התקנת לינוקס פעם ראשונה (DualBoot)? איזו הוצאה מומלצת למתחילים? - עמוד 4 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת לינוקס פעם ראשונה (DualBoot)? איזו הוצאה מומלצת למתחילים?

dropc

Recommended Posts

ניתן לחלק מחיצות מחדש מאוחר יותר, לא בעיה. רק תנסה שמחיצת ה root תהיה ראשונה של הלינוקס כדיי שהמספקר שלה (dev/sdaX) לא ישתנה כשאתה יוצר או מוחק מחיצה (ניתן לסדר את זה בכל מקרה, אבל יכול לקחת קצת יותר התעסקות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לך דיסק קשיח במחשב והוא נקרא sda. אם יש דיסקים קשיחים נוספים, מחובר דיסק וכדומה הם יהיו sdb sdc וכו

בכל אחד מהם י שמחיצות sda1 sda2 וכו

לפי הגבלה שקיימית מאז ימי MS-DOS בדיסק יכולות להיות עד 4 מחיצות : sda1-sda4. להרבה דברים היום זה לא מספיק לכן לוקחים את אחת מהמחיצות האלה ומחלקים אותה למחיצות נוספות (הפעם ניתן כבר יותר מ 4). המספרים של ה 4 מחיצות "האמיתיות" יהיו תמיד 1-4 ושל התת מחיצות 5 והלאה (גם אם אין 4 מחיצות "אמיתיות"

מחיצה "אמיתית" נקראת primary

מחיצה "אמיתית" שחילקו אותה לתת מחיצות נקראת extended. רק אחת מהמחיצות ה "אמיתיות" יכולה להיות extended (או לא להיות כזאת בכלל)

תת מחיצה נקראת logical

למשל אם בדיסק שלך - 320GB יש 2 מחיצות של 160GB, והשניה מחולקת ל 4 נמחיצות של 40GB זה ייראה ככה :

sda1 160GB primary

sda2 160GB extended

sda5 40GB logical

sda6 40GB logical

sda7 40GB logical

sda8 40GB logical

ב boot loader תבחר GRUB2, אם הוא עושה בעיות תבחר GRUB. אני לא חושב ש LILO תומך בוינדוס מעל ובכלל LILO כבר כמה שנים לא בפיתוח עד כמה שידוע לי

את ה boot loader מתקינים ל MBR (אם כתוב sda ללא מספר הכוונה היא לזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

סיימתי את ההתקנה והתחלתי לעבוד והצטברו אצלי המון שאלות ואשמח עזרה.

1. איך מתקינים מקלדת בעברית? הצלחתי להתקין עברית במערכת כולה הפכה לעברית אבל אין מקלדת בעברית כ"כ אבסורד.

2. איפה נמצא המרקט של הלינוקס להורדת אפליקציות? (הפצה OPENSUSE), נסיתי להוריד דפדפן אבל משהו בהתקנה

של ה-PACKAGE כשל.

3. הלינוקס עולה כשהבהירות של הלפטופ כמעט על מינימום, איך משנים את זה לקבוע? זה כל פעם חוזר.

4. איפה נמצא ההוספה\הסרה של תוכניות בהפצה הזו?

5. איך מבטלים שלא כל פעולה במחשב הוא יבקש את סיסמאת ה-ADMIN? זה מחרפן אותי.

6. אם אני דרך הממשק של הווינדוס מוחק את כל המחיצות של הלינוקס - התפריט של ה-dual boot יעלם גם? ויהיה אפשר להתקין הפצה חדשה?

ממש לא ידידותית למשתמש או שאני בשוק בגלל שעברתי אחרי שנים של ווינדוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיתי להתקין שוב את הFEDORA ועדין מקבל את השגיאה המוזרה.

נסיתי ליצור מחיצות ללא המערכת שלהם LVM ועדין הוא קורס אחרי המחיצות.

למישהו יש רעיון\ניסיון?

איזה עוד הפצה כדאי לי לנסות? UBUNTO?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

ב KDE :

System Settings - Input devices - Keyboard - Layouts

תוסיף עברית

תבחר את MAin shortcuts לפי מה שבא לך

2

תחפש add remove software / package manager / וכדומה

3

ב KDE :

קליק על הסוללה - מפתח ברגים - זה שם (בגרסאות KDE שונות זה שונה, תחפש לפי פרופילים performance וככדומה)

4

מנהל ההתקנות (החנות)

5

לא כל פעולה - רק בפעולות מסוימות שאתה לא עושה כל יום הוא אמור לבקש סיסמה

6

ניתן ישר להתחיל התקנה של מחיצה חדשה - פשוט תבחר לפרמט את המחיצות שאתה רוצה

כדיי למחוק את לינוקס לגמרי ולהשאיר וינדוס - לפי המדריך הזה http://www.sevenforums.com/installation-setup/62209-remove-grub-restore-windows-7-a.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף התקנתי את ה-kubntu הוא נראה קצת יותר ידידותית וההתקנה פשוטה יותר.

הגעתי ל-muno software center ובחיפוש למעלה אני לא מוצא אפליקציות פשוטות.

