מאוכזבי הליכוד/נתניהו - למי תצביעו עכשיו בעקבות ההתקפלות בעמוד ענן? - עמוד 24 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאוכזבי הליכוד/נתניהו - למי תצביעו עכשיו בעקבות ההתקפלות בעמוד ענן?

Judas Iscariot

למי תצביע?  

1150 הצבעות

1. 1. למי תצביע?

• נשאר עם הליכוד-ביתנו
    • הבית היהודי
    • עוצמה לישראל (מיכאל בן ארי ושות')
    • עם שלם
    • ש"ס
    • יש עתיד
    • קדימה
      0
    • העבודה
    • מרצ
    • המפלגות הערביות
      0
    • מפלגה "קטנה"(עלה ירוק, הירוקים, מגמה ירוקה, אור, לב ועוד ועוד)

Recommended Posts

זה לא שרשות המים החליטה שלא נאה לה להתעסק עם הצרכנים אז הם הפילו את זה על הכתפיים של העיריות ?

עוד פעם : זה שאתה לא מסכים עם הפוליטיקה של המכון לא אומר שהוא טועה ..

ד"א כולם מציגים מספרים , שמשרתים אותם ונבחרו בפינצטה .. ( ממש ממש לא חדש )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 436
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי תאגידי המים - לפי מה שאני יודע הם נמצאים בבעלות מלאה של הרשות המוניצפלית. לקרוא לזה הפרטה זה קצת מצחיק.

עד כמה שאני זוכר הם הופרטו לחלוטין וזה היה זוועה ולכן החזירו אותם חזרה לרשויות המוניצפליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני מגיב לכמה אנשים ביחד.

ב. החיים מסובכים, מה לעשות. אי אפשר לסכם הכל ב"זה כן!" "זה לא" "דווקא כן!" "מה פתאום!". לפעמים צריך גם לנמק ולהביא מקורות.

לא יודע לגבי אחרים אבל אני מאוד נהנה לקרוא את התגובות שלך ואתה אחד הסיבות היחידות שאני עדיין נכנס לפורום כאן (ביחד עם עוד כמה כותבים) באופן קבוע - האמת שפשוט יש לי בוקמרק לפרופיל תגובות שלך וכל יום אני נכנס לראות אם כתבת משהו חדש (בנושאי כלכלה פוליטקה..)! כמה שיותר וכמה שהתגובות ארוכות יותר טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי אחרים אבל אני מאוד נהנה לקרוא את התגובות שלך ואתה אחד הסיבות היחידות שאני עדיין נכנס לפורום כאן (ביחד עם עוד כמה כותבים) באופן קבוע

כמה שיותר וכמה שהתגובות ארוכות יותר טוב :xyxthumbs:

+1

אגב, איסתרא, למה שלא תפתח בלוג או אתר או משהו כזה? אנשים כמוך ראויים לבמה הרבה יותר גדולה מאשר פורום בhwzone (לא שאני מזלזל באתר או בפורום המצויין הזה אבל בכל זאת..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אומר שהם טועים בהכרח כל פעם , הטיעונים שם הם דיי נכונים ..

איך יכולים להיות נכונים אם המטרה שלהם סוציאליזם? הסוציאליזם מבוסס על הנחות שגויות, מה לעשות. בל הם לא טועים - הם מטעים ובכוונה. קח למשל את הבדיחה שנקראת התוכנית הכלכלית של יחימוביץ'. על ההתחלה, הגרף הראשון שם נלקח מאדווה. זה כבר צריך לומר לך לא חהתייחס לתוכנית הזו ברצינות. הגרף מראה איך שכר המנהלים זינק משנת 2000 לעומת כל השאר. נראה מרשים, לא?

אבל באמצע יש תקופה בה שכר המנהלים ירד. מתי? בשנים 2006-2009. הממ, מה היה בשנים האלו? המיתון הכלל עולמי שהתחיל בפיצוץ בועת הסאב-פריים. כשיש מיתון, החברות מצליחות פחות והמנהלים שלהן מקבלים פחות, בעיקר בגלל התכווצות הבונוסים. על עובדים זוטרים יותר זה כמעט לא משפיע, כפי שאפשר לראות.

