קנית מסך 120Hz - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קנית מסך 120Hz

stavzim

Recommended Posts

הבעיה שלי היא שאני לא יודע איפה אני יכול לראות מסך כזה...

אני מפחד להוציא הרבה כסף על משהו שאנשים מתווכחים אם הוא שווה משהו. (אני צעיר יחסית זה הרבה כסף בשבילי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שאמרתי על אין מה להתווכח, אפילו אלו שלא רואים הבדל רק מלראות אותו בהשוואה של מסך ליד מסך מבחינים בזה...

אתה מתעלם לגמרי מהעובדה שאני אומר לך שיש לי מסך ליד מסך כל היום, ואני לא מבדיל בכלל (בשימוש שוטף, אתר בדיקות לא נקרא).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך שלי: U2410. המסך שליד: Horizon 7005L.

עשיתי את הבדיקה שהצעת. שמתי תמנות צבעוניות זהות על שני המסכים, התסכלתי מקרוב, מרחוק, מהאמצע. לא יודע מה אני אמור למצוא. יכול להיות שיש הבדלי גוונים קלים, אבל אף אחד מהם לא נראה לי יותר "נכון" בהכרח (בהנחה שבכלל ראיתי משהו). זכור לי שבבדיקות שאחרי קניית המסך ראיתי יותר הבדלים, אבל זה כנראה היה בגלל שהמסך היה בהגדרות ברירת המחדל של טווח צבעים מורחב (עכשיו הוא על sRGB), מה שלא קשור להיות המסך .

בכל אופן, ברגע שזה מגיע למצב של "תעשה בדיקה X כדי לראות את ההבדל" כבר הפסדת את הייתרון-לכאורה. אני מאמין שאפשר גם להמציא (אם זה לא נעשה כבר) שיטות בדיקה שיאפשרו כמעט לכל אחד לראות את ההבדל ב120Hz, אבל זה לא יוכיח שהם צריכים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי את זה בלי בעיה בהתחלה, אבל בצורה פחות ברורה, אחרי ששמתי אחד ליד השני ישר הבחנתי בכל ההבדלים. באמת מוזר, אני עם ה- שלי רואה הבדלים מובהקים וכך כל מסך אחר (אני יכול להבחין בפנל בלי בעיה גם אם אני לא מכיר את המסך). המסך שלך כולל טווח צבעים של 8bit אתה צריך לראות הבדל גדול יותר מימני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שזה לא מוזר. אנשים שונים רואים דברים שונים. בדיוק כפי שיש פה כאלה שאומרים שהם מרגישים עם 120Hz הרבה יותר טוב (ואני מאמין להם כי אין סיבה שלא) למרות שאתה טוען שבדקת וזה לא עוזר לך, כך יכול להיות שיש כאלה שלא רואים את אותם הבדלים לטובת שאתה כן רואה.

לפותח הדיון: ההנחה הבסיסית היא שאם אין לך כסף מיותר ואתה לא מרגיש שמשהו חסר/מפריע לך במסך הנוכחי, אין סיבה להחליף.

אמרת שאתה מאוד רוצה כבר הרבה זמן מסך שמציג ב- 120Hz. למה? האם יש משהו ספציפי שמפריע לך כרגע ואתה רוצה לשפר? אם כן, במה מדובר?

אמרת גם שאתה "מאלה שמאוד רואים את ההבדלים במספר התמונות". איך הגעת למסקנה הזו? במה זה מתבטא? אולי זה יכול לעזור לנחש אם תוכל להרוויח מכזה מסך או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה מסך 120Hz מכיוון שלעומת אנשים אחרים שראיתי משחקים, אם המשחק יורד להם מ-60 fps ל- 45-50 הם לא שמים לב, זה לא מזיז להם.

אני לא יכול להתרכז או להנות מהמשחק כשזה יורד ככה. מה שחשבתי זה שאם אני אעבור למסך 120Hz זה ייתן לי הרגשה הרבה יותר טובה במשחקים.

חוץ מזה אני רוצה צבעים קצת יותר חיים מהמסך שלי. ראיתי מסכים של בחנויות שלהם, ורואים בהם מדהים (אני יודע שהמסכים האלה ברזולוציה יותר גבוהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה מסך 120Hz מכיוון שלעומת אנשים אחרים שראיתי משחקים, אם המשחק יורד להם מ-60 fps ל- 45-50 הם לא שמים לב, זה לא מזיז להם.

אני לא יכול להתרכז או להנות מהמשחק כשזה יורד ככה. מה שחשבתי זה שאם אני אעבור למסך 120Hz זה ייתן לי הרגשה הרבה יותר טובה במשחקים.

איך בדיוק מעבר מקצב רענון של 60HZ לקצב רענון של 120HZ ישנה מצב שבו יש נפילות פריימים ל40-50FPS?
חוץ מזה אני רוצה צבעים קצת יותר חיים מהמסך שלי. ראיתי מסכים של בחנויות שלהם, ורואים בהם מדהים (אני יודע שהמסכים האלה ברזולוציה יותר גבוהה)

מה שהופך את הצבעים של לחיים יותר היא לא הרזולוציה הגבוהה אלא העובדה שהמסכים מבריקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא לא שיש נפילות פריימים ל-40-50, אלא ששמתי לב שאני לעומת אנשים אחרים מפריע לי שינוי ב-FPS, כך שאם ה-FPS יעלה מ-60 ל-120 אני ארגיש בהבדל.

