בחירות בארץ? - עמוד 23 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

זה כבר ניסוח שונה . בנט ואיילת שקד דתים?

איפה התקנון?

נפתלי בנט דתי חובש כיפה. איילת שקד לא.

אני לא מעוניין להצביע למפלגה שהתקנון שלה אוסר על כניסת יהודים לא דתיים.

למה אתה סתם מטעה אנשים?

מתוך תקנון המפלגה:

"למפלגה יתקבל כחבר כל יהודי ויהודיה שומרי תורה ומצוות, או שומרי מסורת , המכיר ומזדהה עם מטרות המפלגה ושאיפותיה, והמתחייב ע"פ הצהרה בכתב לקבל על עצמו את חוקת המפלגה וציות להחלטותיה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז הכיפה שלו מוחבאת די טוב.. :P .. סתם עברתי לראות ולא שמתי לב לכיפה.

בכל אופן ..איזה אדם שלא דתי או מסורתי יחבור לה? העקרונות של המפלגה כלל לא יתאימו לו. ולך ויק כנראה שגם לא מתאימות,זה פשוט לומר את זה ,לא?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, הייתי מצביע לו, לא למפלגה שבה "חילול דת" מהווה עילה לסילוק מהמפלגה (כך לפי החוקה שלה) ושבין מטרותיה המוצהרות יש החזרה בתשובה וביסוס החקיקה על ההלכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, הייתי מצביע לו, לא למפלגה שבה "חילול דת" מהווה עילה לסילוק מהמפלגה (כך לפי החוקה שלה) ושבין מטרותיה המוצהרות יש החזרה בתשובה וביסוס החקיקה על ההלכה.

נו, לפחות עכשיו נראה שרפרפת קצת על החוקה שלהם ומצאת סעיפים אחרים שלא מוצאים חן בעיניך (ומעניין שבחרת לנסח אותם בצורה מאוד מסוימת...), אבל לפחות זה אומר שאתה חוזר בך מהטענה הקודמת...

דרך אגב, עד עכשיו חשבתי שרק את החרדים אתה לא מכיר, עכשיו מסתבר שאין לך מושג גם לגבי הציונות הדתית והמפד"ל על גלגוליה השונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר, הציניות שלך אינה במקום. עברתי על התקנון של המפד"ל אחרי ששמעתי שבנט בחר להצטרף אליהם במקום ללכת בראש רשימה עצמאית, ושוב לאור הדיון הזה. לגבי המושג שלי בנוגע לציונות הדתית, אמור נא לי - האם אני טועה לחשוב שהיא דתית? נכון, הם אינם חרדים, הם תורמים לחברה (בנט אישית הרבה יותר מהאדם הממוצע), הם לוקחים חלק בבניית הארץ (לעיתם קרובות, חלק גדול יותר מחלקם בחברה) - אבל הם עדיין היו רוצים לראות מדינה דתית יותר, או כלשונם, "לפעול לקירוב בין עם לתורת ישראל".

לגבי הניסוח לסעיפים השונים - מן הסתם הדגשתי את מה שמציק לי, לא את מה שאני מסכים איתו, כשבאתי להסביר למה אני לא אצביע למפלגה כזו. אם אתה חולק על תוכן הסעיפים שהזכרתי וטוען שלא הבנתי אותם נכון (הכוונה לחלק שבחרתי להדגיש), אנא, הצע תיקונים.

ואגב, יאיר, אינני חוזר בי מאף טענה, בניגוד לרושם שבחרת לקבל. גם אם איילת שקד חילונית, הרי שהיא עדיין נכנסה למפלגה ששומרת לעצמה את הזכות לסלק אותה משורותיה אם תנהג כחילונית, קרי, כאדם שאינו בהכרח מיישר קו עם כל תכתיבי הדת - ואם היא מיישרת קו, הרי שהיא לא חילונית, או שהיא עושה זאת שלא מבחירה (כי אם זה מבחירה, גם אז היא אינה חילונית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואגב, יאיר, אינני חוזר בי מאף טענה, בניגוד לרושם שבחרת לקבל.

