חרדים עובדים בשחור - עמוד 25 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הם לא יעשו את זה חוקי כי הם יצורים שלא מסוגלים לחשוב בעצמם. גם אם הם היו רוצים לקבל פטור מהקב"ן, אין שום סיכוי שהם יצליחו לקבל את זה בגלל הפרימיטיביות שלהם.

עוד קצת גזענות? אגב, 40% ממקבלי הפטור הנפשי מצה"ל הם חרדים.

הבנת את זה דן?! אז הם כן יודעים להשתמט גם בדרכים של חילונים...הא! owned! :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאן נכנסת לתמונה ההצעה הקודמת שלי:

אני מציע תוכנית מהפכנית וחדישה, שקרוב לוודאי שכבר הוצעה לפני יותר מ-20 שנה ומוסמסה בגלל אינטרסים של השלטון.

כל אזרח, בהגיעו לגיל 18, יחויב לעשות אחד מהשניים- שירות לאומי או שירות צבאי.

מי שילך לשירות לאומי יקבל זכויות הסוציאליות (ביטוח לאומי, דמי אבטלה, וכו').

מי שיעשה שירות צבאי יזכה לזכויות נוספות, כגון סיבסוד מכובד של הלימודים האקדמאים ועוד. זכויות אלו יהיו תקפות עד לתקופת המילואים הבאה- אם תבריז, תאבד את הזכויות היחודיות (או שתרוץ מהר לבסיס).

מי שלא יעשה אחד מהשניים, לא יזכה לשום זכות סוציאלית- מי שלא תורם, לא יתרם.

לדעתי זה יתרום לשוויון במדינה. אבל שוב- יש מי שמרוויח מהמצב הנוכחי, והוא כולא אותנו בסיטואציה הזו, שלא יברח לו הכוח.

נו, פתרנו הכל, לא?

אסיד:

אני מצטער, פשוט איבדתי את הדיון איתך איפשהו בדרך. תוכל לקשר ציטוט למקום בו עצרנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, בהתחשב בעובדה ש50% מהנוער משתמט אני לא מבין מה אתה שמח... גם אם 99% שמקבלים נפשי הם חרדים, זה לא משנה את העובדה ששאר ה50% מקבלים פטורים בדרכים אחרות. ולא, אני לא קונה את זה שחצי מהעם הם אנשים עם מוגבליות שלא מסוגלים להוציא יותר מפרופיל 21. גם לא שליש, וגם לא רבע. למרות שזה מסתדר טוב עם תאורית הקונספירציה שלך, שהחרדים אשמים בהכל :lol: :lol:

דוד משה:

לא פתרנו כלום כי תמיד יהיו אנשים שלא יכולים גם שירות לאומי מסיבות מוצדקות, ואתה לא יכול לפגוע בהם. ואז 50% מהנוער שלא מתגייס יזיף את הפטור הזה. כמו שהוא עשה עד עכשיו, והוא גם לא חרדי, ולכן אף אחד לא יטרח להעלות את המודעות אליו ולמעשיו, ממילא כלום לא יעשה והם ימשיכו להשתמט כרגיל, וכל האצבעות המאשימות יופנו לחרדים שהם כמובן אשמים בהכל.

דוד משהאני רק אוסיף שהכללים האלה הם התורה שבעל פה. אני מניח שאתה לא מאמין בה.

יש לך 3 אפשריות איך להמשיך את הדיון הזה:

1) ההגיונית אם אתה רוצה להבין למה הציבור החרדי מתנהג כמו שהוא מתנהג: לזרום איתם שיש כאלו כללים אפילו שאתה לא מאמין בהם ולשאול למה על פי כללים אלו שהם מאמינים בהם יש א' ב' ג' או ד' ולמה אין ה' או ו' ולמה זה ככה.

2) ההגיונית אם אתה רוצה לדון האם בכלל נכון לנהוג בהתאם לכללים אלו: להגיד שאתה לא מסכים לכללים שלהם ולדבר על אמיתות התורה שבעל פה (כפי שהחרדים רואים אותה). כמובן שאם אתה לא מאמין בתורה שבכתב אתה צריך להתחיל משם, ואם לא מאמין בבורא לעולם אתה צריך להתחיל משם.

3) והאפשרות הלא הגיונית היא לנסות להבין למה הציבור החרדי מתנהג כמו שהוא מתנהג אבל לא להסכים שצריך להתנהג בהתאם לכללים שהם מאמינים בהם אפילו לצורך הדיון וכשהם יסבירו לך שזה על פי כללי ההלכה לשאול אותם שאלות כנגד שמבוססות על זה שאין כללים כאלו וככה לנהל דו שיח של חרשים.

עכשיו, אם תבחר באפשרות הראשונה אני אשמח לנסות לענות על השאלות שלך. אם תבחר בשניה זה תלוי מאיפה אתה רוצה להתחיל. אם תבחר בשלישית אני לא אמשיך לדון איתך בנושא.

