שאלה טכנית - ספק כוח עם הספק גבוה מדי מבזבז חשמל או רק יכול? - עמוד 5 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה טכנית - ספק כוח עם הספק גבוה מדי מבזבז חשמל או רק יכול?

deluxe

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה מודד עם מכשיר כמו KILL-A-WATT, ומחשב לפי תעריף חברת השחמל לקוט"ש.

הי, צויין פה המכשיר Kill-A-Watt למדידת הספקים לצורך חישוב עלויות חשמל.

גיגלתי אותו והתלהבתי.

מישהו מכיר רכיב כזה שמתאים לתקעים/שקעים/מתח שלנו בארץ?

(מצטער על הסטת הדיון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתם מדברים, תסתכלו באתר שלהם.

http://www.seasonicusa.com/S12II.htm

5 שנים אחריות על הסדרה הזאת, בארץ אוהבים לדפוק אותנו בכל מיני צורות עם זה מחיר מופרז או עם זה לחתוך אחריות.

לדוגמא זיג זאג נותנת 5 שנים על הספק s12ii -520W ו3 שנים על s12ii-430W. למה אין לי מושג :nixweiss: .

בNEWEGG נותנים 5 שנים על s12ii-430W.

:hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון מעניין

בואו ניקח אותו עוד צעד קדימה.

--התיישנות ספקים--

האם ספק כח איכותי ככל שיהיה "מתיישן" לאחר מספר שנים או לחילופין מספר חודשים של עבודה מאומצת, וכתוצאה מכך או מהפרעות ש"ספג" מרשת החשמל ההספק ירד ואולי עוד ביצועים יפגעו (נצילות וכו')?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל איכותי מתוכנן כשההתיישנות כבר מובאת בחשבון, וזה יתרון נוסף

ככל שלוקחים מקדם ביטחון גדול יותר בהעמסה של הספק, מגדילים את הביטחון של התיישנות בריבוע : מקדם הביטחון בהעמסה גורם להעמסה נמוכה יותר (מתוך המקס' של הרכיב) ומאריך את אורך החיים שלהם, ושנית הוא גורם לכך שרק חלק מהמקס' של הרכיב מנוצל כלומר הרכיב יכול להתיישן רחוק יותר (להחזיק יותר זמן) לפניי שהוא מגיע לרמת התיישנות קריטית

השפעה נוספת יכולה להיות כזאת : ככל שספק מועמס יותר, הוא חם יותר והמאוורר שלו עובד מהר יותר, מכניס יותר אבק פנימה, נשחק יותר וכו. העמסה נמוכה של הספק יכולה להאריך את אורך החיים של המאוורר

להפרעות מהחשמל אין כמעט השפעה על רוב תהליכי ההתיישנות של הספק. מה שמתיישן זה קבלים אלקטרוליטים - דיי לא אכפת להם מקפיצות מתח בודדות גם אם הן גבוהות. מה שהורס קבלים זה העמסה גבוהה (ripple) וטמפרטורה גבוהה - לכן גם טוב יותר מאריך את אורך החיים שלהם

יש רכיבים שכן נדפקים מקפיצות מתח - בעיקר MOVים / פילטרים / דיודות כניסה, אבל את זה לא ניתן להביא בחשבון בקלות כי הפגיעה בהם קשורה לקפיצות מתח - יכול להיות ספק שיחזיק 10 שנים כי לא הגיעו אליו קפיצות משמעותיות ויכול להישרף תוך שבוע כי בדיוק היתה הפסקת חשמל מלווה בקפיצת מתח. בכללי ככל שספק איכותי יותר הוא מוגן יותר, אבל מגן ברקים / UPS משפר את ההגנה

קפיצת מתח בדרך כלל לא תעבור דרך הספק ותפגע במשהוא במחשב. היא יכולה לשרוף את הספק והספק השרוף יכול לפגוע במחשב (והסיכוי לזה גבוה יותר בספקים לא איכותיים), אבל שהקפיצה תפגע במחשב בלי לשרוף את הספק בדרך - כמעט לא קורה

תחזוקה יכולה להאריך את אורך החיים של הספק - למשל ניקוי אבק יאריך את אורך החיים של המאוורר (שלא ייתקע בגלל אבק, או בגלל שהוא חייב לעבוד מהר יותר כדיי לקרר טוב בגלל האבק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ספק כח איכותי ככל שיהיה "מתיישן" לאחר מספר שנים או לחילופין מספר חודשים של עבודה מאומצת, וכתוצאה מכך או מהפרעות ש"ספג" מרשת החשמל ההספק ירד ואולי עוד ביצועים יפגעו (נצילות וכו')?

וספק שסתם ישב בקופסא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח...

בסדר, בסדר.. ;)

אני פשוט קונה כמה רכיבים יחד אז זה יקח קצת זמן...

תודה רבה!

אני לא יודע על מה אתם מדברים, תסתכלו באתר שלהם.

http://www.seasonicusa.com/S12II.htm

5 שנים אחריות על הסדרה הזאת, בארץ אוהבים לדפוק אותנו בכל מיני צורות עם זה מחיר מופרז או עם זה לחתוך אחריות.

לדוגמא זיג זאג נותנת 5 שנים על הספק s12ii -520W ו3 שנים על s12ii-430W. למה אין לי מושג :nixweiss: .

בNEWEGG נותנים 5 שנים על s12ii-430W.

באמת מוזר...

בדאטה שיט שלהם באתר דווקא כתוב על 3 שנים אחריות לסדרה S12II

http://www.seasonic.com/product/pc_retail.jsp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...