חרדים עובדים בשחור - עמוד 31 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

הי הדוד משה... אם חרדי/דתי יושב ולומד הוא אכן עוזר לקיום העם על פי יהדותנו לכן איזה מין טיעון זה להגיד "משתמש בה בצורה צינית לצרכי" . כמו שטייס עוזר גם מי שיושב ולומד עוזר -זאת הסיבה שלא צריך לפריע לו. אתה מצד שני לא מקבל את זה -זה בסדר.. לך יש השקפות שונות... וגם להם -רק שזה אכן על פי היהדות.

ולי יש השקפה פשוטה, הוא ישראלי... גר בארץ? 3 שנים (בפועל אפילו פחות מזה... במסלולים שלהם) מזמנך אתה צריך להקדיש לצבא... אחרי זה תחזור לעיסוקים שלך

הדוד משהזה עם ההכרות שלי ולא חושב שיהיה לי קל למצוא באחוזים איפה יש יותר.. אבל שוב מההכרות שלי כולל הגמחי"ם שיש זה פשוט המון.. וזה העיקר.אין לך דבר שאין לו גמ"ח,צריך מוצץ לתינוק? צריך כסא גלגלים? צריך סולם .. נתקעת עם המכונית

וכו'.... הציבור מתחנך לתוך הגמילות חסדים החשובה ביהדות.

גמ"ח = הפתרון הסוציאלי הדתי שנועד לפתור בעיה פיזית שנובעת ממצוקה כלכלית, אני בעד העסק הזה... כל המרבה הרי זה משובח

אבל אם אתה חושב שכל ה"עסקים" האלו נקיים כמו שאתה חושב, שכח מזה... בסדום לא היו הרבה צדיקים אז גם היום לא תמצא הרבה כאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה אפשר כבר לומר אם לא להכיר דרך העיניים. הרי זאת תענה כל כך ידועה של חילונים-תמיד החרדי הוא הרע -הוא הכי גנב, הוא הכי רוצח ,הוא הכי סוטה מין וכו'...אבל אני מכיר את שתי האוכלסיות בעיניים ומה נעשה שם יש יותר חסד ועזרה לזולת.

בגמחים לא לוקחים כסף אתה רק בא ולוקח תמוצר ויש שצריך לחזיר בעיקר שמדובר בהרבה כסף כמו ...כמו לדוגמא נפגעת אתה צריך כמה חודשים כסא גלגלים- אתה בא לוקח ומחזיר מתי שכבר אין צורך. מאות גמחים ... וכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה שאני אתחיל לדבר על הנושא של תקיפות מיניות במגזר החרדי וה"טיפול הפנימי" שהמגזר עושה להם או יותר נכון לא עושה להם מה שגורם לתקיפות חוזרות ונשנות על ידי גם על ידי רבנים במגזר?

גמ"ח הוא דבר נהדר ואני באמת מצטער שאין את זה יותר מדי במגזר החילוני פשוט כי הראש שלנו קפיטליסטי מדי

אבל לא כל דבר הוא כפי שהוא נראה ובדיוק כמו שעמותות שאמורות לעזור לאנשים אחרים לא תמיד עושות "רק" את זה אלא גם עוד כמה דברים

גם גמ"ח הוא כזה, לא כולם, לא תמיד אבל יש... להתעלם מזה זה נטו טמטום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אין נתונים. מההיכרות שלי עם המגזר, אני מטיל ספק בכך שיש כמות גדולה כל כך, למרות שהיא גדולה בהרבה, לצערי, מהקיים אצל החילונים. אגב, כמה זה המון, לדעתך?

חינוך לגמילות חסדים זה חשוב, וזה דווקא משהו טוב שכן מצוי במרבית הבתים החרדיים (שוב, מההיכרות שלי)

גמ"חים בחלק לא קטן מהמקרים משמשים להלבנת הון, דרך אגב.

http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?topic_id=728854&forum_id=6545

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-287275-00.html

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/093/762.html

בהנחה הברורה שלא כולם חרדים בכלל, ושאם היה שינוי מהותי במספרים, היינו כבר שומעים על זה (אתה מוזמן למצוא נתונים עדכניים יותר).