לפי דעתי המסך המדובר הוא גם מבריק (?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהופך את הצבעים של לחיים יותר היא לא הרזולוציה הגבוהה אלא העובדה שהמסכים מבריקים.

המסך של סמסונג הוא מבריק (תרתי משמע) , וכן הצבעים בו נראים יותר טוב מכל מסך TN שראיתי.

(לדוגמה: הלבן במסך אפילו יותר טוב מלבן במסכי בעלי ציפוי מט אגרסיבי).

לגבי התועלת ממסכי 120HZ, קניתי כרטיס מסך חדש 7970 (במקום 4870 ) , לכן היום אני יכול להריץ את BF3 ב-FPS 90.

בBF3 : ההבדל בין 90 FPS לבין 40FPS במסך 120HZ הוא כל כך דרסטי שזה פשוט עולם אחר , 90 FPS בBF3 מרגיש

כמו משחק אחר , היכולת לזהות תנועה לכוון עם הנשק ולירות נעשה בצורה כל כך זורמת. עולם המשחק נראה אחיד ולא פרוס לפרוסות פריימים

שלא קשורות אחת לשניה.

גם 60 FPS קבועים נראים הרבה יותר חלק על מסך 120HZ מאשר על מסך 60HZ אבל ברגע שאתה מגיע ל 90 FPS קבועים ומעלה זה פשוט מכה בך עד כמה זה טוב.

הדבר הכי בעייתי במסכי 120HZ זה החומרה היקרה שנדרשת כדי להזרים למסך 90-120 פריימים לשנייה בהגדרות הכי גבוהות. שלא טטעה אם אתה מתפשר על 60-80 זה עדיין יראה כמהפכה , הכי חשוב לשמור על קצב פריימים קבוע: עדיף קצב של 70FPS קבוע מאשר קפיצות מ-90 ל-60

לצערי אין לי חומרה מספיק חזקה כדי להריץ את BF3 ב- 120FPS ,יש לי מחשב יחסית ישן והמעבד שלי מהווה צוואר בקבוק רציני לכרטיס מסך המפלצתי שלי בBF3.

אני אנסה משחקים אחרים או אפילו SAVAGE 2 (נעשה קמבק קטן) כדי להגיד לך איך זה ב-120 FPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חוזר ל-Savage 2 תדבר איתי בפרטי :) אני אחד היותר טובים במשחק.

אני לא ממש משחק משחקים כמו BF3 אלא משחקים עם גראפיקה קצת פחות טובה בדרך כלל, אני מקבל את ה-80~100 FPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חוזר ל-Savage 2 תדבר איתי בפרטי :) אני אחד היותר טובים במשחק.

אני לא ממש משחק משחקים כמו BF3 אלא משחקים עם גראפיקה קצת פחות טובה בדרך כלל, אני מקבל את ה-80~100 FPS

תקנה את המסך , אבל תנסה לקנות ממקום בו תבדוק את המסך במקום הרכישה רק כדי לוודא שאין פיקסלים מתים או תקועים.

לגבי ה-Savage 2 ניסיתי לשחק קצת (אני רמה 30) כדי להתרשם מאפקט ה-120HZ , וכן רואים הבדל במשחק בעיקר בגלל איכות המסך שפשוט מציג תמונה מעולה במשחק ללא GHOSTING או TEARING .

השם שלי במשחק הוא PMS (אני גורם להרבה כוסיות לדמם במשחק ;D ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמובן לא רוצה להתערב ויכוחים שיש כאן,

אבל אני רק רוצה לציין 2 נקודות .

1. כמות FPS ומהירות החלקת התמונה 120Hz (לצורך העניין) לא קשורה אחת לשניה,

אם תקנה מסך עם מהירות משתנה, ה-FPS לא יושפע לטובה או לרעה (ובכל מקרה עיין של אדם ממוצע לא תראה מעל 60FPS)

2. כל העניין של מסכי ה 120 נועד למטרה אחד בלבד (3D) - למי שלא יודע על מנת שהמסך יוכל להציג 3D אמיתי הוא צריך להציג 2 בו זמנית

יעני 2X60, וזאת הסיבה שצריך מסכים של 120hz.

מי שחושב שרואה הבדל באיכות התמונה

א. משכנע את עצמו שזה אכן כך.

ב. אחד מאותם האנשים הנדירים שמסוגלים להבחין בהבדלים הקטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא רוצה להתווכח, אבל:

1. אתה טועה.

2. זה נכון שמסכי 120hz יועדו ל-3D. אך זו אינה ולו חצי הוכחה לכך שאין תועלת מ-120hz ב-2D.

ההבדל בינך לבין "אותם האנשים הנדירים שמסוגלים להבחין" הוא שלהם יש מסך 120hz ולך אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בינך לבין "אותם האנשים הנדירים שמסוגלים להבחין" הוא שלהם יש מסך 120hz ולך אין.

אני לא חושב שזה מדויק. אני באמת חושב שלא כולם יבחינו. לא מנסה לשער מי הרוב ומי המיעוט, אבל זה לא מובן מאליו כמו שאתה טוען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...