קנית מסך 120Hz - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קנית מסך 120Hz

stavzim

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה היה בציניות... ;)

ארגונומיה זה דבר מאוד חשוב להרבה מאוד ולא רק, גם משתמשים רגילים (נקרא לזה המשתמש הממוצע), יראות היתרונות רבים במסכים ארגונומיים.

ארגונומיה של המסך הזה למעשה לא קיימת, אבל לי אישית זה לא מפריע כי אפשר לכוון את הכיסא שלי לגובה המתאים או להשתמש במספר

ספרים או בתיבת עץ.

גם אי אפשר לשים את המסך על קיר או להפוך אותו.

המסך הזה הוא מושלם בשבילי לרגע הנתון הזה , אבל כמו לכל מוצר יש יתרונות וחסרונות הכל תלוי בסדר העדיפויות האישי שלכם.

אני מציע לפני שאתם קונים מסך תקראו לפחות 5 ביקורות מקצועיות,בעדיפות באנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג עברתי על כמה דברים לפני שכתבתי על זה. בגלל זה העליתי את הנקודה של הארגונומיה, לי זה מאוד חשוב (יש לי את ה-U2311H ו-T260HD, שבו הארגונומיה לא שיא, אבל הוא נוח מאוד לקראית טקסטים ולשחק עליו זה כיף מאוד, למרות שאצל ה-2311 זה נראה הרבה יותר יפה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה של ארגונומיה עם המסך הזה? אני יושב בדיוק בגובה של המסך, ומולו.

אם אני רואה אז אני בערך 10 ס"מ מתחתיו במרחק של 2.5 מטר...

אם חבר יושב לידי, בערך חצי מטר ממני זה יפריע לו לראות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה של ארגונומיה עם המסך הזה? אני יושב בדיוק בגובה של המסך, ומולו.

אם אני רואה סרטים אז אני בערך 10 ס"מ מתחתיו במרחק של 2.5 מטר...

אם חבר יושב לידי, בערך חצי מטר ממני זה יפריע לו לראות?

למסך הזה יש זויות צפיה מעולות ביחס לפנל TN אין לי מושג איך הם עשו את זה, לכן זה די מפצה על חוסר בארגונומיה :

אם אתה יושב בגובה המסך אז אין שום בעיה.

גם 10 ס"מ מתחתיו כנ"ל זה לא מפריע.

כנ"ל הישיבה עם החבר לא יושפע , אני גם רואה סרטים על הספה ממרחק של 2 מטר בערך וזה מעולה.

רק בזוויות ממש קיצוניות אתה ממש שם לב שזה מסך בעל פאנל TN

אם אתה נמצא מעל המסך 20 ס"מ אז זה נראה לא טוב אבל 20 ס"מ מתחת למסך הכל נראה טוב.

אם כבר מדברים על חסרונות במסך , במידה ויש לך חלון מאחור או טלויזיה דולקת אתה תראה השתקפויות חזקות מאוד באור חדר רגיל

אין שום בעיה.

למרות שאפשרי לפתור את בעיית ההשתקפויות במסך בבית ע"י חדישה שנקראת וילונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OR2OOO, אתה מבחין ביתרונות של IPS?

בהחלט!

למסך הזה יש זויות צפיה מעולות ביחס לפנל TN אין לי מושג איך הם עשו את זה, לכן זה די מפצה על חוסר בארגונומיה :

אם אתה יושב בגובה המסך אז אין שום בעיה.

גם 10 ס"מ מתחתיו כנ"ל זה לא מפריע.

כנ"ל הישיבה עם החבר לא יושפע , אני גם רואה סרטים על הספה ממרחק של 2 מטר בערך וזה מעולה.

רק בזוויות ממש קיצוניות אתה ממש שם לב שזה מסך בעל פאנל TN

אם אתה נמצא מעל המסך 20 ס"מ אז זה נראה לא טוב אבל 20 ס"מ מתחת למסך הכל נראה טוב.

ביחס ל-TN, אין מה להשוות ל-, שם זוויות הצפייה מאפשרות לראות בצורה טובה מכל פינה אפשרית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוות דעת מעט שונה על הנושא:

http://www.avnetwork.com/av-technology/0002/the-myth-of-lcd-response-time/82886

יש לסייג שהוא מתייחס יותר לוידאו שאינהרנטית מוגבל בFPS ביחס למשחקים, ששיטת הבדיקה שלו לזמן תגובה שונה מהשיטות שנתקלתי בהן במירב הביקורות, ולא מתייחס למאפיינים הפיזיולוגיים של העין (מריחות על הרשתית). אבל בהחלט יש לו מספר נקודות מעניינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט!

