היום הוא היום הגדול - אפל מכריזה על האייפון 5 - עמוד 9 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היום הוא היום הגדול - אפל מכריזה על האייפון 5

Nyromith

Recommended Posts

גלישה באינטרנט לא רלוונטית מהסיבה של ה pinch to zoom.

לי אישית לא נוח לעשות את הפעולה הזאת גם במסך מאוד קטן.

ככה שבשביל בכל מקרה תחזיק את המכשיר גם אם הוא 3" בשתי ידיים ובמצב הזה עדיף מסך כמה שיותר גדול.

פרט לזה, כמעט ולא קיימות שאתה לא יכול להסתדר עם יד אחת גם במסך 4.3 ואני מדבר מנסיון עם one s ואצבעות קצרות ושמנות.

אפילו לרשום אין בעיה במסך כזה.

מעבר ל 4.3 זה כבר משהו אחר ופה אני מסכים שצריך ידיים גדולות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 512
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה סתם ויכוח חסר טעם.

למסך קטן יותר בהחלט יש יתרונות מסויימים. אחת המטרות בעיצוב נכון מבחינת עקרונות הנדסת אנוש היא התאמה לרוב האוכלוסיה. לרוב ממוצע פלוס שתי ס"ת, כלומר כ 95% מן האוכלוסיה.

יש סיכוי שעבור גורמים מסויימים בשימושיות המסך, יתכן גודל שגדול מ 4" (כמובן שיש קשר ליחס, לא לשכוח) איננו טוב עבור חלק גדול מאוד מהאוכלוסיה. זוהי הנחה סבירה. תחשבו על רוב הנשים שאתם מכירים - כפות הידיים שלהן קטנות למדי.

כמובן שזהו רק אלמנט אחד. יש שיטענו שעדיף להוריד במקצת את מידת השימושיות של המסך ולהרוויח פיקסלים וגודל. הם לא צודקים והם לא טועים. זהו עניין של העדפה.

לטעמי גודל של 4.3" הוא סבבה. לא כזה מפריע שלא תמיד מגיעים לכל נקודה במסך, כי ברוב הזמן זה לא משנה. בפעמים המעטות שבהן זה משנה, משתמשים בעוד יד. עדיף מסך גדול. אבל חברה שלי, לדוגמה, לה ידיים קטנות במיוחד, לא תסכים. :nixweiss:

לגבי "חדשנות":

אני חושב שהטענה שהועלתה כאן, כי אין חדשות יותר בתחום והכל מתמצה רק ב"גדול יותר ומהיר יותר" הוא לא נכונה כל כך. קודם כל, כי גדול יותר ומהיר יותר כן משפיעים על השימושים שניתן לעשות באמצעות המכשיר. מעבר לכך, קחו לדוגמה את ה Samsung Note 2. לדעתי המכשיר בהחלט חדשני. ה S PEN מאפשר לעשות דברים נחמדים מאוד עם המכשיר, דברים שלא היה ניתן לעשות קודם לכן. מעבר לכך, התוספות השונות של שמאפשרות ריבוי יישומים נוח (גם אם באפליקציות מסויימות בלבד) הן בהחלט חדשניות. הן הופכות את המכשיר ל"סוס עבודה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאפל הלכו במקור על 3.5 זה כי זה היה המכנה המשותף הכי נמוך שמאפשר גם לנשים עם ידיים קטנות להשתמש במכשיר בלי בעיה.

אגב יש סיבה שמכשירי החזקים יותר מופיעים דווקא בגדלים היותר גדולים מכיוון שרוב הפונקציונליות של סמארטפון משתפרת ככל שהמסך גדול יותר. יותר כיף לראות בו סרטים, יותר כיף לגלוש בו באינטרנט יותר כיף לשחק בו משחקים, יותר כיף להשתמש בו באפליקציות. כמובן שהנוחות והפונקציונליות של יד אחת נפגעת. אנשים שירצו מכשיר עם מסך גדול אלו אנשים שיותר מעוניינים בקטע של ה"סמארט" ורק לעיתים בקטע של ה"פון". וכמובן אלו דורשים חומרה טובה יותר ויקרה יותר.

מסך קטן יותר מתאים יותר לאנשים שמעוניינים יותר ב"פון" ורק לשימוש מזדמן ב"סמארט". ולהם יספיקו גם הדגמים של המסכים היותר קטנים והפחות חזקים.

