למה שער הדולר בקנייה בפייפל גבוה יותר מהשער היציג? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה שער הדולר בקנייה בפייפל גבוה יותר מהשער היציג?

yoni_h

Recommended Posts

תמיד אני מחשב את סכום העסקה כמו שהוא צריך להיות בשקלים ותמיד בסוף זה יוצא יותר. למה זה שונה? אולי זה בגלל שמתבצעת המרה משקל לדולר אז יש סוג של עמלה?

יש דרך לעשות שזה יהיה לפי שער הדולר הנורמלי?

ראיתי שבפייפל אפשר לבחור שני סוגים של המרת מטבע- סוג אחד זה לפי המרה של פייפל שבו הם נותנים לך את החישוב של דמי ההמרה, וסוג שני זה המרה לפי מאסטרקארד או ויזה שבו הם לא מציינים כמה תצטרך לשלם אלא תראה זאת רק בחשבון הישראכרט. מה עדיף לבחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד שער המכירה גבוה מהשער היציג ושער הקנייה נמוך ממנו.

בכל החלפת מטבע מפסידים כסף.

בנוסף פייפאל (וכל חברה אחרת) לוקחים עמלה על המרת המטבע.

ועוד בנוסף לזה, בעלי כרטיס של ויזה כ.א.ל י.ולים להנות מעמלה כפולה:

אם פייפאל מחייב את הכרטיס בשקלים, ויזה ימירו חזרה לדולרים ואז שוב לשקלים ויגזרו את העמלה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהסיבה הזו כמעט תמיד כדאי לתת לפייפאל לחייב במטבע המקור. אין סיכוי לעמלה כפולה וגם מראש עמלת ההמרה שלהם (בשקלול השער שהם משתמשים בו) גבוהה במרבית המקרים מזו של כרטיסי האשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטבע המקורי הוא המטבע שבו משתמש המוכר בדרך כלל דולר ארה"ב.

אתה לא יכול לבחור באיזה מטבע להשתמש , אלא רק במי ימיר לך את המטבע.

במסטרכארד ממירים לפי השער הנוכחי ומוסיפים עוד 0.5 אחוז מסכום העסקה.

נניח ואתה רוצה לקנות מוצר ב100 דולר והשער הוא 4 , אז אתה משלם על המוצר 400 שקל ועוד 2 שקל.

לעומת זאת בפייפאל נותנים לך שער גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

עוד בנושא ההמרה הכפולה של חברת כ.א.ל:

1. נראה שהוגשו בעניין לפחות שתי תביעות יצוגיות לבית המשפט לפי מסתבר שכ.א.ל היא החברה הישראלית היחדיה שהשתמשה בטריק זה.

2. כ.א.ל מבצעת המרה משקל לדולר וחזרה גם כאשר הרכישה דרך פייפאל היא מחנות ישראלית בארץ ובמטבע ישראל (הלא ידוע שיש כמה וכמה חנויות ישראליות אינטרנטיות המאפשרות תלום דרך פייפאל).

3. כמובן שכ.א.ל מודעת לעניין אולם בוחרת להתחמק מטיפול בנושא (ובכך מרוויחה כל יום כספים רבים נוספים במרמה).

ההמלצה של פייפאל לפתרון הבעיה היא להוסיף כרטיס אשראי לחשבון הפייפאל (ולהגדירו כראשי).

לגבי בקשה לפייפאל לחייב במטבע המקור - איני יודעת אם הדבר אפשרי אולם היה וכן סביר להניח שאם כבר הוא כדאי רק היה ומדובר ב-$אמריקאי או אירו וזאת תלוי בכרטיס שבבעלותכם. אחרת ייתכן שבמקרים רבים חברת האשראי הישראלית תבצע המרה עם עמלה גבוהה יותר ונדמה לי ששמעתי פעם אף על המרה כפולה מהמטבע המקורי לדולר/אירו ומשם לשקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויזה כאל עושה את זה לכל הכרטיסים שלה.

אני זוכר שהיה עם זה בלאגן שהם עשו את זה גם לחיובים בארץ כמו פיצה דומינוס.

לאומי קארד עושים אזה טריק אחר - הם דוחים את מועד החיוב למועד חיוב הכרטיס שלך וגובים על זה ריבית.

אבל זה יוצא הרבה פחות מההמרה של ויזה כאל.

ניתן לבחור בפייפאל אם לבצע המרה או לחייב במטבע המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: תודה על התשובה, גימל.

בינתיים קראתי מעט והוספתי בעריכה של שאלתי את שמצאתי. אחרי שסיימתי וראיתי שענית לי על השאלות שהספקתי למחוק. :)

נראה שגם לאומי-כארד מלוכלכים לא קטנים. לפחות במקרה שלהם נראה שהם לא עושים זאת על קניות בפייפאל מהארץ..

לגבי פייפאל, האם אתה יודע אם במקרה ניתן לבקש בפייפאל שנניח יחייבו רק מטבע מסויים (למשל דולרים) במקור ואת כל השאר ימירו לשקלים או שאת זה הם אינם מאפשרים?

חיטטתי מעט וראיתי שפייפאל ממירים לפי שע"ח חליפין כלשהו (כתוב שמיוצג על ידי interbank exchange rates,) שמשום מה יש לי הרגשה שכנראה רע לצרכן משע"ח ייציג, ובנוסף גובים עמלת המרה בסך 2.5%, מסכום העסקה.

היה ושינת את מטבע החיוב בפייפאל, אני מעריכה שאם כבר זה עדיף במשהו הלא מדובר על המטבע הראשי שלך (יורו/דולר) וכנראה מעט פחות במקרה של שער המטבעות.

האם אתה (או מישהו שמחוייב בפייפאל במטבע המקורי) יכול לשתף אותנו במימצאיו?

עריכה:

ציטוט משירשור רלוונטי בנושא:

בקיצור הינה העמלה הכפולה החבויה. לא משנה מה תעשו - לאומי יבצעו "המרה נוספת".

פשוט צריך להגדיר לפייפל לחייב במטבע המקורי - ככה חוסכים את העמלה של פייפל ונשארים רק עם זאת של לאומי.

איפה ההגדרה? כשמבצעים תשלום יש לכם Funding Source בו אתם בוחרים את הכרטיס אשראי לחיוב (אם יש לכם יותר מאחד ואתם רוצים נניח באופן חד פעמי להשתמש בכרטיס אחר), מתחת לזה יש אפשרות של המרה.

http://i55.tinypic.com/2rdvk7r.png

http://i51.tinypic.com/314ytug.png

ההגדרה נשמרת לקניות הבאות (ספציפית לאשראי הזה, אם יש לכם עוד כרטיסים תצטרכו להגדיר גם אותם), אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהסיבה הזו כמעט תמיד כדאי לתת לפייפאל לחייב במטבע המקור. אין סיכוי לעמלה כפולה וגם מראש עמלת ההמרה שלהם (בשקלול השער שהם משתמשים בו) גבוהה במרבית המקרים מזו של כרטיסי האשראי.

בהחלט עדיף וזול משמעותית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עסקאות במטבע חוץ המבוצעות במטבע של מדינה מחוץ לאירופה שאינו דולר או אירו. ההמרה לש"ח כרוכה בעמלה של –‏ 1.75% מגובה העסקה.

בהתאם לאמירה הזאת של ישראכרט ^, אם אני קונה נניח פלאפון מ-HANDTEC, כלומר בליש"ט, זה יהיה יקר די משמעותית לא? במקרה הזה, עדיף את העמלה של פייפל או של הישראכרט (האפשרות הראשונה או השניה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...