האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים? - עמוד 4 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים?

ag43

Recommended Posts

ךםך מה?

טאבלטים בשנה האחרונה מכרו יותר ממחשבים נייחים+ניידים ביחד.

כמעט כל מחשב נייד חדש שמוכרז בתקופה האחרונה מגיע עם מסך מגע (ובד"כ גם יודע להתקפל לתצורת טאבלט)..

המגמה היא בפירוש לכיוון של מכשירים עם מסכי מגע, על מה אתה מדבר?

זה מה שאמרתי : שהמכירות של המחשבים בירידה ..

אני לא רואה צורך במסך מגע בגודל 20" או 30" נייח , או בניידים שאינם ..

עושה רושם שהם רצו לייצר מערכת הפעלה לטאבלטים ולסמארטפונים . זה טוב ויפה אבל אל תכריחו את בעלי המחשבים ה"קלאסיים" לעבור למערכת שאינה בנויה למוצר שלהם , שאינו מגע ..

הכוונה היא שאם הכיוון הוא לטאבלטים , הכל טוב ויפה , אבל זה לא מיועד למחשבים ללא מסך מגע .

ואישית אני לא חושב שאני אקנה עם מסך מגע .. (בינתיים).

נ.ב-

כבר מדברים על חיישנים אשר יחליפו את הצורך במסך מגע/מקלדת/עכבר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
* מהירות עלייה (שכבר נאמר) היא דבר שאכן מורגש

* באופן כללי תגובתיות יותר טובה כמעט בכל דבר - זה לא מבדיקה אישית, אבל גם משהו ששמעתי מכמה אנשים שהתנסו

* תמיכה טובה יותר בחומרה מן הקופסה (לפחות חומרה מודרנית). בין היתר - יש תמיכה מובנית בUSB3 - לרוב הבקרים לא צריך דרייבר, והביצועים עדיפים מאשר היו עם דרייברים של היצרן בWin7 - זה מנסיון אישי שלי. מדובר כאן במשהו שלא השתנה מאז XP SP2.

* שיפורים נוספים בקרנל ובמודלים של הדרייברים (למרות שזה די אינקרמנטלי)

* ניהול נוח יותר של התקנות תיקון למיניהן בלי הצורך במדיה חיצונית

* Windows to Go שמאפשרת סוף-סוף boot נורמלי בלי קומבינות מUSB, למרות שעדיין מוגבל ל"התקנים תומכים".

מהירות עליה -

1. קורית רק פעם אחת בעלית המחשב, ולא משפיעה על עבודה שוטפת.

2. הם השיגו את המהירות באמצעות מערכת שדומה לhibernate. מי שזה חשוב לו יכול לעשות hibernate גם ב7.

3. בגלל איך ש8 טוחנת דיסק (נבדק ביותר ממחשב אחד, בהתקנה חדשה, ומחיפוש ברשת זו בעיה נפוצה), ממילא הייתי רוצה לשים אותה על , ואז כבר אין הרבה מה להרוויח במהירות העליה.

תגובתיות טובה יותר - מצטער, אבל הרושם שלי הוא דווקא הפוך (אחרי עבודה של כמה חודשים על המערכת, בהשוואה ל7 על אותה חומרה).

תמיכה בחומרה מן הקופסה - נוגע להתקנה ראשונית של המערכת, ולמקרים הנדירים של הוספת חומרה. לא לשימוש שוטף. שווה להתאמץ עוד טיפה בהתקנה בשביל מערכת שתהיה יותר נוחה לי אח"כ.

שיפורים בקרנל כו' - ענית לעצמך. אבל חוץ מזה, אם זה לא משהו שהמשתמש יכול להרגיש ולשים לב אליו, זה לא ישכנע אותו.

ניהול התקנות תיקון - שוב מקרים נדירים ולא שימוש שוטף, מה גם שלא השתכנעתי מכמה שזה יעיל יותר.

Windows to Go - רלוונטי כמובן רק אם זה מה שאתה רוצה לעשות, אבל לא משפיע בכלום על מערכת דסקטופ רגילה.

לא. אבל זה טיפשי לקרוא ל8 לסמארטפון.

כמובן שלא, זו היתה דוגמה כדי לענות לטענה "אבל נמכרים יותר טאבלטים", לאמור: כשם שאני לא הולך להתקין על הדסקטופ שלי לסמארטפון רק כי סמארטפונים נמכרים יותר, כך אני לא רוצה שישימו לי על הדסקטופ לטאבלטים (או מכשירי מגע בכ"א) מאותה סיבה. רוצים לפתח לטאבלטים כי זה שוק פופולרי וחשוב? תפדל, רק אל תמכרו לי אותה אח"כ כמערכת הפעלה לנייחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש שיפורים אבל מכאן ועד לומר שההבדל יותר גדול מההפרש בין 7 לויסטה המרחק גדול.

ההבדל באמת גדול יותר. רוב השינויים ב7 לעומת ויסטה הם שינויי ממשק, לא מהפכניים כמו ב8 (ובדיוק מסיבה זו הרוב קיבל אותם בברכה). אני בעצמי מאוד חובב חלק מהם (jumplist, aerosnap), אבל את רובם אפשר להשיג בויסטה (ואפילו בXP לפעמים) באמצעות תוספות צד שלישי, בדיוק כמו אלה שמאפשרות לגרום ל8 להיראות כמו הממשק הקלאסי.

יש כמה דברים נחמדים ברמת הקרנל שהכניסו ל7, כמו multi-threading בטעינת דרייברים, אבל בפועל זה לא כל-כך משפיע על זמני העלייה.

הדבר המשמעותי היחיד שעולה לי בראש שקיים ב7 ולא בויסטה היא התמיכה בTRIM לשיפור ביצועי .