ומאיפה הגרף מתחיל? משנת 2000. אפשר לראות שעד 2003 שכר המנהלים נשאר פחות-או-יותר יציב. רגע, מה התחיל בשנת 2000 ונגמר ב- 2003? מיתון שהתחיל בפיצוץ בועת הדוט.קום. אז הנה ההסבר לזינוק הגדול בשכר המנהלים: בחרו בכוונה את נקודת הכניסה של הגרף כזו שזה השכר שלהם היה הכי נמוך כדי להראות קפיצה נקית. לו הגרף היה מתחיל ב- 1999, למשל, האפקט היה הרבה פחות מרשים כיוון שנקודת הבסיס היתה הרבה יותר קרובה לנקודת הסיום. זה אמור להיות גרף של "העשור השחור", אבל הוא נגמר שלוש שנים לפני סוף התקופה המדוברת...

אגב, שאר הגרפים בעייתיים לא פחות. הגרף השני שמראה משהו יחסית לזמן, מתחיל ב- 1985. השלישי ב- 2005. הרביעי ב- 2002. מתברר שלעשור השחור יש נקודת כניסה מאוד אלסטית...

הטיעונים שלהם אולי נשמעים משכנעים, אבל או שיש בהם קעויות גדולות, אןו שהם מסתמכים על נתונים שגויים, או גם וגם. מאחר שהביאו רק את המסקנות הסופיות שלהם, אני לא יכול להראות שגיאות כאלו. תביאו דברים ספציפיים ואפשר יהיה לדבר.

תגידו תאגידי המים זה הפרטה ? ( או שזה רק חצי כוח - כי הם מאוד הצליחו ..)

הם לא. "החברתיים" טענו שזה שלב ביניים בדרך להפרטה. אולי.

זה לא שרשות המים החליטה שלא נאה לה להתעסק עם הצרכנים אז הם הפילו את זה על הכתפיים של העיריות ?

מה פתאום. מי שגבה את חשבונות המים והביוב ותיחזק את הצנרת המקומית היו תמיד הרשויות המקומיות. הקמת תאגידי המים הוציאה את זה מהרשויות והעבירה את האחריות לגופים נפרדים שנמצאו בבעלות הרשויות המקומיות. זה בערך כמו הפיכת מאגף במשרד התקשורת לחברה ממשלתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

הפרטה לא תמיד טובה ובהחלט לא תמיד מוצלחת. זה טוב רק בד"כ...

יש בעיה כשמפריטים מונופול. לפחות אם הוא מפסיד ואפשר לסמוך על הממשלה שתפקח על מחיריו, אז שמישהו אחר יספוג את ההפסדים (אם לא יצליח להביא אותו לרווחיות). יש בעיה חמורה יותר להפריט שירות שאינו כלכלי. לרכבת, למשל, כנראה שלא תהיה כדאיות כלכלית. המדינה תצטרך לסבסד אותה בכל מקרה ויש כאן פתח למניפולציות מצד הקונה. אבל במקרה של הרכבת, הסיאוב שם כל כך חמור שאני לא רואה פתרון אחר.

השאלה היא האם המדינה צריכה להיות הבעלים של חברות. אתה חושב שהמדינה צריכה להיות הבעלים של מסגריה? של מפעל לייצור עדשות לטלסקופים? ולעדשות למשקפיים? מה עם חברת ביטוח? אולי מפעל לייצור יאכטות? מפעל לייצור רהיטי פלסטיק? חברה לשיווק ירקות קפואים? חברת תיירות? בית ספר להכשרת ליצנים? מוסכים? אם כן, למה?

אם מאפשרים לגופים אחרים להקים מתחרים לחברות הממשלתיות, הם כמעט תמיד יספקו שירות דומה במחיר זול יותר (או שירות טוב יותר במחיר זול יותר). אז הממשלה תוכל לקנות שירותים מהגוף שבבעלותה, במחיר גבוה ממחיר השוק (ואתה תשלם את ההפרש), או שאפילו הבעלים של החברה לא ישתמש בשירותי החברה הזו ואז למה שמישהו אחר יעשה את זה? או שהממשלה תבטיח שהחברה שלה תוכל להתחרות ע"י יצירת חסמים מלאכותיים לתחרות, למשל הטלת מיסים גבוהים או פשוט חוק נגד תחרות בענף. ואז אתה תהיה חייב לשלם מחירים גבוהים פעמיים - גם במיסים שישמשו להחזקת החברה הזו וגם כשתשתמש בשירותים שלה.

