שילוש 1000-1500 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוש 1000-1500

Judas Iscariot

Recommended Posts

הכותרת אומרת הכל אני מניח.

השימושים הם גיימינג ברמה בינונית ושימוש "משרדי" שוטף.

כרטיס המסך הוא HD 5750, הספק הוא HEC 450.

אני אשמח שהלוח אם יהיה עם 4 סלוטים(הלוח הנוכחי רק עם 2 וזה לא כיף) ואם אפשר עם כרטיס מסך מובנה זה נחמד בתור גיבוי.

אמממ זהו.

תודה מראש לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-השילוש הנוכחי:

Intel Core2Duo E4500

G31MX s-2 (סלוט אחד בלבד פעיל! :( )

Corsair Value 1GB * 2

-דרישות נוספות:

אני מניח שUSB 3 זה כבר סטנדרט פחות או יותר? זה לא קריטי לי אבל.

מה כן, אני אשמח ליותר מ-4 חיבורי אחוריים(וכמובן אפשרות לחבר את החיבורים הקדמיים).

לפחות 4 חיבורי S-ATA (אין לי מושג מה זה SATA 6gb/s)

-המארז הוא CoolerMaster Centurion 590

-הקניה יכולה להיות פחות או יותר מכל חנות, כל עוד היא אמינה יחסית. החל מזיגזאג, TMS, RSM ועד לKSP ואייבורי. עדיפות למשהו עם סניף באזור ירושלים, אבל לא חובה.

הנה הצעה שקיבלתי מזיגזאג:

Intel I3 3220 - 534 NIS

Arctic Alpine 11 - 51.28NIS

Gigabyte GA-B75M-D3H - 348NIS

G.SKkill 3 8GB(2x4GB) 1333Mhz -230NIS

סה"כ ללא מע"מ 1164

עם מע"מ 1363

למעבד וללוח אם אחריות 3 שנים

לזיכרון "לכל החיים"

לקירור מעבד שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם חריגה קטנה אפשר להכניס i5. עם תקציב כמו כזה, עדיף לשדרג למשהו שיחזיק לך יותר זמן מאשר G6xx.

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i5 3470 Socket 1155 6MB 3.2Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪941

קירור למעבד:

Intel Original 1155

כמות: 1 - מחיר: ₪29

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪368

זיכרון:

Kingston 4GB 1600

כמות: 2 - מחיר: ₪118

סה"כ: ₪1574

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1543 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת נראית לי הצעה מעולה:

- מעבד 6 ליבות (עם כוח עיבוד כולל דומה לi5 ושניהם הרבה מעבר לצרכים שציינת אבל נכנס בתקציב)

- לוח מדהים באמת במחיר מטורף, זוהי סידרת הhi-end של ג'יגה בייט

אפשרויות הוזלה:

- תוכל לקנות פנום מרובע 965 ב490 ש"ח, זוהי לדעתי אופציה עדיפה על i3.

- תוכל לקנות לוח זול יותר אבל חלק מהזולים ללא USB-3 או SATA-3. בלוח שהצעתי יש גם וגם

לדעתי הקץ' במחיר הלוח הוא שקונים יעדיפו לוח אם מבוסס +AM3 כדי לשמור על אופציית שידרוג. עם המעבד שהצעתי לא תצטרך שדרוג בזמן הקרוב... כך או כך זהו לוח מדהים ותוכל בלי הרבה מאמץ להעלות את תדר המעבד ל4GHz. למרות אפיק השידרוג שלא קיים זוהי לדעתי עיסקה מעולה.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

AMD Phenom II X6 1090T 64Bit Six Core 3.2Ghz/3.6Ghz Turbo 3MBxL2 6MBxL3 Black Edition AM3 BOX

כמות: 1 - מחיר: ₪680

לוח אם:

Gigabyte GA-890FXA-UD7 - במחיר מטורף

כמות: 1 - מחיר: ₪494

זיכרון:

Kingston 4GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪118

סה"כ: ₪1292

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1267 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/5hcz8rua

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע אפיק השדרוג לא קיים, והאם 4GB זיכרון זה לא ממש מעט להיום?

אפיק שידרוג = תוכל להחליף למעבד חזק יותר בבוא העת, בלי להחליף לוח. הסדרות החדשות של AMD כבר לא מתאימות ללוח הזה (לשם השוואה באינטל, לרוב אין אפיק שדרוג כי סידרת מעבדים חדשה באה עם תושבת וצ'יפסט חדש)

יש לוחות שכן יש בהם אפיק שידרוג לא הצעתי אותם כי הם פחות משתלמים מהלוח הספציפי הזה.

