האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים? - עמוד 7 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים?

ag43

Recommended Posts

להתרגל אולי אפשר אבל ממשק מגע לעולם לא יהיה אינטואטיבי עם עכבר ולהיפך. לא סתם מערכות ההפעלה מבוססות המגע התפתחו לכיוון אחר לחלוטין ממערכות הפעלה מבוססות עכבר ומקלדת. אם יצא לך לעבוד עם MOBILE הישנות אתה יודע עד כמה השילוב הזה לא מתאים (וזה עוד עם סטיילוס שדימה עכבר).

בזה אתה צודק. בגדול.

אך אתה מתעלם משני דברים:

1) עדיין חלק גדול ממערכת ההפעלה הוא ממשק ה explorer (דסקטופ) - שלא השתנה.

2) חלק גדול מהפונקציונליות של המטרו\מודרן כן נוחה עם עכבר (מנסיון).

ללחוץ על אריח בגודל של 1/20 מסך זה נוח גם עם העכבר. להקיש את האות הראשונה בשמה של התוכנה ולמצוא אותה בחלקיק שניה - זה נוח. אפילו נוח יותר מאשר עם מגע. בהחלט יש גם יתרונות ולא רק חסרונות, גם עם עכבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
הכל טוב ויפה עד שהשדרוג מתבצע במקום העבודה - היכן שלא תמיד יש לך את החופש לבחור מערכת הפעלה או להתקין תוכנות צד שלישי.

לשינויים ה"קוסמטיים" שאתה מדבר עליהם יש צדדים פונקציונליים שמפריעים לי לעבוד בפועל, כפי שפרטתי באחת התגובות בתחילת הדיון.

אז אני באמת מצטער, יש לך מוגבלות (קלה)

כי באמת לא מדובר בשינויים כ"כ משמעותיים, ואם אתה לא מסוגל להתמודד איתם - אולי אתה צריך למצוא תפקיד שלא כולל עבודה על מחשב.

להתרגל אולי אפשר אבל ממשק מגע לעולם לא יהיה אינטואטיבי עם עכבר ולהיפך. לא סתם מערכות ההפעלה מבוססות המגע התפתחו לכיוון אחר לחלוטין ממערכות הפעלה מבוססות עכבר ומקלדת. אם יצא לך לעבוד עם MOBILE הישנות אתה יודע עד כמה השילוב הזה לא מתאים (וזה עוד עם סטיילוס שדימה עכבר).

אין לי ספק שעוד 5-7 שנים תסתכל על הפוסט הזה ולא תבין איך חשבת ככה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להמשיך לטעון שהמשתמשים אוהבים את זה. התגובות כאן, ברשת ובעיקר נתוני המכירות סותרים אותך. תקנה 7 זה טיעון מפגר כי מטרת היא למכור לך מערכת חדשה וזה לא יקרה אם המשתמשים לא יהיו מרוצים ממנה.

התגובות כאן וברשת לא סותרות שום דבר.

התגובות כאן וברשת הן של גיקים שאוהבים להתבכיין, לבקר והם כמו שאמרתי, הם משתמשים מתקדמים. רוב רובם של המשתמשים לא מגיבים בפורומים של מחשבים. זה מה שאתה לא מצליח להפנים. התגובות הללו הם לא מדגם מייצג!

נתונים המכירות גם לא ממש אומרים משהו. בסופו של דבר, Win 7 מערכת מעולה ולרוב המשתמשים פשוט אין סיבה להחליף אותה. אני מרוצה מאוד מ 8, אבל:

א) לא קניתי אותה.

ב) עד שלא הייתי צריך לפרמט מחשב, לא עברתי אליה. רוב האנשים מעדיפים לא לפרמט את המחשב ולא להחליף דברים שכבר עובדים להם.

מטרות מייקרוסופט לא קשורות לעצם הטענה שלך שהם דוחפים את זה לכוח למשתמשים שלא אוהבים את 8. אם משתמש לא אוהב את 8, הוא לא חייב להשתמש בה. להגיד שעדיין אפשר להשתמש בה זה לא מפגר. להגיד שדוחפים בכוח - למרות שעובדתית אתה יכול להשתמש ב 7 בקלות רבה, זה מה שמפגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

אבל אני לא יכול לעשות את זה שאתה מגזים - ובכוח. להגיד ש 99% מהמשתמשים לא יכולים להרוויח מהשינויים שעשו ב 8, זו פשוט סתם הגזמה. יש בממשק החדש חסרונות שמפריעים לחלק מהמשתמשים, אך גם יש בו הרבה יתרונות. כנראה שהיתרונות עוזרים ליותר משתמשים מאשר שהחסרונות מפריעים לאנשים, כי רוב האנשים אלו משתמשים הדיוטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הטענות שלכם די דביליות :)

אם זו הטענה - היא מפגרת.

