חרדים עובדים בשחור - עמוד 27 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון אני שמח שאין מצב של כעס על חרדים בגלל שהם גורמים לנזק ממשי, אלא בגלל שיש להם אידיאולוגיה שונה משלכם.

אני אמשיך לחזור על מה שאמרתי.

הם מאמינים שלימוד מועיל יותר מצבא.

אתם מאמינים שלימוד לא שווה כלום.

אוקי, יש להם דעות שונות... אתם מוזמנים לשנוא אותם על זה שהם מאמינים ככה, ואתם מוזמנים לקבל את זה בהבנה. מה שבטוח שזה שהם לא שונאים אותכם על זה שאתם לא שומרים מצוות, למרות שלפי האידיאולוגיה שלהם אי שמירת מצוות היא הגורם לכל הצרות. (למתחכמים: לא, הם לא אומרים שכל הצרות זה בגלל החילונים\גוים.)

להזיק הם לא מזיקים, להגיד שהכעס הוא בגלל הנזק שנגרם לצה"ל זה שטויות בזמן ש50% לא מתגיסים גם ככה...

הסטה נגדם תמיד תיהיה, וזאת לא דמגוגיה להגיד את זה. תשים לב שלא משנה מה יקרה, תמיד יש רע להגיד עליהם, תמיד מנפחים כל דבר מעבר לכל פרופורציה.

תתחיל לחשוב על זה כל פעם שתיראה שמדברים על הציבור החרדי בתיקשורת, ואולי יום אחד ירד לך האסימון.

לב:

צודק, אני מוריד את הכיפה. :lol: :lol: :lol:

כבר כתוב בתורה משלם לשונאיו על פניו להאבידו.

לך תילמד ותראה מה זה אומר. בהצלחה :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איאפשר להתווכח על דיאלוג שונה...

אבל אפשר את הבורות וחוסר הדיוקים .

אני עומד להיות מאוד "מגעיל" ולהזכיר בנושא הזה את הפיגוע בישיבת מרכז הרב

אותו דבר רק הפוך .יש לנו אבל חיילם נהרגים :P .

לא סתם נאמר עם ערבים זה לזה -שבאה מכה כולם משלמים.

..............

ואני חשבתי שפרץ 'מנויורק' גם לשרפה באיקאה (והמבין יבין ;D )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני שמח שאין מצב של כעס על חרדים בגלל שהם גורמים לנזק ממשי, אלא בגלל שיש להם אידיאולוגיה שונה משלכם.

אני אמשיך לחזור על מה שאמרתי.

הם מאמינים שלימוד מועיל יותר מצבא.

אתם מאמינים שלימוד לא שווה כלום.

אני מאמין שיש חוק שהם מקבלים אישור לעבור עליו ללא סיבה מספקת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסטה נגדם תמיד תיהיה, וזאת לא דמגוגיה להגיד את זה. תשים לב שלא משנה מה יקרה, תמיד יש רע להגיד עליהם, תמיד מנפחים כל דבר מעבר לכל פרופורציה.

תתחיל לחשוב על זה כל פעם שתיראה שמדברים על הציבור החרדי בתיקשורת, ואולי יום אחד ירד לך האסימון.

אתה יודע נגד מי עוד יש הסתה בתקשורת? נגד פדופילים.

פדופילים, מה הם בסה"כ? יש להם כולה דעה שונה משלך. אתה מאמין שהבולבול שלו לא צריך להכנס לתחת של הילד שלך

והוא מאמין שכן. בסה"כ אי הבנה קטנה, הבדל זעום. ככה הם מאמינים. אתה יכול להתעצבן על זה או שאתה יכול לקבל את זה בהבנה

והילד שלך...גם יכול "לקבל את זה"...בהבנה.

ומה? כל פעם שמשהו קורה, פדופילים. התקשורת מסיתה נגדם יומם וליל...יש להם ונדטה נגדם שפשוט לא ברורה, כנראה בגלל שהם

לא קראו את ספר פידובר, פרק ז', פסוק ז'("ויאמר אליהם, I'm here, i'm a pedo, get use to it.").

