותקים בשלושת החודשים הראשונים לאחר השקת 8. לפני נתוני ההורדות (שהן כמובן לא מייצגות כי ייתכן שאותו אדם הוריד את התוכנה למספר מחשבים) שאפשר למצוא להן סימוכין ברשת (גם אם רובם מיצרני התוכנה), מספר ההורדות של התוכנות השונות שמחזירות את הפונקציונליות הזאת עמדו לפני מספר חודשים על אזור ה-20 מיליון. יתר-על-כן, עובדה שעכשיו MS מחזירה את הלחצן התחל ואת האפשרות להיכנס ישר לשולחן העבודה. אמנם זה יותר שינוי קוסמטי מהחזרת הפונקציונליות, אבל כנראה שאי שביעות הרצון הובעה לא רק על-ידי קומץ משתמשים רעשניים בפורומים זניחים באינטרנט.

והמצחיק הוא שזאת בכלל לא הנקודה שהעליתי, אבל אתם משום מה מתעקשים להתעלם ממה שאני כותב ולענות על מה שנוח להם לענות. לאורך כל הדיון אני לא התלוננתי על חסרונו של הלחצן או התפריט התחל, אפילו ציינתי שאני כבר שנים לא משתמש בהם, אני הערתי לגבי השילוב בין שני ממשקים שונים שמיועדים למכשירים שונים.

6) תשובה מאוד בוגרת. בדיוק בסגנון שבו אתה מתמחה. קח הערה, נפח אותה לממדים אסטרונומיים ואז הגב לה בצורה מתלהמת וצינית שכל מטרתה היא להגחיך את הדובר המקורי מבלי להתייחס לגופו של עניין. אני נתקל כמעט בכל יום במשתמשים חדשים במערכת שלא יודעים מאיפה להתחיל ולא מבינים את ההגיון. לדוגמה, הם לא מבינים למה הם קופצים בין ממשקים שונים וברגע שנפתח להם יישום Metro, כי זאת ברירת המחדל של ההגדרה, הם לא יודעים לסגור. זה הרבה יותר בעייתי מסתם הסבר וקורס אוריינטציה קצר וחד-פעמי. וכאן שוב נשאלת השאלה למה? מה ההגיון בצורה שבה הוטמעו חלק מהדברים, מה ההגיון לכפות מחוות מגע על משתמשי עכבר ומקלדת או את שולחן העבודה על משתמשי RT, מה ההגיון בלהקפיץ לפעמים משתמש שרוצה לפתוח קובץ מסוים או לשנות הגדרה מסוימת בין הממשקים? למה יש למעשה שני דפדפנים (אחד בגרסת הממשק החדש ואחד בגרסת שולחן העבודה) ועם תכונות קצת שונות (אני בטוח שאתם מבינים למה התכונות שונות אבל את משתמש המחשב השולחני ההדיוט הממוצע זה עלול לבלבל)? ושאלות נוספות בסגנון. כל הבלבול הזה לא נובע בגלל שיש תפריט Charms נסתר ולא כי עכשיו צריך עוד לחיצה או פחות לחיצה כדי להגיע להגדרה מסוימת אלא בגלל שהאינטראקציה עם המערכת מעט מבלבלת ולא בדיוק אינטואטיבית ביחס לאופן העבודה המסורתי עם התקני קלט שולחנים.

אין לי יותר כוח ועניין להמשיך בהתנצחויות איתך. אתה סתם אדם מתלהם וגס-רוח, זה כרטיס הביקור שלך בפורום. אתה ממש נהנה להיכנס לדיונים במטרה לחולל בהם מהומות בשיטותיך וסגנונך הייחודיים. אז תהנה. אני סיימתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המשתמשים ה"רגילים" (וזה כולל גם משתמשים מתקדמים) מרוצים מהשינוי. אתה משליך את התלונות של Power Users בפורום מחשבים והופך את זה ל 99%.

אמנם הדיון התקדם - אבל הייתי מוכרח להתייחס להודעה הזו.

התלונות על הממשק לא מגיעות מכיוון power users. למעשה היחידים שיכולים להתלונן הם pseudo power users - כאלה ש"מתקדמים" אבל לא ממש.