יפה מאד. ולמה שאלתי? כי אני לא מרגיש הבדל. שום כלום. גם לא מזווית. גם לא בעבודה ממושכת.

ואז מה? אז יכולתי להסתובב ולהטריל בפורום שIPS זה סתם, ומי שאומר שהוא מרגיש הבדל זה בעצם סתם נדמה לו, וכן הלאה... אבל אני מניח שמדובר בעניין סובייקטיבי ובהחלט יכול להיות שאחרים רואים דברים שאני לא רואה.

ולמה אני אומר את כל זה? בגלל זה:

תמיד יש את אלו שיגידו שיש הבדל, אבל אני מאמין שזה בגלל שכתוב 120Hz ולא בגלל שזה מה שהם רואים.

אני כבר שנים ותאמין לי שעדיף להשקיע במסך איכותי 60Hz ולא במסך פחות איכותי 120Hz.

כאן (ובתגובות אחרות דומות בדיון הזה) נראה שאתה יוצא מנקודת הנחה שמה שאתה רואה יכול לשמש כהוכחה למציאות, בזמן שאם אחרים טוענים שהם רואים מה שאתה לא, אז זה סתם נדמה להם כי כתוב (סליחה על ההקצנה, ומקווה שהנקודה הובנה).

בקיצור, לדעתי כמו שאתה מרשה לעצמך להמליץ על פאנל מסויים כי לטענתך אתה רואה הבדל, למרות שיש כאלה שלא ירגישו בו, כך אחד שטוען שהוא רואה פחות מריחות ב120Hz יוכל להמליץ עליו למישהו אחר שטוען שהוא סובל ממריחות (או זמן תגובה או מה שזה לא יהיה), בלי שיבוא מישהו ויטען "אני בטוח שאתם מדמיינים הכל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מצטטים מצטטים הכול...

אני לא רואה הבדל, וכך גם הרבה אנשים שיש להם כזה והם לפעמים מצטערים שהשקיעו בזה עוד כ-1000 ש"ח...

תבדוק בעניים אם אתה רואה הבדל, אל תקנה סתם. תמיד יש את אלו שיגידו שיש הבדל, אבל אני מאמין שזה בגלל שכתוב 120Hz ולא בגלל שזה מה שהם רואים.

אני ציינתי שזה רק אני, אבל אני מכיר הרבה אנשים שפשוט לא מרוצים מההוצאה הכספית שלא מביאה להם שום תועלת (יש להם חומרה מתאימה בשביל לקבל 120FPS ואף יותר).

בנוסף בגלל שזה שונה אני המלצתי לו לראות אחד כזה.

IPS זה הבדל ברור, פעם העמדתי את שלושת המסכים שלי (זה שבפרופיל, המסך של דל 2311 ועוד אחד של LG), ההבדל בינו לבין האחרים מובהק, הצבעים נראים מציאותיים יותר, בזמן שאני מצד המסך ניתן לראות תמונה ולא מסך כהה מאוד (על גבול השחור). יש עוד הרבה דברים, זאת הוכחה שיש הבדל זאת לא דעה, יש הבדל מורגש ולאילו שלא רואים את ההבדל אני ממליץ להעמיד מסך TN ליד מסך ואחרי זה לדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת את זה (ועוד דברים) בתגובה למישהו שטען בעצמו שזה שונה מאדם לאדם, והמליץ לפותח הדיון שטען על עצמו בתחילת הדיון שהוא "מאלה שרואים את ההבדלים", ובתוספת הטענה שלך ש"אנשים טוענים שהם רואים הבדל רק כי כתוב" מתקבל רושם די חזק שאתה נוטה לא להאמין למי שטוען שהוא מרגיש בהבדל.

באשר לIPS, תוכל לטעון ש"יש הבדל" זו עובדה. אבל "ההבדל מורגש" זו לא עובדה ולא דעה אלא תכונה או העדפה אישית שלך (לצורך ההשוואה, "סוכר הוא מתוק" זו עובדה. "אני אוהב סוכר" זו העדפה אישית. "סוכר הוא טעים" זו קביעה שאין לה מקום, משום שמדובר בעניין סובייקטיבי).