אבל אפשר את הבורות וחוסר הדיוקים .אותו דבר רק הפוך .יש לנו אבל חיילם נהרגים :P .

מה? איזו שטות!

מי אי פעם טען שכשיש , אף אחד לא מת?

הדתיים לעומת זאת, טוענים שאמונתם מניבה תוצאות.

מזכיר לי את הבדיחה על המשרוקית שמסלקת ממוטות,

שהפאנץ' שלה הוא "מתי ראית פה לאחרונה ממוטה? אז זה כנראה עובד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה טובה, לב. מראה בדיוק עם מי יש לנו עסק ובאיזו רמת רצינות צריך להתיחס אליך :lol: :lol: :lol:

TheReaper:אתה מאמין שלא, הם שכן. זה לא שונה ממה שאמרתי, עובדה שעד היום זה היה חוקי. הבחירה בידך מה לעשות עם זה הלאה. נראה שאתה בוחר לשנוא כי הם לא מאמינים כמוך.

חבל שזאת הרמה...

אבל אני לא מאשים אותך. אם היתה שומע בתיקשורת על זה ש50% מהציבור לא מתגיסים 24\7, ולא על זה שחרדים לא מתגיסים 24\7, פתאום זה לא היה כל כך מפריע לך, כי היתה מבין כמה זה זניח לעומת הבעיה האמיתית. במיוחד שאלה לא מתגיסים כי לא בא להם, ואלא לא מתגיסים בגלל אידיאולוגיה שונה, שאומרת שהם יוכלו להועיל יותר במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה טובה, לב. מראה בדיוק עם מי יש לנו עסק ובאיזו רמת רצינות צריך להתיחס אליך :lol: :lol: :lol:

TheReaper:אתה מאמין שלא, הם שכן. זה לא שונה ממה שאמרתי, עובדה שעד היום זה היה חוקי. הבחירה בידך מה לעשות עם זה הלאה. נראה שאתה בוחר לשנוא כי הם לא מאמינים כמוך.

חבל שזאת הרמה...

"חבל שזאת הרמה..." מה אמרתי בכלל? עשיתי משהו שתייגת אותי כשונא חרדים? מי אמר בכלל משהו רע על הציבור הזה?

ומה עם האידיאולוגיה שלי של "אם אין ערבים אין פיגועים"? אני רוצה מחר הפצצה כוללת על עזה ולפתוח את חניון העזה החדש (עם מרכז מסחרי וסינמה סיטי כמובן)

אידיאולוגיה זה נחמד אבל בוא נדבר דוגרי- לא כל אידיאולוגיה שהולכת נגד החוק במדינה צריכה להיות מקובלת (פציפיסטית מתגייסים חופשי גם לתפקידי לחימה)

ועוד יותר יודע שלא כל אדם שמכריז על אידיאולוגיה מסויימת באמת מאמין בה

אל תציג את הציבור החרדי כגוש מאוחד ויחיד שכולם לא משרתים בצבא כי הם מאמינים באמת ובתמים שלמידת תורה עוזרת יותר מלירות בראש של ערבי שמחזיק סכין ותוקף אותך, וכמובן עושים את זה לא ממניעים אגואיסטים בכלל (כמו כל שאר משתמט חסר עמוד שדרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה היה נראה מהתגובה שלך, אם אני טועה אז אדרבה, אני אשמח להודות בטעות. במקום שרק כותבים ואין שפת גוף וטון דיבור לא תמיד צודקים בכוונה של השני (70% מהתיקשורת בין בני אדם נעשת ע"י שפת גוף)

איך האידיאולוגיה החרדית נגד החוק?

עד לפני יום היא היתה חוקית לגמרי, והחוק החדש עדיין לא הוסדר.

ובוא נדבר דוגרי, אם היו לפציפיסטים 15 מנדטים בכנסת האידיאולוגיה שלהם היתה מתקבלת ועוד איך בחוק.

כל עוד הפציפיסטים לא גורמים לנזק, ועושים את מה שהם עושים כי הם חושבים שככה יהיה לכולם הכי טוב, מה אכפת לי מה הם עושים או חושבים?