לאן הבנתי איפה נמצא המרקט ואיך אני מגיע אליו? ב- עצמו זה היה הרבה יותר פשוט.

כל האפליקציות שמתקינים והשאר שתופסים מקום, הם הולכים למחיצה של הרוט או הום?

EDIT:

הצלחתי למצוא היכן מורידים את האפליקציות.

למה כאשר אני רוצה להתקין הוא מבקש סיסמאת ADMIN\ROOT? איך מבטלים את זה?

איפה אני יכול להסיר אפליקציות שהתקנתי או שבאו עם ההפצה? זה אפשרי להסיר את אלו שבאו עם ההפצה?

כשאני מתקין איפה מויפע הקיצור דרך תמיד בהתחל ואז באפליקציות והקטגוריה שלה?

מזה בעצם KDE WALLET SERVICE? כל הזמן קופץ לי.

איך אני מתקין FLASH? ומה הסיומת של קבצי ההתקנה בהפצה UBUNTU? הורדתי משהו עם סיומת RPM וזה כמו ZIP פרסתי אותו ולא הבנתי איך להתקינו?

ושאלה אחרונה להיום בבקשה...

האם CHROMIUM זה הוצאה רשמית של גוגל? אפשר להיות רגוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאובונטו (כל הקבוצה כולל קובונטו) יש קטע שהם לא מאפשרים בברירת מחדל התקנות שהם "לא אוהבים" - זה כולל קודקים, פלאש וכדומה. כדיי לאפשר אותם תוסיף את Restricted, Universe, Multiverse וכדומה

https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Kubuntu

כל התוכנות הולכות לרוט

בחלון הסיסמה יש אפשרות של "זכור סיסמה". מה קורה כשאתה מאפשר אותה ?

ניתן להתקין ולהסיר תוכנות באותו מקום. תנסה לחפש ולהסיר את התוכנה שאתה רוצה

הקיצור דרך אמור להופיע שם. אם הוא לא תנסה ב התחל- lost and found או להפעיל את התוכנה מהקונסול

אתה יכול לבטל את ה wallet service על ידיי זה שתעשה next ותבחר לא להשתמש איתו, או מה System Settings. ה Wallet אמור לאפשר לך לשמור סיסמאות (כשאתה עושה "זכור סיסמה") בצורה מוצפנת על הדיסק אבל אתה יכול לבטל אותו ולהמשיך לשמור סיסמאות "רגיל"

יש מעט מאוד דברים שאתה אמור להתקין ידנית ולא דרך חנות האפליקציות. אמור להיות שם פלאש אחריי שתוסיף את השרתים ה "restricted". אל תוריד דברים ידנית, זה בדרך כלל מיותר, אנחנו לא בוינדוס

כרומיום וכרום מפותחים ביחד (גוגל בונים את כרום על הקוד של כרומיום), למעשה ההבדל בין כרומיום וכרום הוא שבכרום עוקבים ובכרומיום הם לא (לפחות חלקית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחריי הוספת השרתים Restricted / Multiverse / Universe ועדכון השרתים האלה ב "חנות" תוכל למצוא שם (תחפש flash), קודקים (תחפש gstreamer ו ffmpeg וכן את הנגן videolan/vlc) וכדומה

בלינוקס אין ממש סיומות קבצים (איפה שיש סיומות זה רק בשביל תאימות אם וינדוס)

כמו כן שים לב שבוינדוס קובץ התקנה הוא exe (כבר לא, היום יש התקנות וינדוס שהם msi) וקובץ תוכנה הוא גם כן exe. בלינוקס קובץ התקנה וקובץ תוכנה הם דברים שונים לגמרי וזה לא שאתה מריץ התקנה ומתחיל לעשות next

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תשובות:

תוכנות מותקנות לתיקיות שונות, תלוי איך הגדירו אותן, אבל לא תחת /home. התיקייה הזו שמורה לקבצי המשתמשים (למעט המשתמש root, שהקבצים שלו יושבים תחת /root). כל תיקייה שלא ממופה למחיצה משלה יושבת על /, לכן אם יצרת רק / ו- /home, הקבצים יותקנו לתיקיות שונות במחיצה שמעוגנת ל- /.

בלינוקס, לא מזהים קבצי הרצה לפי הסיומת שלהם אלא לפי ההרשאות שלהם. ישנם שלושה סוגי הרשאות: קריאה (Read), כתיבה (Write) והרצה (eXecute). ישנן שלוש, אמממ, יישויות שאפשר לתת להן הרשאות: המשתמש (User), שהוא הבעלים של הקובץ, מי שיצר אותו במקור אלא אם שינו את זה אח"כ, קבוצת המשתמשים (Group), הקבוצה הראשית של המשתמש אלא אם שינו אח"כ, וכל השאר (Other). אם אתה הבעלים של הקובץ, מעניינות אותך ההרשאות של המשתמש, אם אתה נמצא בקבוצה מעניינות אותך הרשאות הקבוצה, אחרת אתה הולך לפי הרשאות כל השאר. אם יש לקובץ הרשאת הרצה עבורך, אתה יכול להריץ אותו, אם לא - אז לא.

