האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים? - עמוד 9 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים?

ag43

Recommended Posts

לא כל מי שמכיר קיצורי מקלדת יוגדר אוטומטית כpower user, אבל ההיפך כן נכון: כל מי שאפשר להגדיר אותו כpower user אמור להכיר קיצורי מקלדת בסיסיים כמו alt-F4, ומכאן שכאשר משתמש מתלונן שהוא לא מוצא איפה מכבים את המחשב, לא מדובר בpower user. בהתחשב במספר התלונות מהסוג הזה, אפשר להניח שגם משתמשים שאינם power users מתלוננים בהמוניהם.

אני יודע מצויין שאפשר לסגור חלון עם ALT+F4.

יחד עם זאת אני מעדיף לסגור אותו באמצעות האיקס בפינה עם העכבר, ברוב המקרים.

אם יבטלו את האיקס הזה - זה יתסכל אותי מאוד.

האם זה אומר שאני לא power user?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
דוגמה מצויינת

אני זוכר את התלונות כשזה התחיל, גם פרחו תוספים שהחזירו את הממשק "הקלאסי" של 2003

היום אף אחד לא משתמש בתוספים האלו וכולם מרוצים מאופיס 2010/2013

דוגמא גרועה - התלונות לא על עצם השינוי אלא על התאמתו לממשק מגע ולא למקלדת ועכבר. לא שמעת אותי מתלונן שמערכת ההפעלה עברה לממשק RIBBON נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא גרועה - התלונות לא על עצם השינוי אלא על התאמתו לממשק מגע ולא למקלדת ועכבר.

כמו שזה נראה לי, אתה היחיד שחוזר פה (כבר איזו פעם עשירית) על השטות שהתאמת הממשק למגע הפכה אותו ללא מתאים למקלדת ועכבר.

מה לעזאזל בעייתי בשימוש במקלדת ועכבר בWin8?

(ולמעשה אתה מדבר על עכבר בלבד - כי כשזה נוגע למקלדת - הכל עובד בדיוק כמו קודם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע מצויין שאפשר לסגור חלון עם ALT+F4.

יחד עם זאת אני מעדיף לסגור אותו באמצעות האיקס בפינה עם העכבר, ברוב המקרים.

אם יבטלו את האיקס הזה - זה יתסכל אותי מאוד.

האם זה אומר שאני לא power user?

אם אתה מתלונן שלא נוח לך שהורידו את הX זה דבר אחד, אבל אם אתה מתלונן שאין לך מושג איך לסגור את החלון, בדרך כלל פירושו של דבר שאתה לא מכיר את קיצור הדרך, אחרת התלונה שלך היתה נשמעת קצת אחרת. (זה בלי קשר לעובדה שAlt-F4 הוזכר בהקשר של כיבוי הוינדוס, לא של סגירת חלון).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה שלי לPOWER USER במערכת הפעלה קצת שונה.

POWER USER או HEAVY USER הם אנשים שעושים שימוש רב במערכת, ומעוניינים ביותר אופציות, ואפשרויות שליטה בדרך בה הם עובדים.

לאו דווקא קיצורים, אלה גם פונקציות ממשק גראפי אינטואיטיביות, ואופציות מתקדמות, ואפשרויות קוסטומיזציה.

אני לכל הפחות HEAVY USER ואני מכיר ומשתמש בקיצורים, אבל הם דווקא פחות מעניינים אותי.

לא ממש מעניין אותי הגישה לSHUTDOWN גם אם לא היה ALT F4.

יותר מעניין אותי הSTART MENU האפשרויות, והפיכתו לכלי שימושי להפעלה לאותם אנשים שעובדים הרבה עם ממשק החלונות של שולחן העבודה, שרגילים לאפשרויות קצת יותר מתקדמות, וגיוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שזה נראה לי, אתה היחיד שחוזר פה (כבר איזו פעם עשירית) על השטות שהתאמת הממשק למגע הפכה אותו ללא מתאים למקלדת ועכבר.

מה לעזאזל בעייתי בשימוש במקלדת ועכבר בWin8?

