לוח אם עם רכיב אודיו איכותי למשחקים וסרטים - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם עם רכיב אודיו איכותי למשחקים וסרטים

ABL

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אין לך מערכת איכותית (רמקולים מדפיים שבאופן כללי ל2 רמקולים ללא סאב בד"כ עלו לפחות 1000 ש"ח), במיוחד אם אתה משתמש ברמקולים לוויניים, או אם אתה מאזין לדברים שאין בהם יותר מדי מה לחפש איכות צליל כמו מזרחית/פופ/שחורה ואפילו כל סוג של אלקטרונית אם תשאל אותי כי שם אתה לא מחפש צליל נאמן למקור - רק מחפש צליל "מגניב" ובאס "מקפיץ" בשביל אלקרטונית, חבל לך על הכסף ואפילו על הזמן.

הרבה מאוד חדרים פשוטים גם יסבלו מבעיות אקוסטיות כבדות מאוד שאם אתה באמת רגיש בצורה שתשמע "הבדל של 500 שקל" בין הכרטיס המובנה לכרטיס טוב, אתה תצטרך לתקן את הבעיות האקוסטיות בחדר או לפחות לפצות עליהם עם אקולייזר מדוייק (לא משהו של 12 וגם לא 30 עמודות).

בקיצור אם אתה סתם חובבן , חבל על הזמן , אם אתה מחפש את זה למשחקים/סרטים תקנה Z5500 משומש ותמקם אותם נכון ומזה אתה הכי תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מגבר ורמקולים סראונד לווייניים Sherwood + Yamaha NX-S120 שיחד עלו 2000 שקל ואני שומע בעיקר רוק ישן וחדש וסרטים ומשחקים.. החדר יחסית גדול והמיקום של הרמקולים סימטרי לחלוטין. מה אתה אומר יהיה הבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא לא מדיד. יש הבדל - המידה שלו תלויה גם בבן אדם.

תקנה כרטיס קול, לדוגמה Xonar D1 ולוח אם פשוט יותר. האיכות תהיה גבוהה יותר והכרטיס יחזיק לך לפחות לעוד לוח אחד בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בשבבי קול המובנים היא בעיקר ההפרעות שנוצרות מהחיבור ללוח , אבל האם תשמע אותם? סביר להניח שלא...

ובעיה נוספת היא ההגברה המוגבלת לאוזניות , אבל רוב האוזניות לא יוגבלו על ידי השבב...

בדרך כלל ל Realtek יש שבבים איכותיים יותר מלvia , אבל צריך להשוות כל בנפרד.

למשל VT2021 הוא נחמד ביותר ודי שווה באיכות שלו ל ALC898 .

אני לא רואה סיבה לקנות כרטיס קול חיצוני כל עוד יש לך טוב , אין לך מערכת ממש טובה , או שאתה לא מגדיר את עצמך אודיופיל.

alc888 פחות טוב מהשבבים שמוזכרים למעלה , אז אם אתה קונה לוח עם אחד משבבים שמוזכרים למעלה , ואתה נשאר עם המערכת שלך , אז אני לא חושב שיש לך סיבה לקנות כרטיס קול נפרד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.. אני בעקרון מרוצה מהRealtek ומהתוכנה שלו..לא מצאתי אחד עם 898 וגם לא ראיתי אותו באתר של Realtek

אז אני מתלבט בין P8Z77-V LX with Realtek® ALC887 או P8Z77-V LE PLUS with Realtek® ALC889

ההבדל הוא 200 שקל מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

alc 887 לא טוב.-ויצא ב2008 , ושים לב שיש לו פחות ערוצים.

alc 889 טוב , אבל קצת פחות טוב מ alc 898 .

הנה קישור למפרט של alc 898 :

http://www.hardwaresecrets.com/datasheets/ALC898_DataSheet_0.60.pdf

יש את השבב alc 898 ב asrock Z77 Extreme4 המצוין , אבל אני לא הייתי קונה לוח רק על סמך איזה שבב אודיו יש לו , אלא על בנוסף עוד דברים , ובהחלט לא הייתי מוסיף 200 שקל רק בשביל שבב אודיו מסוים.

פה יש לך טבלאות השוואה של כל השבבים:

http://www.hardwaresecrets.com/printpage/Audio-Codec-Comparison-Table/520

כמו שאתה יכול לראות , vt 2021 ו alc 898 הם השבבים הטובים ביותר של שתי היצרניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שההבדל בין 898 ל889 הוא רק 2DB בoutput snr

אני רוצה לקנות באייבורי ויש להם רק וגיגהבייט.. ותכלס חוץ מיציאה אופטית ואפשרות לאוברקלוק אני לא יודע איזה עוד דברים אני צריך בלוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תקנה לוח עם vt2021 - למשל Gigabyte GA-Z77-D3H.

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=7793

היכולות oc שלו בסיסיות , אבל אתה לא נשמע לי כמו אחד שרוצה להגיע לתדר גבוה מאד.

והתוכנה של via מאד נוחה , הנה תמונה לדוגמה :

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כמו בכל לוח אחר , אתה יכול להשאיר קיצור דרך בדסקטופ לSOUND שבקונטרול פאנל, אתה לוחץ את היציאה האופטית עכבר ימין + SET AS DEFAULT

והוא ממש לא "בסיסי לאוברקלוק " , גם עם מים הלוח הוא לא מה שיגביל אותך פה. אגב בREV1.1 יש 8 פינים בחיבור מתח למעבד ובREV1.0 יש 4 . הבנתי שיש לREV1.1 יותר PWM PHASES בהתאם, אם זה משנה משהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית בכלל כמה הוא עולה ? :o

שמע ביניניו לא הייתי ממליץ לאף אחד לקנות בKSP אבל יש להם את הASUS XONAR D1 (זה DX בגרסת PCI במקום PCI-E, לא משנה משהו) באיזה 300-350 שקל. בשאר החנויות מצאתי רק XONAR D2X באיזה 600 פלוס. תקנה את הלוח שאתה רוצה (משהו כמו Z77-DS3H אם אתה לא רוצה RAID) ותוסיף לו את הכרטיס הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...