לגבי RAM צודק, תוספת סטיק של 4G תשאיר אותך במסגרת.

דוגמה לאפיק שדרוג וסקירה על המעבד שהצעתי תוכל לראות בהודעה שלי כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=507839.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קצת מבלבל אותי, אבל זה בגלל שאני דביל :)

- במפרט שהצעת אין כ"כ "אפיק שידרוג", אבל מצד שני אתה אומר שגם אצל אין "אפיק שידרוג" - אז זה אומר ש... אין לי אופציה לאפיק שידרוג, בכלל? :P

- אני לא מבין בנושא יותר מדי, אבל נדמה לי שמשושה ליבות זה קצת אובר-קיל - כתבת למשל בסקירה שלך שהחלפת אליו כיוון שאתה מריץ הרבה VMs - אני לא מכוון לשימושים כאלה בכלל. כמו שכתבתי - המחשב ישמש לעבודה משרדית וגיימינג בינוני-כבד(כן משחקים חדשים, לא חייב הגדרות גבוהות מדי ולא בתדירות גבוהה מדי).

בתכל'ס - מה בעצם ההבדל מבחינתי בין המפרט שלך למפרט של yairz או של זיגזאג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא, אתה לא דביל בכלל :-)

מחשב קונים לעכשיו. שני המפרטים שהוצעו לך יתאימו להווה וגם לעתיד. אפשר לבחור לוח אם שיהיה גמיש יותר ושיוכל להתאים למעבדים עתידיים (בסבירות גבוהה) הלוח שהצעתי לא בקטגוריה הזאת כי המעבדים החדשים של לא מתאימים לו (מאידך תאימות מעבד קיימת, כלומר מעבד ישן יותר יוכל להתאים ללוח חדש)

כבר אמרתי שהמעבד הזה (וגם ה3470) הם שניהם אוברקיל מופרז לשימושים שאתה ציינת. תוכל בשקט לבחור מעבדים פחות חזקים. כמות הליבות לא משנה - מה שמשנה זה הביצועים הכוללים ומחיר ושתי ההצעות גבוהות מדי למה שאתה ביקשת.

הבדלי המפרטים:

- שני המפרטים שהוצעו כאן חזקים יותר מההצעה של זיגזג מעבד משושה ומרובע נותנים ביצועים טובים יותר ממעבד כפול (עם או בלי HT)

- המפרט שהצעתי זול מזה של YairZ

- המפרט של יאיר יראה בד"כ ביצועים עדיפים בעומסי עבודה שאינם דורשים מעל ארבע ליבות

- המפרט שהצעתי יראה עדיפות בעומסי עבודה שמאמצים את כל הליבות ב100%

- בשני המקרים האלה אתה כמשתמש מחשב לא תרגיש הבדלים, רק בנצ'מרקים מרגישים.

- במפרט שהצעתי הלוח עדיף משמעותית - הרבה יותר חיבורים ופיצ'רים עם אפשרות OC עד ל 4-4.2GHZ אם תרצה בבוא העת.

- במשחקי מחשב לא תרגיש הבדל הכרטיס הגרפי יהיה צוואר הבקבוק הרבה לפני המעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על 2 הצעות די שוות כאשר לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות.

איני ממליץ לרכוש מעבדים חלשים יותר מאלו והם ממש לא אוברקיל- אם לשדרג, אז לשדרג כבר לטווח היותר ארוך, אחת כמה וכמה אם השימושים שלך לא קלילים ויש לך את התקציב המתאים.

בור ועם הספר- מבחינת ביצועים, במקרה הזה, אין דבר כזה "בניצול מלא" מעבד אחד לוקח את השני. מדובר על משהו שמשתנה פר אפליקציה. גם אפליקציה שמשתמשת בכל ששת הליבות, יכולה להראות ביצועים נחותים נחותים יותר מאשר ארבע ליבות חזקות יותר ו/או לאחר שעברה אופטימיזציה לארכיטקטורה מסויימת (ואם איני טועה כבר ניהלנו את השיחה הזו בעבר).

מבחינת הבדלי המפרטים- השיקול העיקר כאן הוא האם ללכת על מעבד עם אפשרות לבצע עליו ביחד עם לוח אם מפוצ'ר יותר, או ללכת על מעבד ללא אפשרות ל-OC עם TDP נמוך הרבה יותר ביחד עם לוח שכולל פחות פיצ'רים (אך עדיין כל היציאות המודרניות קיימות כמובן) ביחד עם יציאות כפי שפותח הדיון העדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...