הוא לא היחיד, גם אני.

אתה לא חושב שדרך השימוש מהצד של היוזר שונה בין עכבר למגע ? מה שהכי מתאים לאחד, פחות מתאים לאחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הדבר המרכזי שמטריד אותי בMETRO START MENU זה שבSTART הקודם של 7 היו הרבה יותר אופציות אירגון, בשטח הרבה יותר קטן מבחינת מרחב.

ופתאום אילצו אותנו לעבוד עם START MENU שמתפרס על כל המסך, ועם זאת יש בו פחות אפשרויות ופחות אלמנטים על פני כל השטח העצום הזה.

זה כמו חזרה אחורה בזמן לוינדוס 3.1 עם רזולוציה נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אז אל תשכתב ואל תפרש בבקשה את המילים שלי מעבר למה שאני כתבתי. תודה רבה אבל אני לא זקוק לפרשנות שלך.

2. שוב, הנטייה שלך לעוות את הנכתב מתחילה לעצבן ולהימאס. לא דרשתי שום דין וחשבון מפורט, דרשתי להבין, אפילו באופן "לא רשמי", מ-MS (בעידן הרשתות החברתיות) או ממשתמשים כמוך שאין להם בעיה עם הממשק מהו ההגיון שמאחורי האופן שבו הוטמעו רכיבי הממשק במערכת הנוכחית.

זה "שהחזון" הוא ליצור מערכת הפעלה אחידה בין כל המכשירים שבמערכת האקולוגית של מפתח התוכנה זה טוב ויפה אבל זה לא מצדיק או הופך כל שינוי להגיוני באופן אוטומטי. יש הבדל בין ליצור סינרגיה בין התוכן בין מכשירים שונים שמריצים את אותה מערכת הפעלה ובין הטמעת ממשק שאינו מתאים לייעוד ולמאפיינים הפיזיים של מכשיר מסוים. עם כל הכבוד לאותו חזון זה לא ישנה את המציאות הנוכחית ובעתיד הקרוב שבה מכשירים שונים הם בעלי מאפיינים פיזיים שונים, האינטראקציה איתם נעשית בצורה שונה.

ולראייה, תראה את כל מה שקורה ברשת, כל ה-Responsive Design, גרסות של מערכות ניהול תוכן ויישומי רשת שמתאימים את עצמם בדיוק להבדלים האלה.

לך אולי כל העניין הזה לא מפריע, לאחרים כן (תתפלא, זה לא מפריע לי רק לי), תתמודד ותפסיק לבטל את הדעות של אחרים תוך התנשאות והפגנת זלזול בוטה רק כי אתה חושב אחרת. תלמד לכבד את הזולת.

בניגוד למה שכל תומכי הממשק החדש מתעקשים משום מה להציג בדיון הזה, אף אחד לא טוען שאי אפשר להשתמש במערכת הנוכחית כמו שהיא או שהיא גרועה. פשוט יש אנשים שחושבים שהיה אפשר לעשות את הדברים בצורה טובה יותר או תוהים לגבי המניעים/הגיון שמאחורי חלק מהשינויים.

4. בסדר, זאת דעתך והיא לגיטימית, אבל זה לא אומר שהיא האמת המוחלטת וזה לא מקנה לך את הזכות להטיח עלבונות באנשים ולפסול דעות של אנשים אחרים רק בגלל שאתה חושב אחרת מהם.

5.

שוב אתה זורק סטטיסטיקות? אולי זה לא כזה חלק גדול כמו שכמה "רעשנים" מנסים לצייר?

רואה כמה קל לקחת משפט ולהוציא אותו מהקשרו בצורה דמגוגית?

