לוח אם עם רכיב אודיו איכותי למשחקים וסרטים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם עם רכיב אודיו איכותי למשחקים וסרטים

ABL

Recommended Posts

אני רוצה לבנות מחשב למשחקים ושיעבור OC וחשוב לי האיכות סאונד. אני יודע שCREATIVE מעולים אבל ראיתי שיש אותם אונבורד רק על לוחות אם מאוד יקרים או על הSNIPER M3 אבל הוא לוח למשחבים קטנים..

האם יש במחיר מתחת ל1000 שיש בו אודיו טוב?

ומה יותר טוב REALTEC או VIA?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מבין בכרטיסי קול וזה דיון בפני עצמו איזה יותר טוב ואם הם בכלל טובים יותר מהמובנים.. אם הם טובים יותר אז אני אשמח לשמוע המלצות גם...

הדרישות? שישמעו באיכות טובה לא בסיסית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמקולים yamaha nx s120

ורסיבר Sherwood

והם טובים

אני אשאל שוב כי אני לא מקבל תשובה לשום שאלה...

האם יש הבדל משמעותי בסאונד בין אודיו מובנה או כרטיס קול?

האם יש במחיר מתחת ל1000 שיש בו אודיו טוב?

ומה יותר טוב REALTEC או VIA?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית להקשיב למערכת שלך (רמקולים yamaha nx s120 + ורסיבר Sherwood)

כשהם מחוברים למחשב "רגיל" עם שבב RealTek התומך במערכת 7.1 ?

לי יש מערכת רמקולים 5.1 עם סאב וופר אקטיבי (ללא מגבר) המחוברים למחשב בחיבור האנאלוגי.

אני שומע מעולה/מצוין במחשב עם השבב המובנה.

אך אני לא אודיופיל, והכל יחסי באוזני השומע.

אני בטוח שאחרים ישמען רעשים/רחשים במערכת קול המחוברת למחשב אפילו עם חיבור דיגיטלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש realtec שמחובר לרסיבר עם יציאה אופטית ואנלוגית. לסרטים אני משתמש בדיגיטלי ולמשחקים באנלוגי.

יש הבדל גדול בסרטים ומוזיקה בין הדיגיטלי לאנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין כרטיס מובנה "רגיל" לבין כרטיס קול יעודי. להחליט "כמה שווה" ההבדל הזה זה כבר משהו אחר. אני לא יודע מה התשובה על זה. לי יש כרטיס יעודי כי כשאני חוזר למובנה אני מרגיש שהצלילים שטוחים יותר, הבס עמום יותר וכו'. אולי זה הדמיון שלי, לא יודע. :nixweiss:

לקריאייטיב עדיין יש כרטיסים איכותיים. יתכן שיש מתחרים שיש להם כרטיסים עדיפים, אבל זה לא פוסל אוטומטית את כל מה שקריאייטיב עושה.

לטעמי אין טעם לחפש לוח במיוחד בשביל רכיב האודיו שלו. תקנה לוח בסיסי ותוסיף כרטיס קול בכ 250 - 400 שקלים. הוא גם יוכל "ללכת" איתך אם תעשה שדרוג.

נ"ב

אומנם אני לא מומחה בתחום (אני דיי הדיוט בנושא), אבל אני דיי בטוח שהשבב הוא בהחלט לא הדבר היחיד שמשפיע פה. כך שהשוואה בין VIA ל Realtek היא לא כל כך משנה. מה גם שלכל אחת מהן יש כמה שבבים.

יש חשיבות לכל מני רכיבים, למנגנון סינון הרעשים (שתלוי באיך בנו אותו ובטיב הרכיבים האלקטרונים שהרכיבו) וכן הלאה. למיטב ידיעתי, הדברים הללו תלויים ביצרנית לוח האם ולא קשורה לשבב עצמו.

לוחות שבהם השקיעו בזה הם מאוד יקרים. (ועדיין יביאו תוצאה טובה פחות מכרטיס קול ברמה "טובה")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין כרטיס מובנה "רגיל" לבין כרטיס קול יעודי. להחליט "כמה שווה" ההבדל הזה זה כבר משהו אחר. אני לא יודע מה התשובה על זה. לי יש כרטיס יעודי כי כשאני חוזר למובנה אני מרגיש שהצלילים שטוחים יותר, הבס עמום יותר וכו'. אולי זה הדמיון שלי, לא יודע. :nixweiss:

לקריאייטיב עדיין יש כרטיסים איכותיים. יתכן שיש מתחרים שיש להם כרטיסים עדיפים, אבל זה לא פוסל אוטומטית את כל מה שקריאייטיב עושה.

לטעמי אין טעם לחפש לוח במיוחד בשביל רכיב האודיו שלו. תקנה לוח בסיסי ותוסיף כרטיס קול בכ 250 - 400 שקלים. הוא גם יוכל "ללכת" איתך אם תעשה שדרוג.

נ"ב

אומנם אני לא מומחה בתחום (אני דיי הדיוט בנושא), אבל אני דיי בטוח שהשבב הוא בהחלט לא הדבר היחיד שמשפיע פה. כך שהשוואה בין VIA ל Realtek היא לא כל כך משנה. מה גם שלכל אחת מהן יש כמה שבבים.

יש חשיבות לכל מני רכיבים, למנגנון סינון הרעשים (שתלוי באיך בנו אותו ובטיב הרכיבים האלקטרונים שהרכיבו) וכן הלאה. למיטב ידיעתי, הדברים הללו תלויים ביצרנית לוח האם ולא קשורה לשבב עצמו.

לוחות שבהם השקיעו בזה הם מאוד יקרים. (ועדיין יביאו תוצאה טובה פחות מכרטיס קול ברמה "טובה")

אוקי אז על איזה כרטיס קול אתה ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא האודיופיל ואפילו רחוק מזה, למרות שכל מה שקשור אצלי במוזיקה בא מחברות מוכרות אבל בדגמים לא יקרים. המלצתי היא לקנות "רגיל" ולשמוע איך הוא עובד, הבקר שיש היום בד"כ מספיק להכל סרטים, משחקים . רק כשאנשים מתחילים להתעסק ביצירה של הם מתחילים להרגיש את החוסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההגדרה של "היום". אין שום הבדל בין מה שהולך "היום" לבין מה שהיה לפני 5 שנים, נניח.

ברור שהוא מספיק, השאלה פה היתה אם יש הבדל (כלומר, יתרון לכרטיס יעודי). ויש. גודלו - לא ברור. האם זה "שווה", זה תלוי בבן אדם. אבל יש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אם למשל לקנות את ה Asus P8Z77-V LE PLUS שיש בו אודיו טוב יותר מהזולים ועולה 840 ש"ח

או

Gigabyte GA-Z77-DS3H שעולה 540 ולהוסיףAsus Xonar DGX 5.1 ב220 = 760 ש"ח או Xonar DSX ב420 = 960 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...