אז למה המדינה צריכה להיות הבעלים של בית תוכנה? של חברת ספנות? של חברת תעופה? של בנקים? של בית דפוס? מה עם כל המדינות שאין בבעלותן חברת תעופה, איך הם מצליחות להסתדר? איך בעצם אנחנו מסתדרים מאז שאין בבעלות המדינה חברת תעופה?

הטיעונים נגדהפרטה לא באים מנקודת המבט של מה טוב לאזרח (גם אם לפעמים הם מתחזים לכאלו), הם באים מנקודת המבט של מה טוב למי שעובד באותן חברות. הפרטה בהחלט לא טובה לעובדים. אלא מה, גם החברה הממשלתית הגדולה ביותר מעסיקה רק חלקיק מאזרחי המדינה, מה עם כל השאר?

עד כמה שאני זוכר הם הופרטו לחלוטין וזה היה זוועה ולכן החזירו אותם חזרה לרשויות המוניצפליות.

מה פתאום? תאגידי המים היו כל הזמן חברות בשליטה מלאה של הרשויות המקומיות. עשו שינויים בחוק בגלל לחץ פוליטי של ראשי הרשויות ובגלל הגרעונות שאובדן ההכנסות ממכירת מים הביאו לרשויות, שינויים שנתנו לראשי הרשויות יותר כח בתאגידים, אבל הם היו ונשארו חברות בבעלות הרשויות.

אגב, איסתרא, למה שלא תפתח בלוג או אתר או משהו כזה? אנשים כמוך ראויים לבמה הרבה יותר גדולה מאשר פורום בhwzone (לא שאני מזלזל באתר או בפורום המצויין הזה אבל בכל זאת..)

בחייך, גם לכתוב כאן לוקח לי יותר מידי זמן. בכלל, שים לב שאני כמעט לא יוזם, רק מגיב. בבלוג אני עוד אצטרך, רחמנא ליצלן, ליזום. גוועאלד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהו חוב של 70 מיליארד שקל עבור חברת החשמל?

תעשו חישוב כמה עולה לרכוש סמארטפונים לאלפי עובדים.

(עובדים: 12,653 (2010)

http://www.readitnow.co.il/news/%D7%91%D7%A7%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%98%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C-%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%97%D7%97-3/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו מפלגת העבודה שעכשיו בכותרות, זו שקמה בשנת 1968 באיחוד של כמה מפלגות על ידי אנשים עם ראש על הכפתיים (למרות שהם היו שמאל מרכז). היום? הפכו לסוג של בדיחה שאנחנו רואים על העטיפה של מסטיק בזוקה, מרב מיכאלי\סתיו שפיר נמצאות בראש הרשימה! מפחיד והזוי שייתנו לאחת מהן להיות "חברת כנסת" ולנהל את הביטחון שלנו, מפחיד! שלי יחימוביץ' לחלוטין חייה בסרט שהיא אומרת "לא יכולתי לבקש רשימה טובה יותר", איפה המ

פלגות של פעם שעמדו בראשם אנשי צבא\ביטחון ומוסד? רק הליכוד יכול להבטיח למדינה שלנו ביטחון ושקט; לא עיתונאית כמו שלי,לא מגישת פרובוקטיבית כמו מכאלי ולא סטודנטית שמאלנית קיצונית בת 27 שעשתה הפגנות נגד הימין בגלל יוקר מחייה שלא היה ולא נברא (שדרך אגב עלה בגללה עוד יותר),לא עשתה ואין לה ניסיון חיים. פשוט ביזיון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו מפלגת העבודה שעכשיו בכותרות, זו שקמה בשנת 1968 באיחוד של כמה מפלגות על ידי אנשים עם ראש על הכפתיים (למרות שהם היו שמאל מרכז).

אה יענו שמאל מרכז זה בדרך כלל אנשים בלי יותר מדי שכל?

^^^

הפרטה לא תמיד טובה ובהחלט לא תמיד מוצלחת. זה טוב רק בד"כ...

יש בעיה כשמפריטים מונופול. לפחות אם הוא מפסיד ואפשר לסמוך על הממשלה שתפקח על מחיריו, אז שמישהו אחר יספוג את ההפסדים (אם לא יצליח להביא אותו לרווחיות). יש בעיה חמורה יותר להפריט שירות שאינו כלכלי. לרכבת, למשל, כנראה שלא תהיה כדאיות כלכלית. המדינה תצטרך לסבסד אותה בכל מקרה ויש כאן פתח למניפולציות מצד הקונה. אבל במקרה של הרכבת, הסיאוב שם כל כך חמור שאני לא רואה פתרון אחר.

