למה כל חנות מחשבים בערך, כולל אלו המומלצות כאן בפורום, מרשה לעצמה לעבור על החוק? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה כל חנות מחשבים בערך, כולל אלו המומלצות כאן בפורום, מרשה לעצמה לעבור על החוק?

vic07

Recommended Posts

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עכשיו יש לנו חופש (נשאר כמעט חודש) , אז אפשר לעבור על תקנונים של חנויות ואתרי מסחר באינטרנט ולמצוא סעיפים שלא עומדים בחוק .

זה יכול להיות משחק ממש נחמד , - מי שמנצח מקבל נקודה ודובי .

אם תעבור על התקנונים ב90 אחוז מהחנויות הוא זהה ונראה שהעתיקו אותו אחד מהשניה , אני לא מאמין שיש עורכי דין שכתבו את התקנון הזה , ולא חושב שאחת מהחנויות שציינת ינסו להתחמק מאחריות בגלל איזה סעיף בתקנון .

ואני גם בטוח שבעלי אתרי המסחר באינטרנט לא בדיוק יודעים מה יש בתקנון .

אני ינסה לעבור על התקנון של חנויות המחשבים הגדולות , נראה לי שניתן למצוא שם הרבה יותר דברים מעניינים .

תאחלו לי בהצלחה .

מבין-גדול

ברור לך שכולם יודעים שאתה משתמש פיקטיבי בעל עניין, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עסק צריך תקנון - אנו גם לא מוכרים מוצרים שאנו לא נותנים שרות עליהם. מוצרים של - במקרה זה אחריות איסוף והחזרה מהבית.

שאתה מגיע לחניון ויש שלט שהנהלת החניון לא אחריות על נזק - אתה ישר חושב שיפרצו לך לרכב ומוצא חניון אחר ללא שלט כזה?

אני חושב שפורום זה נועד לפתור את הבעיות/לעזור לפתור את הבעיות - לא להמציא בעיות שלא קיימות.

בכותרת רשום אנו עוברים על חוק - עוד לא הבנתי איפה ומי עבר על חוק...

לא משנה:) שיהיה לילה טוב לכולם וסופ"ש רגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך תקנון - מסכים.אתה אמרת שהחוק מעל לתקנון, יפה.

בנוסף, התקנון כולל סעיפים סותרים לחוק.

=> הקיום של אותם סעיפים מפתיע - למה הם שם מלכתחילה? למה לא נמחקו משם? מה פשרם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה מגיע לחניון ויש שלט שהנהלת החניון לא אחריות על נזק - אתה ישר חושב שיפרצו לך לרכב ומוצא חניון אחר ללא שלט כזה?

הטענה היתה שהתקנון מכיל סעיפים שאכיפתם אסורה על פי חוק. אם נשתמש במשל החניון שלך, זה כמו שבחניון יש שלט שהנהלת החניון מרשה לעצמה לקחת חפצים מתוך הרכב, במקרה כזה לא יעזור שמנהל החניון יבטיח לי אישית שהוא מודע שזה אסור על פי חוק ואין שום כוונה להשתמש ב"זכות" הזו... אני לחניון הזה לא נכנס.

בכותרת רשום אנו עוברים על חוק - עוד לא הבנתי איפה ומי עבר על חוק...

כפי שהוזכר קודם, החשבונית כנראה לא יכולה לשמש בעצמה כתעודת אחריות כי לא כתובים בה תנאי האחריות, ובמקום כתוב "תנאי האחריות לפי תעודת אחריות" שאותה לא קיבלתי ולא ראיתי מעולם, בזמן שהחוק מחייב לספק עם הקניה תעודת אחריות כזו. הרי לך עבירה (לכאורה) על החוק.

(לא שיש לי איזושהי בעיה עם התנהלות של חנות כזו או אחרת, ואין לי כוונה להפסיק לקנות באחת החנויות המוזכרות בגלל התקנון, הדיון מבחינתי הוא תיאורטי בלבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה זה מופיע שם?