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/158/359.html

כן, צריך להרחיב את התקנים, השאלה כמה זה יעזור?

אגב, אתה בטוח ש-16% מהמגזר החרדי שנמצאים ב"תורתו אומנותו" באמת לומדים? נשמע לי מספר מופרך משהו.

מה אפשר כבר לומר אם לא להכיר דרך העיניים. הרי זאת תענה כל כך ידועה של חילונים-תמיד החרדי הוא הרע -הוא הכי גנב, הוא הכי רוצח ,הוא הכי סוטה מין וכו'...אבל אני מכיר את שתי האוכלסיות בעיניים ומה נעשה שם יש יותר חסד ועזרה לזולת.

וואו, תרגע רוני. במגזר החרדי יש שחיתות בדיוק כמו בשאר המגזרים. המקרים של פדופיליה במגזר זוכים להמון חשיפה, בגלל הדיסוננס הגדול בין הדת לפדופיליה, וכן, גם התקשורת מרוויחה מזה.

כמו לדוגמא נפגעת אתה צריך כמה חודשים כסא גלגלים- אתה בא לוקח ומחזיר מתי שכבר אין צורך. מאות גמחים ... וכל דבר.

"יד שרה"... ::)

עדיין חסרים נתונים... הערכות זה אף פעם לא מספיק בשביל לאושש טענה. לפחות הערכה שנתלית באילן גבוה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוד משה..

היכן אמרתי שאין מציאות לגמ"ח שקרי ? עדיין זה שהבאת שתי לינקים אינו עושה את שאר הגמחים לכאלה .. הרי זה ברור שבכל דבר טוב היו כאלו שהשתמשו זאת לרעה -זה לא מציאותי שיהיה 100 אחוז נקי. לא מובן איזה ניתונים אתה רוצה? להביא לך כמה עשרות ארגוני חסד וגמחים. איפה שיש יותר לא חושב שאמצא ברשת.. אבל מי שמכיר יודע את הדבר הפשוט הזה שלחרדים יש יד רחבה לחסד -שכן כך היהדות מלמדת וכך מתחנכים מילדות (למרות שיש גם הרבה חוזרים בתשובה ;) ).

אז רגע אתה בכל זאת אומר שאכן יש יותר מהאוכלוסיה החופשית.כמה זה המון? הרבה ממה שצריך לכמותם בחברה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4055147,00.html

רק בני-ברק

"כ-1,500 גמ"חים שונים פועלים בבני ברק, וישנם נוספים שעוברים בעיקר מפה לאוזן" .

יש הבדל בין גמחים לארגוני החסד...

http://www.tovim.co.il/8218462

מציע לך אפילו לצפות רק בארגון אחד -כמה גדולות יש לדבר.עזרה למרפא

http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=605531

.

.

שוב מי אמר שאין אדם תחת חזות חרדית והוא לא גנב או רוצח וכדו'...?.. הרי שנינו יודעים שמדובר עדיין בבני אדם עם אותם יצרים רק.. שמשתדלים ללכת על פי היהדות הדורשת כידוע מהאדם שלא להיות אנוכי. דורשת מהאדם להתגבר על הרצון האישי שלו, היא מבקשת ממנו להתגבר על התאווה לכל אשה שהיא לא אשתו. דורשת מהאדם להתגבר על הכעס והאכזריות, וגם על קנאה ורכילות. היא דורשת מהאדם להרבות בצדקה וחסד עם הנזקקים. והיהדות גם טוענת שבורא העולם רואה כל אדם, והוא שופט את כולם בסוף. כל אחד יקבל שכר ועונש בעולם הבא.

למעשה היהדות דורשת מכל אדם להיות צדיק או לפחות לשאוף לצדיקות, להרבות בחסד ולעזור לזולת, לאהוב את האחר, שלא לפגוע באיש, וכן הלאה. היהדות מעודדת מידות חיוביות, ודוחה מידות שליליות.

