בחירות בארץ? - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

מדובר במהלך מעניין.

מפלגה אחת גדולה כזאת עם מצע שמתיישר ימינה יכול אפילו להחזיר בוחרים ולאו דווקא להפסיד.

מפלגה גדולה מספיק יכולה לקבל מספיק כח בשביל לעבוד באמת ולא לשייט לפי כיוון הרוח של הקואליציה המפולגת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי 2 המנדטים של האיחוד הלאומי. מצביעי ש"ס ו99% מהדתיים בכלל יתרחקו מליברמן כמו מאש. הירוקים וחברותיהן הן מפלגות שמאל קיצוני שמאלה מחדש על גבול האנרכיזם. אתה מוזמן לעיין במצע שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע להכנס לראש של האנשים, אבל מאיפהשהו זה מגיע (לפחות בתיאוריה)

שמעתי ברדיו גם תיאוריה שזה למנוע מצב שאם אולמרט יתמודד הוא יוכל לחבור לליברמן ולש"ס (הוא מקורב לליברמן ודרעי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש להם 42 מנדטים. על פי הסקרים האחרונים המספר אחרי הבחירות יהיה כ-38-39 (בלי שיקולי האיחוד).

המצב הזה מבטיח שזו תהיה מפלגת השלטון ושבנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה.

במצב נתון כזה יש משמעות פחותה להצביע למפלגות אחרות, בטח קטנות. האזרח בתור מצביע לא יוכל לבחור במועמד שתייצג אותו באופן מלא

והוא יודע גם שלא יקודמו רוב הדברים שמעניינים אותו. אז לפחות נקדם למשל את נושא גיוס החרדים והורדת התקציבים לישיבות, שינוי שיטת הממשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שה "ליכוד ביתנו" יקבלו בסביבות 40 מנדטים אולי 45 , לא יותר. עדיין הם יצטרכו עוד מפלגות ולא יהיה שינוי באמת משמעותי.

צריך שיהיו 2 מפלגות גדולות ועוד כמה מפלגות סקטוריאליות וחסרות משמעות כמו בארה"ב.

חצי קדימה לליכוד וחצי קדימה לעבודה \ לפיד או מה שלא יהיה.

אולמרט וליבני עוזבים את קדימה ועוברים למפלגה חדשה (אולי) , זה סתם מיותר.

הבעיה העיקרית בשיטת הבחירות כיום היא שבוחרים מפלגה ואתה בכל מקרה צריך לסבול מפלגות שאתה ממש לא אוהב , מכיוון שצריך 61 כיסאות לפחות.

גם אם יהיו 2 מפלגות וסביר להניח שאף אחת מהן לא תקבל 61 מנדטים , אז עדיין צריך מפלגות קטנות במקרה ששתי המפלגות לא מתחברות ביחד (לא סביר שדבר כזה יקרה).

כשיש את מפלגת ש"ס - 15 מנדטים , הערבים - 10 ועוד כל מיני מפלגות קטנות כמו איחוד לאומי וברק , אז זה בעייתי.

אפילו אם יגדילו את אחוז החסימה , המפלגות הגדולות נלחמות על לא יותר מ 90 מנדטים , זה מצב לא בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפנית מעניינת שתספק עבודה להרבה אנשי תקשורת ויועצים ופרשנים ו"מומחים" שמודדים חליפות לאולפני הטלוויזיה.

לדעתי מי שירוויח תהיה הציונות הדתית שתקבל חזרה קולות שהלכו לליכוד.

ליברמן והנישואין האזרחיים ידחו קולות דתיים של הליכוד.

ש"ס תפסיד מעוצמתה לסחוט כספים ולמנוע העברת החלטות נוגדות אינטרסים חרדיים.

שלי יכולה להרוויח בכך שתהיה המפלגה היחידה שתצטרף לקואליציה ותוכל לקבל יותר בתור אורחת יחידה.

אם לא הם, הציונות יכנסו.

החרדים בטח בהיסטריה.

הם יושפעו הכי חזק.

לפיד ומופז יברברו וימלמלו, אבל הם מחוץ למשחק לדעתי. קדימה מתה, ולפיד איבד את הטיקט של שיטת הממשל.

"הנה", יגיד ביברמן, "אנחנו כבר התחלנו זאת בפועל."

הליכוד-ביתנו בקואליציה עם העבודה/הציונות הדתית יכול להעביר את גיוס לכל ועוד כמה דברים שאי אפשר לעשות עם ש"ס והאגודה.

אינסוף יתרונות וחסרונות.