ענית לי משהו, לא זוכר מה. אבל לא רציתי לענות לפני שתגיד איזה אפשרות אתה בוחר, (אם יש לך רעיון אחר אני אשמח לשמוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא יכול מסיבות מוצדקות יקבל זכויות סוציאליות מלאות.

בכדי למנוע רמאויות, צריך מנגנון רפואי חכם, וזה לא יקרה, כי אין כזה דבר מנגנון חכם במדינה.

4) ההגיונית לדון בדרכים לשילוב החרדים בחברה הישראלית כאזרחים שווים, להגיע למצב בו הם מקיימים את מלוא החובות הדמוקרטיות שלהם, זוכים כמובן גם בבמלוא הזכויות הדמוקרטיות שלהם, מסלקים את המירמור שתחושת הקיפוח (כתוצאה מהסדרי תורתו אומנותו ושאר ירקות) במגזר החילוני יוצרת, וכל זאת מבלי לפגוע באמונתם. (אם זה אפשרי בכלל? אני מאמין שתיאורטית כן, כמו שהמדינה היום נראית- לא.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלה האם להכניס לכלא... עברתי על החוק? מגיע לי עונש? כלא....

כמו שנאמר כמה פעמים, ממש לא קשה לצערי לקבל פטור מהצבא, בתור אחד שגדל והתחנך עם העובדה שהצבא זה חלק ממרקם הקיום הישראלי זה ממש מפריע לי

אבל כל עוד מוציאים פטור חוקי... אין מה לעשות

חרדים שרוצים לקבל פטור יצטרכו להוציא אותו כשאר העם. אבל זה גם אומר שיהיה גיוס... ולא קטן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חובות הם לא מקימים?

אם החוק אמר שכל אחד יכול ללמוד בישיבה או להתגייס הם לא עברו על שום חוק ולא ביטלו שום חובה דמוקרטית כל עוד הוא היה קיים. אין חוק שאוסר על ריבוי ילדים, אין חוק שמחייב ללמוד בהשכלה גבוה, או לקבל משכורת ממוצעת של 12000 שקל, אז חובה דמוקרטית כזאת גם אין.

אני חושב שכשאתה אומר חובות דמוקרטים אתה בעצם לא מתכוון לדמוקרטיה. אלא לאיך אני גורם לחרדים לחיות כמו שאני רוצה שהם יחיו בלי לפגוע באמונה שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי די כבר עם הפאראנויית כפייה חילונית הזו? כל פעם אותו סיפור? נו מה יהיה?

וזהו, שאחוזי גיוס במגזר החרדי נמוכים לא בגלל בני ישיבות, אלא פשוט בגלל התנגדות של ראשי המגזר, ושל חלק ממנו. בגלל זה היו כל ההפגנות המוזרות האלה של ילדים עם טלאי.

חרדים רוצים להשתמט? שיעשו את זה כל אחד לעצמו, בשיטות של הפרזיטים החילוניים. זה פשוט לא נכון אידיאולוגית לתת לחרדים פטור ע"פ חוק כמו שהיה עד לא מזמן. זה יוצר מירמור אצל כל אותם 50% שמתגייסים.

שיעשו פיפי בבריכה, לא מהמקפצה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום פרנויה, דיברת על חובה דמוקרטית, מושג שנשמע די מפוצץ, אבל היה נראה לי ריק מתוכן. ניסיתי להבין מה אתה רוצה יותר.

אז בעצם מה שמפריע לך שיש להם את הפריבילגיה להוציא פטור יותר בקלות מהחילוני הממוצע? על זה כל המירמור?

אם ככה הבעיה כבר נפתרה, ומהיום הם יוציאו פטור כמו כולם...

מה עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא יעשו את זה חוקי כי הם יצורים שלא מסוגלים לחשוב בעצמם. גם אם הם היו רוצים לקבל פטור מהקב"ן, אין שום סיכוי שהם יצליחו לקבל את זה בגלל הפרימיטיביות שלהם.

הם לא גזע, הם יצורים. ועוד כאלה בלי יכולת חשיבה עצמאית.

ושמע מיני, איך תפסת אותו בניסוח, חבל על הזמן. אני גאה בך :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן,אתה תתפלא שעל זה רוב המירמור. שמשתינים עליך מלמעלה, זה הרבה יותר מעצבן מאשר שמשתינים על הרצפה לידך ומשפריץ לך על הרגל.

התחושה שאין שיוויון בנטל, וזה דבר מקומם. לפחות שיהיה למראית עין, בגבול הטעם הטוב. תתפלא איך ההרגשה תשתפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמונה באל ולימודי התורה הם "אמונה"

בצבא לא צריך להאמין, צריך רק לשרת כפי שהחוק דורש, לזה קוראים גיוס חובה... אף אחד לא חייב להאמין, כולם חייבים לשרת (עזוב את מי שמוציא פטורים, אני מדבר על העיקרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...