.אז יש שמצליחיםיותר ויש שפחות. יש גם חרדים שבכלל לא לומדים,נו אז מה. תמיד מסתכלים על הכלל.. העיר הכי צפופה וענייה בארץ זאת בני-ברק והיא צריכה להיות עם הכי פשיעה.והמצב שהיא הכי פחות.. ותעשה לי טובה שום אדם לא יסתיר גנבה ורצח וכדו'.. אלא יותר מקרי פדופילה (שמרבתם אנשים החולים בזה) וגם זה רק בקהילות הממש סגורות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה מספרים רוני, מספרים!

כשיש רק הערכות כאלה, הרבה יותר קל לשנות את המספרים לטובה ולרעה, אפילו יותר מסטטיסטיקה רגילה.

ישנם הרבה סיפורים על הסתרה של פשעים בחברה החרדית. אל תיתמם.

היהדות באמת מעודדת מידות חיוביות, אבל זה בתיאוריה...

בתיאוריה, גם הקומוניזם והאיסלם הם דבר מדהים, עם כל כך הרבה מידות חיוביות וכזו התקדמות לאנושות... אבל הם לא עובדים ככה בכלל בפועל.

היהדות מצליחה הרבה יותר בדברים האלה, זה נכון, אבל יש צרות ויש הרבה עבירות על חוקי אלוהים גם בתוך המגזר עצמו, ואסור להתכחש לזה.

יש חרא אצל החילונים, ויש חרא אצל חרדים. רק שאתה מנסה לשים עליו שטיח. אבל זה עדיין עושה בליטה ;)

חינוך לדברים טובים זה באמת מעולה, אבל האם החינוך החרדי הוא לגמרי הומאני? הרי יש הומאניות רבות בחינוך הזה, כמו אפליית נשים, המנעות מרפואה מודרנית (לא בכל המקרים, אבל לא חסר, מהיכרות אישית), תרומות איברים (אסור לתרום, מותר לקבל. הבנתי שיש עכשיו מחלוקת על זה במגזר). וגם- גיוס לצה"ל. הבנתי שלא ממש תומכים בזה במגזר, בלשון המעטה. זה נכון, או שיש תמיכה ואני ממש אבל ממש מוטה ומוטעה ע"י התקשורת?

16% מהמגזר החרדי בתורתו אומנותו. נתווכח על זה אחר כך. איפה 84 האחוזים הנותרים? נוציא את אלה שלא אמורים להתגייס (קטינים), נפריז ונאמר 50% כשירים לגיוס (כולל תורתו אומנותו). איפה הם? אפילו אם יתגייסו חצי מהכשירים במגזר, אני לא אתלונן. מבטיח.

למה הם לא מתגייסים?

בקרוב יהיה אולי פיקוח נורמאלי על שירות לאומי, ואני אקבל גם את זה (בסבר פנים יפות פחות, אבל עדיין אשתוק).

ואיך להרבות בחסד ולעזור לזולת, לאהוב את האחר, הולכים עם העובדה שהם נותנים לאחיהם החילונים לסכן את חייהם עבורם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1500 זה המספר המופיע בדפי זהב להבנתי מהכתבת ורק בבני-ברק. היא לא סתם ציינה שבכל דירה שנייה יש איזה גמ"ח... מרוב הכמות .

בקיצר ידיד למה לרדת על קטנות,אני לא אשם שאתה לא מכיר את החברה הזאת ..אפילו בהכרות הקטנה שלך ציינת בבטחה שיש יותר מהאוכלוסיה החופשית.

בקשר לפשעה ,הכל יחסי ....אחוזי הפשעה פחותים .

בתאוריה? בפועל וגם מלמדת איך למשש זאת.

אחד הדברים השנואים עלי זה לציין לגביי דברים שאיני ציינתי . ממתי אמרתי שאין בכלל? אכן מציין שבאחוזים אצל החרדים יש פחות פשיעה.. ולא בגלל שהם יותר טובים אלא כי הכלים שלהם להגיע למידות הטובות -טובים יותר ושורשים יותר.