חשבון הניהול בלינוקס נקרא root (לא להתבלבל עם קבוצת המנהלים שגם נקרא root, עם התיקיה הראשית / שגם נקראת root או עם תיקיית הבית של המנהל, /root - למישהו לא היה דמיון...) ויש לו יותר הרשאות מחשבון administrator ב- , יותר כמו ה- local system account. ובגלל הדרך בה בנויה, המשתמש הזה יכול לעשות נזק אדיר - אם תריץ כ- root את הפקודה rm -rf / (אל תעשה את זה!), תמחק את כל ההתקנה, וזה בזמן שהמערכת רצה.

לכן, מומלץ לעבוד בד"כ כמשתמש רגיל, עם הרשאות מוגבלות. כשאתה בכל זאת צריך לבצע פעולות שמצריכות הרשאות ניהול, ישנן שתי אפשרויות: לעבור זמנית ל- root (דורש את סיסמת ה- root) או לתת זמנית למשתמש שלך חלק מהרשאות של root. האפשרות השניה נקראת sudo והיא דורשת את הסיסמה של המשתמש שלך ושבקובץ sudoer, ה- root יתן לך הרשאות לבצע את הפעולות האלו.

Ubuntu מגיעה עם שחשבון root מנוטרל ועם הרשאות sudo מלאות למשתמש שלך, כך שאתה עובד שם באפשרות השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חברים על התגובות המפורטות.

יש לי די הרבה שאלות, המדריך שצרפתם שניהם לא תואמים למערכת KUBUNTU החדשה עד כדי כך

שאני לא מוצא אופציות דומות כדאי לעקוב אחרי המדריך.

התווספו לי הרבה שאלות ואשמח לעזרה.

1. התקנתי ב- muno package manager את הפלאש ועדין אני מקבל בכרומיום הודעה קופצת שאין פלאש מותקן.

התקנתי את adobe flash plugin (יש אפשרות לעשות REMOVE משמע הוא מותקן) וכאשר אני נכנס

לאתר HWZONE או YOUTUBE יש הודעה קופצת שדורשת התקנה שלו. מה עושים? ??? ???

2. כשהמחשב עולה ב-notification קופצת הודעה הבאה:

personal contact

personal cotact directory:

'/home/dropc/.local/share/contacts/' is not exsit.

לא הבנתי את המשמעות באיזה CONTACTS מדובר? ואיך מבטלים את זה?

3. הרשת האלחוטית מבקשת סיסמא אחרי כל reboot איך שומרים את הסיסמא?

ב-settings בחרתי AUTOMATIC CONNECT ומופיע הסיסמא אין כפתור SAVE?

4. איך אני מגיע ל- Add and Remove Software נכנסתי גם ל-SYSTEM וזה לא דומה למדריך הזה:

https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Kubuntu

הכל ממש שונה ולכן לא מצליח להגדיר את זה. הפכתי את כל ה-SYSTEM SETTINGS ונכנסתי לכל פינה

ואין שם פשוט אין ADD AND REMOVE SOFTWARE.

5. האם קיימים קודקים הבאים ללינוקס: FFDShow + Haali? איך אני מתקין אותם?

ואם איזו תוכנה מומלצת לצפות בוידאו? וגם למוזיקה?

6. האם קיים BABYLON או תרגום אחר ללינוקס? עדיפת לאנגלי-עברי אבל אם לא קיים אז אנגלי-אנגלי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים שהומלצו על פלאש :

http://askubuntu.com/questions/21578/flash-is-not-working-in-chrome-crossover-linux-is-installed

תבדוק אם מותקנים במקביל adobe flash ותחליף כמו gnash או lightspark - אם כן תנסה להעיף את התחליפים

תנסה ליצור את התיקיה שהוא מבקש :

תפתח את dolphin ותעשה show hidden files

תיכנס ל .local (תיקיה מוחבאת - חצי שקופה) share ותיצור שם תיקיה ריקה בשם contacts

תנסה לשמור בתוך חלון ההגדרות של network manager

אם יש לך muon package manager הוא אמור לטפל בכל מה שקשור להוספה / הסרה של תוכניות - תנסה לעשות בו את כןל הפעולות שאתה מחפש ב System Settings (ככל הנראה קובונטו הפסיקו להשתמש במנהל ההתקנות המובנה של System Settings והעיפו אותו)

יש קודקים סטנדרטיים של gstreamer ו ffmpeg (תתקין כל מה שאתה מוצא בחיפוש שמתחיל ב gstreamer0.10 ו ffmpeg) וכן יש videolan/vlc אם הקודקים הפנימיים שלו

נגנים - יש כל מיני שמשתמשים באותם קודקים, לסרטים יש את dragon player, kaffeine. bangarang, vlc. למוסיקה יש amarok ו clementine וניתן לפתוח מוסיקה בנגנים של הסרטים. יש גם נגנים אחרים שאני לא מכיר

http://alternativeto.net/software/babylon/?platform=linux

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...