השאלה היא האם המדינה צריכה להיות הבעלים של חברות. אתה חושב שהמדינה צריכה להיות הבעלים של מסגריה? של מפעל לייצור עדשות לטלסקופים? ולעדשות למשקפיים? מה עם חברת ביטוח? אולי מפעל לייצור יאכטות? מפעל לייצור רהיטי פלסטיק? חברה לשיווק ירקות קפואים? חברת תיירות? בית ספר להכשרת ליצנים? מוסכים? אם כן, למה?

אם מאפשרים לגופים אחרים להקים מתחרים לחברות הממשלתיות, הם כמעט תמיד יספקו שירות דומה במחיר זול יותר (או שירות טוב יותר במחיר זול יותר). אז הממשלה תוכל לקנות שירותים מהגוף שבבעלותה, במחיר גבוה ממחיר השוק (ואתה תשלם את ההפרש), או שאפילו הבעלים של החברה לא ישתמש בשירותי החברה הזו ואז למה שמישהו אחר יעשה את זה? או שהממשלה תבטיח שהחברה שלה תוכל להתחרות ע"י יצירת חסמים מלאכותיים לתחרות, למשל הטלת מיסים גבוהים או פשוט חוק נגד תחרות בענף. ואז אתה תהיה חייב לשלם מחירים גבוהים פעמיים - גם במיסים שישמשו להחזקת החברה הזו וגם כשתשתמש בשירותים שלה.

אז למה המדינה צריכה להיות הבעלים של בית תוכנה? של חברת ספנות? של חברת תעופה? של בנקים? של בית דפוס? מה עם כל המדינות שאין בבעלותן חברת תעופה, איך הם מצליחות להסתדר? איך בעצם אנחנו מסתדרים מאז שאין בבעלות המדינה חברת תעופה?

הטיעונים נגדהפרטה לא באים מנקודת המבט של מה טוב לאזרח (גם אם לפעמים הם מתחזים לכאלו), הם באים מנקודת המבט של מה טוב למי שעובד באותן חברות. הפרטה בהחלט לא טובה לעובדים. אלא מה, גם החברה הממשלתית הגדולה ביותר מעסיקה רק חלקיק מאזרחי המדינה, מה עם כל השאר?

מה פתאום? תאגידי המים היו כל הזמן חברות בשליטה מלאה של הרשויות המקומיות. עשו שינויים בחוק בגלל לחץ פוליטי של ראשי הרשויות ובגלל הגרעונות שאובדן ההכנסות ממכירת מים הביאו לרשויות, שינויים שנתנו לראשי הרשויות יותר כח בתאגידים, אבל הם היו ונשארו חברות בבעלות הרשויות.

בחייך, גם לכתוב כאן לוקח לי יותר מידי זמן. בכלל, שים לב שאני כמעט לא יוזם, רק מגיב. בבלוג אני עוד אצטרך, רחמנא ליצלן, ליזום. גוועאלד!

רציתי לשאול אותך איסתרא, מה אתה אומר למשל על שוק מוצרי המזון, שכביכול הוא פתוח לתחרות אבל אם אתה עובר על רשימת הקניות שלך תשים לב שכל מה שאתה קונה מסתכם ב 4-5 חברות ששולטות בשוק. למה אין בשוק הזה תחרות אמיתית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומבקום להתריס נגד ביבי מישהו פה חשב למה ביבי בעצם הפסיק את המערך?

אולי, אבל רק אולי כי ארה''ב איימה על שאם לא תפסיק את המבצע הצבאי היא לא תטיל ווטו על הצעת הפלסטינים באו"ם.

אז במקום להיות מטומטמים ולהכנס לYnet אולי תכנסו לאתרים נורמאליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לשאול אותך איסתרא, מה אתה אומר למשל על שוק מוצרי המזון, שכביכול הוא פתוח לתחרות אבל אם אתה עובר על רשימת הקניות שלך תשים לב שכל מה שאתה קונה מסתכם ב 4-5 חברות ששולטות בשוק. למה אין בשוק הזה תחרות אמיתית?

4-5 חברות? יש הרבה הרבה יותר. 4-5 חברות פר מוצר? הגיוני וטוב. גם ככה אנחנו מדינה קטנה עם שוק שמוגבל בגבולותינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...