וסתם לצורך רפרנס, Start8 לבדה נמכרה בעשרות אלפי עותקים בשלושת החודשים הראשונים לאחר השקת 8. לפני נתוני ההורדות (שהן כמובן לא מייצגות כי ייתכן שאותו אדם הוריד את התוכנה למספר מחשבים) שאפשר למצוא להן סימוכין ברשת (גם אם רובם מיצרני התוכנה), מספר ההורדות של התוכנות השונות שמחזירות את הפונקציונליות הזאת עמדו לפני מספר חודשים על אזור ה-20 מיליון. יתר-על-כן, עובדה שעכשיו MS מחזירה את הלחצן התחל ואת האפשרות להיכנס ישר לשולחן העבודה. אמנם זה יותר שינוי קוסמטי מהחזרת הפונקציונליות, אבל כנראה שאי שביעות הרצון הובעה לא רק על-ידי קומץ משתמשים רעשניים בפורומים זניחים באינטרנט.

והמצחיק הוא שזאת בכלל לא הנקודה שהעליתי, אבל אתם משום מה מתעקשים להתעלם ממה שאני כותב ולענות על מה שנוח להם לענות. לאורך כל הדיון אני לא התלוננתי על חסרונו של הלחצן או התפריט התחל, אפילו ציינתי שאני כבר שנים לא משתמש בהם, אני הערתי לגבי השילוב בין שני ממשקים שונים שמיועדים למכשירים שונים.

6) תשובה מאוד בוגרת. בדיוק בסגנון שבו אתה מתמחה. קח הערה, נפח אותה לממדים אסטרונומיים ואז הגב לה בצורה מתלהמת וצינית שכל מטרתה היא להגחיך את הדובר המקורי מבלי להתייחס לגופו של עניין. אני נתקל כמעט בכל יום במשתמשים חדשים במערכת שלא יודעים מאיפה להתחיל ולא מבינים את ההגיון. לדוגמה, הם לא מבינים למה הם קופצים בין ממשקים שונים וברגע שנפתח להם יישום Metro, כי זאת ברירת המחדל של ההגדרה, הם לא יודעים לסגור. זה הרבה יותר בעייתי מסתם הסבר וקורס אוריינטציה קצר וחד-פעמי. וכאן שוב נשאלת השאלה למה? מה ההגיון בצורה שבה הוטמעו חלק מהדברים, מה ההגיון לכפות מחוות מגע על משתמשי עכבר ומקלדת או את שולחן העבודה על משתמשי RT, מה ההגיון בלהקפיץ לפעמים משתמש שרוצה לפתוח קובץ מסוים או לשנות הגדרה מסוימת בין הממשקים? למה יש למעשה שני דפדפנים (אחד בגרסת הממשק החדש ואחד בגרסת שולחן העבודה) ועם תכונות קצת שונות (אני בטוח שאתם מבינים למה התכונות שונות אבל את משתמש המחשב השולחני ההדיוט הממוצע זה עלול לבלבל)? ושאלות נוספות בסגנון. כל הבלבול הזה לא נובע בגלל שיש תפריט Charms נסתר ולא כי עכשיו צריך עוד לחיצה או פחות לחיצה כדי להגיע להגדרה מסוימת אלא בגלל שהאינטראקציה עם המערכת מעט מבלבלת ולא בדיוק אינטואטיבית ביחס לאופן העבודה המסורתי עם התקני קלט שולחנים.

אין לי יותר כוח ועניין להמשיך בהתנצחויות איתך. אתה סתם אדם מתלהם וגס-רוח, זה כרטיס הביקור שלך בפורום. אתה ממש נהנה להיכנס לדיונים במטרה לחולל בהם מהומות בשיטותיך וסגנונך הייחודיים. אז תהנה. אני סיימתי.

1.אבל זה לא היה מעברלמה שכתבת, תקרא שוב ותראה שזה מה שאתה כתבת. אתה צריך שאני אצטט מה כתבת בשביל לראות שזה בדיוק אותו דבר במילים שונות?

2.למעשה כן דרשת, דרשת הסבר למה הם עשו שינוי כזה

זה באמת חוצפה שלא התייעצו איתך קודם בזמן שהם מתכננים את עתיד מערכות ההפעלה שלהם.

אני לא טענתי שזה לא מפריע לך וברור לי שיש עוד (לא מעט) משתמשים שקשה להם עם השינוי

למזלך יש לך אלטרנטיבות פשוטות ליישום.