אבל אכן חזרת בך. 'הבית היהודי' לא מקבל רק דתים למפלגה.'הבית היהודי' לא מציין שרק דתי הוא יהודי. אתה כנראה לא תציין בכתיבה שחזרת בך.זה קוראים גאווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר בבקשה, רוני (או יאיר), איך בדיוק מפלגה ששומרת לעצמה הזכות לסלק חבר עקב חילול דת, "מקבלת" אדם שאינו דתי. לכל היותר, היא תקבל חילוני שמוכן לנהוג כדתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנסה בכוח . מה בעיה לכתוב טעיתי.. הלכתי רחוק מידי.

המפלגה לא מסלקת אדם שמחלל דת . יש מסורתיים שאינם מקיים הרבה מצווי הדת אבל אין להם בעיה עם הדת שלהם ואף חשוב להם הערך שלה בחברה -וכנראה איילת שקד מסורתית .

והאימרה שרק דתי הוא יהודי.. זה ממש נותק מהמציאות של המפלגה ואפילו כל מפלגה דתית/חרדית בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חילונים שהולכים להרצאות של הרב מרנן חרטאלן רבי יעקוב הנביא הרב יוסף אמנון יצחק כדי להתחזק יכולים להצטרך למפלגה.

הדרישות היחידות מחברי המפלגה הם להקריא ולשמוע דרשות של בית כנסת בכל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר בבקשה, רוני (או יאיר), איך בדיוק מפלגה ששומרת לעצמה הזכות לסלק חבר עקב חילול דת, "מקבלת" אדם שאינו דתי. לכל היותר, היא תקבל חילוני שמוכן לנהוג כדתי.

אני לא עורך הדין של המפלגה, אבל רפרפתי בחוקה שלהם.

שני הסעיפים הרלוונטים לגבי חברות במפלגה הם סעיף 4 א' שציטטתי קודם:

"למפלגה יתקבל כחבר כל יהודי ויהודיה שומרי תורה ומצוות, או שומרי מסורת , המכיר ומזדהה עם מטרות המפלגה ושאיפותיה".

כלומר, לא צריך להיות "דתי" כדי להיות חבר במפלגה. ההגדרה "שומר מסורת ישראל" היא הגרה רחבה מאוד ומכילה כנראה את רוב העם.

הסעיף השני הוא 4 ז':

"חבר יוכל להיות מוצא מהמפלגה או מושעה מחברותו או מתפקידו בה (ולא מסולק כדבריך. בפועל זה אולי אותו הדבר, אבל לבחירה של מילים יש מטרה ומשמעות, למשל להציג את המפלגה באור שלילי) בגין אחת הסיבות כדלקמן:

(1) חילול דת, ע"פ האמור בסעיף 4 א'."

שוב, אני לא עורך הדין שלהם, אבל מן הסתם הכוונה היא שאם יצליחו "לעלות עליך" שאתה מנותק לחלוטין ממסורת כפי שנדרש בסעיף הקודם (ואתה אולי כזה), יגידו לך "ביי ביי, אין לך מה לחפש אצלנו".

בכל מקרה, המציאות מראה שלדבריך אין בסיס. כנראה שאיילת שקד, כמו יהודים רבים שאינם דתיים, לא מנותקת מהמסורת היהודית. היא נראית אישה שיודעת לעמוד על שלה ואני משוכנע שהיא עושה את הדברים מתוך בחירה ולא מתוך רצון "ליישר קו עם כל תכתיבי הדת".

זכותך לא להצביע למפלגה, ודרך אגב גם אני לא הצבעתי להם, אבל אל תסלף את העובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לעזאזל שומר מסורת ישראל?! אוכל חזיר יכול להיות שומר מסורת ישראל? מבלה בשבת - יכולה להיות שומר מסורת ישראל? משרת בצה"ל - יכול להיות שומר מסורת ישראל? לא שומר נגיעה - יכול להיות שומר מסורת ישראל? אני שואל ברצינות.

אגב, נכון לעכשיו - אם בנט מנצח בפריימריז אני מצביע לבית היהודי, אבל עניין התקנון הזה הזוי ברמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%9D

יש חילונים שהם ממש לא שומרי מסורת .ושלא נדבר על אתאיסטים. אם בכל זאת אחד כזה בוחר במפלגה -כנראה בגלל תחומים אחרים שהמפלגה דוגלת..(פועלת בשטח ) ולא רק מהפאן הדתי. וזה כמוך , אתה אתאיסט (אם איני טועה ) וציינת שאם יבחר תבחר במפלגה -אתה לא בוחר מכיוון הדתי שבו אלא התרומה שהוא מציע לעם שהיא על הדרך גם לטובתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...