לי אישית עלה הסעיף כשהוא הציג את הדרך לגישה מהירה אל כל היישומים ע"י SWYPE של המסך כלפי מעלה. הבנתי שמיקרוסופט ממשיכה ראש בקיר עם חווית המגע שלה ולעזאזל עם 99% מהמשתמשים.
הוא הציג את זה כי זה מה שחם היום בשוק. אתה יכול לתמוך את הראש בקיר, אבל touch זה ה-דבר עכשיו בלפטופים ואולטרבוקים.

אף אחד לא לקח ממך את הממשק הרגיל עם המקלדת והעכבר. למה אתה מתלונן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך עם תקציבי הענק שלהם לא משקיעים יותר בממשק הוינדוס.

ההסבר היחידי שיש לי זה "אטימות" "זילזול" ו"פיגור שכלי".

כנראה שזה קשור בעיקר לדרך בה הם עובדים.

אני מניח שיש להם מנהל פרויקט שאחראי על המוצר המוגמר והיעדים הגלובלים.

ותחתיו יש כמה מנהלים שאחראים על תחומים שונים בוינדוס.

והם בעצם אומרים לעובדים במה להתמקד ומה לעשות.

וכנראה שבשיטה הזאת התוצאה מאוד מוגבלת לתפיסת המוצר החלקית של אותם מנהלי פרויקט, שמתמקדים במידה רבה בהקשר השיווקי על פי מה שמייחסים לו חשיבות בפגישות המנהלים.

הם פיטרו את מנהל פרויקט הוינדוס 8 לא מזמן.

אבל לא נראה לי שהם מבינים את כשלי החברה המובנים בה.

עד שהם לא יפתחו מחלקה שכל תפקידה למצוא דברים שחסרים או דרוש בהם שיפורים, ולהקשיב ללקוחות, המוצר ישאר כמה דרגות נמוך יותר ממה שבקלות יכל להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא הציג את זה כי זה מה שחם היום בשוק. אתה יכול לתמוך את הראש בקיר, אבל touch זה ה-דבר עכשיו בלפטופים ואולטרבוקים.

אף אחד לא לקח ממך את הממשק הרגיל עם המקלדת והעכבר. למה אתה מתלונן?

אתה ממשיך להתעקש בלי שום סיבה. העובדה היא שהם מכווינים את המערכת להיות מונחת מגע דבר שלא קשור ל99% מהמשתמשים. 8 פחות נוחה לשימוש עם מקלדת ועכבר מאשר 7. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8 פחות נוחה לשימוש עם מקלדת ועכבר מאשר 7. נקודה.

קשקוש.

מעבר למסך / תפריט התחלה אין שום הבדל. ואת מסך ההתחלה אפשר להתאים שיהיה נוח לכל אחד, או להעיף לחלוטין עם תוסף צד שלישי.

הדבר היחיד שבו אפשר לומר שהכוונת הטאצ' מתבטאת היא בהגדרות ברירת המחדל. אבל כידוע, זה לא MacOS - אפשר להגדיר התנהגות שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור תוכנות צד שלישי לעזאזל? עצם העובדה שצריך אותן כדי להפוך את המערכת לנוחה לרוב המוחלט של המשתמשים זו תעודת העניות של מיקרוסופט! על זה בדיוק אני מתלונן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באמת צריך תוכנות צד שלישי, המערכת יכולה להיות נוחה מאוד גם ככה. הן נועדו בעיקר לסופר-מקובעים שלא מסוגלים לספוג אפילו שינוי קטן ביותר.

תמיד היו כאלה שהתלוננו. על זה שהתפריט של 7 לא בדיוק כמו זה של ויסטה, וזה של ויסטה לא בדיוק כמו זה של , וזה של לא בדיוק כמו זה של 2000.

הפעם ההבדל פשוט יותר גדול ובולט לעין בגלל הצבעים, זה הכל.

אלה שכן מסוגלים לספוג שינוי מסוים, יוכלו להתאים גם את מסך ההתחלה החדש שיהיה להם נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם שינויים, יש לי בעיה עם הסיבה והייעוד. ההבדלים בין תפריט ההתחלה של לXP היו ניסיונות לייעל אותו למשתמש הביתי. ההבדלים בין ה7 (וכל הקודמות לה) ל8 הם כי התאימו אותה למגע ולעזאזל המשתמש הביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי את המטרו עם מסך מגע.

אבל התכנון לעכבר גרוע מאוד.

אי אפשר לעשות DRAG SCROLL.

האייקונים גדולים מדי אצלי(אולי כי הגדלתי את הוינדוס, ואז עולה השאלה למה לא חשבו על זה?).

אי אפשר לצמצם/לפרוס קבוצות של אייקונים על פי קטגוריות.

המון דברים חסרים כדי שהSTART MENU יהיה שימושי.

כמו שהוא עכשיו יותר נוח לי לפעמים להפעיל דברים מהDESKTOP(תלוי איפה הם ממוקמים בSTART).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי את המטרו עם מסך מגע.

אבל התכנון לעכבר גרוע מאוד.

אי אפשר לעשות DRAG SCROLL.

האייקונים גדולים מדי אצלי(אולי כי הגדלתי את הוינדוס, ואז עולה השאלה למה לא חשבו על זה?).

אי אפשר לצמצם/לפרוס קבוצות של אייקונים על פי קטגוריות.

המון דברים חסרים כדי שהSTART MENU יהיה שימושי.

כמו שהוא עכשיו יותר נוח לי לפעמים להפעיל דברים מהDESKTOP(תלוי איפה הם ממוקמים בSTART).

את הסרטון בתגובה הראשונה ראית? כי נראה שלא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...