וכן, אפשר היה לעשות את המערכת טובה יותר - אבל זה נכון תמיד כשמדובר בפרוייקט כ"כ מורכב.

4.לא טענתי שהאמת שלי היא אוניברסלית בשום שלב...

5.האמת, אני לא זרקתי סטטיסטיקה (להבדיל מ"99% מהמשתמשים" שנזרק פה באוויר)

בסה"כ כתבתי שאני מכיר אנשים שמרוצים מהמערכת, חלקם רחוקים מלהיות POWER USERS

ואפילו הם הצליחו להשתלט עליה במהירה.

מנפלאות המוח האנושי....

ברור לי שתעשיית תוכנות להחזרת הממשק לקדמותו פורחת, אבל זה יעבור

בWINDOWS 9 כבר תשתמש ותהיה רגיל והתוכנות האלו ייעלמו.

6.למה נקודת המוצא שלך היא שמשתמשים הם מטומטמים? לא מדובר בפיזיקה גרעינית וכל משתמש יבין מהר מאוד איך לתפעל את המערכת. היא מאוד אינטואיטיבית וברגע שאתה מבין את הקונספט הבסיסי היא לא יותר מסובכת ממערכות קודמות (אפילו להיפך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה שלי לPOWER USER במערכת הפעלה קצת שונה.

POWER USER או HEAVY USER הם אנשים שעושים שימוש רב במערכת, ומעוניינים ביותר אופציות, ואפשרויות שליטה בדרך בה הם עובדים.

אתה צודק. יותר נכון להגיד כמו שאמר yonizaf - זה לא שpower user = קיצורי מקלדת, אלא שיש קורלציה גבוהה בין היות power user לשליטה בקיצורי מקלדת ופקודות מערכת.

זה פחות אינטואטיבי. כמה פעמים לחזור על זה?

זו דעתך, ונראה שאתה בדעת מיעוט (אם כי יש שמסכימים איתך).

אתה לא חושב שדרך השימוש מהצד של היוזר שונה בין עכבר למגע ? מה שהכי מתאים לאחד, פחות מתאים לאחר.

זה שדרך השימוש שונה, זה לא בהכרח אומר שלא ניתן לקיים ממשק שמתאים לשתי האפשרויות (גם מגע וגם עכבר). אתה אומר משהו כללי מאוד, ואני עדיין לא מבין מה בדיוק מפריע לך. אולי צריך דוגמאות ספציפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכול הבכיינים שלא יכולים בלי כפתור אתחל וקשה להם לחפש קבלו כפתור התחל+ משופר

יותר ממה שיש ב7 רק שלא היה לכם מסובך להשתמש בוא והוא של חברה ישראלית ובעברית

http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php זה יפתור לכם את כול הבעיות או שלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה POWER/HEAVY USERS יודעים יותר טוב מהמפתחים של מה יכול להיות, ומה עדיף, ומה הם היו רוצים.

חלק גדול מהמשתמשים מכירים פי 1000 תוכנות וממשקים, ועבדו איתם פי 100 מאותם אנשי .

לכן מה שלא נתפס בכלל במוחם של מפתחי עד שהם שומעים את גלי התלונות, מיד!! נתפס ברדאר של אותם משתמשים כבדים, שהיו עושים עבודה הרבה יותר טובה על הממשק והפונקציונליות אם היו מתיעצים איתם בשלב הפיתוח.

במקום זה מתיעצים עם האידיוט מהסרטון בהודעה הראשית שמדבר כאילו יש לו תואר בחינוך ילדים לגיל הרך

(Not that theres anything wrong with that).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על תעבור ל WIN8 תחזור לדוס ועל תבלבל לנו בשכל והם כול דיון שיש פה על כול דבר זה אומר שהמוצר או הדבר הזה לא שווים אז שום דבר פה לא שווה נכון הזה תירוץ עלוב ומפגר של ילד בגן ולא של אחד שמבין וגולש באתר מחשבים עדיף לא לרשום כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...