חרדים עובדים בשחור - עמוד 30 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמע... אני לא נגד הדת עצמה או הדתות, כל אדם באשר הוא אדם מוזמן להאמין במה שהוא רוצה

אישית אני מאמין אדוק במפלצת הספגטי המעופפת והחד קרן הוורוד הבלתי נראה

אבל דת, כל דת... צריכה להיות נפרדת מהמדינה ולא לכפות את עצמה על כלל האזרחים

אני לא מכריח איש ללכת עם מסננת פסטה על הראש, חופש הדת והחופש מדת אמורים להיות עקרונות מחייבים אבל בפועל בישראל הם רק הצעה נחמדה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאר מקבל, גם אם הוא לא רוצה לקבל... אין לו ברירה, הכפיה הדתית בארץ היא מוחלטת מאחר והדת היא חלק מהמדינה

העובדה שיש ציביון יהודי מונעת ממנה להיות מדינת כלל אזרחיה?

אבל עדיין הכל די חופשי ..

אתה מבין את האבסורד במה שאתה אומר נכון? אתה תומך בכפיה בטענה שהכל די חופשי, לא הכל... אבל די

האמת אם אני ארצה להתחתן בארץ אז כן, אני אלבש כיפה... במידה ואני אתנגד ללבוש אותה אני לא אוכל להתחתן עזוב את העובדה שאני חייב חתוכנה דתית בארץ על אף שהתקן מוכר בציבור הפך להיות שווה ערך בפועל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נקבע בחוק -וכל חוק הוא כפיה. אתה פשוט עושה הרבה רעש ,ממש בכל צעד שלך מחייבים אותך להתנהל על פי הדת .מה שבמציאות אינו נכון -הכל די חופשי =98 אחוז.

ציביון יהודי משמע יש כאן כמה דברים של סממן יהודי. יום השבת הוא יום בכלליות מנוחה .. עכשיו אתה תגיד זה מקובל עלי ,כי זה נוח לך. אין מה לעשות יש כאן חילונים ודתים וזאת הפשרה שהגיעו לחיות יחד.

וסתם כך המדינה לא ברובה חילונית שכן חרדים דתים ומסורתיים הנם יותר ...ולהם למשל לא מפריע שהריבונות כאן זה לנישואין על פי הדת . הם ממלא רוצים להתחתן כך.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3890195,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אין לי בעיה שהחוק כופה עלי דברים, בגלל זה הוא חוק... ואני כאזרח צריך לציית לו

מפריע לי שבגלל פוליטיקה בגרוש מצד אחד החוק כופה על כולם להתגייס, ומצד שני הוא אומר שיש קבוצה שלא חייבת להתגייס

האמת רוני...

חוק שעות עבודה ומנוחה http://www.moital.gov.il/NR/exeres/34B7D85A-3AB8-4194-A2CE-FBDF0246D740.htm

מנוחה שבועית: אם לא נקבע אחרת בתקנות,אורך המנוחה השבועית לעובד הינו 36 שעות ברציפות. המנוחה השבועית תכלול: ליהודי את יום השבת, לגבי מי שאינו יהודי אחד מהימים – שישי שבת או ראשון – לפי בחירתו.

להם לא מפריע ולי לא מפריע שם היתחתנו איך שבא להם ועם מי שבא להם

מה שמפריע לי הוא שלי הם לא יתנו להתחתן איך שלי בא

רוני, ביום שבו תגיד לחרדי כבד שמסורתי הוא יהודי כמוהו יצחק עליך כמו גדול

יהדות היא הדת המפלגת ביותר שקיימת בעולם הזה לדעתי, הקתוליים לפחות הפסיקו להילחם בסופו של דבר

בארץ כל זרם בתוך זרם, בתוך חסידות, בתוך אזור... פעם הסבירו לי את הנושא של הלבוש הדתי, שמע... יותר גזעני מזה אי אפשר להיות, אפשר לסווג מי,מה ומאיפה אתה באיזה "יחוס" "מעמד" וכל זה לפי הלבוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ :lol: אתה באמת רוצה לראות דוגמא? חבל לעשות מגילה . לא צריך ללכת לאתרי כפירה ולהעתיק את הרעיונות שם ללא הבחנה.

המילים "גן עדן" ו"גהנום" נועדו בכדי להמחיש את השכר והעונש בעולם הבא.

דברים (פרק ל, טו): "ראה נתתי לפניך היום את החיים ואת הטוב, ואת המוות ואת הרע, אשר אנוכי מצווך היום לאהבה את ה´ אלוהיך ללכת בדרכיו ולשמור מצוותיו וחוקותיו ומשפטיו".

על חנוך נאמר: "ויתהלך חנוך את האלוהים, ואיננו כי לקח אותו אלוהים". בתיאור מותה של רחל מוזכרת במפורש יציאת הנפש: "ויהי בצאת נפשה כי מתה". בעלת האוב העלתה את שמואל מקברו, והוא ניבא לשאול שהוא ובניו ייפלו ביד פלשתים: "ויאמר שמואל אל שאול למה הרגזתני להעלות אותי". אביגיל אומרת לדוד: "והייתה נפש אדוני צרורה בצרור החיים את ה´ אלוקיך, ואת נפש אויביך יקלענה בתוך כף הקלע".

בספר קוהלת נאמר במפורש (פרק יב): "וזכור את בוראך בימי בחורותיך... כי הולך האדם אל בית עולמו וסבבו בשוק הסופדים, עד אשר לא ירחק (ירתק) חבל הכסף ותרוץ גולת הזהב ותישבר כד על המבוע ונרוץ הגלגל אל הבור - וישוב העפר על הארץ כשהיה, והרוח תשוב אל הא-לוהים אשר נתנה. הבל הבלים אמר הקוהלת, הכול הבל. ויותר שהיה קוהלת חכם, עוד לימד דעת את העם... "סוף דבר הכול נשמע, את האלוהים ירא ואת מצוותיו שמור, כי זה כל האדם. כי את כל מעשה האלוהים יביא במשפט, על כל נעלם, אם טוב ואם רע".