למדה דיביליות ולמה מפגרת?

לא הכל שחור ולבן. האפשרויות הן לא או לקבל משהו כמו שהוא או לא להשתמש בו. לפי ההגיון הזה אפשר ליישב כל מחלוקת וכל דיון בתשובה אם לא טוב לך אז אל תשתמש. יש מקרים שזה נכון, יש לא פחות מקרים שזה לא ולכן הגישה הזאת היא לא בוגרת ולא רצינית.

אמנם זה קונספט שבטח קצת זר לרוב חברי הפורום, אבל יש אנשים שמשלמים עבור מערכת ההפעלה שלהם, מה שהופך אותם לא רק למשתמשים אלא גם לצרכנים. למשתמש, בטח כשהוא משלם עבור המוצר או השירות שהוא מקבל, מותר להביע את מורת רוחו ואת חוסר שביעות הרצון שלו.

מה שאתם מציעים הם פתרונות מעשיים אבל זה לגמרי לא מהות הדיון שנסוב סביב השינויים בממשק והאופן שבו MS מציגה אותם. יש בהחלט תלונות וקיטורים ללא ערך, סתם להתלונן על שינוי מבלי להסביר למה, אבל יש תלונות ענייניות מאוד בנושא הזה (כשהמרכזית שבהן היא פיצול האישיות של המערכת) שאילו רק הייתי שומע הסבר אחד הגיוני מ-MS ו/או מקטרגיה לגבי ההגיון שמאחורי העניין הזה, ואין זה משנה אם הייתי מסכים איתו או לא, הייתי באמת מאמין שיש פה לפחות כוונה אמיתית לבצע שינוי צופה פני עתיד. אבל המציאות היא שלא קיים הסבר כזה ולכן כל התשובות וההסברים שבאות להצדיק, לפאר ולהאדיר את המערכת הן חסרות ערך בדיוק כמו התלונות מאותה קטגוריה. אם מפרקים את הממשק הזה לפרטיו מגלים שכלום לא השתנה באופן מהותי, פשוט החליטו לסרבל את אופן השימוש על-ידי שילוב של ממשקים משני עולמות שונים לתוך מערכת אחת ואפילו עם זה הם לא הלכו עד הסוף, מה ששוב מטיל בספק את ההנחה שבאמת יש פה איזה קו מנחה מאחורי הדברים ושלא מדובר בתוצר של קרבות אגו פנימיים בתוך הארגון או שאר שיקולים לא עניינים. עצם העובדה שמשתמשים חדשים במערכת, למרות שיש להם רקע מקדים בשימוש במערכות שונות, ובהן Windows, MacOS, ומערכות ההפעלה לניידים, התקשו למצוא איך לבצע פעולות בסיסיות בממשק החדש הן העדות הברורה ביותר לכך שלא כולם טיפשים (עובדה, מסתדרים במערכות אחרות) אלא לחוסר ההצלחה של חוויית המשתמש שמספקת המערכת, וכמו שכבר נאמר כאן, חוויית המשתמש בכל תוכנה ושירות היא כנראה ההיבט שמגדיר אותו.

כן, לא חייבים לעבור ל- 8 אבל זה פתרון נקודתי וזמני. הממשק החדש הוא הקו שבו MS הולכת ובמוקדם או במאוחר אנשים יצטרכו לעבור בלית ברירה. בטח לאור המעבר ההדרגתי של שוק התוכנה ובו MS למודל עסקי של מנויים (או SaaS) שזאת לדעתי הסיבה האמיתית לשינויים בתמחור, אבל זה לא נושא הדיון. אז אם עד אז אנשים יתלוננו בצורה עניינית, אולי גם הממשק יעבור מקצה שיפורים ויתאים לצרכים של העולם ושל המשתמשים ולא רק לאיזו גחמה של מנהל מוצר בארגון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה, אתה רק מוכיח את דבריי.