ולאף אחד לא יהיה אכפת מזה שהם פציפיסטים, עד שיחליטו בטלוויזיה להרצות כל היום כמה שהם רשעים וכו'.

כשאני מדבר על ציבור, אני מדבר על הקו המנחה שלו, ולא על השוליים שלא הולכים בהשקפה של הציבור הזה.

הבעיה שלך היא רק עם החרדים שלא באמת מאמינים בזה? איך אתה יודע מי כן ומי לא? אולי מספק תקבל את כולם?

כמה חרדים אתה מכיר ומאיפה, שאתה מחליט לפי זה?

וכשנתת את הדוגמא הזאת, באמת אתה חושב שככה החרדים חושבים או שסתם נתת דוגמא קיצונית ולא אמיתית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע העם היהודי זה העם שהכי סבל בהיסטורה ומצד שני הכי שורד :hat: ...

איזה משפט משולל כל קשר למציאות. יש לך בכלל דרך לאמוד "סבל" ו"השרדות"?

אם אני אמצא עם שיש לו תרבות עתיקה יותר, סבל יותר מהיהודים ושרד יותר, אתה תתחיל להתפלל לאלוהים שלהם במקום?

איזה טימטום. מתי כבר תבין שאתה מאמין ביהדות כי ככה גידלו אותך ואתה לא מספיק בוגר ואינטלגנטי להבין שזה הכל אגדות ואמונות טפלות.

כל דבר שאתה אומר, מושפע מהנחות היסוד ש: הדת שלך הכי טובה והכי נכונה, הרבנים שפירשנו את הדת שלך צדקו.

אז מה הטעם להתווכח איתך? אם אתה עובר על החוק. צריך להכניס אותך לכלא.

אם אתה אמור להתגייס ולא מתגייס, צריך לטפל בך, כי אתה עבריין. זה לא שאלה של אידאולוגיה.

אם תוריד שנייה את הכובע שלך ותגרד קצת את הפדחת, תבין שמה שאני אומר הוא לא כל כך רחוק מהמציאות.

גם לצד של פדופילים יש הרבה מה להקשיב. למשל, איך לטפל בהם. מעבר לזה, יש גם סיבות שהם כאלה,

למשל, הם עברו בעצמם תקיפה מינית בצעירותם. אז גם לצד שלהם אפשר לגלות אמפתיה ולהבין,

אבל מאידך התקשורת רוצה את דמם כי זה יוצר כותרות וכל אחד מיד יגיד, "פדופילים? עונש מוות".

אז אנחנו לא אומרים "חרדים לא רוצים לשרת? להרוג אותם". אנחנו אומרים שיש לטפל בהם בצורה פחות רכה ממה שהם רגילים.

זה הכל. תראה איך מטפלים במפגינים בבליעין, במה החרדים שעוברים על החוק טובים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמא אולי קיצונית אבל להגיד שהיא לא קיימת (ולדעתי גם לא כזאת קיצונית) זו בורות לשמה ואי הכרה במציאות

והראייה שלך פשטנית- זה שהיה חוק לא הופך את זה להגיוני/תקין

ומה הקשר ללגרום נזק? יש עוד אנשים מלבד החרדים שהאידיאולוגיה שלהם עומדת בניגוד לערכי הצבא ולמה שהוא מייצג ולהם אין שום הקלות

ונכון שאם לפצפיסטים היה 15 מנדטים האידיאולוגיה שלהם הייתה מתקבלת, אבל איך דבר כזה נראה לך הגיוני?

על 15 מנדטים של חרדים יש לך עוד 105 מנדטים של חילונים. הגיוני שהם יעמדו כנגד ההצעה של החרדים וההצעה מעולם לא הייתה עוברת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: לב ...ממש טיעון ענייני.

איזה טימטום
מאמין ביהדות כי ככה גידלו אותך ואתה לא מספיק בוגר ואינטלגנטי להבין שזה הכל אגדות ואמונות טפלות

בכלל הזיכרון של הרבה חברים כאן מתחת לממוצע -אני לא גדלתי על ברכי היהדות אלא בית חילוני. אבל עדיין איפה הטיעון הענייני.