בקיצור חבורה של ליצנים .. לפחות תעשו שיעורי בית.

אנחנו לא עשינו שיעורי בית? אתה מעלה כאן פסוקים בעצמך(כנראה אתה גם לא באמת מבין מה הם אומרים),

שרק האחרון שבהם מדבר איכשהו על מלכות שמים כגמול והוא נכתב בפער זמן עצום אחרי התורה(כ-400 שנה לפנה"ס).

מעבר לכך, יש הוכחות לא מעטות שהתנ"ך נערך מספר פעמים לפי השקפת עולם של מלכים ישראלים ששלטו באותה תקופה בארץ.

כך שלא באמת ניתן לסמוך על התנ"ך מהבחינה הזאת. בטח ובטח לא על פרשנויות שניתנו כבר אחרי מסע הצלב הראשון במאה ה-11 אחרי הספירה.

שכבר ידעו את התהוות הנצרות וחוו את השפעתה.

אז מי שליצן פה, הוא מי שמתכחש למציאות חביבי :)

האמונה שלך היא לא יותר מאוסף סיפורים מיתולוגיים והיסטוריה של חצי אמיתות, בהצלחה עם זה והכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאירו את הוויכוח אם דת זה שטות או לא בצד רגע.

אני לא מבין מה הבעיה שייתגיסו שלוש שנים וימשיכו ללמוד?

עזוב, שלא יתגייסו בכלל כל תלמידי חכמים - הטופ של הטופ של לימוד התורה (יותר טוב מספורטאי מצטיין שעושה שנה בצבא, לשם השוואה), המאיון הגבוה של התלמידים המבריקים ביותר. למה כל השאר לא מוכנים לתת שלוש שנים מזמנם בצבא, כמו אחיהם המסורתיים והחילוניים?

היום רובם המכריע של החרדים לא מתגייס. למה? הרבה מהשנאה של אנשים פה לדת היא בגלל דברים כאלה (אין לי שום דבר נגד הדת עצמה, אגב, רק נגד מי שמשתמש בה בצורה צינית לצרכיו).

לאן נעלם "כל ערבים זה לזה"? "ואהבת לרעך כמוך"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אין לי שום דבר נגד הדת עצמה, אגב, רק נגד מי שמשתמש בה בצורה צינית לצרכיו).

לאן נעלם "כל ערבים זה לזה"? "ואהבת לרעך כמוך"?

לדעתי, רוב מי שמכריז על עצמו כדתי ואז דוחף אג'נדה, עושה את זה.

כלומר, רוב הדתיים והחרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי הדוד משה... אם חרדי/דתי יושב ולומד הוא אכן עוזר לקיום העם על פי יהדותנו לכן איזה מין טיעון זה להגיד "משתמש בה בצורה צינית לצרכי" . כמו שטייס עוזר גם מי שיושב ולומד עוזר -זאת הסיבה שלא צריך לפריע לו. אתה מצד שני לא מקבל את זה -זה בסדר.. לך יש השקפות שונות... וגם להם -רק שזה אכן על פי היהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי רוני... אולי תתמקד רגע בעיקר ולא בטפל?

ידעתי שההערה הקטנה הזאת תמשוך את תשומת ליבך, ואתה תבחר להתעלם מהשאר. אז הבה אבהיר את כוונותי.

אין לי משהו נגד חרדים או נגד מה שהם מאמינים בו. אבל הם יכולים לתת מזמנם כמו כולם.

כולם תורמים במשהו לחברה (אלה מכניסים כסף למדינה ואלה מגנים על עם . אני אמנם מאמין שזה בולשיט, אבל זה לא רלוונטי לדיון הספציפי הזה. נפתח את זה יותר מאוחר, אע"פ שזה חסר תועלת למי מהצדדים), אבל כולם צריכים גם לעשות .

חוץ מזה, כמה כבר לומדים? סיכמנו כבר שהרוב עובדים, לא? למה הם לא יכולים להתגייס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שעובד חייב לעשות צבא/שירות לאומי .. כמובן שגם תלוי בכל גיל וכמות הילדים במשפחה בתקופת השירות ותנאים.

ציינתי את זה כבר אלייך...אין דיחוי לחרדי יש דיחוי מי שבהגדרתם תחת 'תורתו אמונתו' -יושב ולומד כל יום ועל פי קבעת השעות.

תראה בנושא התנדבות אין לך יותר מהחרדים.. כל אירגוני החסד וההצלה שהם כמובן נתנים לכל האוכלוסיה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בנושא התנדבות אין לך יותר מהחרדים.. כל אירגוני החסד וההצלה שהם כמובן נתנים לכל האוכלוסיה .

גם בשחיתות אין לך יותר מהחרדים, אחרי שמתברר כל יומיים שעמותה כזו או אחרת היא זיוף, ופחות מ 10% מהמקרים עולים בסופו של דבר לכותרות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוד משהזה עם ההכרות שלי ולא חושב שיהיה לי קל למצוא באחוזים איפה יש יותר.. אבל שוב מההכרות שלי כולל הגמחי"ם שיש זה פשוט המון.. וזה העיקר.אין לך דבר שאין לו גמ"ח,צריך מוצץ לתינוק? צריך כסא גלגלים? צריך סולם .. נתקעת עם המכונית

וכו'.... הציבור מתחנך לתוך הגמילות חסדים החשובה ביהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...