זה לא אפליה בנשים.אפילו לא הבאת סיבה אבל אני מתאר בכלליות לעצמי במה מדובר.רק שעלייך לציין מה בדיוק המפריע לך.

אם משל אוטובוס מופרד... אכן יש כאלה החושבים שזה מיותר גם בציבור החרדי אבל המניע הזה בא מצניעות ולא אפליה לאישה שכן גם לגבר שישב במקום של הנשים יעירו לו ... פשוט התקשורת עושה רעש רק במה שנוגע לנשים.

כתבת .'המנעות מרפואה מודרנית' -איני יודע במה מדובר.

כתבת 'תרומות איברים' - אכן יש לך טעות. כל הסוגיה היא במקרה של לקחת איבר כמו לב מאדם שעדיין מוגדר חי על פי היהדות ולתת לאחר. ברור שבאדם בריא ורוצה לתת איבר למשל כמו כליה אין שום בעיה.

כתבת 'גיוס לצה"ל' ... יש הרבה דעות. הצבא אינו מקום הכי מומלץ לאדם החרדי בגלל צניעות וכדו'..

אבל כמובן שאין קשר לזה שכן מכבדים ומכירים בחיילים ובתרומתם ואף מתפללים לשלומם...

תגיד לי במגזר החרדי אין נשים? אין זקנים ? לקחת את המאה אחוז ושמת שכולם גברים. ברגע שאדם לא תחת 'תורתו אמונת'ו הוא יהיה עריק הוא לא יכול לברוח מהצבא או שירות לאומי .

מרבית החיילם אינם מסכנים את עצמם... העיקר זה התרומה ולא מי יותר מסתכן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן שהגבר הולך ללמוד... האישה חייבת להשאר בבית. אחרת מי ישגיח על הילדים, יכין אוכל וכו'?

תגיד לי, כל הקומבינות שחושפים שם, זה לא פשיעה?

כמו שכבר אמרתי, בדומה לקיבוצים של פעם, החברה החרדית היא חברה סגורה, וכמו בקיבוץ, לא מדווחים על הכל למשטרה. אולי אחוז התלונות נמוך יותר, אבל זה לא אומר כלום.

שוב, מה, אתה באמת חושב שהכל בחינוך החרדי טהור, ויש רק כמה דפוקים שעושים בעיות פה ושם? זה פטתי, ומי כמוך יודע כמה מפוצל המגזר הזה מבחינת אמונה חינוך, בשביל לכתוב שטות כזו. לשם הדוגמא, הקומוניזם מחנך לאחוות עמים. היא גם מלמדת איך לממש זאת. זה קרה אצל הקומוניסטים? לא. גם אצל החרדים לא הכל טהור, כדאי שתפנים. וגם לא הרבה יותר טוב מאצל החילונים.

יצא לי להכיר משפחה חרדית, שאחת מבנותיהם כנראה סובלת מפיגור קל. הם לא הלכו לשום בדיקה ולשום בירור, למרות שאפילו הם רואים שמשהו לא תקין אצלה. והם לא לבד, מסתבר. יש להם תמיכה מלמעלה לא ללכת, ואפילו לחץ שלא ילכו. אולי זה לא כולם, אבל הם לא איזה חבורת הזויים קטנה מירושלים. הם רבים וזה מטריד.

תרומת איברים לוקחים רק במוות קליני. אם מבחינת החרדים האדם עדיין חי (מוות קליני+ המוח מת, כל השאר עוד תקין), אז אי אפשר לתרום.

להתרם ע"י איברים כאלה, לעומת זאת, זה לא בעיה... ::)

גיוס לצה"ל- ברגע שנפתחת מלחמה, בסדר גודל של מלחמת יום הכיפורים, אז כל הגולנצ'יקים והנחלאווים שכרגע לא בסכנה, הולכים לחרף את נפשם ובגדול. בינתיים, בבני ברק, לחרדים שלום (רובם המכריע).