תשתמש בטיעונים עניינים מר לב... אתה חושב יש דת יותר נכונה יותר הגיונית וכו' צריך להראות זאת ולא לכתוב שטויות ... אתה טימטום וכדו'.. מה ככה לימדה הגננת להגיב -חבל.

במה החרדים שעוברים על החוק טובים יותר?

אכן אם יש חוק שכולם חייבים בגיוס וחלק לא מקיימם זאת- יפעלו נגדם ...אבל עד עכשיו היה דיחוי לאברך/בחור ישיבה ...על פי החוק ונראה איזה חוק הפעם יעשו.

חוסר דיוקים של כיתה א-3 , למה? כי עשרות פעמיים זה נכתב כאן ואם יש כזה -המצב לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הציבור החרדי מספיק טוב בשביל לדעת שזה לא ככה. אתה לא חייב להאמין לי, אתה יכול פשוט להגיד שזאת בורות לשמה ואי הכרה במציאות.

שים לב למילים שלך: "אני מאמין שיש חוק שהם מקבלים אישור לעבור עליו ללא סיבה מספקת"

לכן השתמשתי בראיה פשטנית, שהופכת (לפי הגדרתך) את ה"אישור למעבר על החוק" לחוק לא הגיוני\תקין.

בקשר לפציפיסטים:

כן, זה היה נראה לי הגיוני... אם הם לא מזיקים לאף אחד, ויש להם אמונות משלהם איך צריך לפעול בצורה הכי טובה לכולם, ויש להם 15 מנדטים, אין שום סיבה הגיונית שלא יעברו חוקים שתומכים בדרך שלהם. דמוקרטיה זה לא "עריצות הרוב".

הקשר ללגרום נזק הוא, שאם נזק לא נגרם אני מסתכל על זה כדבר פחות חמור. זאת היתה כל המטרה שלי. להראות לכם כמה משטים בכם בטלוויזיה, שבזמן ש50% מהציבור לא מתגייסים, צועקים לכם "החרדים! החרדים!" ויוצרים גל הסטה מטורף, שכולם נגררים אחריו בלי לחשוב פעמיים כמה הדבר באמת חמור ובטוחים שזאת הבעיה הלאומית של .

אין לי כוונה לנסות לשכנע אותך שבאמת צריך לומדי תורה בשביל שמירה על ביטחון, רק להראות לך שהקיום של האנשים האלו לא מזיק לך כמו שרוצים שתחשוב.

יש כאן אידואולוגיה שונה משלך, שאתה לא מוכן לקבל, אפילו שהיא לא מזיקה לך ומאמינה שיש לה דרכים אחרות משלך לשמור על ביטחון במדינה. עד היום היא היתה מגובה בחוק מבחינה דמוקרטית.

זה המיקרה, עכשיו אתה תחליט לבד כמה זה חמור וכמה כעס צריך להפנות לחרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני צודק בדבר אחד: אי אפשר לבוא לחרדי ולשאול אותו "למה אתה משתמט", כל עוד המחוקק מצא לנכון לתת לו פטור משירות. מה שאפשר וצריך לעשות, רוני חמודי, הוא לשאול את אותו חרדי למה הוא תומך בחוק שכזה והאם הדבר מוסרי בעיניו... בעצם, השאלה מיותרת. לחרדים יש שתי מערכות מוסר נפרדות ובלתי תלויות - האחת המגדירה מוסר ביחסים בינם לבין שאר חברי עדתם, ואחת אחרת לחלוטין המגדירה מוסר ביחסים בינם לבין חילונים.

ולגבי השטויות של חומצה צהובה - גם אנס בודד המסתובב ברחובות אינו מסכן אותי בשום צורה, ואת הבחורות שאני מכיר הוא מסכן בסיכוי נמוך ביותר (בכל זאת, הוא אחד, יש כמה מליוני נשים בישראל), ועדיין ארצה לראותו בכלא. לרצון הזה אין שום קשר לדעתי בנוגע לאנסים אחרים, פושעים אחרים או שאר האנשים שמסכנים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...