אני מעלה את ההשערה שזה בשביל הלקוחות שלא מודעים לזכויותיהם על פי חוק, וחושבים שהתקנון הוא הקובע.

אפילו כאן בפורום שואלים כל הזמן אנשים "מה אם התקנון אומר אחרת" - רק לפני יומיים הדבר נשאל בפורום זה בנושא כרטיס מסך תקול וזאת לאחר שכבר צויין החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לענות לך אני לא יודע בידיוק ואני גם לא רוצה ו אבל לגבי שאלתך אם יש בעיה בשירות - אז חד משמעית כן. במקרה שלי עברת גם על התקנון שלך וגם על החוק.

ואני לא מתכוון שוב לחזור למקרה שלי אבל כמו שאמרתי לך אתה מחוק אצלי.

כל טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיריל: לא ענית לשאלה; למה הסעיפים האלה מופיעים בתקנון?

כשללקוח ממוצע יש בעיה עם השירות הוא פונה לתקנון לבדוק אם החנות מקיימת אותו. התקנות בתקנון עוברות על החוק. אתה לא רואה בעיה אם זה?

התקנון הוא לטובת החנות ומנוגד לחוק בחלקו. כשלקוח לא מרוצה מהשירות מפנים אותו לתקנון. רוב הלקוחות יסתפקו בזה וחלק קטן מהלקוחות יקרא את החוק וילחם על הקיום שלו. למודל הזה יש שם: שיטת מצליח.

גם אם זה מכוון וגם אם לא, זה מה שקורה בפועל (אני משער).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ויק? יש איזשהו חוק בנוגע לתקנונים? אתה מוכן לברר עבורי?

אם אין, אז התקנון הוא דף נייר חסר ערך, וחסר שיניים במחינה חוקית.

האם זה חוקי לפרסם תקנון שכזה שעובר על החוק? אם אין שום מעמד חוקי לתקנון, האם עצם קיומו הוא הטעיה בלתי חוקית של הציבור?

זה מאוד מטריד העניין הזה פתאום. תודה שהסבת את תשומת ליבי (ליבנו?) לעניין. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שלא יבוא אדם כמו כחלון ויעשה שינויים רציניים ואמיתיים לכל אחד יש את החוק שלו ואף אחד לא אוכף את החוקים יותר מידי הם יותר בגדר המצלצה ולמען הסדר הטוב והפרוטוקול...

אם שופטים מזייפים פרוטוקולים, ומפקדי מחוז אונסים, נשיא אנס,ראשי ממשלה קומבינטורים , שר אוצר גנב, ראש ראשות המיסים נוכל,היועץ המשפטי לממשלה נכנס היום לרשימה בצורה יותר רצינית... והרשימה ארוכה מיני ים... איפה לעזאזל אתם חושבים שאתם נמצאים?? {אפשר להתנחם בפרס שהוא אלוף העולם בכלומניקיות}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ויק? יש איזשהו חוק בנוגע לתקנונים? אתה מוכן לברר עבורי?

אם אין, אז התקנון הוא דף נייר חסר ערך, וחסר שיניים במחינה חוקית.

האם זה חוקי לפרסם תקנון שכזה שעובר על החוק? אם אין שום מעמד חוקי לתקנון, האם עצם קיומו הוא הטעיה בלתי חוקית של הציבור?

על פניו זה לא חוקי. לגבי תעודת האחריות עצמה, נאמר בחוק כי"בתעודת אחריות לא יתנה יצרן על זכויות הצרכן לפי כל דין". כמובן שזה מחייב את היבואנים, לא החנויות, ונוגע לתעודת האחריות ולא לתקנון, אבל יש גם תוספת בסוף התקנות הרלוונטיות לשירות ואחריות -

21. התניה - לטובת הצרכן

אין להתנות על הוראות תקנות אלו, אלא לטובת הצרכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...