לא תטרח חלילה לנמק את דעתך, מה שתעשה זה תנקוט בגישה תוקפנית כנגד מי שאתה מסווג כמתנגד לדעתך (ואני אפילו לא מתנגד לדעתך, רק מציין שאתה מחיל אותה באופן גורף על כולם את זווית הראייה שלך) ותנסה לגרור את הדיון לרמה אישית תוך העלבת הצד השני. טקטיקה ידועה של מי שאין לו בסיס לדבריו אז פשוט בוחר לתקוף בניסיון להכניס את הצד השני למגננה ולהצטייר כאיזה מקור סמכות רק בגלל שהוא תוקפן.

מה שיפה פה בפורום זה שכבר מזמן אין דיונים אמיתיים. הכל הופך להתנצחויות ברמה של שכונה. במקום להתדיין לגופו של עניין ולהחליף דעות בצורה תרבותית, הכל ספוג בציניות, בניסיונות העלבה, זריקת הצהרות לא מנומקות לאוויר שמלוות בהטחת כינויים, כמעט ללא שום התייחסות לנושא הדיון.

אחלה קהילה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מספיק ברור?

לשיטתך מיקרוסופט הלא יוצלחים פשוט עשו דברים נגד הצרכן בלי שום סיבה (אוליי דווקא?)

אין קו מנחה מאחורי המעשים שלהם, שום מחשבה וראיית עתיד.

אני קצת מפקפק בכך וחושב שיש להם ראייה הרבה יותר רחבה מאשר ל2.5 משתמשים בפורום מחשבים.

כן, 8 הוא אכן מוצר

אבל אף אחד לא הכריח אותך לקנות את המוצר ויותר מזה, יכולת לנסות אותו לפני.

אם קנית למרות שלא אהבת בציפיה שהוא פתאום יהפוך לWINDOWS 7 אז צר לי לבשר לך שזה כנראה לא יקרה.

ובכל מקרה ההבדלים לא כ"כ גדולים מבחינה פונקציונלית (ושוב, אפשר לשחזר חלק גדול מהפונקציונליות "שאבדה")

כאמור, אני מכיר לא מעט אנשים שעברו למערכת (בזכות שדרוג זול) וכולם מרוצים ממנה מאוד

גם אם לקח להם בפעם הראשונה 10 דקות להבין איך X או Y.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כבר הוזכר שיש למיקרוסופט את הסיבות שלה. וזה נוגע לשוק הטאבלטים ומגע בכלל, שכבר עברו במכירות את שוק ה הקלאסי.

אך זה לא משנה את העובדה שממשק שיועד למגע לא יהיה אפקטיבי באותה מידה לעכבר, וממשק שיועד לעכבר לא יהיה אפקטיבי באותה מידה למגע. אפשר ללכת סביב סביב, אך עובדה זו לא תשתנה.

וינדוס 8 עצמו הוא יצור כלאיים, גם מבחינת השוק אליו הוא פונה. (שוק כלאיים בתקופת מעבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:Blank, כמה הערות:

1) להגיד על ההודעה שלך שהיא יהירה, זה לא "העלבה".

2) אתה גם לא מנמק את הטיעונים שלך. אתה מציג דעה אישית כעובדה. אתה מציג סקר סטטיסטי שביצעת על מדגם מצומצם ולא מייצג כמסקנה סטטיסטית בעלת תוקף גבוה.

3) להגיד שזה שמיקרוסופט עוברת לממשק המטרו כי זו "גחמה" של איזה מנהל מוצר, זו הגזמה מטורפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל שלא הכנסת לי מילים לפה:

1) אני לא טוען ש-MS לא יוצלחים, אני טוען שבמקרה המסוים הזה של חוויית המשתמש ב- 8 הם לדעת רבים טעו בכך שניסו לשלב בכוח ממשקים משני דפוסי שימוש שונים.

2) לא אמרתי שאין שום מחשבה וקו מנחה, הטלתי ספק בקיומם בגרסת המערכת הזאת. בייחוד לאור העדר של הסבר כלשהו שמתייחס בדיוק לנקודה הזאת, מהו הקו המנחה מאחורי השינויים והאופן שבו הם הוטמעו?

3) אני לא הנקודה פה, אני רק מייצג עמדה (שמטבע הדברים אני מסכים עם חלקה). לא ברור לי למה בכל התגובות שלך אתה מוריד את הדיון לרמה אישית. בטח כשמתייחסים לדעה שלך ואליך בכבוד.