Power User לא יעשה סיפור גדול מזה שהWindows עולה ישר לmetro ולא לdesktop. הוא פשוט ילחץ Win+D.

כנ"ל - לPower User לא יפריע שהחביאו את הshutdown השד יודע איפה. הוא פשוט ילחץ Alt+F4.

אלה רק שתי דוגמאות של דברים שעשו מהם סיפור גדול ות'כלס אלה שטויות. רוב התלונות הן כאלה. גם אני לא התלהבתי מממשק המטרו כשראיתי אותו לראשונה, אבל דווקא מסיבות אסתטיות (ואני עדיין חושב שברירת המחדל שלו היא לא אסתטית במיוחד, אבל זה ניתן לשינוי). מבחינה פונקציונלית אין בו בעייתיות מיוחדת, ובאופן כללי ההבדל בין מערכות ההפעלה הרבה קטן יותר ממה שרואים במבט ראשון.

למעשה, זו הייתה האסטרטגיה של MS מאז ומעולם. מכניסים שינויים לממשק כדי לנסות להתאים אותו למשתמשים הפשוטים (בהצלחה או לא זה נושא אחר), אבל תמיד משאירים לpower users האמיתיים את הכלים הקיימים. ולכן מי שהוא באמת power user לא ירגיש שהשינוי כל-כך גדול. כי הדברים הבסיסיים כמו Win+D, Win+R, Alt+F4, קיימים מאז 95 ופועלים בדיוק באותה צורה וכך זה ימשיך לעולם. ולא משנה איפה יחביאו את ממשק הסרת התוכנות - appwiz.cpl תמיד יקפיץ אותו.

דבר דומה קרה במעבר לRibbon שהתחיל בOffice 2007, וממשיך עד היום. אולי זה יותר אינטואיטיבי מהתפריטים. מי שיהנה ממנו בעיקר יהיו משתמשים חדשים. מי שסבל הם בעיקר משתמשים ותיקים חצי-מקצועיים שהתרגלו לממשק הישן אבל לא שלטו ברזי התוכנה (קיצורי מקלדת למשל). לPower Users לא ממש היה אכפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר דומה קרה במעבר לRibbon שהתחיל בOffice 2007, וממשיך עד היום. אולי זה יותר אינטואיטיבי מהתפריטים. מי שיהנה ממנו בעיקר יהיו משתמשים חדשים. מי שסבל הם בעיקר משתמשים ותיקים חצי-מקצועיים שהתרגלו לממשק הישן אבל לא שלטו ברזי התוכנה (קיצורי מקלדת למשל). לPower Users לא ממש היה אכפת.

דוגמה מצויינת

אני זוכר את התלונות כשזה התחיל, גם פרחו תוספים שהחזירו את הממשק "הקלאסי" של 2003

היום אף אחד לא משתמש בתוספים האלו וכולם מרוצים מאופיס 2010/2013

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר מבחינתך ההגדרה של power user = מישהו שמכיר קיצורי מקלדת.

מעניין...

לא כל מי שמכיר קיצורי מקלדת יוגדר אוטומטית כpower user, אבל ההיפך כן נכון: כל מי שאפשר להגדיר אותו כpower user אמור להכיר קיצורי מקלדת בסיסיים כמו alt-F4, ומכאן שכאשר משתמש מתלונן שהוא לא מוצא איפה מכבים את המחשב, לא מדובר בpower user. בהתחשב במספר התלונות מהסוג הזה, אפשר להניח שגם משתמשים שאינם power users מתלוננים בהמוניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר מבחינתך ההגדרה של power user = מישהו שמכיר קיצורי מקלדת.

מעניין...

קיצורי מקלדת ושורות פקודה

אבל צריך לחדד. זו ההגדרה שלי לpower user של מערכת ההפעלה. אפשר להיות power user של תוכנות ייעודיות אבל לא של מערכת ההפעלה בכללי. משתמשים כאלה לרוב מתעניינים בעיקר באיך להפעיל את התוכנה שלהם, ומאותו רגע שאר מערכת ההפעלה לא מעניינת אותם. אך אם הוא צריך / רוצה לעשות עוד מספר דברים במערכת, ייתכן שהתרגלות לשינויי הממשק תהיה מציקה מבחינתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...