גם נשים מגייסים לצה"ל רוני... כמה אחוזים אתה רוצה? תתעלם רגע מהמספרים שכתבתי קודם. אני רוצה שהחברה החרדית תשתתף בהגנה על המדינה באופן אקטיבי. בכלל, אשמח אם תמנע מטיעונים תיאולוגיים-רוחניים, כי כך אתה גורר אותנו לעוד דיון דת ואמונה שממנו אף אחד לא ישכיל ממנו.

כל אחד תורם למדינה בדרכו (או שלא), אבל כל הכשירים צריכים לשרת בצבא, ללא יוצא מן הכלל. אני רוצה שאחוז המתגייסים החרדים יהיה לפחות כמו זה של החילוניים: http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1753240

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה שחובה על האישה להיות בבית. דווקא אחוז התעסוקה אצל נשים גבוהה יותר מהגברים .

מעולם לא ציינתי שיש רק כמה דפוקים ... אציין כך: כל אדם דתי יהיה יותר טוב מאשר הוא יהיה לא דתי. שוב לא שהדתי יותר טוב מהחילוני כמובן שיש גם חילונים שיותר טובים אלא שהוא כלפי עצמו יהיה יותר טוב -כי היהדות דורשת רק מידות חיוביות. גם אם הוא יתחזק בכמה דברים בודדים... כבר הוא יותר טוב ממה שהיה קודם.

אין שום פיצול באמונה... כל דרך היא בסדר כמו של ספרדים או ליטאים וכו'... עם הולכים על פי כללי התורה ושמירת

שלשה עשר עיקרי האמונה.

אפילו ב12 השבטים לכל אחד היה דרך אחרת בעבודת ה' אבל כולם שמרו כללי התורה.

בקשר למשפחה שידברת מעולם לא נתקלתי בדבר כזה. ותפסיק לדבר שטויות שכך רבים.

במוות קליני עדיין המוח לא נהרס- לשם כך יש סיכוי שהוא יחזור. מדובר על מוות מוחי ןיש רבנים מספיק גדולים שגם על זה מותר לתרום ואחד מהם הרב עובדיה יוסף.

על פי ההלכה מותר לקבל, ההלכה כמו כל תחום אחר, היא מקצוע בעל כללים ולוגיקה פנימית, ומי שמתמחה בו יודע כיצד לפסוק. לא מדובר בענין אסתטי או פוליטי אלא בכללים ברורים. דבר שנעשה באיסור מותר להשתמש בו באפנים שונים,כי התורה לא אוסרת את התוצאות של העברה. הרבה דתיים גם משתמשים בחשמל של חברת חשמל למרות שהוא מיוצר בשבת.

בקשר לצבא... לא מבין מה זה קשור.... כל עוד הם אכן תורמים... לדעתי אם תפנה אליהם בתור החלפה שכל אברך שילך לצבא חילוני יכנס לבית המדרש -הם ישמחו. אז תציע את זה אחרי כנסתך לכנסת ;) .

אז אתה לא מודע נשים דתיות /חרדיות לא מתגייסות.

אין ספק שצריך לעשות התנהלות טובה יותר שיותר חרדים התגייסו, במיוחד אותם שבאמת לא רוצים ללמוד כל היום או אינם יכולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יצוין כי ההחמרה הנוכחית מצטרפת להחמרות בהן נוהגות הנשים בקרב הקהילות הקיצוניות בשכונת מאה שערים שמתכסות בבדים המטשטשים את כל קווי המתאר של גוף האישה."

קיצוניים אינם מיצגים את שאר החרדים.כך גם בכל חברה . ואין בהלכה שום חיוב מהסוג הזה . חוץ מזה אני יודע שלך מאוד יפריע אם יבקרו את ליבושך. אם הם לא פוגעים באף אחד דרך הליבוש-זה לא צריך להפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן ישיר בוודאי שזה לא מפריע, זה אפילו עדיף בהרבה מאשר שהם יבואו בטענות שונות ומשונות לאנשים (נשים, בעיקר) בלובוש אותו הם לא רוצים לראות - אבל בחיית רוני, לך, כאזרח מדינת , לא מציק שחיים לצדך מטומטמים שכאלה, השותפים להחלטות על עתידינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...