4) לא ציפיתי לשום דבר מ- 8. בכלל, אף אחד לא טוען פה שהמערכת עצמה גרועה, רק מעלים תהיות ותלונות מסוימות בקשר לממשק, להטמעתו ולקו השיווקי הדי מזלזל באינטליגנציה שמציגה MS (שזה באמת לא אמור להפתיע או לעניין, כי ככה עובד עולם השיווק). אבל למרות זאת, כל מי שמגיב "בעד" השינוי לא מתייחס כל כך לטענות הענייניות שהועלו רק מדבר בסיסמאות ואומר שמי שלא מתאים לו שלא ישתמש.

5) אפשר להחזיר את הפונקציונליות. אבל זאת לא הנקודה. כשחלק גדול מהמשתמשים נאלצים לפנות לתוכנות צד-שלישי כדי להחזיר פונקציונליות שמבחינתם היא הכרחית, אז יש כאן בעיה.

6) נכון, ההבדלים לא גדולים, אבל עובדה שהם מספיק גדולים כדי שאנשים יאבדו אוריינטציה בסיסית. יש הרבה משתמשים מרוצים? כמובן. אך זה לא משנה את העובדה שיש גם כאלה שהם פחות מרוצים ולא מבטל את תוקף הטיעונים של אלה שפחות מתלהבים מצורת ההטמעה של הממשק.

The Avatar

1) ההודעה שלי יהירה? נניח. אבל אם ככה מה הודעות שלכם שבהן אתם קוראים לאנשים עם דעות שונות משלכם דבילים ומפגרים?

2) אני לא מנמק את הטענה שלי? הסברתי בפירוט מה הטענה שלי. יש סביבת עבודה שמתאימה למחשב שולחני או קלאסי ויש סביבת עבודה למכשירים ניידים. זה לא רק עניין המגע או לא מגע, זה גם העניין של השימושים ודפוסי העבודה במכשירים האלה. למה מתמש צריך במחשב שולחני עם מסך ברזולוציה גבוהה ללחוץ על תמונה או כל קובץ אחר ושהיא תפתח לו במסך מלא? למה אני צריך להשתמש במחוות מגע עם העכבר? ולחילופין, למה אני צריך את שולחן העבודה במכשיר עם מסך קטן ומבוסס מגע? למה יש קפיצות בין סוגי הממשקים גם כשאתה "בוחר" להתמקד באחד מהם. זאת הטענה שלי. אם יש לך הסבר להגיון שמאחורי זה אני אשמח לשמוע

ואגב איזה סקר סטטיסטי הצגתי?

3) עובדה שהאחראי על הפרויקט פוטר זמן קצר לאחר השקתו ושמאז MS נוקטת בצעדים למזעור נזקים, גם אם רק בדרכה המסורבלת. כמובן שהסיבה לפיטורים היא מרוכבת יותר ולא רק "הכשלון" לכאורה של 8, ואני לא תולה קשר ישיר וחד-משמעי בין הדברים, אבל אם יש קו מנחה ודרך, אז למה כל השיפוצים הקוסמטיים החדשים האלה שמשווקים באופן מאוד ברור בצורה שמטרתה העיקרית היא להציג את MS כקשובה לקהל משתמשיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank אתה סתם מחפש מחט בערמת שחת אין שום דבר בWIN7 שאין בWIN8

ויש הרבה דברים בWIN8 שחסר לי בWIN7 הניכה ולא חסר לי שום תוכנה צד שלשי חוץ מכפתור התחל שיש פתרון

של חברה ישראלית שנותן כפתור התחל משופר הרבה יותר ממה שיש בWIN7 ולא שוקל הרבה

ולא מרגשים בכלל שזה תוכנה צד שלשי זה ניראה חלק מWIN8 אז תחזור לדוס זה הכי טוב

לא שם גם אין התחל ואין שם כלום אבל צריך לזכור מלא פקודות ומלים באנגלית וזה לא מתאים לכולם

ואין עברית נורמלי ועוד מלא דברים כולל משחקים אז תחזור לדוס זה הכי טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי הדיון הזה פשוט ארוך מדיי.. בוא נעשה אותו קצר יותר יעיל. האם אני בתור בעלים חוקיים של 8 יכול לעשות downgrade לווינדוס 7? אולי אני חי באספמיה אבל אם זה אפשרי אז... וכן גם אני מתגעגע לממשק של 7 למרות ש8 יותר מהיר אבל גם יש לי באג אחד מעצבן בוא שלפעמים תיקיה פשוט קופצת ללא הפסקה ונרגעת אחרי חצי שעה. חוץ מזה הכל פיקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...