* כמובן שתמיד יש יוצאי דופן בכל קבוצה אבל זה פרופיל משתמש די הגיוני אם חושבים על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דוקא עשו בחכמה שהם הלכו על 4 אינץ' ולא נסחפו אחרי בהתפרעות שלהם לכיוון ה-5". בגלל ההצלחה של הנוט כולם חשבו שמסכים בגודל של מקרר באמת עדיפים. זה אולי יותר מגניב בהתחלה אבל בסוף מבינים שזה סתם מטריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דוקא עשו בחכמה שהם הלכו על 4 אינץ' ולא נסחפו אחרי בהתפרעות שלהם לכיוון ה-5". בגלל ההצלחה של הנוט כולם חשבו שמסכים בגודל של מקרר באמת עדיפים. זה אולי יותר מגניב בהתחלה אבל בסוף מבינים שזה סתם מטריד.

אתה צודק לחלוטין.

מטריד אותי שאני יכול לראות פרקים שלמים של סדרות ממרחק נורמלי בלי להוציא את העיניים.

מטריד אותי שבגלישה ברשת אני לא צריך לעשות זום לעמוד כי כולו פחות או יותר נכנס במסך ובאופן קריא.

מטריד אותי שהמסך משמש למצלמה כ viewfinder עצום ונוח.

מטריד אותי שבמשחקים בקרי השליטה בקושי מפריעים כי יש לי המון שטח מסך, אז 2 האגודלים של המסך בקושי מסתירים משהו

והכי מטריד אותי שבמסכים גדולים הממשק יותר אינטואיטיבי עם יותר קיצורי דרך, אפשרויות וטור אייקונים נוסף...

אחרי שעברתי לנוט, אין מצב שאני חוזר למסך קטן מ 4.7", למעשה התכנית היא בכלל לשדרג לנוט 2.

מסך בגודל של מקרר הוא עדיף, ללא ספק. יש לו את כל היתרונות ואפס חסרונות. המכשיר הגדול שבא בעקבות המסך הגדול, מצד שני, הוא דבר שכל אחד צריך לראות אם הוא יכול להסתדר איתו או לא. על מכשירים כדוגמת הנוט אני ממש לא אמליץ לכולם, אבל מי שכן מסתדר עם הגודל של המכשיר, זוכה בערימה גדולה של יתרונות וצ'ופרים.

בנוגע לאייפון ספציפית, 4 זה כבר פסה. לדעתי היו כן צריכים להרחיב את המכשיר טיפה, הוא גם ככה צר מאוד היום, ולהתיישב על 4.2-4.3" ברזולוצית 720P נורמלית ולא העיוות העקום הזה של 1136X640

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי הפתאט שאשכרה רואה סדרות/סרטים בטלפון? מה אתה מסכן? אין לך בית?

לפעמים יש לך יציאות לא קשורות לכלום.

אם אתה נוסע ברכבת כל יום, אין כמו לראות איזה סרט או סידרה בנייד. אני מדבר על ניסיון חד פעמי בזה כשנסעתי לנתב"ג, אבל באופן כללי אין שום דבר רע מזה ואני מדבר על הגלקסי הראשון בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך בגודל של מקרר הוא עדיף, ללא ספק. יש לו את כל היתרונות ואפס חסרונות. המכשיר הגדול שבא בעקבות המסך הגדול, מצד שני, הוא דבר שכל אחד צריך לראות אם הוא יכול להסתדר איתו או לא. על מכשירים כדוגמת הנוט אני ממש לא אמליץ לכולם, אבל מי שכן מסתדר עם הגודל של המכשיר, זוכה בערימה גדולה של יתרונות וצ'ופרים.

לכן אני חושב שהפתרון האידיאלי הוא מסך 4" יחד עם טאבלט 7". הטבלט די קטן ואפילו נכנס לכיס בחלק מהמכנסיים, היום המחירים שלהם נעים בין 200 ל-300 דולר (כלומר אפשר לקנות טאבלט + טלפון 4" מודרני באותו כסף כמו אחד) והרבה יותר נוח, שוב - לטעמי, לסרטים, משחקים, ובנוסף זה מאפשר קריאה (קינדל) וגלישה יותר נוחה באינטרנט.

החסרון הוא שמדובר על להסתובב עם שני מכשירים - אבל לרוב שאתה צריך את הטאבלט גם ככה תהיה עם איזה תיק (נסיעה ברכבת או אוטו למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...