אם אני אומר שאני לא מרגיש בהבדל, זה לא סתם ניחוש (כאן שוב מתבטא חוסר האמון שלך, וחבל). יש לי שני מחשבים זה לצד זה, כאשר למחשב האישי שלי יש מסך (זה U2410, אם זה משנה), ולמחשב המשפחתי יש מסך TN גנרי ישן כלשהו. יוצא לי להסתכל הרבה על המסך השני מהצד, אם כדי לעזור לילדים וכדומה, בדרך כלל מדובר ב45 מעלות, או יותר, ובכל זאת אני לא מרגיש שהזוית מפריעה לי בכלל. בעבודה גם יש לי מסך TN גנרי, לפעמים אני יושב מולו שעות ברצף, לא הרגשתי שהוא מעייף לי את העיניים יותר מהמסך בבית, או בכלל. (ראוי לציין שבזמנו השוויתי בין המסכים בבית עם הבדיקות של lagom.nl וראו את ההבדלים בבירור, בין אם זה בזמן תגובה, ניגודיות, אחידות הפאנל או -walk. אבל בשימוש רגיל אני לא מרגיש כלום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו נבלה וזו טריפה. אבל כל פעם שאני שומע על זוויות צפייה וצבע של IPS, אני לרגע מוריד ל-60hz בשולחן העבודה, מזיז את העכבר או גורר חלון, ומיד שוכח שבכלל התעניינתי בדבר. על זוויות צפייה וצבע גם ככה "ויתרתי" (בין היתר) ביום שה-CRT שבק חיים. למזלי 120hz כבר הספיקו להגיע לשוק. העדפתי לוותר על עוד קצת צבע לטובת קצב רענון.

למען הסר ספק, ראיתי ועבדתי עם עשרות מסכי LCD 60hz שונים במשך השנים. והכל טוב ויפה בכל הנוגע לעבודה משרדית ומולטימדיה. אבל לגימינג, בעמדה שלי ? לעולם לא!

אך כמו שכבר נאמר, העדפה אישית משחקת תפקיד מרכזי בסוגייה. רק קח בחשבון שככל שאתה מגדיל את טווח ה-FPS האפשרי - צפה להרגיש יותר הפרשי FPS.

למשל מ-120 לנאמר 90, זה עדיין נפילת FPS גדולה ואתה כנראה תרגיש אותה. לא פעם ולא פעמיים מצאתי עצמי מגביל FPS באופן מלאכותי, לטובת עקביות \ זרימה.

אבל לצורך העניין אפילו 60fps ב-120hz זז ומרגיש טוב יותר מ-60fps ב-60hz, ככה שאני יעדיף 120hz גם אם הכרטיס מסך לא תמיד מאפשר לנצל את מלוא הפוטנציאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו נבלה וזו טריפה. אבל כל פעם שאני שומע על זוויות צפייה וצבע של IPS, אני לרגע מוריד ל-60hz בשולחן העבודה, מזיז את העכבר או גורר חלון, ומיד שוכח שבכלל התעניינתי בדבר. על זוויות צפייה וצבע גם ככה "ויתרתי" (בין היתר) ביום שה-CRT שבק חיים. למזלי 120hz כבר הספיקו להגיע לשוק. העדפתי לוותר על עוד קצת צבע לטובת קצב רענון.

למען הסר ספק, ראיתי ועבדתי עם עשרות מסכי LCD 60hz שונים במשך השנים. והכל טוב ויפה בכל הנוגע לעבודה משרדית ומולטימדיה. אבל לגימינג, בעמדה שלי ? לעולם לא!

אך כמו שכבר נאמר, העדפה אישית משחקת תפקיד מרכזי בסוגייה. רק קח בחשבון שככל שאתה מגדיל את טווח ה-FPS האפשרי - צפה להרגיש יותר הפרשי FPS.

למשל מ-120 לנאמר 90, זה עדיין נפילת FPS גדולה ואתה כנראה תרגיש אותה. לא פעם ולא פעמיים מצאתי עצמי מגביל FPS באופן מלאכותי, לטובת עקביות \ זרימה.

אבל לצורך העניין אפילו 60fps ב-120hz זז ומרגיש טוב יותר מ-60fps ב-60hz, ככה שאני יעדיף 120hz גם אם הכרטיס מסך לא תמיד מאפשר לנצל את מלוא הפוטנציאל.

brother from another mother.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טענתי את מה שאני חושב על 120Hz מההתחלה (לא טענתי שמה שאני אומר זאת עובדה), בגלל זה אמרתי לפותח הדיון לשחק על אחד (לא בעמדת תצוגה בחנות). אני אמרתי שאני מכיר הרבה אנשים שלא מרגישים הבדל והם בעלי מסכים כאלו.

כמו שאמרתי על אין מה להתווכח, אפילו אלו שלא רואים הבדל רק מלראות אותו בהשוואה של מסך ליד מסך מבחינים בזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...