מה שבטוח, ביבי עשה עוד תרגיל שבמרכזו עומדת רק טובת עצמו.

כל מה שינסה למכור, אני לא קונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המפלגה המאוחדת תביא פחות מנדטים מ 2 המפלגות יחד. לא רואה את מי עוד השילוב הזה ימשוך למפלגה המאוחדת שגם כך לא היה מצביע לאחת מהן, ומצד שני אני יכול לראות את מי זה יבריח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להוציא כסף ממי שאין לו. לקחת משכנתה. אתה חייב לבנק עוד כסף אבל לא יכול לשלם, אז לוקחים לך את הדירה. מכירת הדירה לא מכסה את החוב שלך, אז אתה עדיין חייב לבנק. אלא מה, אם לא יכולת לשלם את התשלום החודשי למשכנתה, איך תוכל לשלם את החוב לבנק?

למה לא? אתה הרי עובד, אתה מרויח כסף.

אם היה לך קשה לשלם חוב של 1M לא אומר שיהיה לך קשה לשלם חוב של 100K.

בנוסף לכך, הדירה היא לא הערבות היחידה, יש גם ערבים בני אדם שחותמים בזמן לקיחת משכנתא.

סיפרו לי על אישה אחת שחתמה לאיזה אידיוט שהבנק לקח לו את הדירה, הבנק השטלת על חשבון הבנק שלה(ואסר עליה לפתוח חשבון בנק אחר) עד שהיא שילמה את הכל.

בארה"ב אם אני לא טועה אם אתה לא יכול לשלם הבנק לוקח את הדירה ומוכר אותה וכאן זה נגמר. פה בארץ הבנק מבטח את עצמו מכל הכיוונים.

הציטוט הבא לא קשור עלי אבל יש לי משהו להגיד עליו:

ואם לאדם עני יש איזה נוקיה מעפאן? זה עדיין משהו שהוא בשקט יכול לחיות בלעדיו ושההורים שלו בגילו יכלו רק לחלום עליו. ובד"כ תהיה לו גם , דירה, מקרר, מכונת כביסה, מיקרוגל ועוד. קשה להיות עני בארץ. ההגדרה המשונה של עוני היא כזו שכשרמת החיים הכללית עולה, גם קו העוני עולה איתה. כלומר אם ממחר הישראלי הממוצע יטוס לחו"ל שלוש פעמים בשנה במחלקת עסקים לחופשה במלון חמישה כוכבים, אז מי שיטוס רק פעם בשנה במחלקת עסקים לחופשה במלון חמישה כוכבים בחו"ל יחשב עני.

ירון זליכה בהרצאה המופורסמת שלו "האם מדינת מושחטת" דיבר על כך שע"פ כל המדדים מדינת היא המדינה העניה ביותר במערב. הוא הציג שלושה ובכולם היינו במקומות הכי אחרונים.

עכשיו, בגלל שעוני זה דבר יחסי כמו שאמרת, הוא הציג מדד רביעי שמבוסס על מוצרים ושרותים בסיסיים שקובע האו"ם שמתחת לזה זה כבר חרפה. ז"א בן אדם שלא יכול להרשות לעצמו את זה הוא באמת באמת עני.

אז יוצא שלפי המדד הזה מספר העניים בארץ הוא הרבה יותר נמוך לעומת המדדים האחרים אבל גם כל יתר המדינות הצטמצמו ושוב אנחנו במקומות האחרונים.

ועוד דבר-

ראיתי פה אנשים מתלוננים על הרבה דברים: , דיור ועוד כל מיני. לי אישית אף אחד מהם לא מפריע.

מה שכן מפריע לי זה מדד המכירים לצרכן. המדד הזה עולה בלי הפסקה. מידי פעם קורה שהוא לא משתנה או יורד ב0.1% אבל מיד אחרי הוא עולה ב1%. הוא פשוט עולה ועולה ואין גבול לכמה שהוא עוד יכול לעלות. זה מפריע לי במיוחד כי המשכנתא צמודה עליו.

אז על זה אני באמת אשמח אם תענה לי כמו שענית לאחרים פה שהתלוננו, למה זה ככה? מה צריך לעשות? מה צריך לשנות?

הבהרה: אני לא שואל מה אני צריך לעשות, אני שואל מה הממשלה יכולה לעשות.

למה הממשלה מתגאה בכל מיני מדדדים שלא מעניינים את אף אחד(חוץ מכלכלנים) בזמן שהמדדים שקצת יותר רלוונטיים לרמת החיים של האנשים הם איך לומר לא מזהירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...